Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    174
Selam herkese , ayrıntılı sorunsuz atlattık şükür . Dün de fetal ekografi çekilmişti , yaştan dolayı doktorum ekstra istemişti, onda da bir sorun çıkmadı. Kızçem iyi ,şeker daha etkilememiş suyum normal, kizimin kilosu normal , plasentam vs iyi şimdilik her şey yolunda, kan değerlerim de normal. Darısı tüm bekleyenlerin başına , umarım herkes sağlıcakla atlatır . 🧿

Selam herkese , ayrıntılı sorunsuz atlattık şükür . Kızçem iyi ,şeker daha etkilememiş suyum normal, kizimin kilosu normal , plasentam vs iyi şimdilik her şey yolunda, kan değerlerim de normal.
Plasenta arkada dedi bana da iyi dedi ama öyle mi olması gerekiyor acaba

Kızlar göbek deliğinin etrafı ağrıyan varmı göbek deliğinin yanında sertlik ve ağrı oluyor yaşayan varmi
Bunu doktoruma sordum , fıtık var mı diye elle muayene etti ama dediği bu çok normal, karnın büyüdükçe o bölgeye baskı artıyor ve acıması ağrıması normal dedi
Plasenta arkada dedi bana da iyi dedi ama öyle mi olması gerekiyor acaba
Benim plasentam önde. Önde de olsa arkada da olsa normal , tek sıkıntı aşağıda cervix’in orada olması diye biliyorum .

Teşekkür ederim bende kararsızım çevremde 1i yaptırdı ise diğerleri yaptırmamış ikilemde kaldım diye bilirim resmen

Bu test nasıl yapılıyor burda yaptıran var mı acaba ?
Nipt test fetal dna testi 10-12. Haftada yapılıyor işte senden kan alıyorlar kromozomlarda sıkıntı var mı ona bakılıyor ben yaptırdım bir cok arkadaş da yaptırdı sanırım.

Ben 3'lü aşıyı sordum perinatologa bulabilirsen onu yaptır daha geçerli bi aşı dedi ama nerde yaparlar acaba
Ya ben de onu duydum da benim hoca da hiç karışmadı sagolsun tetanoz yaptır yeter dedi ben de araştırmıştım onu yaptırmak istiyordum da artık kısmet bunu yaptırdım difteri tetanoz. Çevremde de kimse diğerini yaptırmadı cok kaynak da bulamayınca geçtim artik.

Ben de çok gerilmiştim nasıl içicem, midem bulanır kesin diye 😂 ama hiç öyle değildi tadı.
Valla doktorum yaptırmamı uygun görüyorsa sorgulamıyorum ben hiç
Canım nasıl geçti kontrolün.Doktorun yeni bir şeyler söyledi mi.Rahim uzunluğu ya da yatmanla ilgili.Sanki zaman hiç geçmiyor gibi geliyor bana.30 lu haftalara atabilseydik kendimizi 😅

Selam herkese , ayrıntılı sorunsuz atlattık şükür . Dün de fetal ekografi çekilmişti , yaştan dolayı doktorum ekstra istemişti, onda da bir sorun çıkmadı. Kızçem iyi ,şeker daha etkilememiş suyum normal, kizimin kilosu normal , plasentam vs iyi şimdilik her şey yolunda, kan değerlerim de normal. Darısı tüm bekleyenlerin başına , umarım herkes sağlıcakla atlatır . 🧿
Ohhh mükemmel haber 🧿❤️

Canım nasıl geçti kontrolün.Doktorun yeni bir şeyler söyledi mi.Rahim uzunluğu ya da yatmanla ilgili.Sanki zaman hiç geçmiyor gibi geliyor bana.30 lu haftalara atabilseydik kendimizi 😅
Canım her şey aynı devam, dikişlerin güzel dedi. Rahim uzunluğum aynı hala 20 mm.
Bu işin sırrı dinlenmek hep yatacaksın dedi, kalkma unutma dedi. İlaçlarını düzenli içmeye devam dedi. İlk hedefimiz 28 sonra da ilerleyen hedeflere bakacağız dedi. Al benden de o kadar geçmiyor zaten zaman çünkü kolay değil hem psikolojik hem fizyolojik savaş veriyoruz.

Bugün bizim gibi bir hastanın doğumuna girmiş. 24.haftada rahim ağzı açılan ve serklaj yapamamıştım ona zaman geçmişti dedi. Bu hafta 36.haftasıymış doğum yapmış☺️💞 bana da gene umut oldu.

Bana da sabah tiroid ilacını icebilirsin dedi, ama doktorum ama verdikleri kağıtta geceden hiçbir şey yenilip içilmemesi yazıyor o yüzden kafam karıştı
Bence doktorunuza güvenmelisiniz :) önemli olan o arada su içilmemesi bi kaç yudum suyla ilacınızı içip gidin. Aksam bi saatten sonra yemek yemeyin o etkiler belki ama suyun etkileyeceğini zannetmiyorum.

Bunu doktoruma sordum , fıtık var mı diye elle muayene etti ama dediği bu çok normal, karnın büyüdükçe o bölgeye baskı artıyor ve acıması ağrıması normal dedi

Benim plasentam önde. Önde de olsa arkada da olsa normal , tek sıkıntı aşağıda cervix’in orada olması diye biliyorum .
Anladım teşekkür ederim 🌹
Kızlar tek sıkıntı açlık şekerim .. ne yapsam düzeltemedim , tokluk şekerimi yediklerimle düzenleyebildim ama açlık hala çok yüksek, sanırım insülin kullanmaya başlayacağım, 2 gün sonra kontrolüm var bakalım..
Açlık ve tokluk ev ölçümünde kaç olmalı
Nipt test fetal dna testi 10-12. Haftada yapılıyor işte senden kan alıyorlar kromozomlarda sıkıntı var mı ona bakılıyor ben yaptırdım bir cok arkadaş da yaptırdı sanırım.
Anladım benim şimdi bile yapabileceğim söylendi fiyat ne kadardır acaba devlette yokmuş özellerde yapılıyormuş sanırım
Siz su içme ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Bana da hiç bir bilgi verilmedi sadece sabah aç karınla 8 de burda olun denildi
Bana seçtirmediler ki direk onu verdiler, 5 dk içinde iç dediler 🥲
Benim seçme şansım varmı idi acaba 🤭

X