Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    130
Ben de norma kaldım kendime göre bi kaç kilo fazlam vardı tüp bebek sürecinde almıştım kendi kilomun üstüne 3 kilo falan ama boyum 175, 69-70 kiloydum transfer sürecinde şimdi 78 oldum işte. Bi 5 kilo daha alsam yeterli olur ama işte son aylarda çok alınıyormuş bakalım artık kısmet. Biraz karbonhidrata dikkat edeceğim su ödemden korktum çünkü.
Ödemde belli olmuyor. Kişinin vücuduna bağlı. Hala alyansımı çıkarmadım 30. Haftadayım. Kızımda şişmiştim resmen 5 parmak bassam iz çıkıyordu şuan ödem yok çok nadir ayaklarımda oluyor. Bol su tuzdan uzak kalarak dikkat edebilirsin dediğim gibi kilo olarak düşünme ödem başka bir boyut.

Laktozsuz sut deneyebilirsin canım belki iyi gelir. Normal sut önerebilirim ama gaz yapmasından dolayı sorun olmasın diye laktozsuz daha iyi bir seçenek olabilir. Sut bende anında kesiyor yanmayı
Nasıl içicem soğuk mu ?
Var evde sütüm gaz problemim yok canım

Ay onu nasıl içicem kötü mü tadı onu da denerim olmazsa 🥲
Ben yapıp içmiştim eskiden belli bi tadı yok, yarım çay kaşığı karbonat ve yarım su bardağına yap shot gibi dik kafaya baktın rahatsız etmed iyi geldi tekrar yaparsın canım, bir de tahin iyi geliyor mideye. 1 tatlı kaşığı yutabilirsen çok iyi olur hem de kalsiyum kaynağı

Evet kilo almak kadar almamakta sıkıntı sağlığım bozuluyor benimde o bakımdan sıkıntı alsam en az 5 veya 6 kilo tamam normal dicem ama zor evin içinde devamlı koşturmaca benim kide sağlıksız bakma vücud olarak çöküyorum oğlumda 64 le Hamile kaldım aynı kiloda doğurdum doğumdan sonra 58 kiloydum ve dahada verdim doğumdan sonra hastalıklar vitamin eksikliği vs baş etmesi daha zor yeni doğan çocukla ki bu sefer birtek eşim var yanlız kaldım herkes kurbanda olacak bakalım hayırlısı ya çok kafama taktım sanırım. 😅
Daha var belki alırsın yaz meyve sebzeleri iştah açıyor zaten vitamin de kullaniyorsundur insallah sıkıntı olmaz 🙏🏻

Ödemde belli olmuyor. Kişinin vücuduna bağlı. Hala alyansımı çıkarmadım 30. Haftadayım. Kızımda şişmiştim resmen 5 parmak bassam iz çıkıyordu şuan ödem yok çok nadir ayaklarımda oluyor. Bol su tuzdan uzak kalarak dikkat edebilirsin dediğim gibi kilo olarak düşünme ödem başka bir boyut.
Aynen canim yok takılmıyorum çok kiloya ama dün biraz dikkat ettim hemen geçti çok şükür bugün yok. Tuz önemli demekki.

IMG_20240425_090429_894.jpg
kızlar dünden beri gobegimde bu kırmızı çizgiyi farkettim. Fotoğraf ta belli etmiyor ama daha koyu. Nedir bu. Hamilelik catlagimi?çatlak başlangıcı nasıl oluyor hiç bilmiyorum..

Kızlar bu sabah bebis için perintolojiye muayene olduk tekrardan. Kafa içindeki boşluk evet 9-10mm çıkıyor ama siz 27. Haftadasiniz bebeğinizin kafası 30 haftayla uyumlu beyinin diğer kısımları her tarafı oldukça sağlıklı görünüyor bebeğiniz yüzde 95 sağlıklı ama önlem olarak mr cektirebilirsiniz dedi. Kafasinin buyuk olmasina oranla bu alanin bu sekilde cikmasi normal dedi. Erkek bebeklerde 10mm normal de kabul edilebiliyor dedi. Kafasının büyük olması durumuna da eşimin kafasına baktı ve sizin kafa yapınızda çok geniş bebeğiniz sizin kafa yapınıza benziyor oldukça normal bir durum dedi ve içimiz rahatladı çok şükür. Ayrıca bizim oğlan hem koca kafa hemde tombikmis şu an 1250 gram olmuş 27+3 deyiz. Her şeyi normal bize bir de güzel yüzünü gösterdi o da içimizi rahatlattı ayrıca anne karninda esnerken gördük çok komikti😅😅

Bugün doktorda randevumda vardı, onada sorarım. Ama banada öyle çatlak gibi geldi. İlk catlagim. Daha dogumada çok var. Ağladım valla 😥
içimizde bebiş bütüyoruzz hiç sıkma canını. benim 10. haftada olutu çatlağım. heemmmen iyi bi serum ve jel aldım. bir de bebek yağı. serum ve jeli aklıma gelince kullanıyorum ama bebe yağını hep kullanıyorum. çok şükür iki üç çatlakla kaldı. nemlendrmek çok önemli aklında bulunsun. sıkma canını biraz dikkatli olunca ilerlemesi duruyor:)

Kızlar selam, uzun süredir yoktum herkes iyidir inşallah. Benim açlık kan şekerim malesef yüksek çıktı tokluk şekerini tolerans ediyor normal ancak açlık kan şekerim yüksek çıkıyor. Var mi bu durumu yaşayan neler yapiyorsunuz

Kızlar selam, uzun süredir yoktum herkes iyidir inşallah. Benim açlık kan şekerim malesef yüksek çıktı tokluk şekerini tolerans ediyor normal ancak açlık kan şekerim yüksek çıkıyor. Var mi bu durumu yaşayan neler yapiyorsunuz
Kan şekerini nelerin yükselttiğini gözlemlemek önemli. Karnonhidratlardan olabildiğince uzak durmak lazım.

X