2014 ikiz anneleri

ay ne bileyim Zeynep'cim çok utanırım ya,dr.um erkek,alttan muayene edecek diye ödüm patlıyordu ilk başlarda,sonra gerek görmedikçe yapmayacağını anlayınca rahatladım.1 kez alttan muayene olmuştum,dr bayandı,nasıl utandım ya..bi de dediğin gibi üstümüz başımız pis şekilde görecekler,gerçi onlar alışkındır da işte biz..yavrucuklarımız sağlıklı doğsun da inşaallah,buna da katlanırız.

Canim o an utanma kalmaz biran önce temizlenmek istiyorsun birde hastabakicilar alışmış hemencik hallediyorlar.kız dogumda çırılçıplak olcaksin ona ne demeli:-)

20.haftada olduk çoğumuz canım,seninki erken geldi.

hayırlı olsun hepsi canım,kuzuların da gelsin de ev şenlensin inşaallah..ben de çok güzel stickerlar görüyorum nette çok uyguna,ama kiracıyız diye eşim duvarları bu şekilde kullanmamızı istemiyor,üzülüyorum biraz ama haklı da..söküldüğünde duvara zarar vermeyecek ufak tefek birşeyler bulursam belki ben de süslerim..

canım hoşgeldin,iyiye gitmene sevindim,hep duamızdasın,hatırlatmana gerek yok,inan sen de artık bizim bir kardeşimizsin.benim kızkardeşim-ablam yok,her duamda varsın canım,güzel haberlerini de burdan beraberce paylaşacağız inşaallah.

Canım kanaması oldu,hastanede yattı birkaç gün.şimdi evdeymiş,ama korkuyor haliyle..

Kızlar benim farem bozuldu,eşiminkini kullanıyorum şimdi,hergün işe pc götürüyor,yarın o gelene kadar yazamayabilirim,çok konuşup beni çatlatmayın he:) unutmazsam yarın bir fare alayım..
Hadi yaa bunu bilmiyordum ben yaa Allahımin izniyle hiçbişey olmayacak insallahh:KK16:
Evet sen bi mouse al yarından itibaren evde yalnızım bol bol muhabbet ederiz:))
Banada erken geldi gec giderim bnde arayan soran yok nasilsa:-)bide zaten alerjik bi bünyem var,oda korkutuyo biraz.herkesin keyfi yerindedir ins.bn gibi gurbette gece yarilarina kdr yalniz kalan yok herhalde.sanslisiniz kizlar
Benim dr.um erteleyebildigin kadar ertele demişti canım 25.haftamda oldum ateş yapabildiği için sorun olabiliyormuş sende erteleyebildigin kadar erteledik bence de:KK34:
Niye yalnız sin canım hayırdır?
Vallahi canim ben kızda hic oyle detayaramamistim külotlarimi normal penye almistim zaten uyusukluk gidince seni silip temizliyorlar külodunada 2tane pedi uç uca birlestirip takiyorlar.cok rahat ediyorsun leke felanda cikmiyor .evdede 1-2gun ayni sekilde yapmiştim yani ben öyle dikiş acisi felan hissetmedim zaten ilk zamanlar oturup kalkarken uzanirken zorlaniyosun
Hadi ya ne güzel bizde senin gibi sanslilardan oluruz da hiç sancimiz olmaz insallahhh:KK16:
En sagliklisiniz Penye tabi ama eylulunde dediği gibi utanırım yaa ben agdaya kuaföre gitmiyorum acmamak icin:KK17:

gurbet ve yalnızlık derken canım? ben de gurbetteyim,ailemden akrabalarımdan kimse yok,hem de çooook uzaktalar.ama eşim var Allah'a şükür,senin eşin asker-polis filan mı,hani göreve gidiyor da yalnız mı kalıyorsun tam anlayamadım ben?

ya ben çok utanırım,onlar yapıyor bu işleri mutlaka demi? annemize-eşimize yaptırsak ya da kendimizi iyi hissediyorsak yapsak olmaz mı
:KK43:

Ayy:18:bende eşimin veya annemin o işleri halletmesinden daha çok utanırım.inş benimkinide hemşireler halleder

Canim o an utanma kalmaz biran önce temizlenmek istiyorsun birde hastabakicilar alışmış hemencik hallediyorlar.kız dogumda çırılçıplak olcaksin ona ne demeli:-)

e mecbur :) zaten çığlık çığlığa doğuma alınırsak bunu düşünmeyiz de..peki sezaryende de mi böyle?üzerimizde örtü olmuyor mu?bence oluyordur.

Hadi yaa bunu bilmiyordum ben yaa Allahımin izniyle hiçbişey olmayacak insallahh:KK16:
Evet sen bi mouse al yarından itibaren evde yalnızım bol bol muhabbet ederiz:))

canım yarın mesai var zaten,sabah gelmem zor yani..çıkışta inşaallah unutmazsam alır gelirim hemen:)

Banada erken geldi gec giderim bnde arayan soran yok nasilsa:-)bide zaten alerjik bi bünyem var,oda korkutuyo biraz.herkesin keyfi yerindedir ins.bn gibi gurbette gece yarilarina kdr yalniz kalan yok herhalde.sanslisiniz kizlar
20'den önce vurulma bence de Canim. Ben hiç vurulmuycam doktor da hastanede doğum yapinca evde de bebişlerin kordonunun hijyenine dikkat ettiğin sürece şart değil vurulan dedi. Ben 5 sene önce başka bir sebepten vurdurmuştum açıkçası beni çok etkiledi, onun korkusu da var tabi...
Biz bugün son işlerimizide hallettik :) Bebek şekerlerini beğendim bebek şekeri değilde magnetli dolap süsü hazırlatıyorum burda gurbetteyiz zaten , 30 tane dolap süsü aldım içinede renkli çikolata ve şekerler aldım annemle kendimiz süsleyeceğiz sepetim vardı evde :) Bebek odamızıda hazırladık öyle mobilya falan almadım perdeleri babam dikti :) ikeadan dolap almıştım düz beyaz birde park yatak koyduk duvarıda çok şık duvar stickerlerı buldum 5tlye onunla süsledim :)) o kadar sevimli oldukiii ... Belki milyarlar verip oda takımı alsam bu kadar ruhu olan birşey olmayacaktı herşeyde kendi emeğimiz var :KK16:
Gözünün önüne geldi de ne sevimli olmuştur maşallah :KK16: Rabbim güzel günlerde büyütsün...
selam güzel anneler;
yeni yılda bebişlerle,eşleriniz ve tüm sevdiklerinizle mutluluklar dilerim..
arada takip ediyorum gözden kaçırmadıysam bunvp den haber yok...demekki bebeklerle uğraşıyor.inşallah evlatlarına sağlıkla kavuşur.

seybilcim geçmiş olsun.canım arkadaşım sana tavsiyem morelini bozma ve tevekkül et.herşey olacağına varır çünkü.rabbim ömürlerini çooktan yazmış hepimizin.hayırlısı ile sağlıkla gelecek minikler..doğum olsunda ziyarete gelicem inşallah,kabul edersen tabi:)

sedefcim senide takipteyim arkadaşım,tabi hepinizin ama topikteki ilk arkadaşım o olunca merakla ve duayla bekliyorum.

bende hamdolsun iyiyim.meleklerimin özlemine alışmaya çalışıyorum.sabrın sonu selamettir.rabbimin merhameti sonsuz..
hala sütümün gelmesi beni çok üzüyor.maşallah bolca var.beslenme ve stresle uzaktan yakından alakası yokmuş.14 kilo verdim ve yaşadıklarıma rağmen hala var:KK43:
işe başladım..çok iyi geldi bana.acılar paylaşıldıkça azalıyor çünkü.dualarınız da benide unutmayın lütfen.rabbim sizleri bebeklerinize sağlıkla kavuştursun,evlat acısıyla sınamasın.amin.
hepinizi öpüyorum.:KK54::KK54::KK54:
ayşecim senin minişlerinde hayırlı olsun canım.
hoşçakalınn:KK54:

Çok sağol Canim... 2013 senin için üzücü bitti ama 2014'de Rabbim öyle mutluluklar yaşatsınki acın hafiflesin... Biraz toparlanmana sevindim işe başlaman iyi olmuş...
Demek 14 kilo verdin Canim :KK43:( sütün kesilmesi için ilaç veriyorlar diye duymuştum sanki ağrıda yapıyordur :KK43:(
Hep dualarimizdasin inan... Allah'a emanet ol güzel kalpli arkadaşım...

Ayy:18:bende eşimin veya annemin o işleri halletmesinden daha çok utanırım.inş benimkinide hemşireler halleder

eşinden ne utanıyorsun artık canımcım,eşimiz adı üstünde,tanımadığım insanların görmesindense..hee ama akıllarında öyle kalırız dersen,bilemiyorum,isteyerek yaptığımız birşey değil sonuçta..

ay aman neyse,hayırlısı neyse nasılsa o olsun.doğurduk da tek derdimiz bu kaldı:)

Kızlar iyi akşamlar..
yazdiklatinizi soyle hizlica okudum..flufem..kuzum iyi olmana sevindim ins zamanla daha iyi olacaksın..
ben bugun biraz mağaza gezdim bebek arabasına karar verdim (kraft baston alıcam ins en ufak hafif ve kaliteli o geldi) hastane çıkışlarını aldım :) besiklerimize karar verdim size daha once gösterdiğim beşikler olacak ins..daha almadık ama en azından karar aşamasını hallettim..sağma makinası lansinoh olacak alırsam ona da karar verdim..puset konusunda kararsız kaldım sadece..bide size sorayım ne yaptınız diye? yorucuydu biraz..erkenden gezmek lazım kızlar 22. Haftadayim ama cok çabuk yoruluyorum insan daha agirlasinca daha da zor olur..buyuk ve önemli seyleri hallettim kafamda teferruatı yavas yavas yaparız ins:)

Kız süpersin valla, herşeye karar vermişsin nerdeyse, ben hiçbir şeye bakmadım henüz. Bu ay da geçsin öyle diyorum ama dediğin gibi ağırlaşınca daha da zor olacak:26:

eşinden ne utanıyorsun artık canımcım,eşimiz adı üstünde,tanımadığım insanların görmesindense..hee ama akıllarında öyle kalırız dersen,bilemiyorum,isteyerek yaptığımız birşey değil sonuçta..

ay aman neyse,hayırlısı neyse nasılsa o olsun.doğurduk da tek derdimiz bu kaldı:)

Ay kızlar bunları düşündükçe ürküyorum ben :KK43: Ben de hemşirelerin yapmasını tercih ederim, onlar sürekli yapıyorlar bunları çünkü, çok normal onlar için.

Nasıl yaa sezaryende de mi cibil oluyorsun:KK53:
Eweet cıbıl olcaz:)

Ewet ya doğurdukta temizlenmemiz kaldı:)hele bi doğuralımda elbet biri temizler:KK1:

Eylülcügüm ameliyatta ůzerinde örtü oluyor tabi canım ama hazirlarken seni karnını ilacliyorlar o sirada örtü ololmaz.canım emin ol o an bunları asla düsünmüyorsun.kızlar özel hastanexe dogum olacaksa bunu hasta bakiciları yapıyor ama devlette öyle degil durum die duydum.o zamanlara gelelimde bunlar teferruat ama şimdi sedef için bu düşünceler normal ne kalmış ayy ne gůzel .ne olur dogumdan korkmayın ben dogumdan gülerek çıktim odaya geldim telefonla konusuyordum doktor geldi karnima bi bastırdı az önce biz seni kesmedikmi ya dedi yani uyuşma başladığı an korku heyecan bişey kalmiyor zaten

di mi:KK1:

ya niye sezaryende de cibil oluyoruz ben anlamadım,çıkış noktası belli tövbe tövbe,gereksiz yere niye her yeri kamuoyuna açıyorlar!
Canım allah korusun ameliyat sırasında acil bi durum olduğunda hemen müdahele edebilmek için cıbıl oluyosun:)ben burun amelşyatı oldum ondada cıbıldım:)
Eylülcügüm ameliyatta ůzerinde örtü oluyor tabi canım ama hazirlarken seni karnını ilacliyorlar o sirada örtü ololmaz.canım emin ol o an bunları asla düsünmüyorsun.kızlar özel hastanexe dogum olacaksa bunu hasta bakiciları yapıyor ama devlette öyle degil durum die duydum.o zamanlara gelelimde bunlar teferruat ama şimdi sedef için bu düşünceler normal ne kalmış ayy ne gůzel .ne olur dogumdan korkmayın ben dogumdan gülerek çıktim odaya geldim telefonla konusuyordum doktor geldi karnima bi bastırdı az önce biz seni kesmedikmi ya dedi yani uyuşma başladığı an korku heyecan bişey kalmiyor zaten

Korkuyoruuummmm:18:ya uyuşmazsam,ya öyle keserlerse beni.kızlar hayırlısıyla ben bi doğurayım,sizde doğurursunuz emin olun:))

Bu arada kızlar ben hastanede kullanmak için tek kullanımlık külot aldım.pamuk gibi gayet sağlıklı görünüyo.bi pakette 3 tane var,sanırım oda yeter.

Anladım canım sağol,dediğin gibi herhalde o an yavrularımızın sağlığını,sonra da kendimizi düşünmekten bunları düşünmeyiz.inşaallah hepimizin doğumu kolay ve güzel olur,hayırla sonuçlanır,yavrularımızı sağlıkla alırız kucağımıza.
senin doğum da güzel olmuş bayağı,maşallah:)) inşaallah bu da öyle olur canım..

Demi.onlar artık göre göre herşeye alışmıştır tuhaf karşılamazlar.

Vallahi ben bile alıştım, aşılama, tüp derken kaç kere açtık zaten :KK1:
Hele tüp için ilk kez gittiğimde adetliydim ve şok olmuştum alttan bakacağız deyince... Ama annemden utanırım yani şimdi..
O gün gelsin de bir şekilde halledilir bunlar...

X