2014 ikiz anneleri

anladım teşekkürler ben yanlış anladımmı bilmiyorum ama cümle aynen şu :Ultrasonla bir gebeliğin çift yumurta ikizi mi (dizigotik) tek yumurta ikizi mi (monozigotik)olduğu anlaşılamaz. Ancak kaç tane plasenta veya amniyon olduğu, yapışık olup olmadığı anlaşılabilir

Canım bnm bildigim 2 plasenta varsa herzaman çift yumurta ikizi olmayabilir. Ama eğer gebe kalır kalmaz ultrasonla bakıldıysa -bir farkı var ki- anlıyorlar. 3 ayrı hastanede 3 doktora gidiyorum hepsi de çift yumurta dedi bnm için ilk günden.

Kızlar merak ettim ailenizde ırsi mi , tedavi ile mi yada normal mi kaldınız? Bende çok istiyorum ama şu anda vajinismus tedavisi görüyorum..Allahım ya ne kadar tatlı olur iki yumurcak :)

Kızlar merak ettim ailenizde ırsi mi , tedavi ile mi yada normal mi kaldınız? Bende çok istiyorum ama şu anda vajinismus tedavisi görüyorum..Allahım ya ne kadar tatlı olur iki yumurcak :)

canım benim tedaviyle oldu üçüzdü doktor birtanesini dört haftalıken aldı ,hayırlısı için dua et çünkü çoğul gebelik normal gebeliğe göre çok daha riskli .hakkınızda hayırlısı olsun :emir_bebek::emir_bebek:

İkiz anneleri forum çook pasif hiç giremiyosunuz sanırım.Bulantı iştah ne alemde ?? Bende olmadığı için korkuyorum normalde ikizlerde bulantı daha fazla oluyormuş ama doktorum ısrarla korkma sevin dedi

İkiz anneleri forum çook pasif hiç giremiyosunuz sanırım.Bulantı iştah ne alemde ?? Bende olmadığı için korkuyorum normalde ikizlerde bulantı daha fazla oluyormuş ama doktorum ısrarla korkma sevin dedi

merhabalar canım evet çok pasif acaba 2013 temi doğururuz diye pasif :KK1:çünkü ikizleri biraz önce alıyorlarmış,bizim bebişler aynı seninkilerle :emir_bebek::emir_bebek:bulantı yok şükür buda bence iyi en azından yiyip içebiliyorum ki bebekler beslensin ,herkeste olmazmış bünyeye göre değişirmiş,canım bebeklerin ense kalınlıkları falan ölçüldümü ayrıca doktor ikili ve üçlü test için ne diyor size :18:bizim kontrol 12 haftada o yüzden şimdilik bize birşey demediler

merhabalar canım evet çok pasif acaba 2013 temi doğururuz diye pasif :KK1:çünkü ikizleri biraz önce alıyorlarmış,bizim bebişler aynı seninkilerle :emir_bebek::emir_bebek:bulantı yok şükür buda bence iyi en azından yiyip içebiliyorum ki bebekler beslensin ,herkeste olmazmış bünyeye göre değişirmiş,canım bebeklerin ense kalınlıkları falan ölçüldümü ayrıca doktor ikili ve üçlü test için ne diyor size :18:bizim kontrol 12 haftada o yüzden şimdilik bize birşey demediler

:KK70: Oh sevindim benim gibi birine denk geldim

Son düzenleme:

evet genelde 35- 36. haftada doktorlar alıyorlarmış zaten ondan sonrası riskli oluyormuş bebekler açısından.Bulantı olmamasına doktorumda maşallah dedi ikiz olupta bulantı olmaması düşük ihtimalmiş benimde farklı sıkıntılarım var içimde bişi var sanki yüreğim sıkışıyor aşırı mutsuzum ki bu bebekler isteniyordu yani kazayla falan olmadı ama depresyonu fazlasıyla yaşıyorum:KK43: Henüz ense kalınlıkları için erken diye biliyorum en son 7hafta 2günlükken gittim doktora 2 hafta geçti üzerinden haftaya kontrolüm var.Bakalım doktor ne diyecek? Bende çok merak ediyorum ikilli test 3lü test olayını ablası ikiz doğuran bi arkadaşım var yaşıda36 doktor ona 3lü yapmış mesela.sonuçlarda normal çıkınca extra birşeye gerek duyulmamış.Sen ne düşünüyorsun bu konuda genelde yaptırmayın diyorlar

Bayanlar merhaba, bende 3. Tüp bebek tedavimde ikizlerime hamile kaldım. Su anda 6. Haftamizdayiz. Size sorum şu, ben crinone jel kullaniyorum, en başından beri ara ara topaklanmis halde geri geliyor fakat iki gündür gelen jel simsiyah, çok koyu kanlı gibi:KK43: başınıza böyle birşey geldi mi, telaslandim çok. Yardimlarinizi bekliyorum

Bayanlar merhaba, bende 3. Tüp bebek tedavimde ikizlerime hamile kaldım. Su anda 6. Haftamizdayiz. Size sorum şu, ben crinone jel kullaniyorum, en başından beri ara ara topaklanmis halde geri geliyor fakat iki gündür gelen jel simsiyah, çok koyu kanlı gibi:KK43: başınıza böyle birşey geldi mi, telaslandim çok. Yardimlarinizi bekliyorum

cnm öncelikle hayırlı olsun bebişler.ben o jeli kullanmadım progestan kullanıyorum oral yoldan akıntı yapıyor fazlasıyla ama koyu renkli olması durumunu bilemiyorum doktoruna mutlaka telefonla sor bu durumu. Bilemiyorum belki orada önceden kalmış pıhtı falan vardı onu atıyosun ama tabi riske atma doktorunla görüş

evet genelde 35- 36. haftada doktorlar alıyorlarmış zaten ondan sonrası riskli oluyormuş bebekler açısından.Bulantı olmamasına doktorumda maşallah dedi ikiz olupta bulantı olmaması düşük ihtimalmiş benimde farklı sıkıntılarım var içimde bişi var sanki yüreğim sıkışıyor aşırı mutsuzum ki bu bebekler isteniyordu yani kazayla falan olmadı ama depresyonu fazlasıyla yaşıyorum:KK43: Henüz ense kalınlıkları için erken diye biliyorum en son 7hafta 2günlükken gittim doktora 2 hafta geçti üzerinden haftaya kontrolüm var.Bakalım doktor ne diyecek? Bende çok merak ediyorum ikilli test 3lü test olayını ablası ikiz doğuran bi arkadaşım var yaşıda36 doktor ona 3lü yapmış mesela.sonuçlarda normal çıkınca extra birşeye gerek duyulmamış.Sen ne düşünüyorsun bu konuda genelde yaptırmayın diyorlar

mrhb canım biz 12.haftada ense ölçümü için gidecez bakalım doktorumuz ne diyecek 2li ve 3lü testi önerecekmi önermeyecekmi benimde kafam allak bullak ,o umutsuzluk bazen bendede oluyor hormonlarla alakalı galiba hayırlısı olsun inş.Allahın bir aksilik çıkmadan onları bize bağışlasın inş.:emir_bebek::emir_bebek:

mrhb canım biz 12.haftada ense ölçümü için gidecez bakalım doktorumuz ne diyecek 2li ve 3lü testi önerecekmi önermeyecekmi benimde kafam allak bullak ,o umutsuzluk bazen bendede oluyor hormonlarla alakalı galiba hayırlısı olsun inş.Allahın bir aksilik çıkmadan onları bize bağışlasın inş.:emir_bebek::emir_bebek:

Amin amin inş. gelişmeleri mutlaka yazalım birbirimize yardımcı olalım..

Crinone ben de kullandım, geri gelmesi normal ama koyu renk gelmesi içeride kanama olduğu demek. Yine de telaslanma bnm de bugüne kadar 2 kez canlı pembe, 1 kez koyu renk kanamam oldu. Mutlaka doktorunla görüş, umarım sorun yoktur. Koyü renk kanama eski kanama olduğu için korkulacak birşey yok. Asıl açık renk tehlikeli, düşük belirtisi olabilir. Bnm de tüp bebek; protestan 200 Mgden günde 4 kez kullanıyordum. (Crinoneun adeti 90 mgdir karşılaştırma yapman için) ama yine de lekelenmem olunca proluton depot iğneyi 5 günde 1 vuruldum. 3 ay sonuna kadar ve hatta elimde ignem var, bel agrım, kanamam vs olursa doktordan once ıgneyi vurdururum. Yani ben oldukça yogun progesteron kullandım. Doktoruna danısabilirsin.

Bnm de bulantım olmadı ama bazı seylere karşı soğudum. Yeşil erik ve domatese (ikisine de bayılırdım) midem bulanıyor. Domates yüzünden 4-5 kez kustum. Bir de diş macunu yüzünden çok kustum. Ağzımda hiçbir şeyi uzun sure tutamıyorum, yutmazsan kusma refleksı geliyor bu yüzden dış fırcalarken 500 defa tükürüyorum, tükürük birikmesin diye. Ama yine de bazen kusuyorum.

Bu arada tam 11 haftam bittiğinde 12+0 iken ikili testimi yaptırdım. Zaten ultrasonda birinin 1,6 mm, digerinin 1,7 mm çıktı ense saydamlıgı. 4e yakınsa tehlikeli oluyor. O nedenle içim rahattı. 7 gun sonra da kan sonucunu aldım, ölçümle uyumlu çıktı. Gayet iyi. Darısı basınıza kızlar.
Açıkcası ben üçlü yaptırmayı düşünmüyorum. 2 bebekte guvenılırlıgı azalıyor. Yapılabilir, bazı merkezler para için istiyor deniyor. Ancak risk yüksek cıkacaktir ve korkularınız artacaktır.
Ben de dört gözle cinsiyet bekliyorum. Umarım belli olur da birşeyler almaya baslarım :)

aynı şey bendede oldu herhangi bi sıkıntı olmadı çok şükür bazen fazlalık progesteronu atıyor vücut bazende kanama alanı fln oluyor sen herşeye rağmen merkezinle görüş.

merhabalar biz 11.haftadayız şu sıralar önce açık renteydi şimdi kahverengi lekelenmem oluyor doktora sorduk korkmayın dedi ,ama ben çok tedirginim sizlerde böyle birşey var mı hanımlar :emir_bebek::emir_bebek:

merhabalar biz 11.haftadayız şu sıralar önce açık renteydi şimdi kahverengi lekelenmem oluyor doktora sorduk korkmayın dedi ,ama ben çok tedirginim sizlerde böyle birşey var mı hanımlar :emir_bebek::emir_bebek:

geçmiş olsun umarım geçmiştir sıkıntın.koyu renkli kahverengi lekelenmeler bitmiş kanmayı gösteriyor daha tehlikesiz diyorlar ama tabi yinede doktora danışmak lazım bende hala progestana devam ediyorum

X