Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
Akşam eve gidip yatıp sabah erkenden tekrar işe geliyorum, dinlenemiyorum valla, öğlenleri de bir saat yürüyüş yapıyorum,Allahtan bulantım çok yok cnm, dağına göre kar veriyor valla yoksa iş çekilmez olurdu
Ben de 8-6 çalışıyorum akşamları ve eve gidince yemek bulaşık sonra uyuyup kalıyorum sabah da 6’da gözler açılıyor bir daha ne uyku ne bişey öğlen de iş yerinde çok uykum geliyor masanın üstünde bile uyuyup kalıyorum 😀 üstüne öğleden sonra bulantı seansları başlıyor 🤣

Normalde bende sürekli masabaşı oturuyorum cnm ama aşağıda park var bizim öğlen araları orda bi saat yürüyorum yoksa dediğin gibi heryerim ağrıyor,öğlen arası yürüyüş yapacağın yer yok mu ?

Bizm de fabrikanın bahçesi var canm ama ben yönetici asistanym yerimi bırakıp 1 saat gidemem:) ne yapcan işte her işin bir zorluğu oluyor
Senin için sevindim:)

Sen gidersin gidersin 😀😀😀
Vlla şimdilik gitmem gibi geliyor ırmağım ama belli de olmaz:))

O
Ben de 8-6 çalışıyorum akşamları ve eve gidince yemek bulaşık sonra uyuyup kalıyorum sabah da 6’da gözler açılıyor bir daha ne uyku ne bişey öğlen de iş yerinde çok uykum geliyor masanın üstünde bile uyuyup kalıyorum 😀 üstüne öğleden sonra bulantı seansları başlıyor 🤣
Oyy kıyamam yaaa bulantı zor be🥲

Bende ilkkez 3 hafta bekledim ama çok geldi bi sonraki randevuyu 2 hafta sonraya aldık 🤣 12+5 te cinsiyet söyledi doktorumuz kızımız olacak🧿😍
Maşallah darısı başıma inşallah 🥰🥰🥰bende 10+2’de gittim cinsiyet için yorum yapamam ama erkek gibi de durmuyor dedi genelde erkekler 10. Hafta belli ediyor herhalde kendini bidaha ki randevu 13. Hafta o zaman söyleyeyim dedi 🥰

Canlar, İş Kanununa göre hamilelerin belli bir saatin üzerinde çalıştırılması yasak.
bende normal de 8.30- 18. 00 arasında çalışıyordum, İK beni çağırıp artık 08.30-17.00 de çıkmanız gerekiyor cezası var dedi. hafta sonu da çalışmıyorum. isterseniz bir İK ile görüşün. Çok uzun süre çalıştırıyorlar. Benimde özel sektör bu arada.

Benim de dün randevum vardı dr 12 haftalık görünüyor dedi. normal de 11+4 üm. Her şey yolunda dedi. Çok şükür ense kalınlığı da görünmüyor bizim için en önemlisi bu dedi.

Elhamdülillah içimiz rahatladı. Cinsiyet tahmininde bulunmadı henüz belli değil ama kız olabilir dedi. Sağlıcakla gelsin tek temennim o.

bu arada bugün kbb randevu aldım. resmen burnumun sağ tarafı neredeyse tamamen kapandı. geniz etim kıpkırmızı şişmiş durumda. gece çok zorluyor. İnşallah fayda edecek bişey verir doktor.

Canlar, İş Kanununa göre hamilelerin belli bir saatin üzerinde çalıştırılması yasak.
bende normal de 8.30- 18. 00 arasında çalışıyordum, İK beni çağırıp artık 08.30-17.00 de çıkmanız gerekiyor cezası var dedi. hafta sonu da çalışmıyorum. isterseniz bir İK ile görüşün. Çok uzun süre çalıştırıyorlar. Benimde özel sektör bu arada.
Valla canm benim yerime kimse yok izin bile zor alıyorum yani erken cıkamam
Malesef her zmn kanunlar işlenmiyor
Senin için sevindim ama

Benim de dün randevum vardı dr 12 haftalık görünüyor dedi. normal de 11+4 üm. Her şey yolunda dedi. Çok şükür ense kalınlığı da görünmüyor bizim için en önemlisi bu dedi.

Elhamdülillah içimiz rahatladı. Cinsiyet tahmininde bulunmadı henüz belli değil ama kız olabilir dedi. Sağlıcakla gelsin tek temennim o.

bu arada bugün kbb randevu aldım. resmen burnumun sağ tarafı neredeyse tamamen kapandı. geniz etim kıpkırmızı şişmiş durumda. gece çok zorluyor. İnşallah fayda edecek bişey verir doktor.
Oyy maşallah maşallah canm ne güzel haberler
İnşallah sağlıkla alalım kucağımıza 🙏demek bir çiçek daha gelecek gruba🌺🌺🌺
Kız madem kbb gideceksin öksürük var bende de hangi ilacı içebiliriz sorabilme şansın olur mu doktora bende hastaym da..
İnşallah sna da fayda eden bişeyler önerir

Bende ilkkez 3 hafta bekledim ama çok geldi bi sonraki randevuyu 2 hafta sonraya aldık 🤣 12+5 te cinsiyet söyledi doktorumuz kızımız olacak🧿😍
ayy maşallahh🧿 bnmde söyler mi acbaa 12+3 olcam ctsi 🥰 cok heycanliyim bn bi sonrakini şimdiden düşünemiyorm bile🫠 xaman geçmek bilmiyor

Ya kızlar benim bulantılarım 10. Haftadan sonra hafiflemisti 12. Haftadayiz ve tekrar başladı habire bulantım var yemek yemek zulüm gibi oldu demir hapı kan dulandiricilar işte d vitamini falan derken haplarada başladım ve inanın çok zorlanıyorum bide hep uyumak istiyorum ne zaman geçiyor bu bulantı ya ne olur yardımcı olun

Ya kızlar benim bulantılarım 10. Haftadan sonra hafiflemisti 12. Haftadayiz ve tekrar başladı habire bulantım var yemek yemek zulüm gibi oldu demir hapı kan dulandiricilar işte d vitamini falan derken haplarada başladım ve inanın çok zorlanıyorum bide hep uyumak istiyorum ne zaman geçiyor bu bulantı ya ne olur yardımcı olun
Oyy güzelim yaa cok gecmiş olsun benim pek olmadığı için sana da bişey diyemiyorum
Acaba doktora mı sorsan ne zamana kadr böyle olacak kii🙂

Alışveriş planları başlamış sizlerde ben daha kimseye söylemedim bile hamileliğimi 🤭
Bende çevreme henüz soylemedım sadece kaynanam annem biliyor sanırım acıklıcam artık 3 aylık olduk
Bizim burda da çalışan annelere devlet doğum izninde maaşını ödüyor emeklilike prim sayıyor süt parası desteği sağlanıyor illerde belediyelerin çoğu destek sağlıyor nasıl Avrupa da tek kişi çalışınca yetmiyorsa burda da aynı oldu baya batıya benzedik yani
Oyleyse guzel ben ordakı mağdur insanları duşunerek soyledım tabi herkesin butçesi neye yetıyse yardım saglanıyorsa ne guzel sevındım ordakı insanlar için 😍
Merhaba kızlar MaşaAllah çok güzel mesajlar var, daim olsun sevinçlerimiz🤍15 haftalık olduk 😍bir süredir giremedim bende bayağı bi rahatsızlık, talihsiz olay yaşadım biraz korktuk ama iyiyiz çok şükür 😇 1 haftadır grip geçiriyorum ama ne grip öksür öksür çocuğum artık tepki vermeye başladı inanır mısınız😅 dün gece 2 defa arka arkaya öksürdüm ve üst üste resmen 3er defa tekmesini hissettim, yeter anne dermişçesine🫣🥲
Şimdi mesajları okudum yaşayanlar var belirtmek istedim 12. Haftamdan itibaren kasıklarımda ve kuyruk sokumu bölgemde ağrılarım var benimde, geçen hafta öğrencim(4yaş) karnıma yavrumun olduğu bölgeye bir yumruk attı çok fazla korktum ve canım acıdı. O sırada böbrek ağrımda vardı doktora gittim kendini çok kasmışsın dedi. Genel olarak ağrıların çok normal, kanama vs olmadığı sürece korkulacak bir şey yok dedi🌺 hamdolsun bir sıkıntı olmadı ama korkumu anlatamam sizlere, yavrum resmen sol tarafımda toplandı o kadar okşadım ki gevşesin diye bir süre sonra düzeldi 🥹 o kadar gelişme oluyor ki her gün hangi birini yazayım bilemedim 🥲
Cok tuhaf ama bende hissediyorum gerçekten damar mı atıyor bebek mi anlamadım her zamanda olmuyor ara ara hısedıyorum cok şükür iyisin iyi gidiyor bende cumartesi randevum var ense kalıngına bakılacak umarım bi sıkıntı yoktur
Selam kızlar. Yurt dışında yaşıyorum. Bende bugün itibariyle 13+3 haftalığım. Pazartesi kontrolüm vardı. İkili test için kan verdim haftaya cinsiyetin de bu sonuçlarla belli olacağını söyledi. Ama tabiki çok merak ediyoruz. Resimden ve keseye göre cinsiyet tahmini yapabilir misiniz kızlar rica etsem?
Ya pek anlamam ama tahminim kız gibi sağlıkla al kucagına rabbım gonlundekini nasıp etsın

Hay maşallah kızlar ankette cinsiyetler çoğalmış 🧿🥰 Rabbim sağsalim yavrularımıza kavuşmayı nasip eylesin inşallah 🥹 Yarın 14:15 te muayenem var çok heyecanlıyım doktorum pembe mavi giyin balon patlatacağım dedi 😂😂 Cinsiyetimizi açıklayacakmış 🥹 (fetal dna testi vermiştim ona göre net söyleyecek sanırım) kızım da da böyle heyecanlıydım ama şimdi 2.bebegim de de o heyecana kapıldığım için çok mutluyum yarın öğrenince buraya da yazacağım bakalım biz ne olacağız 😍😍 bu arada güncel olarak 11+6 yım yarın tam 12+0 olacağız 🥹🥹

Malesef bir çözümü yok gibi ben dayanamayinca artık kusmaktan boğazım tahriş olmuştu priliam Dr ilacı verdi Dr ama o bile pek işe yaramiyor bulanıyor yine ama birden pat diye kusmuyorum gidip geliyor bu bulantı galiba geçen hafta 2 gün çok iyiydim çok şükür bitti artık demeye kalmadı tüm hızıyla geri geldi bende yarın tam 11 haftayı dolduruyorum çubuk kraker salata falan bende işe yaramadı inşallah sende yarar canım

Malesef bir çözümü yok gibi ben dayanamayinca artık kusmaktan boğazım tahriş olmuştu priliam Dr ilacı verdi Dr ama o bile pek işe yaramiyor bulanıyor yine ama birden pat diye kusmuyorum gidip geliyor bu bulantı galiba geçen hafta 2 gün çok iyiydim çok şükür bitti artık demeye kalmadı tüm hızıyla geri geldi bende yarın tam 11 haftayı dolduruyorum çubuk kraker salata falan bende işe yaramadı inşallah sende yarar canim
Benimde öyle tahriş bide çok fazla afedersiniz ama tükürük salgim var oda çok bulantı yapıyor doktor ilaç verdi ama oda artık işe yaramıyor ne yapacağımı şaşırdım çubuk kraker yiyordum ama oda kokmaya ve tadı kötü gelmeye başladı inanın çok bunaldım bebeğimiz için dayaniyoruz cidden

X