Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Kızlar ben bu hafta sonu bebişin park yatağını falan kurayım havalansin diyordum aynı şekilde yatakların dış kılıfını da yikayayim diye düşündüm ama haftaya haftasonu mu yapsam hemen bayram öncesi. 36 haftalık oluyorum o zaman. 6-7 Nisan gibi açsam geç mi olur havalanma durumu. 12 Nisan 37+0 oluyorum. Bir de park yatağı sadece suyla falan mı silmem gerekiyor nasıl temizliğini yapacağım?

Çalışabilir raporunu salı almam lazım ama burdaki doktorlar salı günü ameliyat günü ya pazartesi ya çarşamba randevusu var şimdi ne yapayım hangü gün alınmalı sizce🤔
Bana doktorum sekreterlikten alabilirsin demişti. Ben randevu almadan direkt gittim, Dr'u görmedim bile. Sen de sor istersen bı doktoruna

Tam konuştuğumuz konu üzerine bugün açılan bi konuyu da şuraya iliştireyim. Bende hiç bel ağrısı olmadı genel anesteziden baş ağrısı oldu sadece günlerce. Sanırım anestezi uzmanına ve kişiye göre değişiyor bu ağrı işi 🤔
Ben konuya çok uzak kaldım epidural tam olarak ne oluyor spinal ne oluyor

Senin kesinleşti mi canım sezaryen durumu? Senin de ilki zor bir normal doğumdu dimi ama yine normal istiyordun sanki. İşte bebişler kendi yollarını seçiyorlar, hayırlısı olsun inşallah 🙏🏻
Evet canım doktor kesin konuştu. Sezaryan olacak. Bu saatten sonra previamın düzelmesi mucize gibi olurmus. İlk çocuk normal doğum ve çok zor olmasına rağmen yine normal istiyodum ben 🙈 demekki böyle olması daha hayırlı olacak.Normal sezaryanlara göre biraz daha farklı geçebilir ameliyatım. Epeyi Risk içeriyor . Günümüz belli olsun hepinizden o gün için bolca dua isticem 🙏🏼🌸

Bu arada arkadaşımdan kiraz çekirdeği yastığı aldım gaz sancısına birebir aklınızda olsun kızlar.
Ufak bir şey içi çekirdek dolu. Fırında ısıtıp karnına yada ayaklarına koyuluyor tabi üzerine örtü koyarak ve belli sıcaklıkta. Herkes çok memnun kalmış trendyolda da görmüştüm

Sordum bi sıkıntı var mı dedim yok dedi herşey normal dedi
Herşeyleri iyi ve normalse en azından bebişler 2 kilo üstüne çıksalar 🫣 komşumda ikizlere gebeydi. İnanamıcaksın ama Onun bebekleri 39. Haftada aldılar. Bende şaşırdım, üstelik ilk çocukları da değil. 3. Gebeliğini yaşadı kadın

Çalışabilir raporunu salı almam lazım ama burdaki doktorlar salı günü ameliyat günü ya pazartesi ya çarşamba randevusu var şimdi ne yapayım hangü gün alınmalı sizce🤔
Bence doktoruna sor yine de ama pazartesi 31+6 oluyorsun sanırım ozaman hatırlatsan salıya raporu çıkarmış olurlar çarşamba da gider alırsın. Benim doktorum kendi hazırladı raporu sekreterlik vermiyor benim gittiğim hastanede.
Ben konuya çok uzak kaldım epidural tam olarak ne oluyor spinal ne oluyor
Canım spinal sadece sezaryende yapılıyor epidural hem sezaryen hem normal doğumda yapılabiliyor. Normal doğumda da ağrıyı hafifletmek amaçlı ve belde kalıyormuş doğum sonrası ağrı durumunda tekrar verilebiliyor ama spinal birkez yapılıyor. Chen31 Chen31 normal doğumda epidural yaptırmış mesela ayse vera ayse vera da sezaryende hem epidural hem spinal kombo yaptırmış. Ben epidural düşünüyorum benim gittiğim hastane onun için +1500 tl istiyor tamamen konfor amaçlı diyolar

Kızlar minnoşumu gördüm. 33+5 ile uyumlu kilosu. 2250 gram çok almamış boyu 46cm 3 haftada 500gram almış. Kan akışı felan normal dedi daha detaylı baktı. Bayramdan sonra 36 haftan bitmiş oluyor dedi. Bayramdan önce tekrar kontrole çagırdı. İki haftayıda atlatırsak süper olur dedi. Bayram bitimi doguracam galiba bi aksilik çıkmazsa 👍👍👍
Maşallah canım güzel minnoşun kilosu ve boyu iyi, ayrıca imzandakinle uyumlu. :) çok az kaldııı 🥹 ayy bayrama ne kaldı kiii , okurken ben bile heyecanlandım

Bence doktoruna sor yine de ama pazartesi 31+6 oluyorsun sanırım ozaman hatırlatsan salıya raporu çıkarmış olurlar çarşamba da gider alırsın. Benim doktorum kendi hazırladı raporu sekreterlik vermiyor benim gittiğim hastanede.

Canım spinal sadece sezaryende yapılıyor epidural hem sezaryen hem normal doğumda yapılabiliyor. Normal doğumda da ağrıyı hafifletmek amaçlı ve belde kalıyormuş doğum sonrası ağrı durumunda tekrar verilebiliyor ama spinal birkez yapılıyor. Chen31 Chen31 normal doğumda epidural yaptırmış mesela ayse vera ayse vera da sezaryende hem epidural hem spinal kombo yaptırmış. Ben epidural düşünüyorum benim gittiğim hastane onun için +1500 tl istiyor tamamen konfor amaçlı diyolar
İkisi de belden aşağısini uyuşturuyor sanırım ama spinal daha etkili anladığım kadarıyla o yüzden sezaryende yapıyorlar herhalde

Bugün muayene oldum bebiş kurtlu hiç durmadı çok zor ölçüm aldı doktor🤭 1700 gram 42cm olmuş 🥰 nstde de çok zorlandık hareketli diye sürekli farklı yere kpyuyor kalp atışını bulmak için
Dün benim bebişte de öyle oldu 🤭 3 ayrı ebe ve 2 doktor uğraştı hatta doktorlardan biri parmaklarıyla pozisyonunu değiştirmeye falan çalıştı çok canım yandı. onlar bulmaya çalıştıkça yer değiştirdi durdu. normalde o kadar aşırı hareketli değildir bebeğim .Çok Bastırdıkları için falan rahatsız olduğunu korktuğunu düşünüyorum 🥺 bi daha izin vermicem bu kadar uğraşmalarına😞

Hadi inşallah boylu poslu sırma saçlı bi kız 😍😍🧿🧿

maşallah seninki zaten boya gidiyor bugünkü haberden sonra sana senden çok heyecanlandım 🤭🤭 ay bayrama şurda ne kaldı ki 😍😍

benimki daha dönmemişti sezaryen çok ta önemsemiyorum ama mideme baskısı fazla ya ondan baya sıkıntı yaşıyorum
Benimde mideme baskısı fazlalaşmıştı canım döndügünü hissettim kafası yukardayken bu kadar midemi rahatsız etmiyordu şimdi zor nefes alıyorum. Zaten sezeryan olacak nasıl durursa artık. Kız seninde az kaldı benden bir hafta sonra da sen dogum yaparsın. Ben sancıyla felan gitmezsem bayramdan sonra gün verecek aynı tarihlerde dogum yapabilirz belki 🥰🥰🥰🥰

Tam konuştuğumuz konu üzerine bugün açılan bi konuyu da şuraya iliştireyim. Bende hiç bel ağrısı olmadı genel anesteziden baş ağrısı oldu sadece günlerce. Sanırım anestezi uzmanına ve kişiye göre değişiyor bu ağrı işi 🤔
Her ikisinibirden almış canım bu arkadaş ondan fazla gelmiş olabilir narkoz. Bel agrısı ilk haftalar az yada çok olur ama kalıcı olmadı bende

Kızlar bir douladan destek alayım dedim verdiği fiyata bakın 🥺 Doğumla aynı fiyat nerdeyse

Eklentiler

• IMG_3987.jpeg
    IMG_3987.jpeg
    134,4 KB · Görüntüleme: 52
Maşallah canım güzel minnoşun kilosu ve boyu iyi, ayrıca imzandakinle uyumlu. :) çok az kaldııı 🥹 ayy bayrama ne kaldı kiii , okurken ben bile heyecanlandım
Doktorumda güzel dedi canım kan akışı iyimi
Diye hepsine tek tek baktı. Soluna yat dedi kanım düşüktü kan serumu aldım hafataya ikinciyi
Alacam. Kilo için bizim için 2500 kilo olması yeterli dedi birde 2250 kilosu alt taraftada +320 yazıyor o ne oluyorsa anlamadım. Bende çok heycanlıyım bayramın çabucak geçmesini beklicem en azından bayram biterse gününde dogum yapmış olurum bayramdan sonra 37. Haftaya adım atacam. Dogum ücretide çok iyi 25 dedi 🥰🥰🥰🥰🥰

X