Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    89
Ayyy deprem oldu kızlar inanılmaz sallandık. Rabbim afetinden korusun. Elden hiçbir şey gelmiyor ya ne evden çıkabiliyorsun ne başka bir şey yapabiliyorsun. Rabbim saklasın hepimizi 😔😔
Geçmiş olsun kuzum sen nerde oturuyorsun benim ailem Samsun'da Giresun'da falan arkadaşım var hepsi çok hissetmiş herkes sokaklara dökülmüş Allah beterinden korusun

Bugün kontrolümüz vardı ikili tarama sonucunu aldık ultrason ölçümleri düşük risk yaş düşük risk ama kan orta risk çıktı doktor fetal DNA yaptırabilirsin dedi gittiğim hastane yapiyormus ağlamaktan beter oldum oysa ki herşey yolundaydi cinsiyet balonumuz hazır onu bile yapmak istemiyorum 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Kuzum kendini yıpratma yüksek riskli dedikleri ama sağlıklı doğan o kadar çok insan var ki moralini yüksek tut hiç birşey olmayacak Allah'ın izniyle sen ne kadar iyi olursan bebişinde o kadar iyi olur

Ben kız istiyordum yani içime öyle doğuyordu. Eşimle hastaneye "Gökçe kız" diye şarkı var onu dinleyerek gittik. Arabadan indim baktım karşıdaki aracın plakası da Gökçe yazıyor. İnanılmaz şaşırdım. Ben Gökçe koymak istiyordum doktor erkeğe benziyor diyince Bi değişik hissettim ne yalan söyleyim 🙈 değişebilir mi acaba 😅
Ayyy bende Gökçen koymak istiyorum hepte kızım olacak gibi hissettim fakat ultrason kağıdını gören erkek bu diyor 🙈🙈

Bugün kontrolümüz vardı ikili tarama sonucunu aldık ultrason ölçümleri düşük risk yaş düşük risk ama kan orta risk çıktı doktor fetal DNA yaptırabilirsin dedi gittiğim hastane yapiyormus ağlamaktan beter oldum oysa ki herşey yolundaydi cinsiyet balonumuz hazır onu bile yapmak istemiyorum 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Oran kaç çıktı canım?

Benim de moralimi çok bozdu doktor. Fazla realistik konuştu. Google’da down anneleri gruplarını oku. Orda yaşadıkları zorlukları oku. Eşim test yaptırmak istemiyor sonuç bi şeyi değiştirmeyecek aldırmayacağız sonuçta diyor dedim. Burda anneler yıpranıyor. Zoru görüp bırakan kaçan baba bile gördüm ben o yüzden iyi düşün olumsuz çıkması durumunu dedi. İyice çökertti beni. Şimdi fetal yaptırıcam. Aldırmayacağım ama en azından ona göre bir hastanede doğum yaparım dedim. Bazı bebeklerde direkt müdahale gerekebiliyomuş galiba. Benim yaşım 29.8 benim de tarama riskim 1:296 yaş riskin 1:991 çıktı 😪

Benim de moralimi çok bozdu doktor. Fazla realistik konuştu. Google’da down anneleri gruplarını oku. Orda yaşadıkları zorlukları oku. Eşim test yaptırmak istemiyor sonuç bi şeyi değiştirmeyecek aldırmayacağız sonuçta diyor dedim. Burda anneler yıpranıyor. Zoru görüp bırakan kaçan baba bile gördüm ben o yüzden iyi düşün olumsuz çıkması durumunu dedi. İyice çökertti beni. Şimdi fetal yaptırıcam. Aldırmayacağım ama en azından ona göre bir hastanede doğum yaparım dedim. Bazı bebeklerde direkt müdahale gerekebiliyomuş galiba. Benim yaşım 29.8 benim de tarama riskim 1:296 yaş riskin 1:991 çıktı 😪
Canım kuzenimin 1:50 çıktı. Çok üzüldü ağladı strese girdi falan. Ama doğum yaptı çok şükür bebek sağlıklı down sendromlu falan değil. 300de 1 olması yüzde 1den daha düşük ihtimal demek. Ve bu hepimiz için geçerli. Fetal dna da sana zaten yüzde 99 sağlıklı diyecek. Yine yüzde yüz olmayacak. Yüzde 1in altında risk var diye bu kadar yıpratma kendini. Ultrasonda da bi şey çıkmamış. Zaten aldırmayı düşünmüyorum diyorsun. Down sendromu kromozomsal bir problem. Düzeltilebilecek bi şey değil. Demişsin ya ona göre bi hastanede doğum yaparım diye. Müdahale edilecek bi şey değil yani. Yenidoğan yoğun bakımı olan hastanede doğum yapmaya dikkat et sadece. Nadir rastlanan durumlar bunlar. Sen yüzde 99un içinde olacağını düşün ve strese girip kendini ve bebişini üzme canım benim

Canım kuzenimin 1:50 çıktı. Çok üzüldü ağladı strese girdi falan. Ama doğum yaptı çok şükür bebek sağlıklı down sendromlu falan değil. 300de 1 olması yüzde 1den daha düşük ihtimal demek. Ve bu hepimiz için geçerli. Fetal dna da sana zaten yüzde 99 sağlıklı diyecek. Yine yüzde yüz olmayacak. Yüzde 1in altında risk var diye bu kadar yıpratma kendini. Ultrasonda da bi şey çıkmamış. Zaten aldırmayı düşünmüyorum diyorsun. Down sendromu kromozomsal bir problem. Düzeltilebilecek bi şey değil. Demişsin ya ona göre bi hastanede doğum yaparım diye. Müdahale edilecek bi şey değil yani. Yenidoğan yoğun bakımı olan hastanede doğum yapmaya dikkat et sadece. Nadir rastlanan durumlar bunlar. Sen yüzde 99un içinde olacağını düşün ve strese girip kendini ve bebişini üzme canım benim
Canım bazı hastalıklarda sevk edilen hastane yoğun bakımda yerim yok diyip almıyormuş. Ama o hastanede doğum yapınca mecburlarmış.Kaç tane bebek elimizde çakılı kaldı öyle dedi. Ablam da hekim. sırf bu yüzden test yaptır olumsuz çıkarsa doğumdan hemen sonra ani müdahâle gerekmesi durumunda doktoru ve imkanlarının iyi olduğu bi hastanede takibini yaptırırız dedi. Normalde fetal de yaptırmayacaktım sırf bu yüzden yaptırayım dedim.

Moral mesajın için çok çok teşekkür ederim 😘

Kızlar günaydın ben 11.haftamdayım kan ılacından dolayı kabızlık sorunu yasıyorum kuru kayısı posalı kayısı hoşafı falan herseyı denedım bolda su ıcıyorum ama gecmıyor yaa baska ne önerirsiniz bana .karnım okadar şişti ki sankı 4-5 aylık hamıle gibiyim :KK43:
Cevap verdiler mi bilmiyorum ama bana doktor kabızlık yüzünden probiyotik ilaç verdi mutlaka hekimle görüş çok zor bir durum yaşama

X