Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    174
Ben de kontrol diye geldim bugün sürpriz bir şekilde şeker yüklemem varmış valla şaşırdım ☺️ idrar verdim ve içecek içtim şimdi bekliyoruz 1 saat sonra kan verecekmişim. İçemem tadı kötü olur sanmıştım, hiç öyle değilmiş benim gibi endişelenenler var ise 🌸
Aynen ben de 23. Haftada yaptırdım hiç korkacak bise yokmuş çok şekerli de değilmiş yurtdışında tercihi sormuyorlarmis bile herkes yaptırmak zorunda demişti Hollanda’da yaşayan arkadaşım o yüzden yaptırdım ben de.

Ben de kontrol diye geldim bugün sürpriz bir şekilde şeker yüklemem varmış valla şaşırdım ☺️ idrar verdim ve içecek içtim şimdi bekliyoruz 1 saat sonra kan verecekmişim. İçemem tadı kötü olur sanmıştım, hiç öyle değilmiş benim gibi endişelenenler var ise 🌸
Bana da bunu verdiler yarın sabah için

Eklentiler

• IMG20240416130854.jpg
    IMG20240416130854.jpg
    117,7 KB · Görüntüleme: 98
Sen bilirsin canim ama doktorlar olmayı tavsiye ediyor yani ne olur ne olmaz 10 yıl içinde olduysan 1 kere olmadıysan 2 kere olmayı tavsiye ediyorlar ben de olmayı tercih ettim bakalım. Buarada benim doktorum da 23. Haftada yaptı şeker testini sıkıntı çıkmadı çok şükür verdikleri içecek de en düşük dozda 50 mg hiç şekerli bi tadı yoktu çok rahat geçti benim.
Tetanozun da süresi varmı peki vurunmak için ağrı yapıyor mu sonrası

Ben suan 24. Haftadayım bugün oldum işte 20. Haftadan sonra yapıyorlar zaten. Şimdilik bir ağrım yok bakalım insallah olmaz :)
Peki yapılıp yapılmaması konusundaki fikrin nedir??

Kızlar bu sorum sizlerin düşüncesi içinde geçerli yardımcı olur musunuz???

Detaylıdan çıktım kızlar bebeğin böbreğin de genişleme ve ense kalınlığı varmış midesi de geniş denildi Dr takip etsin dedi. Test yapmamı önerdi. Cinsiyetini kız sanıyordum ama erkek dedi bu doktorda

Peki yapılıp yapılmaması konusundaki fikrin nedir??

Kızlar bu sorum sizlerin düşüncesi içinde geçerli yardımcı olur musunuz???
Tabi ki ben bilirkişi değilim en önemlisi doktor tavsiyesi ama ben evhamlı bir kişi olarak yapılması taraftarıyım çünkü bilinenin aksine tetanoz sadece paslı yerlerden geçmiyor tozdan topraktan hayvan tirmalamasindan vs de geçiyor yani günlük olarak başımıza herhangi bir sey gelmeyeceğinin garantisi yok ya da doğumda hastaneye yetisilebileceginin bir garantisi yok o sebeple ben kendim oldum korksam da diğer korkularım daha agir bastı açıkçası elimi kesiyorum acaba bir şey olur mj bir yerim çiziliyor acaba bir şey olur mu korkusu daha agir bastı bende.

Tabi ki ben bilirkişi değilim en önemlisi doktor tavsiyesi ama ben evhamlı bir kişi olarak yapılması taraftarıyım çünkü bilinenin aksine tetanoz sadece paslı yerlerden geçmiyor tozdan topraktan hayvan tirmalamasindan vs de geçiyor yani günlük olarak başımıza herhangi bir sey gelmeyeceğinin garantisi yok ya da doğumda hastaneye yetisilebileceginin bir garantisi yok o sebeple ben kendim oldum korksam da diğer korkularım daha agir bastı açıkçası elimi kesiyorum acaba bir şey olur mj bir yerim çiziliyor acaba bir şey olur mu korkusu daha agir bastı bende.
Teşekkür ederim bende kararsızım çevremde 1i yaptırdı ise diğerleri yaptırmamış ikilemde kaldım diye bilirim resmen
Bu test nasıl yapılıyor burda yaptıran var mı acaba ?

X