2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Şaşırdım emzir o zaman devamlı kuzum ve sütünü artıracak şeyler tüket eski haline döner inşallah 🤲🏻
Canım neler yemiyorum ki hemde başından beri sıkıldım yemekten hatta arttırmak içinde almamıştım halbuki sağıp dolaba atarım diye düşündüm attımda bolca ama farkediyor yani kayrada sürekli emen bir çocuk her emdiğinde fışkırıyordu sütüm boğazında kalıyordu çocuğun hem biraz olsun onu engellemek için hemde dedim dışarı çıkınca mama yerine sağdığım sütü vermiş olurum böyle bir geri dönüşü oldu bana bilemiyorum çünkü gayet iyi durumdayım stres olacak bir durumum yok şükür hani o etkiledi diyebileceğim 🤷‍♀️
Hangi makineyi kullanıyorsun kuzum ?
Sağım arttırıyormuş genelde.
Canım kiwi markasını aldım e bebekten araştırmıştım baya hangisini alsam diye ama daha fazla beklememek için almış bulundum hemen oradayken gayette güzel çıktı çok güzel vakumluyor 10 dk da memeyi boşaltıyor makine farkedermi dersin
Ben bir kere emzik verdim gün boyu meme reddi oldu, büyük konuşmuyorum ama sütüm bitine kadar vermeyeceğim emzik :KK43:
İşte bebekten bebeğe değişiyor canım bizimki keyfi yerindeyse açsa alıyor yoksa atıyor ağzından bazen

Aynen canım inşallah seninde akıntıdır ya
Canım bütün mesajlarını okudum aynı sorunu yaşıyorum 21. Haftada başladı benimde sen zamanında almışsın bebeğini kucağına o gelen su bebeğin suyumuymuş neymiş bir sıkıntı olmamış sen de anladığım kadarıyla bu amnisure testini ben de gidip yaptırıcam yalancı pozitif çıkma ihtimali var mı öyle çıkarsa kendi mi korkutmayayım

Kuzum emzirmek istiyordum. çok üzülüyorum memede ağladıkça. Haklısın ama olmayınca olmuyor 😔 bebek emmek istemedikçe süt de üretemiyoruz. O yüzden de azalıyor. Kısır döngüye giriyor

Kuzum sen yine de pes etme, elinden geldiğince emzir, süt yapan şeyler yemeye çalış, bebiş emdikçe de çoğalacak Allahın izniyle 🤲

Ben bir kere emzik verdim gün boyu meme reddi oldu, büyük konuşmuyorum ama sütüm bitine kadar vermeyeceğim emzik :KK43:

Emzik mi meme reddi yaptı? Aaa çok şaşırdım biberonu duymuştum da emziğe şaşırdım, sonuçta emzik ten birşey gelmiyor öyle boş boş emiyor,
Ben bu bebeğime emzik veriyorum ama şöyle denedim bir kere açken verdim emip birşey gelmeyince sinirlenip atıyor
Ama karnı tok, altı temiz huysuzlanıyor uykuya geçişi için veriyorum ağzına canı isterse emiyor istemezse asla almıyor
Ağlayınca sakinliyor, sürekli vermiyorum bende dediğim zamanlar da alıyor
Meme reddi yaşamadık şükür

Kızlar bebeğin ilk ay aldığı kiloyu, ilk doğduğu kilosunun üstüne mi değerlendiriyolar yoksa doğumdan sonra kaybettiği kilosunun üstüne mi değerlendiriyolar. Benimki 1 ayda doğum kilosunun üstüne 610 gram almış. Kaybettiği kilonun üstüne 840 Gr almış. Doktorlar hangisine göre değerlendiriyor

Kuzum sen yine de pes etme, elinden geldiğince emzir, süt yapan şeyler yemeye çalış, bebiş emdikçe de çoğalacak Allahın izniyle 🤲

Emzik mi meme reddi yaptı? Aaa çok şaşırdım biberonu duymuştum da emziğe şaşırdım, sonuçta emzik ten birşey gelmiyor öyle boş boş emiyor,
Ben bu bebeğime emzik veriyorum ama şöyle denedim bir kere açken verdim emip birşey gelmeyince sinirlenip atıyor
Ama karnı tok, altı temiz huysuzlanıyor uykuya geçişi için veriyorum ağzına canı isterse emiyor istemezse asla almıyor
Ağlayınca sakinliyor, sürekli vermiyorum bende dediğim zamanlar da alıyor
Meme reddi yaşamadık şükür
Çok pişmanım biberon kullandığıma. Hep hastahne yüzünden oldu. Beni devlet Hastanesi'ne gönderdiler doğumumdan 1 gün sonra yeni doğan uzmanı sadece orda varmış diye . Bebek doğum kilosundan 210 Gr kaybetmiş. Çok kaybetmiş dediler mama verdiler hastanede. Bebekte sarılık değeri 5 çıkmış ,açlık şekeri de 84tü o gün ölçümde. Sonradan öğrendim bu değerlerde mama vermeye bile gerek yokmuş. Bana orda emzir bile demediler. Zaten ameliyat dikişleri yüzünden zor kalkıyorum. Doktor devlete sevk edince aklım gitmiş bebeğimde hastalık varmış diye. Mama ver kilo alsın dediler. Eve geldik kv ve eşim şırıngayla mama verebildi .ben emzirdim sütüm az az geliyordu çünkü. Sonra kv gitti eşim işe başladı. Ben şırıngayla beceremedim mamayı. Bebeğim aç kalmasın diye biberon aldım. 😔😔

Çok pişmanım biberon kullandığıma. Hep hastahne yüzünden oldu. Beni devlet Hastanesi'ne gönderdiler doğumumdan 1 gün sonra yeni doğan uzmanı sadece orda varmış diye . Bebek doğum kilosundan 210 Gr kaybetmiş. Çok kaybetmiş dediler mama verdiler hastanede. Bebekte sarılık değeri 5 çıkmış ,açlık şekeri de 84tü o gün ölçümde. Sonradan öğrendim bu değerlerde mama vermeye bile gerek yokmuş. Bana orda emzir bile demediler. Zaten ameliyat dikişleri yüzünden zor kalkıyorum. Doktor devlete sevk edince aklım gitmiş bebeğimde hastalık varmış diye. Mama ver kilo alsın dediler. Eve geldik kv ve eşim şırıngayla mama verebildi .ben emzirdim sütüm az az geliyordu çünkü. Sonra kv gitti eşim işe başladı. Ben şırıngayla beceremedim mamayı. Bebeğim aç kalmasın diye biberon aldım. 😔😔
Kuzum böyle düşüne düşüne olan sütüne olacak, yapacak birsey yok, birazda yapı meselesi, ne yapalım olmayınca inan olmuyor. Benim ilk hafta resmen fışkırdı sonra ben Logusa depresyonu falan derken azaldı, bebeğim aç kalacağına mama veriyorum. Ne yapalım kuzum, bende bak bebeklerimiz sağlıklı yanımızda mama verelim. Doktorum bana mama zehir değil dedi, bende çok karşıydım ama başıma geldi, yapacak pek birseyde yok şimdi. Ne kürler denedim neler yedim ama yok olmayınca olmuyor

Kuzum benimki biberondan oldu bence. İşte meme şişken güzelce hızlı hızlı emiyor .akış hızı azalınca sinirleniyor. Biberondan önce böyle değildi memeyi damağıyla ezerdi şimdi yapmıyor. Hızlı hızlı süt gelsin istiyor. Ben elimle sıktığımda süt geliyor. Meme reddi başlıyor galiba. Biberonla mı veriyorsun canım sen mamayı?
Evet cnm 1 haftadan itibaren bıberonla verıyorum. Bu meme olayı her zaman olmuyor ama bazen oluyor cnm.

Ya kızlar benim kız yeni bir huya başladı, doyduktan sonra mememin ucunu sonuna kadar çekerek ağzından çıkarıyor sonra da uyuyor. O çekme anının acısını zaten biliyorsunuzdur önceden arada yapıyordu şimdi her memeden ayrılmak istediğinde yapıyor. Çekeceğini anladığımda yapıştırıyorum mememe kendim çıkarıyorum ama bazen yetişemiyorum 😭
Ayy o bizdede oluyor, son 1 haftadır çekerek bırakıyor memeyi. Demekki bu bebişlerin belli haftalarda boyle ortak huyları oluyor😊

Kızlar bebeğin ilk ay aldığı kiloyu, ilk doğduğu kilosunun üstüne mi değerlendiriyolar yoksa doğumdan sonra kaybettiği kilosunun üstüne mi değerlendiriyolar. Benimki 1 ayda doğum kilosunun üstüne 610 gram almış. Kaybettiği kilonun üstüne 840 Gr almış. Doktorlar hangisine göre değerlendiriyor
Kaybettiği kilosunun üstüne değerlendırıyorlar cnm, bna o sekılde dediler, her gttıgım doktor ve saglık ocagı kaybettiği kilosunu soruyor illaki

Gerçekten bebeğin değerlerinde bir şey yokmuş sarılık 5 hiçbir şey, kan değeri de güzelmiş. Niye illa mama başlattılar acaba çok ilginç.

Benim Dr kaybettigi kilonun üstüne 500 gr aldiysa doyuyordur dedi.

Kizlar benim bebegimi dik tuutugumda Yada normal kucagima aldigimda bile. Başini arkaya dogru atiyor dik tutmay calisiyorum ama gövdesiyle birlikte bunu yapiyor. Şöyle karnını öne çikariyor ayaklarida başida arkada. Boyle yaptigi gunler çok agliyor uyumuyor Anlatabilimismdr umarim

canım benşm de başıma geld hastanede vermediler sarılık tehlikemiz bizim hiç olmadı ama çok kilo verdi sürekli emzirdim sandım memeyi de tuttu ama yaramamış doğum kilosundan toplanda yüzde 10- 300 gram daha vermiş çok ağladı aç kalmış dediler bir kaç doktora gittim en son çok iyi bir doktor buldular o da mama ver deyince verdim nasip kısmet işi süt :KK43: anneyle bağ ama mamaların da çok iyi olduklarına inanıyorum

Benim de öyle canım. Emiyor ama sinirleniyor. Ben ağzına dolu dolu süt geldi sansın diye bikaç gündür emzirme sondası kullnıyordum. O da çok zorluyor beni dün akşam ağlama krizine girince sondayı bile ayarlayamadım biberon vermek zorunda kaldım. Uğraşırım diyorsan emzirme sondası kullan canım. Emzirme destek sistemi olarak cihaz gibi de var. Onu almadım ben medikalciden sadece emzirme sondasını aldım. Bi ucunu biberona sarkıtıp bi ucunu memenin üstüne bantlayıp meme ucuyla ağzına soktum. Sondadan ağzına mama gelince memeden geliyor sanıp emiyor. Hem göğüs ucu da uyarılıyor. Süt salgılanılıyor. YouTube da emzirme sondası kullanımı yazıp incele istersen canım. Uğraştırıcı geldi bana ama anne sütü alabilsin diye uğraşıyorum işte.
Ben o emzirme destek sistemi ile memeye alıştırdım bir hafta sürdü alışması. Alıştıktan sonra da pompa yapmayı bıraktım

Kizlar benim bebegimi dik tuutugumda Yada normal kucagima aldigimda bile. Başini arkaya dogru atiyor dik tutmay calisiyorum ama gövdesiyle birlikte bunu yapiyor. Şöyle karnını öne çikariyor ayaklarida başida arkada. Boyle yaptigi gunler çok agliyor uyumuyor Anlatabilimismdr umarim
Benimki hep öyle doğduğundan beri 😅 başını arkaya doğru atıp yukariyi izliyor 😁

Gerçekten bebeğin değerlerinde bir şey yokmuş sarılık 5 hiçbir şey, kan değeri de güzelmiş. Niye illa mama başlattılar acaba çok ilginç.
Doğumdan bir gün sonra başlattılar hemen. Ben azar azar emzirmeye çalışıyordum doğduğundan beri. Sarı süt de kolostrum da gelmişti doğumdan hemen sonra. Onu elimden geldiğince emzirmeye çalıştım hep.. Bebeğin Rengi falan pembeydi. sararmadı hiç. Doktor çok kaybetmiş kiloyu dedi. Öyle başlattı şırıngayla.hatta hemşire getirdi verdi ilk mamayı. Benimki de bilinçsizlik düşünemedim hiç o an.😔

• Beğen
Reactions: The
kızlar ya benim kızım normalde saat başı emer ama 2 saat uyuyup uyanmadına rağmen memeyi veriyorum iki emip bırakıyor ve huysuzlanıyor ağlıyor anlamadım nedendir sizce yaşayan varmı

canım benşm de başıma geld hastanede vermediler sarılık tehlikemiz bizim hiç olmadı ama çok kilo verdi sürekli emzirdim sandım memeyi de tuttu ama yaramamış doğum kilosundan toplanda yüzde 10- 300 gram daha vermiş çok ağladı aç kalmış dediler bir kaç doktora gittim en son çok iyi bir doktor buldular o da mama ver deyince verdim nasip kısmet işi süt :KK43: anneyle bağ ama mamaların da çok iyi olduklarına inanıyorum
Canım mamalar kötü değil tabiki. Ben de veriyorum . Ben dediğin gibi bağ olarak duygusal açıdan emzirmek de istiyordum. . Ben sadece doktor mağduru olduğumu düşünüyorum. Benimki ağlamıyordu çok zaten ikinci günü bebeğin açlık ağlaması yoktu mızırdanıyordu sadece😔 Ben bebeği emzirmezsem süt nasıl artacak. Direk getirip mamayı dayadılar hastanede.

X