Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

Edebiyat ve sosyal bilgiler öğretmenliği diye bir bölüm a.ö.f de bulunmamaktadır.sanırım siz yanlış yere baktınız.İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği bölümleri vardırki...bunlar 4 yıllıktır.

A:ö.F de 2 bölümde aynı anda okuyamazsınız.Örgün eğitime devam ederken 2.üniversite olarak a.ö.f ye devam edebilirsiniz.

Ayrıca ö.s.s de edebiyat ve sosyal bilgiler öğretmenliği söz-2 ile alır.siz tercih edebilirsiniz tabii fakat alan dışı tercih yapacağınız için size ek puan vermezler.çünkü sayısal çıkışlısınız.

1--ANADOLU Ü. AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ:

*ADALET MESLEK EĞİTİMİ,

*BANKACILIK VE SİGORTACILIK,

*BİLGİ YÖNETİMİ,

*BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK,

*DENİZ KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ,

*DIŞ TİCARET,

*EV İDARESİ,

*HALKLA İLİŞKİLER,

*HAVA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ,

*İLAHİYAT,

*İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ,

*İÖLTP-FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ,

*İÖLTP-MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ,

*İÖLTP-SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ,

*İÖLTP-TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ,

*JANDARMA MESLEK EĞİTİMİ,

*LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK,

*MUHASEBE,

*OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ,

*PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİCİLİĞİ,

*POLİS MESLEK EĞİTİMİ,

*SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ,

*SAĞLIK ÖNLİSANS-EBELİK,

*SAĞLIK ÖNLİSANS-HEMŞİRELİK,

*SAĞLIK ÖNLİSANS-SAĞLIK MEMURU,

*SOSYAL BİLİMLER,

*TARIM,

*TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ,

*YEREL YÖNETİMLER.

2--İKTİSAT FAKÜLTESİ:

*ÇALIŞMA EKONOMİSİ,

*İKTİSAT,

*KAMU YÖNETİMİ,

MALİYE.

3--İŞLETME FAKÜLTESİ:

*İŞLETME.

4--ÖRGÜN PROGRAMLAR(örgün eğitim):

*BÜTÜN BÖLÜMLER.

5--BATI AVRUPA PROGRAMLARI:

*BİLGİ YÖNETİMİ(BAP),

*DIŞ TİCARET(BAP),

*HALKLA İLİŞKİLER(BAP),

*İKTİSAT(BAP),

*İŞLETME(BAP),

*KAMU YÖNETİMİ(BAP).

6--HAVA HARP AKADEMİSİ:

*HAVA HARP AKADEMİSİ.

cevaplar için teşekkürler ben şu iöltp yazan öğretmenliklerin ne olduğunu merak etmiştim. birde bir soru daha sormak istiyorum 4 yıllık kamu yönetimi okuyorum 2. yılda benim önlisans diplomasını alıp devam etmeme gibi bir şansım varmı?

merhaba benim de cvp alamadıgım sorularım var müsadenizle sormak istiyorum..ben meslek lisesi kuaförlük bölümü mezunuyum sınavsız geçiş ile cilt bakımı bölümüne yazıldım ama yarım bıraktım şuan okumuyorum ..ben meslek lisesi mezunu olrak aö okuyabilirmiyim ve tercih edecegim alanlar hangisi olabilir..2 yıllık okuma şansım varmıdır sınavsız geçiş olarak sınavsız geçiş hakkı sadece 1 kere mi veriliyor.?? lütfen yanıtlarsanız sevinirim inanın araştırıyorum ama sorularıma cvp bulamıyorum..şimdiden tşkler.

cevaplar için teşekkürler ben şu iöltp yazan öğretmenliklerin ne olduğunu merak etmiştim. birde bir soru daha sormak istiyorum 4 yıllık kamu yönetimi okuyorum 2. yılda benim önlisans diplomasını alıp devam etmeme gibi bir şansım varmı?

evet böyle bir şansınız var.

merhaba benim de cvp alamadıgım sorularım var müsadenizle sormak istiyorum..ben meslek lisesi kuaförlük bölümü mezunuyum sınavsız geçiş ile cilt bakımı bölümüne yazıldım ama yarım bıraktım şuan okumuyorum ..ben meslek lisesi mezunu olrak aö okuyabilirmiyim ve tercih edecegim alanlar hangisi olabilir..2 yıllık okuma şansım varmıdır sınavsız geçiş olarak sınavsız geçiş hakkı sadece 1 kere mi veriliyor.?? lütfen yanıtlarsanız sevinirim inanın araştırıyorum ama sorularıma cvp bulamıyorum..şimdiden tşkler.

a.ö.f fakültesine liseden sonra sınavsız geçiş hakkı yoktur.ö.s.s sınavında belli bir barajı aştıktan sonra tercih yapabirsiniz.ö.s.s barajını aştıysanız aof bölümlerinden biri tercih edebilirsiz.Siz yinede a.ö.f bürosunu arayarak liseden sonra a.ö.f sınavsız geçiş varmı diye sorabilirsin...daha sonra okul müdürüne sınavsız geçiş hakkıyla ilgili soruları sorabilirsin canım..(sınavsız geçiş hakkı bir kere mi ? )en doğru bilgileri onlardan alabilirsin.umutsuzluğa kapılma...kulaktan duyma sözlere inanma ve en doğru bilgiyi öğreneceğin yere sor. canım..

son bir soru

*İÖLTP-TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

şu bölümler ne demek bu arada çok teşekkürler 4 yıl gözümde büyüyordu :) en azından yarıda bırakabilirim içim daha rahat düşünmek bile güzel.

son bir soru

şu bölümler ne demek bu arada çok teşekkürler 4 yıl gözümde büyüyordu :) en azından yarıda bırakabilirim içim daha rahat düşünmek bile güzel.

İlköğretim Fen bilgisi öğretmenliğ Lisans Proğramı ,İlköğretim türkçe öğretmenliği v.s demek canım..
a.ö.f de bu bölümlere girebilmek için ö.s.s den yeterli puan almak lazım;puanları yüksek en az örgün eğitim kadar.

slm bir sorum olacak tıı
açıköğretim 2.dönem harç parası hangi tarihlerde yatırılıyordu acaba

ben bişi sormak istiyorum 2yıllk bilg prog ve tekn bölümü bitirdm şimdi aöf ya kayıt olup işletmeye devam edebilirmişim ancak ilkögretim türkçe ögretmenliğini okumak istesem össye girip puanım yerleşip 4yılk fln okumam gerekio dimi puan kaç gerekio? direk intibak ve 2 sene okuyarak bitmio dimi arkdaşalr??şimdiden tşklerrr

ben bişi sormak istiyorum 2yıllk bilg prog ve tekn bölümü bitirdm şimdi aöf ya kayıt olup işletmeye devam edebilirmişim ancak ilkögretim türkçe ögretmenliğini okumak istesem össye girip puanım yerleşip 4yılk fln okumam gerekio dimi puan kaç gerekio? direk intibak ve 2 sene okuyarak bitmio dimi arkdaşalr??şimdiden tşklerrr

Sınavsız dikey geçişle A.Ö.F işletmeye geçiş yapabilir ve lisans tamamlayabilirsiniz.
Sınavlı dikey geçişle eğer Bilgisayar proğramcılığı mezunu iseniz bilgisayar öğretmenliğine sınavla geçiş yapabilirsiniz.İntibak alır ve 2 senede bitirirsiniz.ama bu bölüm mezunu sadece bilgisayar öğretmenliğine geçiş yapabilir sınavla..yani sizin deyiminizle ö.s.s girip kazanırsanız.

tamam canım çok teşekkür ederim:KK66:

bilg ögr.ni seçersem kaç puan gerekir kazanmam için bilgisi olan varmı??

Son düzenleme:
İÖLTP-FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ,

acabaa bunların puanıı ne olur

muhasebe 2.sınıf öğencisiyim şu anda. 1. sınıftan 2 dersim var. sormak istediğim şey; 3. sınıf işletme ye geçmek istiyorum. bunun için aranan şartlar neler ? yada geçebilirmiyim?

bana çok acil yardımınız gerekli hatunlarr ; açık öğretimde yardımcı kitap olarak hangi yayınları önerirsiniz ;sınava en yakın olan hangileri sizce

teşekkür ederim cevabın için. nette okumuştum ben 2 yıllık okuyanlar 3 yıla devam edebilmeleri için alttan hiçbir dersin olmaması gerekiyor 2. yıl sonunda yazıyordu. :) aama sen yok öle bişi diyorsun rahatladım valla

X