352. Kısa Dönem eşi,nişanlısı vs. askere gidecek olanlar birlikte gün sayalım....

Alyasena

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
3.730
2.136
38
Eşim 12 Ağustosta askere gidecek ilk acemiliği Ankara sonra Kırıkkale rahat ulaşabileceğimiz şehirler ama yine de hüznü çok çöküyor. Ona belli etmemek için güçlü duruyorum. 2 yasında da oğlum var onunla gün sayacağız inş. Rabbim tüm askerleri sağlıcakla sevenlerine kavuştursun...

Canımm merhaba demekki 352 oluyor sizin adınız sistem değiştiği için :KK53: biz 353 diye topik açmıştık ordaki arkadaşta neden burda kimse yok diyordu, Hoş geldin ve Allah sabır versinnnn :KK19:

evet cnmm 352. oluyoruz birde 2 kez alacaklar ağustos eylul en azından çok şükür biran önce gider biran once döner çok tesekkür ederim

Eşim 12 Ağustosta askere gidecek ilk acemiliği Ankara sonra Kırıkkale rahat ulaşabileceğimiz şehirler ama yine de hüznü çok çöküyor. Ona belli etmemek için güçlü duruyorum. 2 yasında da oğlum var onunla gün sayacağız inş. Rabbim tüm askerleri sağlıcakla sevenlerine kavuştursun...

Evli olarak beklemek zor birde bebişiniz varmış RAbbim sabır versin sizede.
Ama ulaşım olarak kolay ziyaret edeceğiniz yer olması çok iyi emin olun ki bnm sözlüm kıbrısta ben gidemiyorum :KK50:

ilk zamanlar zor ama sonra alışıyorsunz şafak azaldıkça yine bir heyecan oluyor azaldıkça sıkıştırıyor ama bunlarda tatlı bir anı olarak yer alacak ömrümüzde.

Evli olarak beklemek zor birde bebişiniz varmış RAbbim sabır versin sizede.
Ama ulaşım olarak kolay ziyaret edeceğiniz yer olması çok iyi emin olun ki bnm sözlüm kıbrısta ben gidemiyorum :KK50:

ilk zamanlar zor ama sonra alışıyorsunz şafak azaldıkça yine bir heyecan oluyor azaldıkça sıkıştırıyor ama bunlarda tatlı bir anı olarak yer alacak ömrümüzde.

inş. sürece başlasak ben eskişehirde kalacağım o yönden şuan rahat giderim diyorum ama gdeceği yerin sistemi değişiyormuş askerlikte. Kıbrıs ı bende rüyamda görüp ağlamıstım nasıl gidicem diye. Sizi de Allah kavustursun ınş...En Büyük TÜRKİYE dediğiniz gibi güzel anı olarak kalır bu gunler

bizim de Askerlik dün belli oldu.. hic beklemedigimiz sekilde gelisti hersey.. dünden beri o kadar üzgünüm ki :KK14: demek ki sizlerle 352. dönem tertipleri olucaz..

topiğiniz hayırlı olsun kızlar... bayrağı size ve 353.döneme devrediyoruz zorlu bir süreç... Allah sabır versin ve tez zaman da bizleri de sizleri de kavuştursun askerlerimize:KK16:

evet malesef ki 12 ay cikti :KK14: Üni okudu kisa dönem gitcek diye sevinirken.. ve dün aciklandi pazar günü teslim olmasi gerekiyo.. apar topar cagiriyolar :KK14:

evli misin cnm

zorlu bir süreç tabi ama alışıyosun cnm hayırlısı olsun hakkınızda hayırlısı buymuş askerlikte rahat olmaları en önemli şey inş. rahatı yerinde huzurlu olur hem bildiğim kadarıyla onlar devamlı kışlada kalmıyorlar memur gibi 5den sonra işleri bitiyor ara da gidersin ziyaretine bu biraz rahtlatır belki seni :26:

evli misin cnm

zorlu bir süreç tabi ama alışıyosun cnm hayırlısı olsun hakkınızda hayırlısı buymuş askerlikte rahat olmaları en önemli şey inş. rahatı yerinde huzurlu olur hem bildiğim kadarıyla onlar devamlı kışlada kalmıyorlar memur gibi 5den sonra işleri bitiyor ara da gidersin ziyaretine bu biraz rahtlatır belki seni :26:

cok güzel olurdu.. ama malesef :KK14: asil derdim bu
ben Almanyada yasiyorum.. evli degiliz canim, bu yaz Söz planlamistik.. seneye Askerlikten sonra da dügün..
ama ben daha Türkiyeye gitmeden asker olucak.. agustosun ortasina bekliyoduk, temmuz sonuna cikti :KK14:
bi senedir göremedim, bi sene daha göremicem :KK14:

ben Almanyada yasiyorum.. evli degiliz canim, bu yaz Söz planlamistik.. seneye Askerlikten sonra da dügün..
ama ben daha Türkiyeye gitmeden asker olucak.. agustosun ortasina bekliyoduk, temmuz sonuna cikti :KK14:

üzme cnm kendini belki imkanın olur yemin törenine falan gidersin o zaman biraz zaman geçirirsiniz:26: hem uzun dönem olduğu için dışarı daha rahat çıkabilecek nette falan görüşmeniz kolay olur telefonunuz rahat olur:26: geldiğinde de hemen söz nişan düğün yaparsınız planınızı erteleyecek bir sorunu daha ortadan kaldırmış olursunuz hem bidaha hiç ayrı kalmazsınız:KK16:

bizim de Askerlik dün belli oldu.. hic beklemedigimiz sekilde gelisti hersey.. dünden beri o kadar üzgünüm ki :KK14: demek ki sizlerle 352. dönem tertipleri olucaz..

canım hayırlısı inş. yeri neres en azından belki sakin rahat bir il geldiyse en azından için rahatlar... Bu kısa dönemlere şans sanırım uzun çıkması ısteyene çıkmamıs ıstemeyene çıkarmıslar anlamadım:26:

topiğiniz hayırlı olsun kızlar... bayrağı size ve 353.döneme devrediyoruz zorlu bir süreç... Allah sabır versin ve tez zaman da bizleri de sizleri de kavuştursun askerlerimize:KK16:

çok teşekkürler sizinde maşallah az kalmış hayırlı tezkereler olsun...Umarım bizde bizden sonrakilere devrettiğimiz günleri görürüz :KK31::KK31:

Bu arada kıdemli arkadaşlar askerleriniz değişiyor mu orada davranışları falan eşim özledim vs dememi yasakladı şimdiden:KK5:

Benim kizim 21 aylikti babasi gittiginde.uzulme canim zaman geciyor bir sekilde.bak 52 gun kaldi bizim.seni cok iyi anliyorum.

evet malesef ki 12 ay cikti :KK14: Üni okudu kisa dönem gitcek diye sevinirken.. ve dün aciklandi pazar günü teslim olmasi gerekiyo.. apar topar cagiriyolar :KK14:

Canımmm üzülme diyemiyceemm biliyorum üzüleceksin ama 1 seneyi kendine eziyet ederek geçirmezsin:KK19:bizler burdayız bak .Bu vakit bir şekilde gececek o yüzden iyi gecirmeye bak sen ne zaman gelecektin türkiyeye

canim seni cok iyi anliyorum bende yurtdisinda yasiyorum ve arada ki mesafeler yetmiyormus gibi bi de askerlik girince zor oluyor ama zamanla nasil ki mesafeler alisiliyorsa askerligede alisiliyor. Ben askere gitmesinin beni pek etkileyecegini düsünmüyordum alisiktik sonucta mesafelere yilda bi görüsmeye ama ilk gece anladim askerde olmasi ile sivil hayat da olmasinin farkini. En son mart ayin da gördüm bi kac günlügünede olsa gittim yanina askere gitmeden yoksa 1 yil göremeyecektim onu :KK14: Firsatin olursa ailen de izin verirse sende arada git gör ikinizede iyi gelir bizim pek mektuplasmaya firsatimiz olmadi mektuplasirsiniz zaten usta birliginde cep telefonuda serbest olur. Ilk günler aneksörlü telefondan cok cektik yurtdisina arama cok pahaliydi ama sonra o caldiriyor ben geri ariyodum felan öyle böyle gecip bittiyor. Rabbim hepinizin yar ve yardimcisi olsun insAllah :KK16:

çok teşekkürler sizinde maşallah az kalmış hayırlı tezkereler olsun...Umarım bizde bizden sonrakilere devrettiğimiz günleri görürüz :KK31::KK31:

Bu arada kıdemli arkadaşlar askerleriniz değişiyor mu orada davranışları falan eşim özledim vs dememi yasakladı şimdiden:KK5:

saol cnm inş. sizde bu günleri göreceksiniz :)
değişim oluyor tabi haliyle ama kötü anlamda olmuyor genelde daha çok özleyip huysuzluk oranları artıyor mesela benm nişanlım devamlı ilgi istemeye başladı son 1aydır bebek gibi onunla ilgileniyorum:KK9: o da benmle tabi özlem daha da artıyor cnm buna bağlı olrak bazen geriliyoruz uzaklıktan dolayı bazen kendimizi ifade edemiyoruz sonra hooop çarşı izni geliyor onlarda rahatlıyor sivil hayatı gördükleri için sonra konuşup anlaşıyoruz:KK16: devamlı alttan almak sana düşüyor karşılıklı anlayış olduktan sonra sorun olmaz cnm bunu dert etme hiç kendine

Ahh ahh bende ayni durumdayim kizlar benimde sevgilim gidiyo uzun donem subay meslek kurasi ankara polatlida biz 12 -13cunde teslim olacak saniyoduk bilet almistim ayri sehirlerdeyiz gidince goruscektik ne guzel megersem en gec temmuz 30zunda teslim olmasi gerekiyormus.Kotu oldu bizim icin ama acemiligi 18 gun suruyo sora 15-20 gun izni var o yanima gelcek izinde insaAllah.Usta birligide belli degil.İnsaAllah kibris cikmaz.İcimin rahat oldugu tek sey mesleki kura cikmasi yabi askerlik degilde meslegini yapicak oyuzden cok iyi.Bu arada hepinize simdiden Allah kavustursun diyorumm.Rabbim sbir ve kolaylik versinn

X