Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Ayyy evet yeni tecrübe etmiş bir anne var karşımda canım mesela 1 saat içinde kaç defa göğsünü açman gerekiyor emzirme süresi ne kadar oluyo birde bende senin gibi en başından beri düşünüyorum eşimede demiştim.. afadersiniz kaba dille eşime altımda lohusa pedi olacak belki kan çıkacak arkamı görecek o halde hoş bi durum mu dedim, emzirirken ben sürekli nasıl adama git diyim yada kendim nasıl kalkiyim istemiyorum ben iyileşince gelsinler demiştim eşim ben onlara dicem empati yaptircam demişti daha konuşmadı.. canım ben annemden bile çekiniyorum mememi acicam vs vs yani ki birde babam olsa çok utanırdım üstüne eşimin babası hem utanma hemde bilmiyorum bana ayıp geliyor o kadar sene saklıyorum bi doğum oluyo her yerim orta yerde bana çok garip geliyo bu durum psikolojim kabul etmiyo
Canım meme konusu dogumdan sonra meme olmaktan çıkıyor 😂 ben de çok cekinirim ama bebek emzirirken artık ona bebeğin maması olarak bakıyorsun. Yakınlarimdan kadın olanlar yanıma geldiginde emziriyor oluyorum hiç cekinmiyorum normalde çok cekinirim annemden dahi ama bu süreçte öyle olmuyor. Düşün süt için masaj yaparken annem eşim birlikte bastırıyordu normalde böyle bir şey ne kadar ayıp bı durum gibi eşimin annemin yanında böyle bir şey yapması falan 🤭 ama bu süreçte artık meme olarak bakmiyosun beslenme aracı o. Ben unutup kalkıyorum ayağa bebeğin yanına gidiyorum annem iyi alıştın sen böyle unutup kargoya kapı açma falan diyor 😁 bebek 2-3 saatte bir emiyor 20-30 dk emzirmen gerekiyor. Sonrasında da emdiği göğüste süt bitene kadar pompa kullanıyorsun yani süreç en azindan 1 saati buluyor göğüsler açık şekilde. Erkek birinin olmaması lazım evde yoksa acamazsin zaten. Kadınlardan cekinmiyosun

Kızlar doktor kontrolünden çıktım şimdi bebiş 2670 kg olmuş herşey normal dedi şimdi net çektirdim bakar mısınız normal mı

Eklentiler

• IMG_4148.jpeg
    IMG_4148.jpeg
    175,4 KB · Görüntüleme: 39
Kız yok kız ben daha fazla yemeyeyim uzak durayım bu bebekleri doğurmak sonra zorlaşıyor. :KK43:

Herkes kendi bebeği gibi düşünüyor o kadar sahiplenildi ki bebek :KK43: aynen dediğin gibi söyledim hepsine en azından şu 9 gün kafam rahat etsin zırt pırt aranmak istemiyorum:KK43:

Ay ben de 7-8 aya kadar o muhabbetlerdeydim maalesef sonra bebeğimin olduğunu öğrenince dank etti ne salak salak muhabbetler dedim 🤣 aynen öyle dediğin gibi hatta eşim de aynısını söyledi ayağını öpsünler ille de öpeceklerse uzaktan şöyle bir gösteriririm onlara sonra bebeği diğer odaya koyarız dedi, aklın yolu bir ❤️

Evet canım ben de haber vermeyeceğim anneme haber verdim o gelecek bana lazım olacak tek kişi zaten annem bir de eşim , insanlar da heyecanlı ama maalesef ortada minik bir canlı var sevseler ne öpseler ne yani ama işte düşünemiyorlar :KK43:

evet lohusa sendromu 🤣 alınan da alınsın ama demi ne yapayım🤣

Evet canım benim nasılsın şimdi desteksiz kalkabiliyor musun canım

Aynen öyle canım bir müddet en azından kırkı çıkana kadar öyle geçiştireyim alınan da alınsın :KK43:

EYVAHLAR OLSUN😰
Kalkıyorum canım hafif ağrım oluyor ama sıkıntı yaşamıyorum 🥰

Eki Görüntüle 3415690 Ya mesela ultrason fotosunu attım eşim istemişti atmami bana böyle bir şey yazdi ve hep böyle olumsuz ama iyi biriymiş gibi konuşuyor niye dertleniyorum anliyo musunuz 🙄
En azından cevap vermiş benim eşim ultrason fotoğraflarını atmış görüldü yapmış cevap bile vermemiş eşim tekrar yazmış onu da görüldü yapmış😱 sonra eşim hastaydı hastaneye geldiler eşim diyor gördün mü çocuğun fotoğraflarını felan evet gördüm diyor görümcemin çocuklarını anlatıyor hiç tınlamadan orda bir bilendim zaten ona🙎🏻‍♀️

Benim acı vs yok şükür ama sürekli bir emme sağma muhabbeti oluyor. Evde başka birisi olsa bir odaya tıkılır kalırdım. Annemle mutfakta sohbet ederken sagiyorum. Oturma odasında direkt alıyorum emziriyorum evde bir erkek olsa yatak odamda tikili kalacaktım muhtemelen. Sürekli odaları havalandırdıgimiz için bebiş de sürekli mutfak ve oturma odasında neredeysek oraya goturuyorz. Diger türlü odada tikili kalırdı artık emdi uyudu diye
Kesinlikle evinde mahremiyetini sağlayarak yayıla yayıla emzirmek sagmak çok başka odaya tikilmak çok başka. İnsanın psikolojisini de etkiliyor bu durum.

Begonya2 Begonya2 aklıma girdin rüyamda seni gördüm kız normal doğur normal doğur diyordun ha bire çömeliyordum doğmuyor bu diyordum sonra bizim hayvan hastanesinde doğum uzmanı hocamız var o gelmişti beni doğurtmaya:KK43: Allahım nasıl ağlıyordum ben hayvan mıyım insan hastanesine götürün diyordum🤣🤣 ödemli ödemli uyursak böyle oluyor 🤣🤣🤣
Allah hayrını versin 🤣🤣🤣🤣 hayır olsun inşaAllah 🤣🤣

Ayyy bilmiyorum nasıl rahat ediyorlar ben kendi anneme kal desem bile o kadar kalmaz eşim rahat edemez diye en iyisini demişsin benimki de çok kalmak isterse ben de öyle demeyi düşünüyorum zaten bu stresten sütüm etkilenirse eşimle bozuşuruz 😞 28 Mayıs görünüyor haftaya memlekete gidicem geçen eşim görümcemle konuşuyor o Konyada oturuyor işte eşim anlatıyor doğum Antalyada olcak felan aa ben de gelirim diyor gel de çıldırma ya
Tövbe ya.. hastane ziyaretine evet gidip gelebilir gunubirlikte başkasının evinde hadi 1 gece kalsinda sonra gitmesi gerekiyor bende herkesin bilmiyorum ya..Ben rahat edemezdim.. Bende bozusurum şu sutume bir şey olursa ilk kavgamız orda çıkar ve çok kötü olur her şey insallah öyle şeyler yaşamayız.. iyi bari inşallah 28 de olur senin bayramada az kalmış oluyor eğer böyle ille gelcem gelcem derse gitmiş olur kısa surede

Canım meme konusu dogumdan sonra meme olmaktan çıkıyor 😂 ben de çok cekinirim ama bebek emzirirken artık ona bebeğin maması olarak bakıyorsun. Yakınlarimdan kadın olanlar yanıma geldiginde emziriyor oluyorum hiç cekinmiyorum normalde çok cekinirim annemden dahi ama bu süreçte öyle olmuyor. Düşün süt için masaj yaparken annem eşim birlikte bastırıyordu normalde böyle bir şey ne kadar ayıp bı durum gibi eşimin annemin yanında böyle bir şey yapması falan 🤭 ama bu süreçte artık meme olarak bakmiyosun beslenme aracı o. Ben unutup kalkıyorum ayağa bebeğin yanına gidiyorum annem iyi alıştın sen böyle unutup kargoya kapı açma falan diyor 😁 bebek 2-3 saatte bir emiyor 20-30 dk emzirmen gerekiyor. Sonrasında da emdiği göğüste süt bitene kadar pompa kullanıyorsun yani süreç en azindan 1 saati buluyor göğüsler açık şekilde. Erkek birinin olmaması lazım evde yoksa acamazsin zaten. Kadınlardan cekinmiyosun
Bizde de durum böyle 😂😂😂 önü düğmeli pijama memeler ortada tam kapatıyorum 20 dk sonra bi bağırma hop tekrar herşey ortada 😂😂

Tövbe ya.. hastane ziyaretine evet gidip gelebilir gunubirlikte başkasının evinde hadi 1 gece kalsinda sonra gitmesi gerekiyor bende herkesin bilmiyorum ya..Ben rahat edemezdim.. Bende bozusurum şu sutume bir şey olursa ilk kavgamız orda çıkar ve çok kötü olur her şey insallah öyle şeyler yaşamayız.. iyi bari inşallah 28 de olur senin bayramada az kalmış oluyor eğer böyle ille gelcem gelcem derse gitmiş olur kısa surede
Görümcemin ne işi var zaten peşinde 3 tane çocuk bir de kendi var 4 bana demiyor hiç gelcem felan diye derse lafımı söyleyip geçicem 28de olmasın 2sinde kuzenimin düğünü bar 🤣 38-39 gibi gelsin biraz toparlanayım 🤭 2sinden önce eve dönmeyiz zaten muhtemelen o yüzden çok kalamayacak o yönden de rahatım 🙏🏼 inşallah en kötüsü o olur zaten sen eşini sıkıştır arada doğuma az kaldı konuşsun bir an önce

Öyle deme emzirmeye çalışan varmış😱😱😱😱
İyyyyy bazen görüyorum evet eğer öyle bir şey olursa galiba saç baş gireriz o benim oglum asla oyle bi hakki yok😅
Ne kadar anlattigin olağanüstü geliyor ama daha öncede senin gibi meme değilde artık bebeğin maması olarak görüldüğünü söylemişti inanamiyorum🙈 ahahahah annene çok güldüm haklı birde sen normalde de evde sevmiyordun zaten sutyen olayını vs peki şeyden almış miydin 3 tane renkli emzirme sutyeninden hiç kullandın mı öyle bir şey bence daha kullanmamissindir ama yinede sormak istedim🤭 peki sonra memede kalan sagdigin sütü nereye koyuyorsun canim ne zaman veriyorsun

Görümcemin ne işi var zaten peşinde 3 tane çocuk bir de kendi var 4 bana demiyor hiç gelcem felan diye derse lafımı söyleyip geçicem 28de olmasın 2sinde kuzenimin düğünü bar 🤣 38-39 gibi gelsin biraz toparlanayım 🤭 2sinden önce eve dönmeyiz zaten muhtemelen o yüzden çok kalamayacak o yönden de rahatım 🙏🏼 inşallah en kötüsü o olur zaten sen eşini sıkıştır arada doğuma az kaldı konuşsun bir an önce
Oha birde 4 kisiler 😳 3ude çocuk benim kvde de bize söylemiyor ama maşallah başkasından duyuyoruz planlarini🤣 heee anladım canım insallah o zaman istedigin tarihte olur helal olsun hem dogururum hemde göbek atarim diyosun🤣

İyyyyy bazen görüyorum evet eğer öyle bir şey olursa galiba saç baş gireriz o benim oglum asla oyle bi hakki yok😅

Ne kadar anlattigin olağanüstü geliyor ama daha öncede senin gibi meme değilde artık bebeğin maması olarak görüldüğünü söylemişti inanamiyorum🙈 ahahahah annene çok güldüm haklı birde sen normalde de evde sevmiyordun zaten sutyen olayını vs peki şeyden almış miydin 3 tane renkli emzirme sutyeninden hiç kullandın mı öyle bir şey bence daha kullanmamissindir ama yinede sormak istedim🤭 peki sonra memede kalan sagdigin sütü nereye koyuyorsun canim ne zaman veriyorsun
Öyle tabi hangi akla mantığa sığıyor bunu yapmak bilmiyorum🤣

X