Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

bana çok acil yardımınız gerekli hatunlarr ; açık öğretimde yardımcı kitap olarak hangi yayınları önerirsiniz ;sınava en yakın olan hangileri sizce

murat yayınlarının soru bankasını öneririrm banada onu önerdiler hatta bana soruları ezberle neredeyse sınavdakı sorularla aynı dediler...

slmlar,
ben 2 yıllık bilgisayar teknolojileri ve programlama mezunuyum. (2008 mezunuyum). okuldayken açıköğretimden 2 yıl daha devam ederek bilgisayar öğretmeni olabileceğimizi söylemişti bir hocamız. ama nasıl olduğunu anlatmamıştı.
sizin bir bilginiz varsa paylaşır mısınız? bide kamu yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim. bilgisayar öğretmenliğine devam edebiliyosam kamu yönetimi bölümünden kaydımı sildirmek zorunda kalır mıyım?

ben lise mezunuyum yabancı dilden.bu sene öss ye gircem açıköğretim halkla ilişkiler okumak istiyorum.kendi bölümümden mi girmeliyim yoksa sözelden mi yardımcı olabilir misiniz?

ben lise mezunuyum yabancı dilden.bu sene öss ye gircem açıköğretim halkla ilişkiler okumak istiyorum.kendi bölümümden mi girmeliyim yoksa sözelden mi yardımcı olabilir misiniz?

halkla ilişkiler sözel puanla alıyor..bunun için sözelden girmelisiniz eğer bu bölümü tercih etmek isterseniz.

slmlar,
ben 2 yıllık bilgisayar teknolojileri ve programlama mezunuyum. (2008 mezunuyum). okuldayken açıköğretimden 2 yıl daha devam ederek bilgisayar öğretmeni olabileceğimizi söylemişti bir hocamız. ama nasıl olduğunu anlatmamıştı.
sizin bir bilginiz varsa paylaşır mısınız? bide kamu yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim. bilgisayar öğretmenliğine devam edebiliyosam kamu yönetimi bölümünden kaydımı sildirmek zorunda kalır mıyım?

Aynı anda açıköğretimde 2 bölümde okuyamazsınızFakat hem a.ö.f de okuyup hem örgün eğitime devam edebilirsiniz..Bilgisayar teknolojileri mezunu iseniz açıköğretime dikey geçiş yaparak öğretmen olamazsınız.Hocanız dikey geçiş Ö.ss nin yaptığı sınavdan bahsetmiştir.yani örgün eğitim..Her sene ö.s.s nın yaptığı dikey geçiş sınavında başarılı olursanız örgün eğitime devam edip bölümünüzle ilgili bir bölüme girebilirsiniz.

arkadaşlar dün açıköğretim bürosuna gittim,örğün eğitime dikey geçiş başvurusunu sordum.
daha önce bu forumda başvurular kasımdaydı ,geçti demişlerdi.
dün öğrendimki başvurular nisandaymış,büro nisanda burata gelin,gereken evrakları burdan alacaksınız dedi.
ilgilenen arkadaşlara duyurayım dedim.

kızlar ben de bu sene açıköğretime giriş yapmak istiyorum size bikaç soru sormak istiyorum;
en kolay okunan bölüm hangisi(4yıllık) çok ara verdim hele matematikte kendime hiç güvenmem
öss ye girmek gerekiyor mu(gerekiyordur büyük ihtimalle ama değişikliklerden haberim yok) ve ne kadar soru yapıp kaç puan almalı
bir de başvurular,kayıtlar vs ne zaman ???
şimdiden teşekkür ediyorum

kızlar ben de bu sene açıköğretime giriş yapmak istiyorum size bikaç soru sormak istiyorum;
en kolay okunan bölüm hangisi(4yıllık) çok ara verdim hele matematikte kendime hiç güvenmem
öss ye girmek gerekiyor mu(gerekiyordur büyük ihtimalle ama değişikliklerden haberim yok) ve ne kadar soru yapıp kaç puan almalı
bir de başvurular,kayıtlar vs ne zaman ???
şimdiden teşekkür ediyorum

en kolay bölüm kamu yönetimi 4 yıllık
oku oku geç sayısal değil
en zor bölüm muhasebe , iktisat ve işletme

diğer sorularının cevabını bilemiyorum çünkü hersene sistem değişiyor ne yazık ki...

çok teşekkür ediyorum,ben sayısal yapamam hele de ara açılmışken dersanesiz imkansız gibi ama evde boş oturmak da kanıma dokunuyor bu sene niyetlendim ama elime yüzüme bulaştırmak da istemiyorum,bu sorunun cevabı çok önemliydi çok sağol..

çok teşekkür ediyorum,ben sayısal yapamam hele de ara açılmışken dersanesiz imkansız gibi ama evde boş oturmak da kanıma dokunuyor bu sene niyetlendim ama elime yüzüme bulaştırmak da istemiyorum,bu sorunun cevabı çok önemliydi çok sağol..

rica ederim...
açık öğretimde dershane pekte önemli değil
benim babam açık öğretim iktisat mezunu
dershane olmadan bitirmiş 1989 yılında bitirdi.
şimdi çıktı dershaneler zaten bilirsiniz dershaneler para tuzağı
kenilerine çoğu hayrı olsa Üniversitelerde hoca olurlardı
ben hep dershane olayına şüphe ile bakıyorum
benim arkadaşım dershaneye gitti o kadar çalışıyor
ben gitmiyorum ondan yüksek puanlar aldım...
inan evde düzenli ve kendini vererek çalış rahat yaparsın
gerisi para tuzağı...heleki şu kriz zamanı.
Allah yardımcın olsun.

haklısın teşekkür ederim,ayrıca yeni bir de konu açtım(aöf'de en kolay bölüm hangisi?) bakalım hanımların çoğunluğunun görüşü hangi yönde,nasıl olsa sizler aöf okuyan veya okumuş hanımlarsınız bu konuda benden çok tecrübelisiniz,anket yapmadım çünkü herkesin yorum yapmasını istiyorum..
sağlıcakla kal..

ben bir şey soracağım iki yıllık bir açıköğretim programından mezun olanlar bu iki yıllık bölümü yine açıköğretimden 4 yıla tamamlayabiliyorlar mı?

canım endüstrıyel elektronık onlısans mezunuyum. acıkogretıme 1 den baslayıp 4yılmı okucam yoksa 3 yılmı şimdıden tesekkurler

selam masal perisi.ben a.ö.işletme 1.sınıf öğrencisiyim.nisan ayındaki sınavlara çalışıyorum kendi imkanlarımla .her hangi bir kurs yada dersaneye gitmiyorum .bu tarihe kadar hangi konulardan sorumluyuz açıklayabilirseniz çok sevinirim .teşekkür ederim.
:uhm:

Slm arkadaşlar ben dün ilk msj ımı yazmıştım bende yeniyim açıköğretim e aftan kayıt yaptırdım ama hiç bilgiye ulaşamıyorum sınav tarihleri normal açıköğretimlilerle aynı tarihtemi gectiğimiz derslerden yenişden sınav a tabimiyiz sınava girilecek yerler e internet teki sayfamızdan mı görebilecekmişiz artık ve bi sürü soru

X