Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Oooyy o bıdığı yeriiimm maşallah 🩷🩷 1den 6ya kadarki süreç çok mu sancılıydı 🙈 çok şükür sağlıkla kavuştunuz inşallah sağlıkla da büyütün 🙏
1-6 cnm arasi iyiydide 6 cm den 10 cm e kdr olan açilma sancilari zorladi...surekli aciklik kontrolu yapildi..aaa bide lavman yapildi.dogumdan sonra ise gobek deligimin ordasindan bastiriyorlar kanamayi falan disari atman icin.

Kizceler ozete geldim:KK66:
Dun bildiginiz gibi bi pembemsi sildikce yada wc de gelen kanamam oldu.sabaha kdr da adet gibi sanci cektim.sabah agrilarim artti ve 5 dk bire dustu.hastaneye geldik ve 3 cm acilik goruldu..manuel 5 cm kadar acildi ama sonra ilac ile suni verildi.saat 13 gibi yatis oldu ve 18.00 sularinda dogum oldu.kesi atildi.2700 kg ve 49 cm kizim❤️sut geldi ve emdi bidigim.cok uykucu ama🤣🤣🤣🤣
Allah analı babalı büyütsün canım benim. Gözünüz aydın ❤️🥰

Oyy maşallah 🧿😍❤️ doğum esnasında ıkınma kısmı nasıldı canım zorlandın mı? Herkes merak ettiklerini sormuş 😄
ikinma ile ilgili,

Bana son asamalara kadar ikinmak yok dendi.ikinma dogum esnasinda sadece... ikinmadan bir onceki sancili evre ile kiyaslayinca bence daha kolay.buyuk tuvaletin var gibi hissedene kdr ikindirmadilar

Dun bildiginiz gibi bi pembemsi sildikce yada wc de gelen kanamam oldu.sabaha kdr da adet gibi sanci cektim.sabah agrilarim artti ve 5 dk bire dustu.hastaneye geldik ve 3 cm acilik goruldu..manuel 5 cm kadar acildi ama sonra ilac ile suni verildi.saat 13 gibi yatis oldu ve 18.00 sularinda dogum oldu.kesi atildi.2700 kg ve 49 cm kizim❤️sut geldi ve emdi bidigim.cok uykucu ama🤣🤣🤣🤣
Yaaa Allahımmmm ama ben yerim seni yaaa 😍😍 maşallah suphanallah Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım 😍😍🧿🧿🧿
gulumsebebek gulumsebebek bana yine doğurma krizi geldi sana da gelsin şuna bakkk😍😍
valla böyle gördükçe bana da geliyor gidiyor o krizler bi beklesin diyorum bi battı balık yan gider diyorum. Allahım böyle gördükçe yicem ya 😍😍😍
Yaaaaa😍😍😍 kokusu geldi burnuma😍
Maşallah de uyusun sen de dinlen ne güzel işte.
Kesiyi atarken uyuşturdular de ne olur 😃 en çok o kısmı travma gibi bende.
Yenidoğanlar günde 18 saate kadar uyuyabilir ama sürekli beslemek gerektiği için uyandırma kısmı zor beslenemezse de şekeri düşüyor sarılık ihtimali artıyor o yüzden uyumasa daha iyi şimdilik öbür türlü anası daha çok uğraşıyor 🤭
Anladım canım seninde iki haftami geriden geliyordu
evet canım normalde sat 31 Temmuz ama 12 Ağustos olarak güncellendi. Şuan 37 haftalık olmam gerekiyor ama 35 haftalığım

Ne kadar tatlisiniz maşallah 😍😍

Kizlar beni normla doğumda şu Altan gelip muayene ediyorlar ya o çok rahatsiz ediyor . Sırf onun iÇin normal doğum istemiyorum . Normal doğuö yapanlar o muayene kismini nasil aşitlar

1-6 cnm arasi iyiydide 6 cm den 10 cm e kdr olan açilma sancilari zorladi...surekli aciklik kontrolu yapildi..aaa bide lavman yapildi.dogumdan sonra ise gobek deligimin ordasindan bastiriyorlar kanamayi falan disari atman icin.
Aciklik kontrolü bu hemşirelerin yaptiği parmakla olan demi 🥹🥹rahatsiz olmuyor muydun çok

Yaaa Allahımmmm ama ben yerim seni yaaa 😍😍 maşallah suphanallah Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım 😍😍🧿🧿🧿

valla böyle gördükçe bana da geliyor gidiyor o krizler bi beklesin diyorum bi battı balık yan gider diyorum. Allahım böyle gördükçe yicem ya 😍😍😍

Yenidoğanlar günde 18 saate kadar uyuyabilir ama sürekli beslemek gerektiği için uyandırma kısmı zor beslenemezse de şekeri düşüyor sarılık ihtimali artıyor o yüzden uyumasa daha iyi şimdilik öbür türlü anası daha çok uğraşıyor 🤭

evet canım normalde sat 31 Temmuz ama 12 Ağustos olarak güncellendi. Şuan 37 haftalık olmam gerekiyor ama 35 haftalığım
Anladım canım teşekkür ederim o kadar olumsuz şeyler okudum ki içim rahatladı

Kizlar beni normla doğumda şu Altan gelip muayene ediyorlar ya o çok rahatsiz ediyor . Sırf onun iÇin normal doğum istemiyorum . Normal doğuö yapanlar o muayene kismini nasil aşitlar
Canım hiç girdin mi alttan kontrole bilmiyorum ben bugün çatı muayenesi oldum doktor bayağı şaşırdı hatta gayet sakindim acı eşiği kişiden kişiye değişiyor ben çok acıya gelemem iğneden bile korkarım dayanamam acısına🤣 ama çatı muayenesinde beni çok korkuttular yok şöyle ağrıyor yok böyle çığlık feryat figan ; ama hiç acımadı yani ilk bir girdiğinde normal ilişkiye girdiğinde hissettiğinin aynısı sonra bir tık ilerliyor ama sinek ısırığı gibi geldi bana, korkulacak bir şey yokmuş beni niye korkuttular dedim hatta😃

Benim doğum günüm de 5 Mayıs normalde benim hesaplamama göre 5 Mayıs'ta 37+ 2 oluyorum ama doktorumunkine göre 36+5 oluyor eğer normal doğum demezse 5 Mayıs'ta olursa çok sevinirim ama erken olduğu için cesaret edip soramadım 🙈 benim döngüm 24'lük döngü ama herkes 28'den saydıkları için 4 günluk fark oluyor belki çok önemli değil ama bu kadar erkeni kabul etmez benimde icim rahat etmez sinir sıkışması oluştu gebelik kaynakli ellerim mahvoldu gunde 3 saaat anca uyuyabiliyorum o yüzden çalışır raporumu bile iptal edip çalışamaza döndüreceğim pazartesi kısacası kafam çok karışık 🥹😅 doğum şeklimi bile henüz karar veremedim bebek zaten önden gidiyor o da kafamı karıştırıyor ne olacak bilmiyorum pazartesi kontrolüm var o zaman belli olur umarım 🙄
Bence doktorunla konuş canım bebeğin de önden gidiyor zaten maşallah 🧿 oradaki aradaki beş altı günü eğer önemsemezse alır belki tabi bebek için en iyisini doktorun bilecek hemen hemen 36 bitmiş olacak belki alabilir canım, benim de ellerim mahvoldu ya suya nane tarçın limon koyuyorum ağzımı tutamıyorum maalesef :KK43: Doğum şekli de sanırım artık diğer kontrolünde belli olur az çok şekillenir bence canım

Canım hiç girdin mi alttan kontrole bilmiyorum ben bugün çatı muayenesi oldum doktor bayağı şaşırdı hatta gayet sakindim acı eşiği kişiden kişiye değişiyor ben çok acıya gelemem iğneden bile korkarım dayanamam acısına🤣 ama çatı muayenesinde beni çok korkuttular yok şöyle ağrıyor yok böyle çığlık feryat figan ; ama hiç acımadı yani ilk bir girdiğinde normal ilişkiye girdiğinde hissettiğinin aynısı sonra bir tık ilerliyor ama sinek ısırığı gibi geldi bana, korkulacak bir şey yokmuş beni niye korkuttular dedim hatta😃
Ben Altan baya muayene oldum herseferinde çiğliklarlardayim . Acidan çok o içeri ellerini koymalari beni korkutuyoylarlardi .

Ben Altan baya muayene oldum herseferinde çiğliklarlardayim . Acidan çok o içeri ellerini koymalari beni korkutuyoylarlardi .
Hadi ya :KK43: o zaman birşey diyemem canım ben ilk defa oldum acıtmadı demekki acı eşiği kişiden kişiye değişiyor yengem de çığlık atmış acıdan. Doktorum da şaşırdı benim sakinliğime hatta, eğer o süreç seni korkutuyorsa normal doğum çok çok daha zorlar canım ilk doğumun mu senin de

Hadi ya :KK43: o zaman birşey diyemem canım ben ilk defa oldum acıtmadı demekki acı eşiği kişiden kişiye değişiyor yengem de çığlık atmış acıdan. Doktorum da şaşırdı benim sakinliğime hatta, eğer o süreç seni korkutuyorsa normal doğum çok çok daha zorlar canım ilk doğumun mu senin de
Ewet cnm ilk . Ben sancilarda değilim bu Altan gelip muayene kısmındayim desem :) o beni çok geriyor. Her seferinde çok rahatsiz oluyorum

Evet canım hatırlıyorum üstüne medusaanın da aynı durum filan olunca bide melek in dedim muhtemelen bizimde aynı olacak

1 litre suda 4-5 damla iş görüyomuş mu? Onu bilmiyodum canım cuma kontrolüm var bi sorayım doktora

Aynen aynen doğum yapsanda o hormonlar hemen normale dönmüyor haliyle. Ben aşırı geğiriyodum mesela doğurdum eşim bebekten değilmiş hala geğiriyosun sen demişti 🤣 sanki sihirli değnekle hormonlarım şak diye sıfırlanacakmış gibi 😂😂 Allahın izniyle sen hele bi normale dön evine geç 1 hafta 10 güne iyice düzelirsin sonra zamanla da hiç bişeyin kalmaz 🙏😍
İnşallah ya baya rahatllattın benı😍😍❤❤

Son düzenleme:
Ewet cnm ilk . Ben sancilarda değilim bu Altan gelip muayene kısmındayim desem :) o beni çok geriyor. Her seferinde çok rahatsiz oluyorum
Evet canım haklısın eğer rahatsız oluyorsan hiç strese koyma kendini bence nasıl rahat hissediyorsan öyle olsun hakkında hayırlısı olsun inşallah

Ya yerim ben onu maşallah subhanallah ay böyle gördükçe ne yapsamda dogursam diye düşünüyorum dayanamıyorum 💗💗💗

X