Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    176
Aa ben de oyleyim. Hatta kadinlar kulubunde grupta vardi.benm oglm 4 yasindan beri cok istiyordu ama kismet olmuyordu malesef
Ben de uye olmadan takipteydim 2017 mayis anneleri grubunu. Ne güzeldi cabucak gecti. Biz de yaklasik 5 yasindan beri istiyorduk 2 dış gebelik sonrasi bu tup bebek ile oldu 🙏🏻

Kızlar ben de dünden beri çok hastayım ya bogazlar felaket gitti geniz akıntısı bugün covid ve influenza testi verdim negatif çıktı cok şükür bir de dün tetanoz aşısı olmuştum o da üstüne tuy dikti yani kolum falan ağrıtmadı ama her yerim ağrıyor zaten hangisi neyden dolayı sasirdim ateşim de 37.2-37.5 civarı cok yüksek mi sizce ? Dün gece parol ictim
Sadece bugün duş aldım kaç üstü tehlikeli siz bilirsiniz. Bi de Ssda_ Ssda_ cnm idrarda lökosit baktırmıştım o 56 çıkmış senin de idrar yolu enf. Olduğun zamanlar böyle miydi korkuyorum ya.
Canım ben şimdi baktım lökosit değil ama o zaman eritrosit diye bir değerim inanılmaz yüksekmiş. Şuan kaç senin? 0.56 mı? Ateşin çok yüksek değil ama sen devamlı kontrol halinde ol ılık duş al ve parol iç mutlaka.

Bizim de detaylı randevumuz 2deydi girdik, yüzüstü yatıyodu kızçem arkadan bakabildiği tüm organlara baktı buraya kadar bi sıkıntı yok her şey yolunda dedi. 45 dk yürü gel bişeyler iç çikolata ye gel önden görmemiz lazım dedi. İnşallah dönmüştür yüzünü şimdi tekrar bekliyoruz girmek için
2 de girdiğimiz detaylıdan bizim kızın inadı yüzünden 5buçukta çıktık😅 inat etti sol elini bi türlü göstermedi neler neler yaptık neyse en sonunda onu da gördük. Her şey çok yolundaymış çok şükür kii. Ve resmen kocamı doğurucam babasının kopyası 😄 430 gr 25 cm olmuş, hepimiz sağlıkla kucaklayalım inşallah

Kızlar detaylı ultrason bitti çok şükür bişey çıkmadı bu küçük kız bize bolca parmak salladı 🥰😍😍 Plesenta aşağıdaydı yukarı çıkmış artık rahim ağzını kapatmıyor. 25 cm 460 gram olmuşuz 22+0 Plesenta ve kordon yüzünü kapatıyodu bu kadar görebildik kızımı 🥰
Fındık kız maşallah agza burna bak

Oğlumun bugun ki halleri🥰
1000041844.jpg

Kızlar uzun süredir yoktum malum ramazan bayram derken baya yoğun bi süreç geçirdim bakamadım hiç buralara. Bizde şimdi 24+3 olduk bir derdim var 16 gün önce büyük oğlum okuldan eve grip getirdi yani ben grip sanıyordum kendisi 2-3 gün ateşlendi burnu aktı öksürdü felan ilaçlarla çabucak toparladı ama ondan sonra.küçük oğlum başladı ve doğal olarak bana geçti bitmek bilmeyen bir kısır döngü içine girdim bi yardım edin hele sanırım bu normal bi grip değil yani ya influenza denilen zıkkımdan yada corona gibi bişeyim ben ya çıldırcam artık. Sürekli burun akıntısı bitmeyen balgam sürekli öksürük krizleri inanın o kadar uykusuz kalıyorum ki öksürük yüzünden gözüme kan oturmuş bide doktora gittim antibiyotik verdi kullandım bittiği halde ben ne koku alabiliyorum ne tat var ağzımda geçmiyor napabilirim acaba sıcak şeyler yeme kendimi sıcak tutma nane limon bal zencefil ihlamur kuşburnu vicks sıcak banyo derken artık ortadan çatlıcam nolur bana akıl verin bitmiyo bitmiyo süründükce sürünüyorum işkence gibi resmen ya 😮‍💨🥺
Çok geçmiş olsun ben de aynı şekilde bir süreç geçirdim tentürdiyot kafesi iyi geldi bir de bir bardak süte 2 tam ceviz ekleyip kaynatın sütü içip cevizleri de yiyin 4 -5 gün üst üste yapınca rahatlatıyor

Canım ben şimdi baktım lökosit değil ama o zaman eritrosit diye bir değerim inanılmaz yüksekmiş. Şuan kaç senin? 0.56 mı? Ateşin çok yüksek değil ama sen devamlı kontrol halinde ol ılık duş al ve parol iç mutlaka.
Eritrosit negatif canim lökosit 56 çıkmış yarım idrar kültürü vercem. Ama dökülüyorum ya her yerim ağrıyor yatarken parol alıp yatacağım ateşim hep 37-37.5 civarı çok şükür fazla yükselmiyor sadece vücut bogaz ağrısı işte sagol canim.

Eritrosit negatif canim lökosit 56 çıkmış yarım idrar kültürü vercem. Ama dökülüyorum ya her yerim ağrıyor yatarken parol alıp yatacağım ateşim hep 37-37.5 civarı çok şükür fazla yükselmiyor sadece vücut bogaz ağrısı işte sagol canim.
Bence doktoruna yaz mutlaka ki hemen antibiyotik gerekiyorsa başlatsınlar bu tarz rahatsızlıklar aksatmaya asla gelmiyor

Bence doktoruna yaz mutlaka ki hemen antibiyotik gerekiyorsa başlatsınlar bu tarz rahatsızlıklar aksatmaya asla gelmiyor
Yazdım hemen de covid ve influenza negatif çıkınca bir kaç gün bekleyelim dedi idrar kültürü istedi işte bir de. Benimki de gerçekten fazla rahat Allahtan bir kaç tane kadin doğumcu arkadaşım var onlara yazıyorum zor durumda kalınca.

Yazdım hemen de covid ve influenza negatif çıkınca bir kaç gün bekleyelim dedi idrar kültürü istedi işte bir de. Benimki de gerçekten fazla rahat Allahtan bir kaç tane kadin doğumcu arkadaşım var onlara yazıyorum zor durumda kalınca.
Bazen ciddiyetini anlamadıklarını düşünüyorum durumların ya da rahatlar heralde gerçekten çünkü enfeksiyon can sıkıcı bir durum

Bazen ciddiyetini anlamadıklarını düşünüyorum durumların ya da rahatlar heralde gerçekten çünkü enfeksiyon can sıkıcı bir durum
Bence bir şey olmaz diye önemsemiyorlar bu tarz durumları ama sonuçta bız doktor değiliz güzelce anlatsa içimiz rahatlayacak belki. Neyse insallah daha da hasta olmayız ya Allahım beterinden korusun gerçekten bebisler iyi olsun da yeter bize 🙏🏻

Bence bir şey olmaz diye önemsemiyorlar bu tarz durumları ama sonuçta bız doktor değiliz güzelce anlatsa içimiz rahatlayacak belki. Neyse insallah daha da hasta olmayız ya Allahım beterinden korusun gerçekten bebisler iyi olsun da yeter bize 🙏🏻
Kesinlikle öyle, net olduklarında içimiz rahat ediyor🙏🏻 yeter ki onlar hep iyi olsun❤️

Kızlar selam. Hediyelik yaptırcak mısınız? Birde kapı süsü? Tavsiye edeceğiniz yerler var mı? Kapı süsü ve çikolata yaptırırım diye düşünüyorum ama alternatiflere açığım🥰

Canım benim de bi ara idrarda lökosit yüksekti benim doktorum bol şu iç dedi ilaç vermedi şu ile hallettim sorunu sen de bol bol şu içip idrara çıkmalısın

2 de girdiğimiz detaylıdan bizim kızın inadı yüzünden 5buçukta çıktık😅 inat etti sol elini bi türlü göstermedi neler neler yaptık neyse en sonunda onu da gördük. Her şey çok yolundaymış çok şükür kii. Ve resmen kocamı doğurucam babasının kopyası 😄 430 gr 25 cm olmuş, hepimiz sağlıkla kucaklayalım inşallah
Canım kaçıncı haftadasın

Kızlar selam. Hediyelik yaptırcak mısınız? Birde kapı süsü? Tavsiye edeceğiniz yerler var mı? Kapı süsü ve çikolata yaptırırım diye düşünüyorum ama alternatiflere açığım🥰
Canım ben kendim yapacağım magnet düşünüyorum şu an için muhtemelen boyalı olandan yapacağım, diğeri de bugün yaptığım epoksi magnet. Satışını yapıyorum ilgilenen olursa yardımcı olabilirim :)

Eklentiler

• Photoroom_20240417_233410.jpeg
    Photoroom_20240417_233410.jpeg
    73,3 KB · Görüntüleme: 41
  • 5FE8AA85-2D0B-4F2C-B3CE-B4B2ACC54DA1.jpeg
    5FE8AA85-2D0B-4F2C-B3CE-B4B2ACC54DA1.jpeg
    225,7 KB · Görüntüleme: 42
X