2014 ikiz anneleri

Bende o konuyu açıcaktım kkzlar.bende 2,3 ay beraber yatırmak istiyorum:)daha sonra yatamazlar gibi sanki?

Canim uzmanlarda ilk 3 ay ikizleri birlikte yatirmayi öneriyor, birbirlerini hissetmeye alışık olduklari için kendilerini güvende hissediyorlarmış... Ama daha sonraki aylarda zor dönmeye başladikca...

Kızlar ikizlere park yatak alıcam ama bi tane ikiside yatacak ilk başlarda sonra odalarını yapcam.bildiginiz en büyük park yatak hangisi hangisini tavsiye edersiniz ?
canım kraftın şuan indirimde olan bir yatağı var.260'a aldık.130a70..kocamaaaan.sapasağlam.benmkilerde beraber yatacak 4 ay hayırlısı ile:emir_bebek::emir_bebek:
ohhh süpersin valla..Allah kabul etsin canım..
bu gece beline dikkat et, ayakta çok kaldıysan muhtemelen uyutmaz ağrıdan.
ben uyurken sağa ya da sırt üstü yatmamak için sağ arka tarafıma yastık yığıyorum.
hem belime destek oluyor, hem de dönmüyorum.

saol canımcım...sanki belim bugün iyi gibi,çokta yoruldum ama iyiyim şükür.
bu gece bisürü yastıkla yatıcam:):)

Son düzenleme:
Hayırlı geceler kızlar,
Nasılsınız? Benim birkaç gündür çok kötü sırt ağrım var,ne yapsam,nasıl geçer bilemedim..Yürümek,merdiven çıkmak bayağı zorlamaya başladı,flufem bdt.lerimiz çok yakın,benzer şeyler yaşıyoruz,benim de bu ara akıntımda artış var ve ne yalan söyleyeyim benim de aklıma o korkutan soru geliyor,Rabbim bebişlerimizi korusun..

Kusura bakmayın kızlar 2 gündür okuyamadıklarımı az önce okudum,o yüzden geriden geliyor yorumlarım..

İnşallah canım ben hepimiz için dua ediyorum.proluton kullandığım için tedirgin oldum bi arkadaş erken doğum başlasa iğne sebebiyle farketmeyeceğimi söyledi korkularım hiç bitmiyor...

Allah korusun,çok korkutucu gerçekten:26:İnşaallah gerçeklik payı yoktur.

Günlük cok karisabilir gibi geldi simdi haftalik cumadan cumaya herkes kaç tane ayet el kursu okuduğunu söyler ara ara ben güncellerim siz okudukça soylerseniz. Kişi basi bir haftada 100 ayet el kürsüye niyetlensek süper olur. Mümkün olduğunca gün gün topigimize gönderip koruma altina alalim. Olur mu? Yarin baslayip diğer cumaya kadar 100 ayet el kursu 100 naz felak okurum diyenler adini yazdirsin kizlaar size de uyarsa... Yarin mübarek gün başlayalim inşallah...

Ben varım,beni de ekleyin listeye lütfen,hergün yazamam ama haftalık en azından 1 kez girmeye çalışıp yazarım sayıyı inşaallah.

Ciğer geliştirici hakkında konuşulmuş,o söylentiyi ben de duyduğum için tedirgindim,şimdi sizlerden duymak tekrar korkuttu,henüz doktor böyle birşeyden bahsetmedi,hafta olarak da o kadar ilerlemedik,ama iyi araştıralım kızlar bunu,dr sırf önlem olsun diye yapıp daha kötü birşeye sebebiyet vermesin,ben elimden geldiğince herşeyi araştırmaya çalışıp öyle kullanıyorum.

Emzik,biberon konuşulmuş,ben daha almadım,aslında almayı düşünmüyordum ona alışmasınlar diye,ama ikizlerde emmeme ihtimali olabilir gibi birşeyler okumuştum forumda,sizler de bu ihtimale karşılık mı aldınız? silikon mu kauçuk uçlu mu daha iyidir ve neden? BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM,ONA GÖRE BEN DE ALAYIM1-2 TANE NE OLUR NE OLMAZ.

Bugün bir arkadaşımızın oğlunu görmeye gittik,odası ne güzeldi ya,inşaallah biz de yavrularımıza en güzel odaları,oyuncakları,aile ortamını,eğitimi,terbiyeyi sunabiliriz.

hayırlı geceler herkese:emir_bebek::emir_bebek:

Yazdiklarinizi okudum bugun gezmeye gittim cok giremedim o yüzden..yatıyorum simdi bi iyi geceler diyim dedim:)
biz aynıyız senle aksu benimde 13 haftalık tahmini doğum 22.05.2014:))))ikizlerinannesi07 ile de aynıyız mrsbeyaz ve seybil le de yakınız hadi bakalım bende göbek çıktı tabi giyinince anlaşılmıyo pek:))))
Sende yapsana takvim canım iyi oluyo takip etmek..

her gece okuduğum duaları bu gece hepimiz için okudum...allah kabul etsin inşallah.
15 ayet-el kürsi
10 felak-nas:emir_bebek::emir_bebek:

Herkese günaydın kızlar :KK3::KK3: hayırlı cumalar :KK16::KK16:

ben yaklaşık 1 hafta 10 gündür bebiş hareketlerini hissediyorum. genelde hep sol altta hissederdim. ama iki gündür ortada ve sağda hissediyorum. saçma sapan bir kaygı yerleşti içime, acaba bebişlerin ikisi de iyi mi diye... hissettiğiniz hareketin yer değiştirdiği oluyor mu sizin? yarın kontrolüm var bakalım, inşallah iyilerdir :KK16:

ben yaklaşık 1 hafta 10 gündür bebiş hareketlerini hissediyorum. genelde hep sol altta hissederdim. ama iki gündür ortada ve sağda hissediyorum. saçma sapan bir kaygı yerleşti içime, acaba bebişlerin ikisi de iyi mi diye... hissettiğiniz hareketin yer değiştirdiği oluyor mu sizin? yarın kontrolüm var bakalım, inşallah iyilerdir :KK16:
Bunu daha once konustuk canım ben flufem ve jelybondsdf de solu daha cok hissediyoruz.. Ben soldakini pit diye hissettim iki gun once iki kez ama sağdaki hala kıprasiyo gibi duyuyorum.. Sanırım solda hissetmek daha kolay:)

Ewet canım çoğumuz solda hissediyoruz hep.tabiki benim artık sağda hareketli ama soldaki kıpır kıpır:)

Hayırlı cumalar bu arada kızlar.. Birbirimize dua edelim mubarekgunlerde..
ins hepimiz hayırlısıyla vaktiyle zamaniyla saglıklı sıhhatli bebislerimizin ikisini varsa üçünü de elimize almayı nasip etsin..bizi onlardan ayırmasın Rabbim cok alıştım şimdiden..

hayırlı cumalar..canım hiç korkma.çok aktifler ve sürekli yer değiştiriyorlar.içini ferah tut.
bende 18.haftalarda sağdaki bebeği hissedemediğim için çok korkardım ama şimdi tekme atınca neye uğradığmı şaşıyorum:KK9:az ve öz:emir_bebek::emir_bebek:

Bunu daha once konustuk canım ben flufem ve jelybondsdf de solu daha cok hissediyoruz.. Ben soldakini pit diye hissettim iki gun once iki kez ama sağdaki hala kıprasiyo gibi duyuyorum.. Sanırım solda hissetmek daha kolay:)

Ewet canım çoğumuz solda hissediyoruz hep.tabiki benim artık sağda hareketli ama soldaki kıpır kıpır:)

hayırlı cumalar..canım hiç korkma.çok aktifler ve sürekli yer değiştiriyorlar.içini ferah tut.
bende 18.haftalarda sağdaki bebeği hissedemediğim için çok korkardım ama şimdi tekme atınca neye uğradığmı şaşıyorum:KK9:az ve öz:emir_bebek::emir_bebek:

kızlar yaa hepinize çok teşekkür ederim :KK16::KK16: içimi ferahlattınız...

çok ender de olsa bazen daha yukarda da 1-2 hareket hissettiğim oluyor. pozisyonundan kaynaklı sanırım. ctesi göreceğiz bakalım ne alemdeler :KK1:

kızlar yaa hepinize çok teşekkür ederim :KK16::KK16: içimi ferahlattınız...

çok ender de olsa bazen daha yukarda da 1-2 hareket hissettiğim oluyor. pozisyonundan kaynaklı sanırım. ctesi göreceğiz bakalım ne alemdeler :KK1:

Benimde yarın kontrolüm var çok heyecanlıyım:)hala alışamadım:))6,5 ay olduk biz kızlar şaka gibi:)

yarın çok güzel haberlerle gelin inşallah şekerler...
sedef maşallah canım.:nazar::nazar:darısı 37.haftalarımıza inşallah.24.-25.haftadan bir farkı var mı? tırsıyorum:18::18::18:
birde günüm günümü tutmuyor benim,bazen zindeyim mutluyum,ertesi gün kaygılı,sancılı:KK25::26:ve aksi:KK36:

yarın çok güzel haberlerle gelin inşallah şekerler...
sedef maşallah canım.:nazar::nazar:darısı 37.haftalarımıza inşallah.24.-25.haftadan bir farkı var mı? tırsıyorum:18::18::18:
birde günüm günümü tutmuyor benim,bazen zindeyim mutluyum,ertesi gün kaygılı,sancılı:KK25::26:ve aksi:KK36:

Hiç tırsma canım benim.inan ben kendimi iyi hissediyorum...en az 1 ay daha giderim valla böyle allah izin verirse:)kendimi yormadığım sürece ağrım sancım olmuyo..inş sizde rahat gecirirsiniz...27 hafta deyince az geliyo ama 6 buçuk ay deyince ikiz gebeliğe göre iyiym yani mütevazi olamıycam:)mızmız ve nazlı değildim zaten ben hiç.

Hiç tırsma canım benim.inan ben kendimi iyi hissediyorum...en az 1 ay daha giderim valla böyle allah izin verirse:)kendimi yormadığım sürece ağrım sancım olmuyo..inş sizde rahat gecirirsiniz...27 hafta deyince az geliyo ama 6 buçuk ay deyince ikiz gebeliğe göre iyiym yani mütevazi olamıycam:)mızmız ve nazlı değildim zaten ben hiç.

maşallah canımmm:nazar::nazar:
inşallah hepimiz sağlıkla ve bebişlerimizle atlatırız bu süreci. aslında fiziksel olarak bende iyiyim ama kaygılarım yüzünden abartıyorum herşeyi...haftaya cumartesi benimde kontrol var..sen hala 3 haftada bir gidiyorsun dimi?

X