Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Kızlar ya bugün doktor randevum vardı arkadaşlarım o ona söylemiş o ona söyledi derken elli kişi arayıp sordu doğum ne zaman diye, yamyam gibi benden önce hastaneye koşarlar diye günümü söylemedim hiç birine, arayan da doğur da sevelim diyor. Ben ne yapacağım annesi olarak ben bile öpmeye kıyamam ya insanlar yam yam gibi gelecekler öpecekler elini yüzünü :KK43:
Tarihi söyleme bence kesinleşse bile, belli değil daha bekliyoruz falan dersin doğum olunca da söyleme telaşeden vakit olmadı dersin. Ya da hastaneye gelip aradan çıksınlar eve gelmesinler dersen hastanede de haber verebilirsin.
Ya öpmeyi bırak ben kucağına almalarını falan da istemem. Kimsenin yenidoğan bebeğini al diye ısrar etmedikçe de kucağıma almadım. Sen kucağında tut bence hep, emzirmem lazım de odadan çık bebeği uyut mesela odada bırak öyle gel 🙈 eve geleceklerse. Hastanede de kucağında tutarsın vermezsin
Canım şuan benim bebeğim anne karninda 51 cm ve aldığım yeni doğan takımı 50 cm yaziyo üstünde bence bu biraz kişiden kişiye değişen bir şey seninle benim bedenim boyum gibi o yüzden ben hatta yenidogan takımlarının alt kısımlarını kestirip diktirtmeyi düşünüyorum
Benim oğlan da 54 cm doğdu canım ama 50 cmlik yenidoğanların içine girebildi 😄 tulum olsa kasar belki de alt üst takım olunca patikli de olsa azıcık belini indirirsin bir de bacakları kıvrık oluyor ya zaten sıkıntı olmuyor. Denemeden kesme boşuna belki olur senin de

Ben öyle sert tavır alamıyorum ama sinir oldum eşim sert olur sanırım çünkü şimdiden elli kişi sevelim de öpelim de arayıp duruyorlar mesaj atıyorlar , haber vermesen küserim diyen bile oldu yani ben doğum anında sana haber vermeyi mi akıl edeceğim bir de bu derece ergenler anlayışsızlar ya
Kız ben yakın bi arkadaşım doğum yapınca (başka şehirdeydi) fotosunu istemiştim bebeğin onu bile atmadı 😄 o zaman tuhaf gelmişti alınmıştım açıkçası, kimseyle paylaşacak değildim. Ama sonradan olağan karşıladım demek ki göstermek istemiyor diye. Kaldı ki ziyarete gitsem eve sokmayacakmış muhtemelen 🙈 lohusayken her şeyi diyebilirsin çekinme 😄

Tarihi söyleme bence kesinleşse bile, belli değil daha bekliyoruz falan dersin doğum olunca da söyleme telaşeden vakit olmadı dersin. Ya da hastaneye gelip aradan çıksınlar eve gelmesinler dersen hastanede de haber verebilirsin.
Ya öpmeyi bırak ben kucağına almalarını falan da istemem. Kimsenin yenidoğan bebeğini al diye ısrar etmedikçe de kucağıma almadım. Sen kucağında tut bence hep, emzirmem lazım de odadan çık bebeği uyut mesela odada bırak öyle gel 🙈 eve geleceklerse. Hastanede de kucağında tutarsın vermezsin

Benim oğlan da 54 cm doğdu canım ama 50 cmlik yenidoğanların içine girebildi 😄 tulum olsa kasar belki de alt üst takım olunca patikli de olsa azıcık belini indirirsin bir de bacakları kıvrık oluyor ya zaten sıkıntı olmuyor. Denemeden kesme boşuna belki olur senin de
Evet aslında öyle yapiyim baktım olmadı keserim🤭 54 cm olduysa inşallah benimkinede rahat olur..

Evet canım onu biliyorum ama ben yeterli derecede ıkınamamıştım doğum esnasında ondan sordum, yönlendirdiler mi seni nasıl ıkınacağın konusunda? Kaç ıkınmada çıktı bebiş hatırlıyor musun? ☺️ ve bununla ilgili çalışma yapmış mıydın öncesinde nefes egzersizi gibi. Önerilerin var mı 🥰
Hic calisma yapmadim ama ebelerden bu konuda ovgu aldim🤣iyi ikindigima dair🤣🤣 5 yada 6 ikinma oldu...

Canım şuan benim bebeğim anne karninda 51 cm ve aldığım yeni doğan takımı 50 cm yaziyo üstünde bence bu biraz kişiden kişiye değişen bir şey seninle benim bedenim boyum gibi o yüzden ben hatta yenidogan takımlarının alt kısımlarını kestirip diktirtmeyi düşünüyorum
Geçen bi paylaşım görmüştüm hatta burda mı paylaştılar. Yeğenimin yenidoğan tulumu ayakları sığmadığı için kestik diyodu videoda gösteriyordu 🤣

Evet canım onu biliyorum ama ben yeterli derecede ıkınamamıştım doğum esnasında ondan sordum, yönlendirdiler mi seni nasıl ıkınacağın konusunda? Kaç ıkınmada çıktı bebiş hatırlıyor musun? ☺️ ve bununla ilgili çalışma yapmış mıydın öncesinde nefes egzersizi gibi. Önerilerin var mı 🥰
Ikınmayla ilgili en büyük püf nokta söyleyim mi :sus: kabız gibi büyük tuvaletini yapıyo gibi ıkıncan:sus:

Canım sen ne yaptın genel anestezi yaptırdın diye hatırlıyorum memnun kaldın mı ? Ben de genel anestezi düşünüyorum, ağrın sızın oluyor mu bel ağrın var mı biraz anlatsana müsait olduğunda 😍🙏🏻
Canım bel ve baş ağrım olmadı çok şükür rahat kendime geldim. İlk kendine geldiğinde biraz fazla ağrım oldu birde ilk ayağa kalktığımda hem birden kalktım hemde yürürken yere baktım bayılmışım ben iyiki genel oldum diyorum ama kişiden kişiye değişiyor.

Canım 0-3 ay takımları ve 0-3 ay çıtçıtlı zıbınları hiç giydirdin mi çok büyük oluyor mu? Benim hastaneye koymak için zıbın eksiğim var onu yenidoğan mı alsam 0-3 mü bilemedim
0-3 benim de hep canım büyük geldi 🥺 giyiyor sorun olmuyor ama bizimki çok küçük yenidoğan zibini olsaymis iyiymis

E kısa diyodun hiçte kısa doğmamış çocuk daha napsın 😂 tam 37 haftalıksın bugün galiba dimi 40 ı beklese demekki 51-52 olacakmış 😍😍 e kiloda öyle maşallah bide bizim aynı gidiyordu malum boy kilo filan demek benimki de bu civarlarda doğabilir 37+2 de 🙏🙏😍😍
Aay ben bana yazılan mesajlari yeni yeni okuyabiliyorum 🙈 evet evet ultrasona güvenmemek lazımmış beklese 50yi gececekmis 😍 minnak bebisler dışarıda daha çabuk büyüyorlar diyorlar bakalım inşallah hemencecik büyür yavrukusum, şu an minicik 🤭😍

Benim 1.5 hafta geriden geliyordu kaşar, yoğurt, süt, kefir ki bende sade kefir içemiyorum meyveli olanları tükettim, muz ve garip gelecektir bana öyle gelmişti nesquikli süt 😅 bunlar sayesinde bebişim 1 ayda 2 katını geçti çok şükür 😍 29. haftada 950 gramdı 33. haftada 2.100 gram ölçtü doktorumuz 🥹
Hey maşallah canım bende dıkkat edeyım yedıklerıme teşekkür ederim 🤩

Kızlar ya bugün doktor randevum vardı arkadaşlarım o ona söylemiş o ona söyledi derken elli kişi arayıp sordu doğum ne zaman diye, yamyam gibi benden önce hastaneye koşarlar diye günümü söylemedim hiç birine, arayan da doğur da sevelim diyor. Ben ne yapacağım annesi olarak ben bile öpmeye kıyamam ya insanlar yam yam gibi gelecekler öpecekler elini yüzünü :KK43:
Açıkça diyeceksin hiçkimse ondan kıymetli değil, ben şimdiden söylüyorum annemler orasını burasını yeriz öperiz diye seviyorlar 1 yaşına kadar öpmek yok ona göre diyorum.
Doktor özellikle uyardı, Biz bile öpmüyoruz de

Aay ben bana yazılan mesajlari yeni yeni okuyabiliyorum 🙈 evet evet ultrasona güvenmemek lazımmış beklese 50yi gececekmis 😍 minnak bebisler dışarıda daha çabuk büyüyorlar diyorlar bakalım inşallah hemencecik büyür yavrukusum, şu an minicik 🤭😍
Aynen aynen doğdu ya hayırlısıyla sağlıkla, doğan bi şekilde büyüyor 6 aya tosuncuk olur 😍😍🧿🧿🧿

X