2014 ikiz anneleri

Merhaba canım. Tebrık ederımm. 11-16 hafta arası bakılıyor ense kalınlıgına.10 haftalıkken bellı oluyo aslında ama gelısme evresı dıe cok dıkkate almıyolar. Ikılı uclu test yaptırma derım cooooook arastırdım ve ıyı doktorlardan ıkız gebelıkte dogru sonuc vermedıgını ogrendım. Benımde agrım oldu ama benım doktorum rısklı gebelık uzmanı oldugu ıcın benı rıske atmamak adına 8 hafta itibarıyle haftada bı kez pruloton vurdurmamı soyledı ve vuruluyorum. Karın agrısı normal rahımde genısleme oluyo bende cok panık yapıyorum hatta cok ufak bı kanamam olmasına ragmen bısey olmadı.sakın endıselenme. Ama tek tavsıyem kendını yorma cok yurume ve klımayı falan acık unutup üşüme. Benım kanamam cok yurudukten sonra o gece klımayı acık unutmaktan kendımı kastıgımdan olmustu haberın olsun cnım

teşekkür ederim canım cevabın için eger doktor isterse yaptırırım ama gerek yok derse yaptırmayız.allaha şükür lekelenmem falan olmadı ağrılaıma ragmen progestan kullanıyorum günde 3 defa. iğne vurunmadım pazartesi günü doktora gidince söylüycem ağrılarımı belki o zaman iğne verir. sürekli yatıyom zaten ben aşırı mide bulantım ve kusmam var iş falan yaptığım yok yemek dahi yapmıyorum kendimi nazlıyorum arada yürüyüş yapıyorum o kadar

teşekkür ederim canım cevabın için eger doktor isterse yaptırırım ama gerek yok derse yaptırmayız.allaha şükür lekelenmem falan olmadı ağrılaıma ragmen progestan kullanıyorum günde 3 defa. iğne vurunmadım pazartesi günü doktora gidince söylüycem ağrılarımı belki o zaman iğne verir. sürekli yatıyom zaten ben aşırı mide bulantım ve kusmam var iş falan yaptığım yok yemek dahi yapmıyorum kendimi nazlıyorum arada yürüyüş yapıyorum o kadar

Benımde coooook kotu mıde bulantılarım vardı zofran kullandım dusun ama cok sukur ki 3 gundur kesıldı. Az kaldı yanı bıraz daha dayan. 3 ayı atlatana kadar cok yurume . Mıde bulantılarınıda doktoruna soyle hafıf mıde bulantı ılacı verebılır.

Benımde coooook kotu mıde bulantılarım vardı zofran kullandım dusun ama cok sukur ki 3 gundur kesıldı. Az kaldı yanı bıraz daha dayan. 3 ayı atlatana kadar cok yurume . Mıde bulantılarınıda doktoruna soyle hafıf mıde bulantı ılacı verebılır.

verdi ilac ama cok içme dedi.inşallah en kısa zamanda geçerde rahat rahat yemek yiyebilirim 3 kilo verdim bebişlere bişey olcak diye çok korkuyorum. bende kan pıhtılaşması var o yüzden doktorum bol bol su iç dedi ama malesef günde 3 4 bardak anca içebiliyorum içince hemen midem bulanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum allah yardımcımız olsun.

ikiz anne adaylarımız gelmiş bile ben konuyu açtım sonra bir türlü gelemedim.aslında benim bebişlerim üçüzdü teyzeleri ama doktorumuz 1 tanesi aldı mutlaka almamız gerekiyor dedi artık hayırlısı şimdi 2 tanesi duruyor kalpleri atıyor şükür bir ay sonra ikili test için gideceğiz.fakat doktor diyorki ikiz gebelikte ikili test bebeklerin ense kalınlıklarına bakılarak yapılıyormuş,yani kan testi yapılmayacakmış.bende baya tedirginim...aranızda ikiz bebeklerine ikili test yaptıran oldumu ...
kızlar ayrıca nelere aş eriyorsunuz ben hep ekşi acı baharatlı şeyler yemek istiyorum tatlıdan hiç hoşlanmıyorum sizde durumlar nasıl ...:emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba. Ikızlerde risk yüksek çıkıyor, sadece ölçüm de yaptırabilirsin ama ben tüp bebek doktoruma da danıştığımda yaptır dedi. Bunun dışında iyi bir özel hastane ve bir de Prof.a gidiyorum; onlar da yapalım dediler. Bnm p.tesi yapılacak ikili testim, cuma doktordaydım, p.tesi yapalım dedi aslında p.tesi tam 11. Haftam olacak bence biraz erken test için ama göreceğiz. Burada çıkan sonuca göre özelde ayrıca yaptırmayabilirim diyorum. Bu arada ayrı yumurta ıkızıyse kanda da bastırılıyor, tek yumurtay sadece ense ölçümü yeterli çünkü doğruluğu çok daha düşük.

canım bende çok sevindim ilk önce ikizlerimin olacagına şuan şuan 18 hafta 3 günlük ikiz kız annesiyim hafta ilerledikçe sıkıntıların artmaya başlayınca ikiz annesi olacagımı bile fazla düşünemiyorum 3 zeka testi yaptırdım sonucum temiz çıkmadı bügün dr gittim amniyosentes yaptırmamı istedi benden ikilem içindeyim yaptırsam mı yaptırmasam mı çok zor bi karar allahım kimseyi bu durumun içine sokmasın ama ikiz gebeliklerde sonuç çok olumlu çıkmıyor 2 tane bebek olunca
Hepimizin korkusu bu testlerin olumsuz çıkması ve senin için de büyük sınav amniyosenteze karar vermek. Sende riskler nasıl cıkt7? En iyisini sen ve esin bileceksiniz, yüksek risk çıkıp da sağlıklı bebek doğuran çok tek gebelikte bile. Ama iste asagi tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık durumu. Umarım bir an önce kafandaki sorular cevap bulur. Sağlıkla hamileliğin devam eder.

Bu arada 12. Haftada perinatologa gidecek misiniz? Ikızlerde 12-13hafta ve 20-21.haftada perinatolog izlemi önemliymiş. Ben de perinatologla konuştum ancak ne işlemi yapılıyor onu sormadım o zamanlar.

verdi ilac ama cok içme dedi.inşallah en kısa zamanda geçerde rahat rahat yemek yiyebilirim 3 kilo verdim bebişlere bişey olcak diye çok korkuyorum. bende kan pıhtılaşması var o yüzden doktorum bol bol su iç dedi ama malesef günde 3 4 bardak anca içebiliyorum içince hemen midem bulanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum allah yardımcımız olsun.

Çok endişe ediyorsan serum taktır, doktoruna danıs.

Korkma . Bende kılo verdım. Cok iyi anlıyorum senı. Cok ıcme demesının nedenı organları olustugu için ama ben içtim cunku içmeseydım hastanelık oluyodum. Merak etme cok az bı zamanın kaldı sonra rahat rahat yemek yıceksın. Allahım ne olur yeter die aglıyodum bende ıstifra etmekten artık :) 3 gundur cok rahatım ınsalllahh sendende bu haberlerı alırız. Rabbım hepımızın yardımcısı olsun

Canımm benımkıler ayrı yumurta ikiZi ne kanda bastırılıyor anlamadım ben acıklarmısın sana zahmeet :)

Otomatik düzeltme açık da, değiştirmiş yazdığını. Cıft yumurta ıkızıyse kan testi+ultrason, tek yumurta ıkızıyse sadece ultrasonda bakılıyor ıkılı. Kusura bakma canım.

Korkma . Bende kılo verdım. Cok iyi anlıyorum senı. Cok ıcme demesının nedenı organları olustugu için ama ben içtim cunku içmeseydım hastanelık oluyodum. Merak etme cok az bı zamanın kaldı sonra rahat rahat yemek yıceksın. Allahım ne olur yeter die aglıyodum bende ıstifra etmekten artık :) 3 gundur cok rahatım ınsalllahh sendende bu haberlerı alırız. Rabbım hepımızın yardımcısı olsun

saol canım cevapların için içimi çok rahatlattın.inşallah benim bulantılarım da geçerde rahatlarım. allah hayırlısıyla salıklı sıhatli bebeklerimizi kucamıza almayı nasip etsin inşallah.

saol canım cevapların için içimi çok rahatlattın.inşallah benim bulantılarım da geçerde rahatlarım. allah hayırlısıyla salıklı sıhatli bebeklerimizi kucamıza almayı nasip etsin inşallah.

Gecer gecer allah ıznıyle.. Amııınnnn .rabbım hepımızın yardımcısı olsun. İnsallah paZartesı gunu ıyı haberler verırım bende size dualarınızda benı unutmayın :)

Gecer gecer allah ıznıyle.. Amııınnnn .rabbım hepımızın yardımcısı olsun. İnsallah paZartesı gunu ıyı haberler verırım bende size dualarınızda benı unutmayın :)
bende gitcem pazartesi doktora inşalah güzel haberler alırız doktordan. dualarımız bütün hamilelere allahım hamile olanlara hayırlısıyla bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin bende dahil olmayanlara da en kısa zamanda nasip etsin amin.

Kızlar internette okuduğuma göre tek yumurtamı çift yumurta iiikizimi olduğu anlaşlmazmış.Ama 7. haftada bnm doktorum çift olduğunu söyledi.kafam karıştı.Belli olmazsa doktorum nasıl anladı:S 2 ayrı kese içindeydi bebekler

Kızlar internette okuduğuma göre tek yumurtamı çift yumurta iiikizimi olduğu anlaşlmazmış.Ama 7. haftada bnm doktorum çift olduğunu söyledi.kafam karıştı.Belli olmazsa doktorum nasıl anladı:S 2 ayrı kese içindeydi bebekler

Ikı ayrı kese varsa çift yumurta dollenmiştir, çift yumurta ıkızıdır. Anlasılmadıgını okuduğun site ya yanlış, ya da sen yanlış okumuş olabilirsin. Ornegin b-hcg testisler anlaşılmaz ama ultrasonla kese takıbıyle anlaşılır. Tek olsaydı tek kese ıcınde 2 bebek olurdu.

Ikı ayrı kese varsa çift yumurta dollenmiştir, çift yumurta ıkızıdır. Anlasılmadıgını okuduğun site ya yanlış, ya da sen yanlış okumuş olabilirsin. Ornegin b-hcg testisler anlaşılmaz ama ultrasonla kese takıbıyle anlaşılır. Tek olsaydı tek kese ıcınde 2 bebek olurdu.

anladım teşekkürler ben yanlış anladımmı bilmiyorum ama cümle aynen şu :Ultrasonla bir gebeliğin çift yumurta ikizi mi (dizigotik) tek yumurta ikizi mi (monozigotik)olduğu anlaşılamaz. Ancak kaç tane plasenta veya amniyon olduğu, yapışık olup olmadığı anlaşılabilir

allahimm soktayim.deliricem. bir hafta once tek bebegim var di. bugun iki bebegim var. :)) sevineyimmi uzuleyimmi .napim bi akik verin. kizlar

allahimm soktayim.deliricem. bir hafta once tek bebegim var di. bugun iki bebegim var. :)) sevineyimmi uzuleyimmi .napim bi akik verin. kizlar

bence sevinmelisin ikiz yada çoğul gebelikler bence çok özel , bende sizleri okuyunca çoğul gebelik istiyorum sağsalim kucağına alırsın inşallah sorunsuz gebelik geçirirsin keyfini çıkar bence herkese nasip olmaz.

X