Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200
Canım korkacak hiç bir şey ameliyat ortamı geriyor sadece. İki dogum yaptım birinde genel bayıldım digerinde belden uyanık oldum. Genelde agrısı sonradan çok oluyor dikiş yerlerin agroyor ilk ayaga kalkış çok zor. Ama belden uyuştugun zaman hem bebegini görüyorsun hemde ilk kalkış çok kolay hiç acı hissetmiyorsun canım. Belden olunca sonrasında baş agrısı çekmememek için bol bol nescafe tüketeceksin
Bunu ben de duydum kafeinin ne gibi bi etkisi var acaba

Canım korkacak hiç bir şey ameliyat ortamı geriyor sadece. İki dogum yaptım birinde genel bayıldım digerinde belden uyanık oldum. Genelde agrısı sonradan çok oluyor dikiş yerlerin agroyor ilk ayaga kalkış çok zor. Ama belden uyuştugun zaman hem bebegini görüyorsun hemde ilk kalkış çok kolay hiç acı hissetmiyorsun canım. Belden olunca sonrasında baş agrısı çekmememek için bol bol nescafe tüketeceksin
Ay hadi inşallah biraz olsun içim rahatlıyor 🙏

previaya rağmen kilo almaya devam etmesi önemli filan demiştin sanırım yani minyonda olsa kilo alıyor en önemlisi o ve demekki artık 38 e gider çok şükür canım 😍😍

süt arttırıcı ben kullanmıştım canım baya işe yarıyor. @kelebekimsi nin ablası hemen başlamış içmeye bebek sarılık ta olmamış

benim 28+6 da 1420 gramdı 32+0 2334 gram
Evet canım şükür ki ne şükür hemde 🌸 previa’ya rağmen az az da olsa alıyor. Varsın minyon olsun, sağlıklı sıhhatli doğsun yeterki🥰 Rabbim yavrularımıza sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah 🙏🏼 Süt arttırmak için o içeceği aklımda tutayım doğar doğmaz doya doya emerse sarılık falan olmaz Allahın izniyle sağol kuzum 🥰

İyi geceler arkadaşlar ben şuan 32 haftalık ikizlere hamileyim kırıkkalede yaşıyorum hem burada hem de Ankara şehir hastanesinde takipliyim burada ki doktoruma bugün kontrole gittim haftaya cuma gel sıkıntı olursa alırız dedi ama şimdilik bir sıkıntı yok geçen hafta Ankara’ya gittiğimde biri 1640 diğeri 1740 demişti burada ki doktor biri 1600 diğeri 1800 dedi biri küçük dedi korkuttu beni açıkçası vajinama baskı var dedim ondan mı haftaya alabiliriz dedi anlayamadım

Kızlar bişey diyeceğim ya ilk hamileliğim olduğu için ben çok korkuyorum sezeryan olacağım büyük ihtimalle ama nasıl olacak bilemiyorum aşırı stresliyim aşamıyorum rüyalarımda her an bişey yaparken aklıma takılıyor nasıl aşacağım bu süreci sizce tamamen uyutulmak mı iyi yoksa yarım anestezi mi ben çok endişeliyim süreçin sonuna geldik diye sanırım
Benim ikinci cocuk ama bu defa zorunlu sezaryan olacağım canım. İçini ferah tut doktorlar o an senin için en iyisi hangisiyse onu yapacaktır. Bana ikiside biraz ürkütücü geliyor ama belden uyuşmalı daha iyi gibi sanki. Bebeğinin ilk doğduğu anı görmek, temas etmek, ilk anlarına şahit olmak başka bişey. Sadece o ilk gördüğün an bile sütünün hemen gelmesine büyük katkısı var bence ❤️ Şimdiden düşünüp Stres yapma boşuna, nasılsa eninde sonunda doğurcaz bi sekilde , hakkımızda hayırlısı hangisiyse öyle nasip olsun 🌸🙏🏼

İlk başta 20 dk bir olsun uzun zamanda bir geliyor ya ona güveniyorum 🤣🤣🤣 ama uykumda o anları yaşayıp uyanmayıp üstüne birde 10 dakika altına düşerse hayatta yapamam 🤣🤣
Ayy evet senin öyleydi aslında hazırlık açısından çok iyi olur sezaryen tarihini vs bilmek.ne zaman kararlaştırılcak
Kuzum normal doğumda bazen 2-3 gün öncesinden hafiften sancı ve ağrılar başlıyor. Bende öyle olmuştu adet olacakmış gibi ufak bel ağrıları olmustu . Ama öyle büyük ağrılar değildi. Sadece doğumun ayak sesleri gibiydi. Asıl Sancılar başlasa bile 10 dk da bire düşmesine epeyi bi zaman olacak. Emzik biberon kaynatma da öyle zor bi işlem değil zaten. O ara eşin bile yapabilir bence :)

Kuzum normal doğumda bazen 2-3 gün öncesinden hafiften sancı ve ağrılar başlıyor. Bende öyle olmuştu adet olacakmış gibi ufak bel ağrıları olmustu . Ama öyle büyük ağrılar değildi. Sadece doğumun ayak sesleri gibiydi. Asıl Sancılar başlasa bile 10 dk da bire düşmesine epeyi bi zaman olacak. Emzik biberon kaynatma da öyle zor bi işlem değil zaten. O ara eşin bile yapabilir bence :)
Bencede 🤣 o yüzden en son zamana birakicam da zaten vermeyi düşünmüyorum ne olur ne olmaz diye yanımda goturcem 🤭
2 3 gün oncesinden başlıyorsa yandik🤯

Bencede 🤣 o yüzden en son zamana birakicam da zaten vermeyi düşünmüyorum ne olur ne olmaz diye yanımda goturcem 🤭
Herkesin farklı oluyor canım. Benim mesela ilk kızımda 0 sancı ama suyum geldi.
İkinci kızımda nışan geldi ama sancı yoktu ertesi gün sancı başladı

Korkma kizz öyle sürekli değil ara ara oluyordu. Gözün korkmasın. Benim normalde de adet yaklaşınca 2 gün önceden falan hafif bi bel ağrım olurdu. Doğum yaklaşınca da aynı şekilde oldu. Tabi bende öyle oldu diye herkeste öyle olacağı anlamına gelmiyor. Ağrıdan da ziyade rahatsızlık hissi gibiydi. Öyle uyutmicak canımı yakıcak boyutta bisey değil yani. 🫣 bak ama sana harika birşey söyliyim. Şu ana kadar yaşamış olduğun en güzel his neydi diye sorarsan kızımın doğduğu ve onu ilk gördüğüm andı 🥰 gerçekten aşık oldum. O anki huzur mutluluk hiçbir şeyde yok. Tarifsiz ve herşeye değer bir his 🌸😍 odaya geçtiğimiz ve bebeğin geldiği ilk anda hemen emzirmek için kucağıma aldım sanki yıllardır benimleydi besledim kokladım 🥹 O anlar benim en güzel anlarımdı😇 yine isterdim normal doğum yapmayı Hemde bunu cok zor bi doğum olmasına rağmen söylüyorum.

İyi geceler arkadaşlar ben şuan 32 haftalık ikizlere hamileyim kırıkkalede yaşıyorum hem burada hem de Ankara şehir hastanesinde takipliyim burada ki doktoruma bugün kontrole gittim haftaya cuma gel sıkıntı olursa alırız dedi ama şimdilik bir sıkıntı yok geçen hafta Ankara’ya gittiğimde biri 1640 diğeri 1740 demişti burada ki doktor biri 1600 diğeri 1800 dedi biri küçük dedi korkuttu beni açıkçası vajinama baskı var dedim ondan mı haftaya alabiliriz dedi anlayamadım
Keşke sorsaydın canım neyden dolayı öyle dedi diye, kiloları normal bence. İkiz bebiş sonucta. Benimki 32+2 de 1725 çıktı ve tek , erkek bebek. Doktor benimkine bile iyi dedi. Eğer kilodan kaynaklıysa bence endişelenicek bisey yok. Aşağıya baskı olması da normal geliyo İki bebek taşıyosun neticede. Bence sen sor iyice. Aman aman bi sıkıntı yoksa biraz daha beklemeleri daha iyi sanki en azından 2 kiloyu geçsinler

Benim ikinci cocuk ama bu defa zorunlu sezaryan olacağım canım. İçini ferah tut doktorlar o an senin için en iyisi hangisiyse onu yapacaktır. Bana ikiside biraz ürkütücü geliyor ama belden uyuşmalı daha iyi gibi sanki. Bebeğinin ilk doğduğu anı görmek, temas etmek, ilk anlarına şahit olmak başka bişey. Sadece o ilk gördüğün an bile sütünün hemen gelmesine büyük katkısı var bence ❤️ Şimdiden düşünüp Stres yapma boşuna, nasılsa eninde sonunda doğurcaz bi sekilde , hakkımızda hayırlısı hangisiyse öyle nasip olsun 🌸🙏🏼
Senin kesinleşti mi canım sezaryen durumu? Senin de ilki zor bir normal doğumdu dimi ama yine normal istiyordun sanki. İşte bebişler kendi yollarını seçiyorlar, hayırlısı olsun inşallah 🙏🏻

Keşke sorsaydın canım neyden dolayı öyle dedi diye, kiloları normal bence. İkiz bebiş sonucta. Benimki 32+2 de 1725 çıktı ve tek , erkek bebek. Doktor benimkine bile iyi dedi. Eğer kilodan kaynaklıysa bence endişelenicek bisey yok. Aşağıya baskı olması da normal geliyo İki bebek taşıyosun neticede. Bence sen sor iyice. Aman aman bi sıkıntı yoksa biraz daha beklemeleri daha iyi sanki en azından 2 kiloyu geçsinler
Sordum bi sıkıntı var mı dedim yok dedi herşey normal dedi

X