2014 ikiz anneleri

son bikaç haftadır karnım sertleşmeye başladı

karnımın sol tarafı kasığa doğru acıyor sizce nedendir

bu haftadan sonra heyet raporu verecek dr um inş işyeri sıkıntı yaratmaz(özel sektör)

bilgisi olan var mı

Canım geçmiş olsun. Korkulacak birşey olacağını sanmıyorum. Benim de karnım bazen çok sert oluyor. Mesela ayaktayken çok sert oluyor. Yatarken daha yumuşak. Kimi zaman sağda oluyor sancım kimi zaman solda. Bu sabah mesela öyle bir sancı girdi ki nefes alamadım korktum. 1 dakika içinde geçti. Sanırım bebeklerin hareketi de bazen ağrıya sebep oluyor.

Ahmet Hoca rapor mu verecek? Ben geçen gittiğimde çok yoruluyorum ağrılarım oluyor dedim bana sık dişini dedi :)

Kızlar nasılsınız?kasılma nasıl anlaşılır ben anllamadım.
Canım bende bilmiyorum nasıl olduğunu:)ama sancın oluyomuş ve belin ağrıyomuş kasılma olunca...ama sen korkma senin haftanda kasılma olması normal artık.önemli olan kasılmanın kaç dakikada geldiği.
kızlar sırt üstü yatmak tehlikelimi sağıma yatıyom sağım agrıyor solua yatıyorum solum ağrıyor sizlerde nasıl durum

Aynı durum bendede var canım:)sağa sola yatmaktan kalçam ağrıyo bende biraZ sırt üstü yatıyom öyle olduğu zaman.

Canım geçmiş olsun. Korkulacak birşey olacağını sanmıyorum. Benim de karnım bazen çok sert oluyor. Mesela ayaktayken çok sert oluyor. Yatarken daha yumuşak. Kimi zaman sağda oluyor sancım kimi zaman solda. Bu sabah mesela öyle bir sancı girdi ki nefes alamadım korktum. 1 dakika içinde geçti. Sanırım bebeklerin hareketi de bazen ağrıya sebep oluyor.

Ahmet Hoca rapor mu verecek? Ben geçen gittiğimde çok yoruluyorum ağrılarım oluyor dedim bana sık dişini dedi :)

Evet ya bebekler artık hareket edince ağrı veriyo:)

Kızlar ya 2 gündür göğüslerimin altı acıyor. Görünürde bişey yok ama sanki pişik olmuş gibi... Çok büyüdüler:KK9: ondan mı acaba ?

arkadaslar oncelikle hepinizi tebrik ediyor bebekleirnizi saglicakla kucaginiza almanizi diliyorum:) ben henuz yolun basindayim, ocak ayinda donmus tranferim yapilacak ama kac tane koydurcagimiz konusunda kararsiziz. sizler nasil karar verdiniz ya da kacinci kalite kac embiryo koydurdunuzda ikizleriniz oldu..benimle paylasirsaniz cok sevinirim ..simdiden tesekkurler...

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81............. 100--------------- 100 Okudu

Sedef............... 100-- -------------100 Okudu

Seybil.............. 100---------------100 Okudu

Pınar.............. 25----------------25 Okudu

Sdtive............ 20 ---------------20 Okudu

Aylin.............. 100---------------100 Okudu

Mrsbeyaz...... 25 --------------- 25 Okudu

Kengo........... 100-------------- 100 Okudu

Flufem............. 100 -------------- 100 Okudu

Kuzey.........

Fpmk.......... 100-------------- 100 Okudu

Zuzu........... 100---------------- 100 Okudu

Cansu............ 65 ------------------ 45 Okudu

Eylül...........

Asbelove....... 100-----------------100 Okudu

Alexandria..... 35 ----------------- 35 Okudu

Melis............ 20----------------- 20 Okudu

Ankara12.... 49------------------ 49

Ankara, asbelove kusura bakmayin canım görmüştüm ama yazarken atlamışım:KK43: Allah kabul etsin.

Son düzenleme:

Aksu81.............

Sedef.........

Seybil........

Pınar..

Sdtive..........

Aylin..............

Mrsbeyaz......

Kengo..........

Flufem.............

Kuzey.........

Fpmk........

Zuzu...........

Cansu..........

Eylül...........

Asbelove..

Alexandria.....

Melis......

Ankara12....

Yeni listemiz hayırlı olsun kızlaar :KK16: Allah kabul etsin şimdiden....

arkadaslar oncelikle hepinizi tebrik ediyor bebekleirnizi saglicakla kucaginiza almanizi diliyorum:) ben henuz yolun basindayim, ocak ayinda donmus tranferim yapilacak ama kac tane koydurcagimiz konusunda kararsiziz. sizler nasil karar verdiniz ya da kacinci kalite kac embiryo koydurdunuzda ikizleriniz oldu..benimle paylasirsaniz cok sevinirim ..simdiden tesekkurler...

Canim Allah yardımcın olsun inşallah önce pozitif sonucu sonra kucağına alırsın...
Benim 2 embriyo transfer edildi (3 hic yapmiyor doktorum bildiğim kadariyla )
3. Gün birisi 8 diğeri 10 hücreli (saniyorum 1. Kaliteydi).. Rabbim gönlüne göre versin...

Evet onlar bizim kuzularımız,kokuları da kuzu kokusu:)

kızlar sırt üstü yatmak tehlikelimi sağıma yatıyom sağım agrıyor solua yatıyorum solum ağrıyor sizlerde nasıl durum

canım mümkün olduğunca sırt üstü yatma,bazı damarlar sıkışıyor ve bebeklere giden kan miktarı azalıyormuş,tehlikeli ama özellikle 28.hafta civarlarından sonra.Bir de bazı anneler forumlarda kordon dolanmasına sebep olabildiğini yazmış,ben de bu hafta uyku meselesinde zorlanmaya başladım,sağa dönüyorum acıyor her yerim sola dönüyorum aynı,bi uyanıyorum kendimi sırt üstü yatar buluyorum korkudan tekrar yana dönüyorum,allah izin verirse daha önümüzde yolumuz var,doğuma kadar uyku problem olacak sanırım.ben arkama yastık ve oturma odasının bütün kırlentlerini yığmaya başladım bile.

Ya neden benim memelerim büyğmüyo:KK37:

Çok fenasın sen,ondan büyümüyo:KK23: :KK1::KK1:

Aksu81............. 100--------------- 100 Okudu

Sedef............... 100-- -------------100 Okudu

Seybil.............. 100---------------100 Okudu

Pınar.............. 25----------------25 Okudu

Sdtive............ 20 ---------------20 Okudu

Aylin.............. 100---------------100 Okudu

Mrsbeyaz...... 25 --------------- 25 Okudu

Kengo........... 100-------------- 100 Okudu

Flufem............. 100 -------------- 100 Okudu

Kuzey.........

Fpmk.......... 100-------------- 100 Okudu

Zuzu........... 100---------------- 100 Okudu

Cansu............ 65 ------------------ 45 Okudu

Eylül...........

Asbelove....... 100-----------------100 Okudu

Alexandria..... 35 ----------------- 35 Okudu

Melis............ 20----------------- 20 Okudu

Ankara12.... 49------------------ 49

Ankara, asbelove kusura bakmayin canım görmüştüm ama yazarken atlamışım:KK43: Allah kabul etsin.

Canım yazmıştım ama görmedin sanırım bu hafta hepsinden 30ar tane okuyabildim,inşaallah önümüzdeki hafta sayıyı tamamlarım.

Çok kötü ağrım var ya,sırtımdan içeri bıçak sokuyorlar sanki kalp krizi gibi,yemekten desem değil 6da yedim yemeğimi.omurgamın şekli değişti,ondan herhalde.inşaallah önemli birşey değildir.

canım mümkün olduğunca sırt üstü yatma,bazı damarlar sıkışıyor ve bebeklere giden kan miktarı azalıyormuş,tehlikeli ama özellikle 28.hafta civarlarından sonra.Bir de bazı anneler forumlarda kordon dolanmasına sebep olabildiğini yazmış,ben de bu hafta uyku meselesinde zorlanmaya başladım,sağa dönüyorum acıyor her yerim sola dönüyorum aynı,bi uyanıyorum kendimi sırt üstü yatar buluyorum korkudan tekrar yana dönüyorum,allah izin verirse daha önümüzde yolumuz var,doğuma kadar uyku problem olacak sanırım.ben arkama yastık ve oturma odasının bütün kırlentlerini yığmaya başladım bile.

Canım yazmıştım ama görmedin sanırım bu hafta hepsinden 30ar tane okuyabildim,inşaallah önümüzdeki hafta sayıyı tamamlarım.

Çok kötü ağrım var ya,sırtımdan içeri bıçak sokuyorlar sanki kalp krizi gibi,yemekten desem değil 6da yedim yemeğimi.omurgamın şekli değişti,ondan herhalde.inşaallah önemli birşey değildir.

yan yatarak ayaklarımızı nasıl kaldıracagız kı kaldırmak gerekırmış sırt üstünün zararını bılmıyordum sağolasın cnm

Aa ciddi misin? Belki büyüktü seninkiler de ondan:KK37: Benimkiler minicikti, şimdi slikonlu gibiler:KK52:
Yok kız büyük değiller 80:))

Yaaaa:KK3::KK53::KK9:

yan yatarak ayaklarımızı nasıl kaldıracagız kı kaldırmak gerekırmış sırt üstünün zararını bılmıyordum sağolasın cnm

ayaklarımızı mı kaldırmamız gerekiyormuş? bak bunu da senden duydum.nasıl kaldırıyormuşuz anlamadım.

Yok kız büyük değiller 80:))

Yaaaa:KK3::KK53::KK9:

:KK1::KK1: pardon büyük değilmiş cidden niye büyümedi ki o zaman?
tüp doktoruna sor dicem şimdi:KK33:

canım ben dedim hocaya zaten hocada rahim uzunluğuna bakacaktı ona da baktı benımkilerin cinsiyetine birine başkent kız demişti ve o hep kız olarak kaldı diğerinden tam emin degillerdi kız olarak salladı doktorun biri :) ayrıntılıda dedıler erkek dıye hulusi hoca cınsıyet tahmınınde bulundumu bende hocaya çok kızıyordum gecen bebişlere bakmadı bıle beenim için rahim önemli dedi ona baktı tek gercektende önemlıymış sanıırm benıde erken yatıracak hastaneye hoca ben sana tecrubelerımıi inş sevinçli bir şekilde anlatırım kuzularımla :) kağıdı buldum benden istediğin tam olarak ne ikilinin kan sonucu var bende ondan bahedıyon dımı
Canim ben sormadan birşey demedi ben sorunca o da filiz hoca gibi bir kız bir erkek dedi. Tabi yanilma payi vardir daha...
Ayy kagidi buldun demek orada iki bebek için ayri ayri kombine risk, ikili test ve yaş riski yazan kısımda ne yaziyor? Bide ense kalinliklari ne çıkmıştı (ultrason bilgisi yazan yerin sağ üstte nuchal translucency yaziyor) çoook sağol şimdiden :KK16:

Canim yaa kusura bakma:KK17: kaç kişinin ki gözümden kaçmış:KK43: Allah kabul etsin... Bu hafta daha dikkat ederim artik :KK16:

2 tane 5. Gun embriyosu konuldu ben istedim özellikle ikiz olsun diye..allah da nasip etti canım..tedavin hayırlı olsun.
Kadın olsa sorardım valla:KK9:
Kız sacmalama herkeste aynı olcak diye bisi yok :) deli ya:) burda acısından ağrısından duramiyoz esim sarilirken sıkma sakın diye ittiriyorum..:) bide biraz daha şişman gösteriyo beni boyle olunca:) iyi yönünden bak iste:)

X