Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    122
Selam kızlar herkese 🥰 benim de bugün randevum vardı tam 20 haftalığız şaka maka yarıladık bu süreci tam ortasindayiz 🥹 benim ilk aydan beri geçmeyen bel ve kasık ağrım var maalesef buna bir de böbrek ağrısı eklendi bu son iki haftada hamilelik dolayısıyla böbrekte büyüme olmuş normalmiş 🙂↕️ buna da şükür diyorum 🙏🏻 bugün minnosu renkli de gördük ama ısrarla yüzünü göstermedi hep ters döndü 😅 haftaya 21 haftalıkken detaylı ultrasona gideceğiz inşallah orada görürüz 😇 birde bizim ogluş bir hafta bir güncük önden gidiyormuş🪬 ben de doktora sordum normal doğum istiyorum kısmetse önden gitmesi sorun olur mu diye ama suan için normal olduğunu söyledi. Hangisi sağlıklı olacaksa ikimiz için öyle olur tabii inşallah bakalım şartlar ve zaman gösterecek inşallah ☺️

Kuzum bende bunları ufak ufak aldım eşimle şöyle düşündük herkes hediye olarak para veya elbise getirecek ama kimse bu tarz şeyleri almayacak süt saklama poşetine kadar hepsini sipariş ettim lohusa için yetişkin bezi, bebişin tüm bakım banyo ürünleri bitti ıvır zıvırların sonu geldi kendime bişeyler alayım diyorum artık 2 ay sonrada evimde yer olmadığından araba ve beşiği halledicem sadece süt sağma makinesinde tereddütteyim ablalarım hiç kullanmadı mesela almam gerekir mi bilmiyorum
Eğer doğum sonrası çalışacaksan alman şart zaten kuzu ama çalışmayacaksan da bence al derim çünkü bazı bebekler tek meme emme yapabiliyor o durumda diğer memede süt birikiyor mastit olmasan bile şekil bozukluğu olmaması için yine alacağım ben. Sıfır almayı düşünmüyorum ama 2.el alacağım 700-1000 arası var. Ben Korbell’i de 2.el 200₺ ye aldım bu arada sıfır gibi tavsiye ederim 😅

Canım doktorum bana Kızılay’ın Erzincan dolum tesisinden olanını önerdi hamileliğimden beri onu içiyorum. Tuz oranı en düşük ondaymış hamilelere onu öneriyorlar
Ay iyi oldu bu bilgi yavrum ya, sonraki alışverişte ondan alayım bari. Hayır ayrı olarak kalsiyum ve magnezyum da kullanıyorum ama bacak kasılmalarım artık huzursuz bacak sendromu mu artık neyse soda içmeden geçmez oldu, uyutmuyor hiç ☹️

Ay iyi oldu bu bilgi yavrum ya, sonraki alışverişte ondan alayım bari. Hayır ayrı olarak kalsiyum ve magnezyum da kullanıyorum ama bacak kasılmalarım artık huzursuz bacak sendromu mu artık neyse soda içmeden geçmez oldu, uyutmuyor hiç ☹️
O olmasa bile yaz geliyor artık su bize yetmeyecek zaten kuzum bol bol soda içeceğiz 😅

2 ay devam etti leke ve kanama alanı sürekli istirahat olacak lavabo harici kalkmadım ilişki kesinlikle yasak iğne fitil yazdı.8.haftadan 15.hafraya kadar devam etti lekelenme şuan yok ama önlem amaçlı iğneye devam diyor
bana yalnızca ilaç verdi progestan 200 mg kese altinda bi knama alanı mevcut bayram tatili çok gezmiştim cok yordum kendimi biliyorum hissettim karnıma ağrilar girdi ondan olduğunu düşünüyorum sürekli yatip dinlenicem bir hafta boyunca cok geçmş olsun size de

bana yalnızca ilaç verdi progestan 200 mg kese altinda bi knama alanı mevcut bayram tatili çok gezmiştim cok yordum kendimi biliyorum hissettim karnıma ağrilar girdi ondan olduğunu düşünüyorum sürekli yatip dinlenicem bir hafta boyunca cok geçmş olsun size de
Teşekkür ederim yemek dahi yapmıyordum 2 aylık süreçte bitip telrar çıkıyordu ilişki tetikliyor bence

Kızlar hamilelikte saç kestirmekle ilgili hurafeler var yok bebeğin ömründen gidermiş felan diye bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz saçımı kestirmek istiyorum ama herkes hamileyken saç kestirilmez diyor saçlarım belime kadar ve hamileyken duş ve sonrasında çok zorlanıyorum

Teşekkür ederim yemek dahi yapmıyordum 2 aylık süreçte bitip telrar çıkıyordu ilişki tetikliyor bence
ilşki hiç olmadi bizim iğne yazdi doktorum şimdide pruloton yazdi bir de progeston iğne yazdi kendi doktorum haftada bir pruloton dedi

Kızlar hamilelikte saç kestirmekle ilgili hurafeler var yok bebeğin ömründen gidermiş felan diye bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz saçımı kestirmek istiyorum ama herkes hamileyken saç kestirilmez diyor saçlarım belime kadar ve hamileyken duş ve sonrasında çok zorlanıyorum
Ben hurafelere normalde inanmam ama annem çok pimpirikli bu konuda onu kırmıyorum. Yoksa kestirirdim

Bende hiç kestirmedim inanmam ama.yinede nasıl olduysa dört hamileligimdede kestirmek istemedim şuan kalcamda saçlarım doğumdan sonra kestirip boyaticam

Eklentiler

• Snapchat-649013331.jpg
    Snapchat-649013331.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 87
Ben gecen ay kestirdim

Bende hiç kestirmedim inanmam ama.yinede nasıl olduysa dört hamileligimdede kestirmek istemedim şuan kalcamda saçlarım doğumdan sonra kestirip boyaticam
Yada bende öyle yapayım içim rahat etsin bebek mevlidine saçlarımı ombre yaptırmayı düşünüyorum o zamana bakalım iyi olursam

2 ay devam etti leke ve kanama alanı sürekli istirahat olacak lavabo harici kalkmadım ilişki kesinlikle yasak iğne fitil yazdı.8.haftadan 15.hafraya kadar devam etti lekelenme şuan yok ama önlem amaçlı iğneye devam diyor
iğne pruloton mu kullandınız sizde haftada bir miydi sizinde

Annemden önceki bebeğin eşyalarını getirdim hepsi masmavi bide dolaba zor sığdırdım dolabı ufak geldi ah kızçem olacak bu mavileri ne yapıcam hastane hurçlarının içindekiler komple mavi

Eklentiler

• 7AD099A9-9DD8-4F71-84B4-F47878C9D299.jpeg
    7AD099A9-9DD8-4F71-84B4-F47878C9D299.jpeg
    101,8 KB · Görüntüleme: 83
  • 031FD2C3-7F55-4206-A246-E0920239EB56.jpeg
    031FD2C3-7F55-4206-A246-E0920239EB56.jpeg
    116,5 KB · Görüntüleme: 63
  • 8136D465-8632-4885-8453-37FE301F76E2.jpeg
    8136D465-8632-4885-8453-37FE301F76E2.jpeg
    109,6 KB · Görüntüleme: 77
Yada bende öyle yapayım içim rahat etsin bebek mevlidine saçlarımı ombre yaptırmayı düşünüyorum o zamana bakalım iyi olursam
En iyisi cnm hurafede olsa inanan çok napalim bizede beklemek düşer kestiremesemde kendim boyarim acicimi felan alır 🤣🤣

X