Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Canım benim eşim de ısrarla bir gün kalalım bari diyor bayramda gitmek istiyor bizim de 2.5 saatlik yol, ama yol stresi bebeği çok etkiliyor sağa sola dönüşte bebek de o yöne savruluyor ve korkuyor kasılıyor. Ben eşime ısrarla hayır diyorum sen git diyorum hatta kendisi gitsin vallahi alınmam yeter ki beni rahat bıraksın ben evimde kalmak istiyorum. Hamileyiz orda uzanamıyoruz misafirden başka odaya da geçilmez. Kesinlikle net bir tavır al hayır de; onların zaten mahcup mazlum yüz ifadeleri oluyor yalvarış şeklinde bakarlar ; sakın o ifadeye düşme🤣🤣 ben çok düştüm de şimdi asla diye belirtiyorum. Allah korusun orda doğum olsa bebeğin eşyaları senin eşyaların hepsi sıkıntı; birde hem bayram hem bebekten dolayı ev yol geçen hanı gibi olacak; ay birde emzirme mahremiyetin olmaz psikolojin mahvolur. Benim kayınvalidemin evinde 3 tane duş olmasına rağmen ben asla rahat rahat duş alamıyorum. Ne yap et kocanı ikna et canım kesinlikle olmaz Allah korusun hele ki ilk doğumunsa eğer 🥹🥹
Bunlarin hepsinin basima gelecegini cok iyi bildigim icin kesin bir tavirla reddettim zaten. Ki bir de benim kayinvalidem boy gostermeyi sever simdi hamileyim diye de bayramda her yere gezmeye götürur ben de tam tersi hamileligimi elimden geldigince herkesten saklamaya calistim simdi sona gelmisken o konuda da ödun veremem hem evdeyken de zaten uzanamiyorum surekli karsisinda robot gibi oturuyorum ve simdi kendi evimde bile bir saat oturamiyorum kaburgalarim batiyor resmen.

Kesinlikle yolculuk cok yorucu oluyor. Ayrica beni tek birakip gidemez yalniz kalamiyorum ayrica bir zahmet ailesini biraz daha gormeyiversin. Ustelik stresli bol hastalikli bir hamilelik boyunca yanımda olmayan hayirlarini gormedigim ailesi😏
Evet canim inşallah artık bebisinde doğunca eşin daha çok kendi çekirdek ailesine öncelik verip siz nasıl rahat hissedecekseniz mutlu olacaksaniz onları yapmaya özen gösterir 🥰
Benimkine ben dedim tamam dedi en son 4 aylıkken gitmiştik normalde 3 4 ayda bi giderdik gitmicez bizde.. kendimiz daha onemliyiz dediğin gibi az daha gormesinler yada onlar gelsin ozledilerse🤭

Evet canim inşallah artık bebisinde doğunca eşin daha çok kendi çekirdek ailesine öncelik verip siz nasıl rahat hissedecekseniz mutlu olacaksaniz onları yapmaya özen gösterir 🥰
Benimkine ben dedim tamam dedi en son 4 aylıkken gitmiştik normalde 3 4 ayda bi giderdik gitmicez bizde.. kendimiz daha onemliyiz dediğin gibi az daha gormesinler yada onlar gelsin ozledilerse🤭
Öyle tabi. Karnimiz burnumuzda bizim gitmemizdense onlarin gelmesi daha mantikli.

Bugün endokrin randevum vardı. Sabah akşam acilk ve tokluk olctum 5 gün. Diğer şekerle ilgili testlerimde vardı yakın tarihli. Doktor değerlere baktı bu değerlerle insülin veremem dedi.
Bazi testler istedi işte rutin kan testleri ve tsh testleri. Yarın sabah kan vericem aç olarak. Bir de evde kullandığım şeker testi makinesi doğru mu diye aclik şeker testi vericem ve aynı kanla kendi makinenle de ölç dedi. Bakalım ne olacak ??
Ne ugrastirdi doktor ama🙃 belki de tosun doğmak istiyor oğlum, hemen okula baslayacak😅
Ben de gittim bugün endokrin o da diyetisyene yönlendirdi. Kara bir liste verdi😩 ben de düzenli ölçüm yapacağım açlık tokluk vs. Benim de kızım tosun 😃😃 kaç çıkıyor canım senin açlık tokluk?

Bunlarin hepsinin basima gelecegini cok iyi bildigim icin kesin bir tavirla reddettim zaten. Ki bir de benim kayinvalidem boy gostermeyi sever simdi hamileyim diye de bayramda her yere gezmeye götürur ben de tam tersi hamileligimi elimden geldigince herkesten saklamaya calistim simdi sona gelmisken o konuda da ödun veremem hem evdeyken de zaten uzanamiyorum surekli karsisinda robot gibi oturuyorum ve simdi kendi evimde bile bir saat oturamiyorum kaburgalarim batiyor resmen.
İnsan rahat edemiyor ki bayramda da gitmeyiver bunca zaman bebeğin için bu kadar sıkıntı çektin yani şu son haftaların kalmış evinde mis gibi dinlen ne bu böyle erkekler bizi zorluyor bayram da bayram, farkındayız bayram ama bebeğimiz herşeyden daha önemli kimse kusura bakmasın yani

Elde ne kaynanalar var….

Eklentiler

• IMG_5325.jpeg
    IMG_5325.jpeg
    70,3 KB · Görüntüleme: 62
Ben de gittim bugün endokrin o da diyetisyene yönlendirdi. Kara bir liste verdi😩 ben de düzenli ölçüm yapacağım açlık tokluk vs. Benim de kızım tosun 😃😃 kaç çıkıyor canım senin açlık tokluk?
Geçmiş olsun cnm, valla ben diyetle 3 haftada 3 kilo verdim. Bebek kilo almaya devam etti ama. Aclik 80 lerde tokluk 80-90 civarı çıkıyor.

X