Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Kizlar beni normla doğumda şu Altan gelip muayene ediyorlar ya o çok rahatsiz ediyor . Sırf onun iÇin normal doğum istemiyorum . Normal doğuö yapanlar o muayene kismini nasil aşitlar
Ben de hiç hoşlanmıyorum canım ayıptır söylemesi eşime bile dokundurmam, çok hassasım 😀
Acıtmıyor bence ama rahatsızlık hissi oluyor dediğin gibi. Ama şöyle ki o sancıları çekerken gözün bir şey görmüyor zaten, biri elini mi sokmuş iğne mi batırmış farkında bile olmuyorsun 🙈 sancıya bebeğe odaklanmış oluyorsun. O yüzden endişe etme o açıklık bakma kısmı en kolay kısım olarak kalıyor o süreçte.

Evet canım hatırlıyorum üstüne medusaanın da aynı durum filan olunca bide melek in dedim muhtemelen bizimde aynı olacak

1 litre suda 4-5 damla iş görüyomuş mu? Onu bilmiyodum canım cuma kontrolüm var bi sorayım doktora

Aynen aynen doğum yapsanda o hormonlar hemen normale dönmüyor haliyle. Ben aşırı geğiriyodum mesela doğurdum eşim bebekten değilmiş hala geğiriyosun sen demişti 🤣 sanki sihirli değnekle hormonlarım şak diye sıfırlanacakmış gibi 😂😂 Allahın izniyle sen hele bi normale dön evine geç 1 hafta 10 güne iyice düzelirsin sonra zamanla da hiç bişeyin kalmaz 🙏😍
Ben sabahları avokadoyuda limonlayıp yiyorum belki ekstra yediğim için bende yarıyodur ama düzenli yürüyüş yapıp sonra yatıp dinlenmedende çok geçmiyo tabi azcık hafifletiyo gibi oluyo

ikinma ile ilgili,

Bana son asamalara kadar ikinmak yok dendi.ikinma dogum esnasinda sadece... ikinmadan bir onceki sancili evre ile kiyaslayinca bence daha kolay.buyuk tuvaletin var gibi hissedene kdr ikindirmadilar
Evet canım onu biliyorum ama ben yeterli derecede ıkınamamıştım doğum esnasında ondan sordum, yönlendirdiler mi seni nasıl ıkınacağın konusunda? Kaç ıkınmada çıktı bebiş hatırlıyor musun? ☺️ ve bununla ilgili çalışma yapmış mıydın öncesinde nefes egzersizi gibi. Önerilerin var mı 🥰

Ben de hiç hoşlanmıyorum canım ayıptır söylemesi eşime bile dokundurmam, çok hassasım 😀
Acıtmıyor bence ama rahatsızlık hissi oluyor dediğin gibi. Ama şöyle ki o sancıları çekerken gözün bir şey görmüyor zaten, biri elini mi sokmuş iğne mi batırmış farkında bile olmuyorsun 🙈 sancıya bebeğe odaklanmış oluyorsun. O yüzden endişe etme o açıklık bakma kısmı en kolay kısım olarak kalıyor o süreçte.
Aynen cnm bende hamile kaldiğimdan beri sifir dokundurma ve ilişki .. bu muayenelerde dahada tedirgin oluyorum 🥹

Kızlar ya bugün doktor randevum vardı arkadaşlarım o ona söylemiş o ona söyledi derken elli kişi arayıp sordu doğum ne zaman diye, yamyam gibi benden önce hastaneye koşarlar diye günümü söylemedim hiç birine, arayan da doğur da sevelim diyor. Ben ne yapacağım annesi olarak ben bile öpmeye kıyamam ya insanlar yam yam gibi gelecekler öpecekler elini yüzünü :KK43:

Ayy evet ya benım bebıs 4 5 gün gerıden gelıyor ve bıraz erken dogabılır baya zayıf mı olcak ne yesem kı ya 😖
Benim 1.5 hafta geriden geliyordu kaşar, yoğurt, süt, kefir ki bende sade kefir içemiyorum meyveli olanları tükettim, muz ve garip gelecektir bana öyle gelmişti nesquikli süt 😅 bunlar sayesinde bebişim 1 ayda 2 katını geçti çok şükür 😍 29. haftada 950 gramdı 33. haftada 2.100 gram ölçtü doktorumuz 🥹

Benim 1.5 hafta geriden geliyordu kaşar, yoğurt, süt, kefir ki bende sade kefir içemiyorum meyveli olanları tükettim, muz ve garip gelecektir bana öyle gelmişti nesquikli süt 😅 bunlar sayesinde bebişim 1 ayda 2 katını geçti çok şükür 😍 29. haftada 950 gramdı 33. haftada 2.100 gram ölçtü doktorumuz 🥹
Kesinlikle bunlar çok etkiliyor ben de tükettim ekstra kabak çekirdeği de tükettim ama nesquikli süt içmedim hiç

Kızlar ya bugün doktor randevum vardı arkadaşlarım o ona söylemiş o ona söyledi derken elli kişi arayıp sordu doğum ne zaman diye, yamyam gibi benden önce hastaneye koşarlar diye günümü söylemedim hiç birine, arayan da doğur da sevelim diyor. Ben ne yapacağım annesi olarak ben bile öpmeye kıyamam ya insanlar yam yam gibi gelecekler öpecekler elini yüzünü :KK43:
Öpemezler canım müsade etmiceksin allah korusun enfeksiyon kapar çok istiyorlarsa çoraplı ayaklarından öpsünler 😡😡 elini hiç öpmesinler zsten elini agzına çok götürüyor bebekler

Hastane çıkışını giydi bizimki, 2 tane de 0-3 ay vardı. Birinin eldiveni ve şapkasını kullandık çünkü yenidoğan takimininkileri düşürdük yere. Dusurmesek tek takımla dönerdi 😅

Çok teşekkür ederim canım 🌸 ben iki pijama giydim birisi gecelik birisi de normal kısa kollu pijama takımı. Tavsiyem 2-3 takım goturmen gecelik ya da pijama takımı olarak. Emzirme ile falan uğraşırken stres oluyor insan terliyosun epeyi
Canım 0-3 ay takımları ve 0-3 ay çıtçıtlı zıbınları hiç giydirdin mi çok büyük oluyor mu? Benim hastaneye koymak için zıbın eksiğim var onu yenidoğan mı alsam 0-3 mü bilemedim

Öpemezler canım müsade etmiceksin allah korusun enfeksiyon kapar çok istiyorlarsa çoraplı ayaklarından öpsünler 😡😡 elini hiç öpmesinler zsten elini agzına çok götürüyor bebekler
Ben öyle sert tavır alamıyorum ama sinir oldum eşim sert olur sanırım çünkü şimdiden elli kişi sevelim de öpelim de arayıp duruyorlar mesaj atıyorlar , haber vermesen küserim diyen bile oldu yani ben doğum anında sana haber vermeyi mi akıl edeceğim bir de bu derece ergenler anlayışsızlar ya

Kesinlikle bunlar çok etkiliyor ben de tükettim ekstra kabak çekirdeği de tükettim ama nesquikli süt içmedim hiç
Nesquikli sütü de burada bir konu başlığında hanımlar çok daha öncesinde konuşmuşlar açıkçası denemekten zarar gelmez diyerek içtim ve işe yarıyormuş görmüş olduk 😂 zaten oradakilerde içtim bebeğin kilosu arttı falan diye yazmışlardı hep

Nesquikli sütü de burada bir konu başlığında hanımlar çok daha öncesinde konuşmuşlar açıkçası denemekten zarar gelmez diyerek içtim ve işe yarıyormuş görmüş olduk 😂 zaten oradakilerde içtim bebeğin kilosu arttı falan diye yazmışlardı hep
Evet canım ben de denk gelmiştim o konuşmalara ama aklıma hiç gelmedi demekki canım çekmemiş çekseydi alırdım 🤣🤣🤣

Ben öyle sert tavır alamıyorum ama sinir oldum eşim sert olur sanırım çünkü şimdiden elli kişi sevelim de öpelim de arayıp duruyorlar mesaj atıyorlar , haber vermesen küserim diyen bile oldu yani ben doğum anında sana haber vermeyi mi akıl edeceğim bir de bu derece ergenler anlayışsızlar ya
İnşallah lafın gelişi diyorlardır canım küçücük bebek zaten sürekli uyur hangi ara öpüp sevecekler yüzü tahriş olur çocugun. Anne olunca tavrını koyarsın merak etme sen bile şaşırırsın mesela eşinle anlaş kim gelirse yaklaşsın öpecek gibi yapsın sakın öpme de eşine öyle belki anlarlar

Daha gelmeye niyeti yokmuş de.. doktorda bir şey soylemiyor doğumun ne zaman olacağı ile ilgili de.. ama o öpme vs konusunda inan bir şey diyemiyorum ama eminim ki onlarda opturmek istemezdi

Canım 0-3 ay takımları ve 0-3 ay çıtçıtlı zıbınları hiç giydirdin mi çok büyük oluyor mu? Benim hastaneye koymak için zıbın eksiğim var onu yenidoğan mı alsam 0-3 mü bilemedim
Canım şuan benim bebeğim anne karninda 51 cm ve aldığım yeni doğan takımı 50 cm yaziyo üstünde bence bu biraz kişiden kişiye değişen bir şey seninle benim bedenim boyum gibi o yüzden ben hatta yenidogan takımlarının alt kısımlarını kestirip diktirtmeyi düşünüyorum

Oldu gerçekten o anda birde onlara mı haber verilecek.. Canım inan o doğsun sert tavır alamam diyorsun ya öyle olmaz.. hatta ver sevelim öperim derlerse ayağını tabiki sevip opebilirsin az büyüsün öyle bile dersin buna alinanda alınsın silersin gider.. Bir çocuk sırf şu mikrop virüs muhabbetinden enfeksiyon kapmış beynine sicrayip engelliydi Allah korusun bunu çocuğum ve ben cekecegime rest çekerim daha iyi..
insanın çevresi olması çok güzel bir şey ama ben sırf böyle ergen arkadaşlarım yüzünden çevremi daralttim birde üstüne evlendim kafam çok rahat yoksa onlara kalsa hala yarın şuraya gitsem ne giysem veya instaya foto atcam hangisini atsam gibisinden saçma sapan muhabbetlerine maruz kalacaktim(erken büyüdüm ben ya ..🤣)

X