Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    175
Ben 19.cu haftada gittiğimde söylemişti dün pek biley söylemedi açıkçası korkmalımıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum
Ben ilk gebeliğimde de Dr umdu. Bu konuda panik yaptığım için geçici bir durum varsa görünce söylemez. Belki bende de görmüştür ama söylememiştir. Kesin Bi bulgusu varsa belirtir. Bence korkacak bir şey olsa başka testler yapalım ya da peritanalog takip etsin vs diye söylerdi. Sağlıkla gelecekler inşallah endişe etme :)

Demir takviyesi veremem dedi doktor, çünkü kabızlık yüzünden son haftalarda iğneyle toparlıcam serklajlı olduğun için kabız olman en son isteyeceğimiz şeylerden biri dedi. B12de iyiydi en son.
İyiyse hormonlar coşuyor bu aralar zaten hayırlısı hakkımızda inişli çıkışlı atlatcaz artık

Çok şükür bitti canım şimdi güzelce yersin, sonuçlar iyi olsun da önemli olan o
Çok şükür sonuçlar yarın çıkacak galiba benim
Ben ilk gebeliğimde de Dr umdu. Bu konuda panik yaptığım için geçici bir durum varsa görünce söylemez. Belki bende de görmüştür ama söylememiştir. Kesin Bi bulgusu varsa belirtir. Bence korkacak bir şey olsa başka testler yapalım ya da peritanalog takip etsin vs diye söylerdi. Sağlıkla gelecekler inşallah endişe etme :)
Çok teşekür ederim yaaa Allah razı olsun 🌺 o kadar iyi geliyor ki buradaki bilgiler

Kızlar detaylı ultrason bitti çok şükür bişey çıkmadı bu küçük kız bize bolca parmak salladı 🥰😍😍 Plesenta aşağıdaydı yukarı çıkmış artık rahim ağzını kapatmıyor. 25 cm 460 gram olmuşuz 22+0 Plesenta ve kordon yüzünü kapatıyodu bu kadar görebildik kızımı 🥰

Eklentiler

• eda833a5-dd2e-4180-94cf-baa4c84bf155.jpeg
    eda833a5-dd2e-4180-94cf-baa4c84bf155.jpeg
    49,3 KB · Görüntüleme: 91
Kızlar bizim detaylı ultrasonumuz da çok güzel geçti, sağlıklı her hangi bir sıkıntı yok orda da çok hareketliydi tekmeler havalarda uçuştu ☺️ 400 Gr olmuş tam 21 haftalığız bugün çok net yüzünü de gördük 🙏🏻 bir 20 dk kadar sürmüştür sanırım

Bizim de detaylı randevumuz 2deydi girdik, yüzüstü yatıyodu kızçem arkadan bakabildiği tüm organlara baktı buraya kadar bi sıkıntı yok her şey yolunda dedi. 45 dk yürü gel bişeyler iç çikolata ye gel önden görmemiz lazım dedi. İnşallah dönmüştür yüzünü şimdi tekrar bekliyoruz girmek için

Tecrübeli hamişlerim Eylül anası olarak size sormaya geldim. Detaylı ultrason için ayın 30 una randevu bulabildim. 20+1 oluyoruz yani 21. hafta. Uygun mudur, tecrübe edeniniz var mı?
Merhaba cnm bn 21. haftamda yanı dun yaptırdım 21-5 gun olarak cıktı hatta ayrıntılıda

Ay valla hic demeyin insanın hayat kalitesi çok düşüyor hic bisey yiyip içesim gelmiyor tat koku alamayınca bide tetanoz için ikinci doza çağırdılar düzelmeden bide onun acısını çekmek istemiyorum ilk aşı da 3 gün süründüm şuan onu bekletiyorum bi an önce iyileselim inşallah hamile biri için hastalık resmen iskence oluyormuş ya bu kız fazla nazlı 6 ayda 3 kere hasta oldum 🥺

Ben de kendimde bu aralar bir gariplik hissediyorum, her şeye takılır oldum, çabuk sinirleniyorum, çabuk üzülüyorum, kedime düşkünlüğüm 10 kat daha arttı hep iyi mi birşeyi mi var falan gibiyim anlamıyorum noluyor 🥺

Ben de hiç kullanmadım. Sadece d vitamini kullandım. Önceki gebeliğimde de öyle olmuştu. Değer çok düşük değilse zorunlu görmüyorlar
Kızlar ben de dünden beri çok hastayım ya bogazlar felaket gitti geniz akıntısı bugün covid ve influenza testi verdim negatif çıktı cok şükür bir de dün tetanoz aşısı olmuştum o da üstüne tuy dikti yani kolum falan ağrıtmadı ama her yerim ağrıyor zaten hangisi neyden dolayı sasirdim ateşim de 37.2-37.5 civarı cok yüksek mi sizce ? Dün gece parol ictim
Sadece bugün duş aldım kaç üstü tehlikeli siz bilirsiniz. Bi de Ssda_ Ssda_ cnm idrarda lökosit baktırmıştım o 56 çıkmış senin de idrar yolu enf. Olduğun zamanlar böyle miydi korkuyorum ya.

Çok geçmiş olsun canm insallah sağlıkla doğar. Nipt testi mi yaptıracaksın kesin sonuç için? Böbrekle ilgili benim ilk gebeliğimde de oğluma genişileme var denilmişti ama doğduktan sonra geriledi düzeldi, olabiliyormuş öyle ama down sendromu riski 12.haftada tespit ediliyordu aslında umarım birşey çıkmaz 🙏🏻
Teşşekür ederim. Hayır canım test yaptırmayı düşünmüyorum durumumuz yok o kadar.. Evet perinatoloji Dr da söyledi ilerki haftalarda geçebilir dedi.

X