2014 ikiz anneleri

çok haklısın eylül...aslna bakarsan şükür gebelik fena değil.bebişlerimiz sağlıklı,erken doğum riski şuan yok ama ben bazen çok kaygılanıyorum,mutsuz oluyorum.akışına bırakmak lazım ama nerdeeeee?:KK43::KK43:
az kaldı canım.sağlıkla kavuşucaz inşallah kuzulara:nazar::nazar:
Teker teker gelin lan diyecem:))şaka bi yana kendiliğinden olursa bi tane daha yaparım.yoksa tüple falan uğraşmam hiç,allahım iki tane verdi yeter derim

:KK1::KK1:kız belli olmaz.sen benden de küçüksün daha.bende kendiliğinden olmasını beklicem ama olmazsa 4-5 sene sonra tekrar denemek isterim ve hayırlısı ile tek embriyo isterim:)

kızlar benim sümüksü sarı akıntım 2 haftadır devam ediyor.sanırım başka kimsede yok böyle bir akıntı. drum normal diyor ve ph düzenleyici bir ilaç verdi bunun için.ama içim rahat etmiyor

kızlar benim sümüksü sarı akıntım 2 haftadır devam ediyor.sanırım başka kimsede yok böyle bir akıntı. drum normal diyor ve ph düzenleyici bir ilaç verdi bunun için.ama içim rahat etmiyor

bende var 1 aydır ılac kullnıyorum doktoruma sordum tehlikesi varmı var tabıkı dedı eerken doguma yol acar dedi

Benim doktor ciğer geliştiriciden bahsetmiyo hiç kızlar ya.her doktor yapmıyo heralde:44:haftaya gidince bi sorayım ne diycek

24-25-26 haftalarda iğne yapılması anlamlı olmuyo çünkü henzüz ciğerler tam olarak gelişip iğneden yararlanıcak durumda olmuyo, ama 27. hafta dolduğunda iğne yapılabiliyor, 28. haftadan sonraki haftalar artık bebeklerin ciğerlerinin yeterince geliştiğini düşünürse doktor iğneye gerek görmüyo mu acaba, bir de ciğerler iyi olsa da surfaktam mı neydi böle bi maddeyi henüz üretememiş olabiliyomuş bebek, o durumda da solunum sıkıntısı çıkabiliyomuş ..

aslnda erken ve fazla doz uygulanması önerilmiyor.eğer erken doğum riski görülmezse bende 30.haftaya kadar yaptırmayı düşünmüyorum.
bağırsaklar ve beyin üzerinde olumsuz etkileri varmış.kortizon sonuçta:KK43:
28. hafta perinatoloğa gittiğimde onunda fikrini alcam..gerçi kızlar kadın d. hast. drum bir daha kanaman olursa iğneyi yapıcaz ve hastanede takip edicem seni dedi:KK3::KK3:çok dua ediyorum inşallah olmaz:KK43:

ben olumsuz etkilerini duymamıştım :KK43:( yalnızca erken yapılmasının yarar sağlamadığını biliyodum ..

Herkese hayırlı cumalar kızlar,
Endokrinolojide kontrolüm vardı,değerleri beğendi ama ilacımın dozunu değiştirdi bu kez dr.um,ve 1 ay sonra kontrole çağırdı,haftada birkaç kez mutlaka dr+sağlık ocağına gitmekten sıkıldım,Rabbim kötü günler göstermesin,dr.ların eksikliğini de ama inşaallah doğumdan sonra bebişlerimiz ve biz o kadar iyi oluruz ki bu sık ziyaretlere artık gerek kalmaz.

Canım çok geçmiş olsun,Rabbim yardımcın olsun,inşaallah yatmaya filan gerek kalmaz,önemsiz bir kanama olmasını umuyorum.

canım sana da çok geçmiş olsun,aman dikkat et.

Benim de akıntım arttı ve ekşimsi kokuyor gibi,kızlar benimki gibi olan var mı,acaba amniyon sıvısı mı sızıyor diye kafayı yiyeceğim:26::26:Ben de bu hafta doğru dürüst uyuyamadım,hastanede yatakların dikleştirilmesi gibi arkama bir yığın yastık koyup neredeyse oturur vaziyette uyumaya çalışıyorum,sık sık uyanıyorum,uyanışlarım ağrılı oluyor,karnım ve kasıklarım ağrıyor dönerken,ayrıca şiddetli sırt ağrım var,,her uyanışımda eşim de uyanıyor benle ve masaj yapıyor,onu da uyutmuyorum:26:dr sakın sırt üstü yatma dedi,netten baktım damarlarda sıkışmaya neden olup bebeklere giden kanı kesebileceği yazıyor,bazı anneler de kordon dolanmasına sebep olabildiğini söylemiş.ama gece uyandığımda bazen kendimi sırt üstü yatmış buluyorum,korkuyorum ya,kızlar biz bebeklerden-hamileliğin zorluğundan filan değil bu kuruntulardan kafayı yiyeceğiz gibime geliyor doğuma kadar,bir kucağımıza alabilseydik sağlıcakla.. sen de arkana bol yastık-kırlent koy canım,sende 3 bebek var daha zordur eminim.

bende de var,ben de niye ağrıyor diyordum,sağol paylaştığın için canım.Tek tek mi doğuracaksın:) Bi ayar çek bakalım,teker teker gelsinler:)

yA nasıl kemer bu kızlar,sadece kemer mi,ben karın destekleyici aldım geçen gün,afedersiniz altında külodu yok ama kalın bir şey bu,kemer gibi değil,3 saat sınırı bunda da var mıdır,üzerinde öyle birşey göremedim de.

Canım bence de erken doğum riski olmazsa hemen tmm deme,riski arttırdığını okudum ben de,gidişata göre hareket edersin,inşaallah hiçbirimizde iğneye gerek olmaz,bebişler 36-37yi görürler.

iğnenin erken doğum riskini arttırdığı konusu çok ilginç geldi bana ya, tam tezat bi durum ?? zaten o risk varsa ve gerçekleşirse diye önlem amaçlı yaşam şanslarını arttırmak için iğne yapılıyo, bu durumda iğne yüzünden erken doğum olması biraz ters gibi ama bilemiyorum ki tabi ??

çok haklısın eylül...aslna bakarsan şükür gebelik fena değil.bebişlerimiz sağlıklı,erken doğum riski şuan yok ama ben bazen çok kaygılanıyorum,mutsuz oluyorum.akışına bırakmak lazım ama nerdeeeee?:KK43::KK43:

:KK1::KK1:kız belli olmaz.sen benden de küçüksün daha.bende kendiliğinden olmasını beklicem ama olmazsa 4-5 sene sonra tekrar denemek isterim ve hayırlısı ile tek embriyo isterim:)

ikizlerden sonra bi defa daha anne olmak istiyorsunuz değil mi canım? hayırlısı olsun gönlünüze göre olur umarım :nazar::nazar::nazar:

bende var 1 aydır ılac kullnıyorum doktoruma sordum tehlikesi varmı var tabıkı dedı eerken doguma yol acar dedi

bu drlar farklı eğitimler mi alıyor acaba??????????
ben defalarca anlattım ve sordum..koku yoksa,seni rahatsız etmiyorsa(kaşıntı,yanma,sancı gibi)önemli değil dedi...

Kızlar sarı akıntı 3 gündür bendede var.ama doktorum normal demişti..kaşıntı yanma bendede yok.rahat olun bence kızlar,gebe değilken bile oluyodu böyle akıntım benim,şimdi olması çok çok normal bence...bende aynı sizin gibiyim Allaha şükğr şimdilik ters giden bişi yok ama bende bazen çok depresif oluyorum durup dururken aklıma kötü şeyler geliyo ağlıyorum.suratımıda kocam cekiyo anca:)

Ben böyle diyorum ama eşim illa bidaha olsun derse ve 4,5 sene sona yine tedavi gerekşrse bende tek embriyo isterim:))kız bide o tek embriyo bölünüp yine ikiz oluyomuş:KK9:şok üstüne şok:)

Ben böyle diyorum ama eşim illa bidaha olsun derse ve 4,5 sene sona yine tedavi gerekşrse bende tek embriyo isterim:))kız bide o tek embriyo bölünüp yine ikiz oluyomuş:KK9:şok üstüne şok:)
:KK1::KK1:çevremdekiler ikide kız doğurursun diyip duruyolar..hayırlısı olsun.doğururuz napalım canım:KK9::KK9:
Kızlar sarı akıntı 3 gündür bendede var.ama doktorum normal demişti..kaşıntı yanma bendede yok.rahat olun bence kızlar,gebe değilken bile oluyodu böyle akıntım benim,şimdi olması çok çok normal bence...bende aynı sizin gibiyim Allaha şükğr şimdilik ters giden bişi yok ama bende bazen çok depresif oluyorum durup dururken aklıma kötü şeyler geliyo ağlıyorum.suratımıda kocam cekiyo anca:)
doğru ya takmıyorum artık herşey olacağına varır.hayırlsı :nazar:
:KK1:kız daha bebeler doğmadan hayatımız değişti.dün yatağmda tv izliyodum.oturur pozisyonda kucağımda da meyve tabağı.öyle uyumuş kalmışım.eşim kahkalarla gülüyo.şaka yaptığımı sanmış adam,bakmış cidden uyuyorum.babaanneler döndüm walla.

:KK1::KK1:çevremdekiler ikide kız doğurursun diyip duruyolar..hayırlısı olsun.doğururuz napalım canım:KK9::KK9:

doğru ya takmıyorum artık herşey olacağına varır.hayırlsı :nazar:
:KK1:kız daha bebeler doğmadan hayatımız değişti.dün yatağmda tv izliyodum.oturur pozisyonda kucağımda da meyve tabağı.öyle uyumuş kalmışım.eşim kahkalarla gülüyo.şaka yaptığımı sanmış adam,bakmış cidden uyuyorum.babaanneler döndüm walla.

Görüntün çok sevimli olmuştur o halde:KK9:kızlar biz bebekler doğduğunda onları çocuk doktorunamı götürcez kontrollere,yoksa tüp doktorlarımızamı:44:

24-25-26 haftalarda iğne yapılması anlamlı olmuyo çünkü henzüz ciğerler tam olarak gelişip iğneden yararlanıcak durumda olmuyo, ama 27. hafta dolduğunda iğne yapılabiliyor, 28. haftadan sonraki haftalar artık bebeklerin ciğerlerinin yeterince geliştiğini düşünürse doktor iğneye gerek görmüyo mu acaba, bir de ciğerler iyi olsa da surfaktam mı neydi böle bi maddeyi henüz üretememiş olabiliyomuş bebek, o durumda da solunum sıkıntısı çıkabiliyomuş ..

ben olumsuz etkilerini duymamıştım :KK43:( yalnızca erken yapılmasının yarar sağlamadığını biliyodum ..

iğnenin erken doğum riskini arttırdığı konusu çok ilginç geldi bana ya, tam tezat bi durum ?? zaten o risk varsa ve gerçekleşirse diye önlem amaçlı yaşam şanslarını arttırmak için iğne yapılıyo, bu durumda iğne yüzünden erken doğum olması biraz ters gibi ama bilemiyorum ki tabi ??

ikizlerden sonra bi defa daha anne olmak istiyorsunuz değil mi canım? hayırlısı olsun gönlünüze göre olur umarım :nazar::nazar::nazar:

Kız seninkilerin cinsiyeti neydi?unuttum:)

Görüntün çok sevimli olmuştur o halde:KK9:kızlar biz bebekler doğduğunda onları çocuk doktorunamı götürcez kontrollere,yoksa tüp doktorlarımızamı:44:

yok artıkkk.kız sen bu tüp druna bağımlı mısın ne?:KK1::KK1:
dra el öpmeye götürürz o kadar.çocuk druna gider tatlım.:KK1::KK1::KK1:

Iki taneyi doğurduk sonrasını dusunuyoz:) benim toplam 6 embriyo oldu 2 si bende 4 kaldı allah izin verirse hepsini doğurayım diyorum kızlar kıyamam onları orda buz buz bırakmaya :) anlaşılan benim yolum uzun onlar olmazsa yine tup yine bebek ins allah kolaylıkla verir.. Cok seviyorum anne olmayı ben:)

Son düzenleme:
Iki taneyi doğurduk sonrasını dusunuyoz:) benim toplam 6 embriyo oldu 2 si bende 4 kaldı allah izin verirse hepsini doğurayım diyorum kızlar kıyamam onları orda buz buz bırakmaya :) anlaşılan benim yolum uzun onlar olmazsa yine tup yine bebek ins allah kolaylıkla verir.. Cok seviyorum anne olmayı ben:)

3 tanede benim dondurulmuş var:)ama sanırım onlar 3 sene saklanıyo sonra yok ediyolar.3 sene çok erken bidaha doğurmak için:)

son bikaç haftadır karnım sertleşmeye başladı

karnımın sol tarafı kasığa doğru acıyor sizce nedendir

bu haftadan sonra heyet raporu verecek dr um inş işyeri sıkıntı yaratmaz(özel sektör)

3 tanede benim dondurulmuş var:)ama sanırım onlar 3 sene saklanıyo sonra yok ediyolar.3 sene çok erken bidaha doğurmak için:)
Bizimkiler 5 sene saklanacak imzaladığımız anlaşma boyle..tup doktorum sonsuza kadar saklansa bisi olmaz embriyoları demişti ilk görüşmemizde..bi 4-5 sene sonra ikisini alırsam ve onlar da tutarsa ins bi yolunu bulur kalan bebeklerimi 5 sene daha saklamaya doktoru ikna ederim ins yeniden tedavi olmak cok zor cunku bide bende bi sorun yok tek sorun sperm sayı azlığı ve bende cok sayı yumurta oluşuyor tedavi süreci acılı geçiyo baya gerekirse tedavi parami tekrar öderim o bebeklerimi saklatirim diye düşünüyorum..tabi kısmet allah ömür verirse..:)

Son düzenleme:
Bizimkiler 5 sene saklanacak imzaladığımız anlaşma boyle..tup doktorum sonsuza kadar saklansa bisi olmaz embriyoları demişti ilk görüşmemizde..bi 4-5 sene sonra ikisini alırsam ve onlar da tutarsa ins bi yolunu bulur kalan bebeklerimi 5 sene daha saklamaya doktoru ikna ederim ins yeniden tedavi olmak cok zor cunku bide bende bi sorun yok tek sorun sperm sayı azlığı ve bende cok sayı yumurta oluşuyor tedavi süreci acılı geçiyo baya gerekirse tedavi parami tekrar öderim o bebeklerimi saklatirim diye düşünüyorum..tabi kısmet allah ömür verirse..:)

Ha bide tekrar ikiz istiyon sen:))allah seni napmasın:KK9:iyi alıştın ikize:)

Ha bide tekrar ikiz istiyon sen:))allah seni napmasın:KK9:iyi alıştın ikize:)
Ama napıyım jelybondsdf bi tane istersem 2 2 donduklari için bi tanesi çöp olucak hangisini seceyim de atayım onlar da benim kuzum:KK43: napıyım allah verirse ikiz olsunlar yine bunları bi doğurayım da tabi allah onlar için güç kuvvet ve maddiyat versin ins..düşünsene bu bebeklerin eskileri onların olur:) cok komigim ya:)

bende de var,tam sümüksü diyemem ama sarı ve ekşimsi gibi kokusu hafiften.ama yanma,kaşıntı,sancı vb yok,dr.a sormak lazım,amniyon sıvısı olup olmadığını anlamak için pedler varmış galiba,ya da kültür alınabilir.bilmiyorum

canım bilemiyorum,ben de makul bir açıklama bulamadım henüz ama forumlarda bu tarz yorumlara rastladım,iğne olan anneler de yazmıştı sanırım,ondan dedim temkinli olmak lazım diye,eğer erken doğum riski yoksa ciğerlerin kendiliğinden gelişmesini beklemek daha mantıklı,hemen iğne olmayalım diyorum.

İlahi sedef,çok güldürüyorsun beni,allah da seni güldürsün:) o embriyodan ikiz olursa hakikaten şok şok şok flaş flaş flaş olur:) Ben de geçen gün ark.larla sohbet ederken,hamileyim diye canın şunu çekti mi al ye,bunu ister misin diye üzerime düştüklerinde,espri olsun diye 3.yü yapıcam ded,m,sonra biri ya onlar da ikiz olursa dedi kaldım böyle:KK53::KK52:ben de şok olurdum yani:) Bu arada tüp doktor ne tatlı bir tanımlama ya,ilahi sedef:KK1::KK1:çok bilgim yok ama sanırım doğumdan sonra bir kontrolü onlar yapıyor,sonra çocuk dr.a gidiy:KK1:ruz.ama emin değilim,belki anne kontrole gidiyordur kendisi için,deneyimli anneler yazar:)

hey maşallah,6 çocuk mu istiyorsun canım,rabbim gönlüne göre ve hayırlı evlatlar versin inşaallah,anneliği henüz tam anlamıyla yaşamasam da şu haliyle bile çook güzel birşeye benziyor evet:)inşaallah tam anlamıyla yaşamak,içimize kuzu kokusu çekmek de nasip olur,çifte kuzu:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

X