Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Bu arada arkadaşımdan kiraz çekirdeği yastığı aldım gaz sancısına birebir aklınızda olsun kızlar.
Ufak bir şey içi çekirdek dolu. Fırında ısıtıp karnına yada ayaklarına koyuluyor tabi üzerine örtü koyarak ve belli sıcaklıkta. Herkes çok memnun kalmış trendyolda da görmüştüm
Ben de ebebekten almıştım yeğenlerimden biliyorum gerçekten çok iyi

Bence doktoruna sor yine de ama pazartesi 31+6 oluyorsun sanırım ozaman hatırlatsan salıya raporu çıkarmış olurlar çarşamba da gider alırsın. Benim doktorum kendi hazırladı raporu sekreterlik vermiyor benim gittiğim hastanede.

Canım spinal sadece sezaryende yapılıyor epidural hem sezaryen hem normal doğumda yapılabiliyor. Normal doğumda da ağrıyı hafifletmek amaçlı ve belde kalıyormuş doğum sonrası ağrı durumunda tekrar verilebiliyor ama spinal birkez yapılıyor. @Chen31 normal doğumda epidural yaptırmış mesela @ayse vera da sezaryende hem epidural hem spinal kombo yaptırmış. Ben epidural düşünüyorum benim gittiğim hastane onun için +1500 tl istiyor tamamen konfor amaçlı diyolar
31+6 da al dedi idareyle konuştum da özel olmayınca böyle oluyor şansıma çalıştığım hastanedeki doktorun cuma son günü🥲

Dün benim bebişte de öyle oldu 🤭 3 ayrı ebe ve 2 doktor uğraştı hatta doktorlardan biri parmaklarıyla pozisyonunu değiştirmeye falan çalıştı çok canım yandı. onlar bulmaya çalıştıkça yer değiştirdi durdu. normalde o kadar aşırı hareketli değildir bebeğim .Çok Bastırdıkları için falan rahatsız olduğunu korktuğunu düşünüyorum 🥺 bi daha izin vermicem bu kadar uğraşmalarına😞
Yaa sahi mi biraz dursalar belki o da uyurdu benimki sürekli yerini değiştirdi 20dakika nst boyunca eliyle yerini buldu öyle bastırmadılar da aynen bir daha izin verme 😞 korkmuştur belki de ☹️

Çalışabilir raporunu salı almam lazım ama burdaki doktorlar salı günü ameliyat günü ya pazartesi ya çarşamba randevusu var şimdi ne yapayım hangü gün alınmalı sizce🤔
Benimde cumartesi günü çalışamaz raporu almam lazım 30. Haftam başlıyor tam. Ama doktorum nisan birde gel raporunu da o zaman vereyim dedi. Ama nisan birde gittigimde 30+2 oluyorum sıkıntı olmaz mı dedim onu biz ayarlayabiliyoruz ne gösterirsek o olur dedi. Belki sizde de aynısı yapılabilir

Kızlar selamm doktordan çıktım şimdi, 33+2yiz ama ölçümleri 35.haftayla uyumlu dedi doktor. Bizim bebiş baya önden gidiyor. 2500gr olmuşuz. Kafası aşağı dönmüş aslında ama bakalımm. Normal doğum istediğim işin biraz üzüldüm aslında ama bebiş sağlıklı şuanda☺
Şeker felan yok dimi neden o kadar önden gitmiş ya da genetik de olabilir 🤭

Doktorumda güzel dedi canım kan akışı iyimi
Diye hepsine tek tek baktı. Soluna yat dedi kanım düşüktü kan serumu aldım hafataya ikinciyi
Alacam. Kilo için bizim için 2500 kilo olması yeterli dedi birde 2250 kilosu alt taraftada +320 yazıyor o ne oluyorsa anlamadım. Bende çok heycanlıyım bayramın çabucak geçmesini beklicem en azından bayram biterse gününde dogum yapmış olurum bayramdan sonra 37. Haftaya adım atacam. Dogum ücretide çok iyi 25 dedi 🥰🥰🥰🥰🥰
Ay şurda ne kaldı ya 🥹🥹 Mayıs sonu olunca benim en son ben doğurcam sanırım🥲🥲

Benimde cumartesi günü çalışamaz raporu almam lazım 30. Haftam başlıyor tam. Ama doktorum nisan birde gel raporunu da o zaman vereyim dedi. Ama nisan birde gittigimde 30+2 oluyorum sıkıntı olmaz mı dedim onu biz ayarlayabiliyoruz ne gösterirsek o olur dedi. Belki sizde de aynısı yapılabilir
Öyle mii ondan haberim yok gidip bir konuşayım senin ikiz miydi canım o yüzden mi 30. Hafta

Doktorumda güzel dedi canım kan akışı iyimi
Diye hepsine tek tek baktı. Soluna yat dedi kanım düşüktü kan serumu aldım hafataya ikinciyi
Alacam. Kilo için bizim için 2500 kilo olması yeterli dedi birde 2250 kilosu alt taraftada +320 yazıyor o ne oluyorsa anlamadım. Bende çok heycanlıyım bayramın çabucak geçmesini beklicem en azından bayram biterse gününde dogum yapmış olurum bayramdan sonra 37. Haftaya adım atacam. Dogum ücretide çok iyi 25 dedi 🥰🥰🥰🥰🥰
Canım şey demek olabilir 320 fazla yada eksik gibi bende az önce fark ettim benimkinden -+301 yazıyor çünkü

Çok ilginç bir haber doğruluk payı var mı sizce?
Araştırmacılar, annenin diyetindeki protein seviyesinin “mTORC1” olarak adlandırılan genin aktivitesini düzenlediğini, bunun da burnun uzunluğunu, burun deliklerinin genişliğini hatta yanakların şeklini ve çenenin çıkıntısını etkilediğini tespit etti. Protein ağırlıklı beslenme daha uzun ve geniş burna, düşük proteinli diyet ise bebeğin daha ince yüz hatlı olma olasılığını artırıyor.

Çok ilginç bir haber doğruluk payı var mı sizce?
Araştırmacılar, annenin diyetindeki protein seviyesinin “mTORC1” olarak adlandırılan genin aktivitesini düzenlediğini, bunun da burnun uzunluğunu, burun deliklerinin genişliğini hatta yanakların şeklini ve çenenin çıkıntısını etkilediğini tespit etti. Protein ağırlıklı beslenme daha uzun ve geniş burna, düşük proteinli diyet ise bebeğin daha ince yüz hatlı olma olasılığını artırıyor.
Değişik 🤔 bence genetikle alakalı ya

Herşeyleri iyi ve normalse en azından bebişler 2 kilo üstüne çıksalar 🫣 komşumda ikizlere gebeydi. İnanamıcaksın ama Onun bebekleri 39. Haftada aldılar. Bende şaşırdım, üstelik ilk çocukları da değil. 3. Gebeliğini yaşadı kadın
Ben de anlamadım zaten tıp fakültesi ama ücretli bakıyor acaba küvezde olmasından para mı alıyorlar diye aklıma gelmedi değil sanırım Ankara’ya devam edicem

X