Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Havalar güzel gidiyor diye açıldık saçıldık ondan mı oluyor acaba yeni antibiyotik kullandım enfeksiyon da geçmemişmidir gerçi o akıntıyı doktor antibiyotiğe bağladı ama hamilelikte daha önce de antibiyotik kullanmıştım bilemedim alakası varmı. Seninde aynı devam mı o akıntı
Antibiyotik kullandıysan geçmiş olması lazım ama bilemedim ki üşütmeye bağlı gibi geldi bana, doğum habercisi olmasın aman 😄
Benim de akıntı devam ediyor evet. Kasılmalarım da arttı aslında nstye girsem kesin sancı çıkacak bence o yüzden girmek istemiyorum 🙈😄 ne kadar geç gelirse o kadar iyi. Bi 37 yi görsek hayırlısı ile 🙏🏻

Hadi inşallah ki bu sefer bekleme süremiz az allahtan🤣🤣
Geliyo tabiki yoğun sumuksu kimi zamanda bildiğin yumurtlama akıntısı ben anlattıkça doktor seviniyor sen düşün bunların hepsi iyi bir şey.. birde regl agrilarinin olup artması da çok iyi bir şey hatta inşallah daha çok artar dedi bana.. Aslında çok normal olması gereken bir süreci yasiyoruz🥰
Aa öyle miymiş bende de mevcut bunlar ama bana erken gibi geliyordu bu belirtiler için. 37 ye kadar içimde tutmak istiyorum. Hatta 39. haftayı görsem iyi olacak iyice gelişsin ele gelsin 😄

Ben de en son 33+6 da gitmiştim 2300 çıkmıştı canım. Önceki kontrolümde 11 gün önden gidiyor iri bebek olacak yemene dikkat et şekeri kes demişti. Doktorlar normal de olsa sezaryen de olsa iri bebek istemiyor.
Haftasıyla uyumlu giderse 37 de 3 kilo civarı olur bence o da yeterli zaten 😊 ciğer geliştirici de olmuşsun sıkıntı yaşamazsın inşallah 🙏🏻
İnsallah. Evet dun bana da iyi beslenmissin haftasiyla uyumlu cok guzel dedi( oysaki hic iyi beslenmedim😂) 2800-3000 arasi olursa guzel zaten fazlasinda gozum yok 😊

Maşallah canım 3 kilo olur o 37 ye kadar🧿 bana doktor perşembe 2800 dedi cumartesi 2705 dedi kilosuna. Ortalama değerler takma kafana. üçüncü dozu ne zaman yapacak

aynen aynen grupça bi merak sarıyor bizi tek başına hallediyor işi farkında olmadan 🤣🤣 şimdiki gündemimiz haftasonu ne diyeceği merakla bekliyoruz 🤣🤣

aaa atlamışım o kısmı ben. Sende hala geliyor mu canım ?
Aa demekki karin cevresinin genisligine gore o an tahmini bir kilo veriyor baksana yoksa zayiflayacak degil ya bebis😅 ya igneyi anlamadim bana dort doz olacak simdi iki tane vuracaklar yarin da iki tane vurduracaksin dedi. Uc doz mu oluyor normalde? Bir de sana dikkat etmen icin bir sey dediler mi? Bana dort gun boyunca sekerli ve tuzlu hicbir sey yemeyeceksin dedi.

Genelde sürekli hareketliyim yoruluyorum ama tabi öncekiyle şimdi bir değil ağırlaştık artık. Su gibi akıntıya alıştım ama silince jel gibi mukuslu gelmesi kafamı karıştırıyor
Benim de bu 2. Yine aynı şekilde geldi bir tık fazlaydı iki gün öncesine göre.
Cuma günü gidip enfeksiyon var mı baktırcam.
Çok iş yapıyorum ondan mı üşüttüm mü bilemedim. 33+1 oldum bebek de önden gidiyordu 2 hafta kadar erken mi gelecek anlamadım.
Haftaya kontrolde detaylı sorcam ama ufaktan da korkuyorum valla çantayı bile hazırladım 🥺

Aa demekki karin cevresinin genisligine gore o an tahmini bir kilo veriyor baksana yoksa zayiflayacak degil ya bebis😅 ya igneyi anlamadim bana dort doz olacak simdi iki tane vuracaklar yarin da iki tane vurduracaksin dedi. Uc doz mu oluyor normalde? Bir de sana dikkat etmen icin bir sey dediler mi? Bana dort gun boyunca sekerli ve tuzlu hicbir sey yemeyeceksin dedi.
Bana 31. haftada 1 er doz 24 saat arayla 2 kere ciğer geliştirici yapıldı. 33.haftada minik bir lekelenme oldu 2 gece hastanede yattım. 2 şer doz 24 saat arayla 2 kere ciğer geliştirici yapıldı. Hemşirelere sorduğumda ihtiyaç halinde 3.turunda yapılabildiğini söyledi.

melegim can melegim can naptın melek kocişinin hain planları vardı geldi mi bebiş doğurmadın demi kız bize yazmadan gitme bak en çok seni merak ediyoruz grupça 😃
Yok kız dogurmadım planları harekete geçirmedik harekete geçersem yetişemem diye korkuyorum 😂😂😂🤭hemen dogar gibi bir his var beklenen günden bir gün önce olabilir seninde vardı sanki planların söyleyemediklerimi dile getirmiştin dün 😂😂🤭🤭🤭

Yok kız dogurmadım planları harekete geçirmedik harekete geçersem yetişemem diye korkuyorum 😂😂😂🤭hemen dogar gibi bir his var beklenen günden bir gün önce olabilir seninde vardı sanki planların söyleyemediklerimi dile getirmiştin dün 😂😂🤭🤭🤭
Maalesef benim planladığım gibi olmadı , eşim uyuyakaldı uyandırdım planladığım gibi oldu ama sancı mancı başlamadı hala da tık yok geçen sefer ne güzel sancı girdiydi noldu bebekler küstü mü anlamadım nazlanıyorlar 🤣

Sen nerdeydin kız pek girmedin bayram tatili boyunca geçtin mi kendi evine canım nasılsın
Ay canım okudum ama yazmaya fırsat bulamadım eve geldım geldi geleli de evde uğraşıyorum malum olaylardan sonra hastane cantası faln hazırlayamamıstım evın durumu cok kotuydu yavas yavas onları hallettım tabı bunların arasına bır kulak ıltıhabı ve boğaz enfeksıyonu ekledım o kadar strese 😖 ama kızlar sunu anladım benım kv asla bebek bakamaz ayy tıtızlıgı benı oldurdu hos tıtızlıgı de camasur suyu zannedıyor bebegımı zehırler

Hadi inşallah ki bu sefer bekleme süremiz az allahtan🤣🤣
Geliyo tabiki yoğun sumuksu kimi zamanda bildiğin yumurtlama akıntısı ben anlattıkça doktor seviniyor sen düşün bunların hepsi iyi bir şey.. birde regl agrilarinin olup artması da çok iyi bir şey hatta inşallah daha çok artar dedi bana.. Aslında çok normal olması gereken bir süreci yasiyoruz🥰
Ay vallahi içim rahatladı ya derdim tarih biliyorsun öyle olmasa yine sıkılmıcam da tarihi beklesin az kaldı şurada zaten diye takmıştım kafama. Bide sizde de hala devam ediyo olması da rahatlattı beni sağol canım 😍😍
Antibiyotik kullandıysan geçmiş olması lazım ama bilemedim ki üşütmeye bağlı gibi geldi bana, doğum habercisi olmasın aman 😄
Benim de akıntı devam ediyor evet. Kasılmalarım da arttı aslında nstye girsem kesin sancı çıkacak bence o yüzden girmek istemiyorum 🙈😄 ne kadar geç gelirse o kadar iyi. Bi 37 yi görsek hayırlısı ile 🙏🏻
valla doğum habercisi olmasında dediğin gibi 😂 sen hiç nts bağlanmadın mı daha kontrol ne zaman? Ciğer geliştirici de yok sende dimi ben onu yaptırdım iki doz son dozu cuma yaptırcam hem kontrol olcak. Ondan da rahatım doktor ciğer geliştirici üstünden 48 saat geçince korkma dedi de nekadar beklerse okadar iyi tabi hem kilo alsınlar hem ciğerleri güzel gelişsin 37 görseydik vallahi hepimiz bi 🙏🙏😍

Genelde sürekli hareketliyim yoruluyorum ama tabi öncekiyle şimdi bir değil ağırlaştık artık. Su gibi akıntıya alıştım ama silince jel gibi mukuslu gelmesi kafamı karıştırıyor
Kızların dediği gibi de olabilir doğuma yakın artıyormus bu durum ınsallah bıraz daha doğurmazsın canım en azından bebıslerımız bıraz daha büyüsün

Merhaba hanımlar benim bugün kontrolüm var önce tansiyon ölçüldü 14/9 ikiz benimki daha doktorun yanına girmedim nasıl bir yol izlenir acaba haftam 34+5

Aynı anda iki tane mi vuruyorlar? Bana da öyle yaptılar perşembe 2 tane cuma 2 tane vuruldum bide bu cuma üçüncü doz yine 2 tane vurulacak niye iki iki vuruluyor onu anlamadım ama. Normalde üç doz vuruluyor.
Bana sadece bebeği uyuyabilir hareketleri azalırsa stres yapma dedi azalma filan da pek olmadı sıkıntı yaşamadım başkada şunu yeme bunu yapma demedi ama iğne kortizonlu sanırım c ile başlıyor ondan tuzlu filan yeme demiştir sana.

Benim de bu 2. Yine aynı şekilde geldi bir tık fazlaydı iki gün öncesine göre.
Cuma günü gidip enfeksiyon var mı baktırcam.
Çok iş yapıyorum ondan mı üşüttüm mü bilemedim. 33+1 oldum bebek de önden gidiyordu 2 hafta kadar erken mi gelecek anlamadım.
Haftaya kontrolde detaylı sorcam ama ufaktan da korkuyorum valla çantayı bile hazırladım 🥺
Kötüyü düşünmeyelim baksana rahim kendini hazırlıyormuş o sıvı ile. Sen yine git tahlil ver baktır benimde cuma kontrolüm yine söylücem doktoruma hala geliyor diye. Benimde 5 gün önde doktora göre 36 tamamladım ama yine de insan korkuyor 35+3 şuan

Maalesef benim planladığım gibi olmadı , eşim uyuyakaldı uyandırdım planladığım gibi oldu ama sancı mancı başlamadı hala da tık yok geçen sefer ne güzel sancı girdiydi noldu bebekler küstü mü anlamadım nazlanıyorlar 🤣
Gelene kadar devam yoksa bu gidişle bizimkiler 39 da dogacak sona kalacaz valla 😂😂 benim adam korkuyor bişe olur diye 🤭🤭🤭

X