acaba bu ağrının nedeni kalple ilgili mi yoksa ben bebeğimi hep sol kolumla taşıyorum ondan mı ağrıyor

Merhaba Arkadaşlar Panik atak panik Bozukluk anksiyete ile savaşıyorum dün sabah kolum ağrıyor du oanik yaptım kalp krizi geçirip öleceğim korkusu sardı kalbim çok hızlı atmaya başladı düşüp bayılacak hissi geldi ambulansı aradım panik atak hastası olduğumu söylemedim çünkü bakmıyorlardı öyle diyince tahliller yapıldı EKG çekildi temiz fakat kan tahlilinde kalple ilgili bı değer çok hafif yüksek çıktı doktor yanlış olmuş olabilir dedi. Bidaha bakalım dedi bazen oluyor dedi 2 defa o değere bakıldı iyi çıktı sonra bana kardolojiye git dedi ama bundan öncede bende kalp krizi geçirip öleceğim hissi çok oluyordu panik bozukluk dan dolayı çok kötü zamanlar geçiriyorum sürekli kalbimi dinliyorum 😭 varmı böyle olan. 20 temmuza kadar herşey çok normaldi hayatımda ondan sonra berbat oldu sol kolum hep ağrıyor acaba bu ağrının nedeni kalple ilgili mi yoksa ben bebeğimi hep sol kolumla taşıyorum ondsn mı ağrıyor
nicin kendine eziyet ediyorsun su dünyada ebedi kalanmi var ecel ne zamansa ozaman istesekte istemesekte gidecegiz gercek ahirete hem negatiflik olumsuzluk vs kötüyü düsündükce cagirdikca korktugun basina gelebilir asil bu olumsuz negatif düsünceler ile onlara kapiyi acmaktan korkmalisin hayat kisa hayatina zindan etme bosunada etrafindaki insanlarida yorma saglikli ve hep mutlu olmani dilerim kardesim iyi düsün iyilikler seninle olsun

Özel hastane ambulansıni çağırdım ayrıca bunu tek yapan ben mişim.gibi karın sgrisi için çağırmadim bebeğim küçük ve kalp krizi geçiriyorum sanıp çağırdım. Siz tabi dağın başında olmak nedir bilmezsiniz. Yalnızlığı da. O yüzden lütfen karşınızdaki insanı tanımadan ve yargılamadan yorum yapmayin..
Eminim ozel hastane ambualnsi cagirmissinizdir…
Ustelik ambulans ambulanstir, acil de acil. Tabi anlayana

Adam gibi psikiyatr tedavinizi olmadan ambulansi, acil servisleri bu sekilde rahatsiz etmeye hakkiniz yok. Bunun anlasilir bir yani da yok, teshisiniz varsa ilac kullanirsiniz ve iyilesirsiniz. Ne ayip yaaa belki ambulans o sirada gercekten olmek uzere olan bir insana gidemedi sizin yuzunuzden, hic mi vicdan azabi cekmiyorsunuz?
Özel hastane ambulansıni çağırdım ayrıca bunu tek yapan ben mişim.gibi karın sgrisi için çağırmadim bebeğim küçük ve kalp krizi geçiriyorum sanıp çağırdım. Siz tabi dağın başında olmak nedir bilmezsiniz. Yalnızlığı da. O yüzden lütfen karşınızdaki insanı tanımadan ve yargılamadan yorum yapmayin..
Bende de aynı sıkıntı var anksiyete. ben hiç ambulans çağırmadım ama yaşayan bilir gerçekten Allah düşman başına vermesin derler ya öyle bir durum bu gerçekten yaşamayan bilemez o anki psikoloji çok farklı o yüzden kesinlikle yargılama yapmayın insanları. inşallah Allah sana ve sevdiklerine böyle birşey göstermezde bazen ölüyorum galiba hislerine kapılmazsın. Ruhen seni hasta eden şeylerle savaşmak İnanki çok zor ama dediğim gibi yaşamayan bilemez o yüzden anlamanı beklemem. Allah yaşatmasın.

Bende de aynı sıkıntı var anksiyete. ben hiç ambulans çağırmadım ama yaşayan bilir gerçekten Allah düşman başına vermesin derler ya öyle bir durum bu gerçekten yaşamayan bilemez o anki psikoloji çok farklı o yüzden kesinlikle yargılama yapmayın insanları. inşallah Allah sana ve sevdiklerine böyle birşey göstermezde bazen ölüyorum galiba hislerine kapılmazsın. Ruhen seni hasta eden şeylerle savaşmak İnanki çok zor ama dediğim gibi yaşamayan bilemez o yüzden anlamanı beklemem. Allah yaşatmasın.
Bakin ben olayi kicumsemiyorum, asla oyle bir hadsizlik yapmam. Bastan beri kizdigim sey panik atak oldugunu bilip tedaviye gec baslamasi ya da hic baslamamasi ve bunlarin sonucunda nobet gecirince de bu bilgiyi 112’den saklamasi; cunku ilgilenmiyorlar o zaman diyor. Bu olanlar sizce dogru mu?

Bakin ben olayi kicumsemiyorum, asla oyle bir hadsizlik yapmam. Bastan beri kizdigim sey panik atak oldugunu bilip tedaviye gec baslamasi ya da hic baslamamasi ve bunlarin sonucunda nobet gecirince de bu bilgiyi 112’den saklamasi; cunku ilgilenmiyorlar o zaman diyor. Bu olanlar sizce dogru mu?
Panik Atak olduğumu bana doktor söylemedi 2 defa acillik oldum ve birinde esim gorevdeydi sol kolum uyumuştu kalbim ağrıyordu ve panik yaptım ambulansı aradım bebeğim yannliz diye bana panik atak olduğumu belirtilerimden dolayı burda sizler söylediniz sonrasında piskologa gittim ayrıca psikoloğa gitmeden önce ambulansı çağırdım hiçbir doktor bana sen panik atak ve anksiyetesin demedi. En son gittiğimde panik atak olabilirmisiniz denildi . Psikoloğa gittikten sonra panik atak ve anksiyete tehşisi koydu ayrıca bilinçsiz biri değilim karnım ağrıyor diyip gitmedim anksiyetenin verdiği yoğun kaygı ve ölüm korkusundsn dolayı kendime hakim olup sakinleşemiyordum ve siz böyle yazdığınız için yine panik oldum. Biraz insanların ne yaşadığını bilmeden eleştiri yapmayın düşünerek yazın

Ayrıca ilk atağımi temmuzda yaşadım Eylül ayına kadar atak yaşamadım Eylül ayından sonra artık ataklarım hergun olmaya başlıyordu acillik oldum ambulansı aradım sonrasında kardiyolojiye gittim nörolojiye gittim hicbirseyim olmadığıni öğrendikten sonra psikoloğa gitmem gerektigi söylendi kafama göre ben Panik atagim diyip psikoga gitmek doğru olmazdı kendi tehşisimi kendim.koyamazdim doktorun söylemesi lazımdı

Ayrıca ilk atağımi temmuzda yaşadım Eylül ayına kadar atak yaşamadım Eylül ayından sonra artık ataklarım hergun olmaya başlıyordu acillik oldum ambulansı aradım sonrasında kardiyolojiye gittim nörolojiye gittim hicbirseyim olmadığıni öğrendikten sonra psikoloğa gitmem gerektigi söylendi kafama göre ben Panik atagim diyip psikoga gitmek doğru olmazdı kendi tehşisimi kendim.koyamazdim doktorun söylemesi lazımdı
Temmuzdan sonra kendi deyiminizle yapayalniz ve bebekli halinizle eylule kadar oturup oylece beklediniz mi dagin basinda?

Evet Eşim asker olduğu için lojmandayım napicaktim ? Siz akıl.verin sizi dinliyorum
Temmuzda ilk nobetten sonra once kardiyologa ve onun yonlendirmesiyle psikiyatra gidip ilac kullanmaya baslayacaktiniz, boylece su anda cok cok daha iyi olacaktiniz

Tabi tedavi alınmalı. Bunun için emin olmak lazım fiziksel muayenelerin olunması lazım. Sonra insna kendini biliyor zaten ama ilaçlara başladım bırakması zor oluyor diye bazen ditirenebiliyor oda biyere kadar . Ama dediğim gibi bir laf vardır Allah aklımıza mukayyet olsun gerisi hallolur diye. Diyorum ki Allah akıl sağlığımızı korusun gerisi hallederiz inşallah çünkü akıl sağlığı bozuldu mu eskisi gibi toplaması çok zor oluyor . Allah daha kötüsünden saklasın hepimizi.

Adam gibi psikiyatr tedavinizi olmadan ambulansi, acil servisleri bu sekilde rahatsiz etmeye hakkiniz yok. Bunun anlasilir bir yani da yok, teshisiniz varsa ilac kullanirsiniz ve iyilesirsiniz. Ne ayip yaaa belki ambulans o sirada gercekten olmek uzere olan bir insana gidemedi sizin yuzunuzden, hic mi vicdan azabi cekmiyorsunuz?
Okadar cahilsiniz ki karşınızdaki insanın nasıl bir durumda olduğunu anlayamamak kadar ama dilerim sizde aynılarını yaşarsınız ve nasıl bir korku nasıl bir hastalık olduğunu görürsünüz ben 14 senedir ilaç kullandım ne oldu ne değişti yine aynı çekmeyen bilmez o yüzden bilmediğiniz yaşamadığımız konularda bence bu kadar yorum yapmayın boş

Temmuzda ilk nobetten sonra once kardiyologa ve onun yonlendirmesiyle psikiyatra gidip ilac kullanmaya baslayacaktiniz, boylece su anda cok cok daha iyi olacaktiniz
Hala ilaç kullanamıyorum bebeğimi emziriyorum doktor bana kağıt imzalattı eğer PAXERA yazmıştı kullanırsam ve bebeğimi emzirirsem bebekte oluşan böbrek ve karaciğer yetmezliğivs gibi sorunlarda mesuliyet kabul etmiyorz diye emzirmeyi bırakmayı denedim oğlum hiçbir mamayı yemiyor ve sütüm de var emzirirken ilaç kullanmamı tavsiye etmiyor kardiyoloji doktoru da holter takmadan psikolojik olamayacağını söylediği için 7 aralığı bekliyorum . Holter takilacak.

Okadar cahilsiniz ki karşınızdaki insanın nasıl bir durumda olduğunu anlayamamak kadar ama dilerim sizde aynılarını yaşarsınız ve nasıl bir korku nasıl bir hastalık olduğunu görürsünüz ben 14 senedir ilaç kullandım ne oldu ne değişti yine aynı çekmeyen bilmez o yüzden bilmediğiniz yaşamadığımız konularda bence bu kadar yorum yapmayın boş
Gerçekten bende çok yoğun yaşıyorum oturup azraili bekliyorum canımı alacak diye psikolog da fayda etmiyor. Yaşamayan bizi asla anlayamaz.

1. Si beni tanimadan dahi beddua edebilecek kadar kotu kalpli bir insan oldugunuzdan bir turlu iyilesmiyor olabilir misiniz? Neticede karma diye bir sey var.

2. Si okudugunu anlayamayacak kadar cahil olan da sizsiniz. Neden yazdigimi defalarca acikladim.

3. Su bu toplu cevap olsun, ben zaten dogustan kalp hastasiyim. 1 kez kalbim durdu vs vs dolayisiyla sizin yasadim sandiginiz seyleri ben gercekten yasadim. Simdi daha fazla beni alintilamayin, acik servisleri ve ozellikle ambulanslari da bu sekilde bilgi gizleyerek mesgul etmeyin

Hala ilaç kullanamıyorum bebeğimi emziriyorum doktor bana kağıt imzalattı eğer PAXERA yazmıştı kullanırsam ve bebeğimi emzirirsem bebekte oluşan böbrek ve karaciğer yetmezliğivs gibi sorunlarda mesuliyet kabul etmiyorz diye emzirmeyi bırakmayı denedim oğlum hiçbir mamayı yemiyor ve sütüm de var emzirirken ilaç kullanmamı tavsiye etmiyor kardiyoloji doktoru da holter takmadan psikolojik olamayacağını söylediği için 7 aralığı bekliyorum . Holter takilacak.
Psikiyatrik tedavilerde aciliyet varsa emzirme birakilir. Hasta kotuyse, daha acil olan annenin tedavisi oldugundan anne suyu kesilir (kardesimden biliyorum)

Yine de hayat sizin, saglik sizin. Benim soyleyecegim ilave bir sey yok bu konuda

Psikiyatrik tedavilerde aciliyet varsa emzirme birakilir. Hasta kotuyse, daha acil olan annenin tedavisi oldugundan anne suyu kesilir (kardesimden biliyorum)

Yine de hayat sizin, saglik sizin. Benim soyleyecegim ilave bir sey yok bu konuda
Bebeğim mama içmiyor demiştim sanırım okumadınız orayı denemediğim mama kalmadı çocuğum aç mı kalacak kaç defa emzirmeyi bırakmayı denedim.

Ya evet eskisi kadar değilim ufak tefek ataklarım oluyor ilaç kullanıyorum
Bende tekrardan başlamak istemiyorum ya ama ne yapcam bilmiyorum birwz daha direbeyim olmadı gidicem mecbur yine başlayacak ama istemiyorum çünkü çocuk istiyorum öle bir döngü içindeyim.

bence kolunuz bebişinizi tuttuğunuz için ağrıyor, biraz da sağ kolunuzda mı tutsanız? hem ağrının kaynağını kesinleştirmiş olursunuz.
ben market çıkışı 2 dk poşet tutsam kolum ağrıyor mesela, sizinki koskoca bebiş :)

Bende tekrardan başlamak istemiyorum ya ama ne yapcam bilmiyorum birwz daha direbeyim olmadı gidicem mecbur yine başlayacak ama istemiyorum çünkü çocuk istiyorum öle bir döngü içindeyim.
Bu şekilde hamile olmanız da sağlıklı olmayacak ama ben yaşadım neler çektim sizin gibi düşünüp bence bebeğiniz daha küçük ona yenmeniz gerekiyor Şuan tedavi alın ilaç la ona iyi bakın düzelince bir daha düşünürsünüz bence çocuk

X