Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

kızlar ben de birşey sorcam gıda teknolojisi mezunuyum ve +2 yaparak 4 yıllık bitirmek istiyorum.Bölümümden dolayı sadece iktisat ve işletme seçebiliyormuşum sanırım.Kayıtlar 1 ekim diye öğrendim ama bunun bi internet ön kaydı filan var mı ?

hadi yaaa? meslektaşız o zaman hangi üni?
bu arada eskiden hazırlık+2 yıl okuyarak ancak iktisat-işletme okuyabiliyorduk şimdi hazırlık kalkmış sanırım alınacak derslere ekleniyor malum kredili sisteme geçildi
o nedenle maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler gibi bölümleri de yazabilirsin ön kayıt internette varmış galiba ama aöf büro arayıp öğrenmek daha doğru olur

kızlar aof işletme 2.sınıfım ve 6. yılım bu yılda sınıf tekrarı yapabilriim.açıköğretim hakkının sona ermesi ile ilgili birşey varmı nolur yardımcı olurmusunuz.birde simdi 2.sınıf derslerim var sınıf tekrarı yaparsam ve kredili sisteme geçerse 3.sınıftanda ders alabiliyormuyum.

kızlar aof işletme 2.sınıfım ve 6. yılım bu yılda sınıf tekrarı yapabilriim.açıköğretim hakkının sona ermesi ile ilgili birşey varmı nolur yardımcı olurmusunuz.birde simdi 2.sınıf derslerim var sınıf tekrarı yaparsam ve kredili sisteme geçerse 3.sınıftanda ders alabiliyormuyum.

aöf kalmayla ilgili emin değilim yeni sistemde nolcak belli değil
ama üstten ders alma yok bildiğim kadarıyla...
aöf büro yakında gidin sorun bu tekrarla ilgili ben gidemiyorum çok uzak şehir merkezinde telefonla da açmıyorlar :KK50:

Ben İletişim fakütesi mezunuyum ama geçen yıl bölümümle ilgili meslek lisesi öğretmenliği için İstanbul üni.den formasyn aldım.Ama atanamadığımdan geçen yıl ücretli Türkçe öğrt.ği yapıyordum,bu yılda öyle olacak gaiba.Sınavsız ikinci üni.kapsamında Türk Dii veEdebiyatı okumak istiyorrum.Aldığım formasyon sayesinde mezun olduğumda Edebiyat Öğretmeni oluyormuyum?Sonuçta frmasynda eğitim bilimleri görülüyor.Bir bölüm için alınan formasyon başka bölümde işe yarıyor mu?

Ben İletişim fakütesi mezunuyum ama geçen yıl bölümümle ilgili meslek lisesi öğretmenliği için İstanbul üni.den formasyn aldım.Ama atanamadığımdan geçen yıl ücretli Türkçe öğrt.ği yapıyordum,bu yılda öyle olacak gaiba.Sınavsız ikinci üni.kapsamında Türk Dii veEdebiyatı okumak istiyorrum.Aldığım formasyon sayesinde mezun olduğumda Edebiyat Öğretmeni oluyormuyum?Sonuçta frmasynda eğitim bilimleri görülüyor.Bir bölüm için alınan formasyon başka bölümde işe yarıyor mu?
bence yarar... sonuçta formasyon öğretmenlik için...

hadi yaaa? meslektaşız o zaman hangi üni?
bu arada eskiden hazırlık+2 yıl okuyarak ancak iktisat-işletme okuyabiliyorduk şimdi hazırlık kalkmış sanırım alınacak derslere ekleniyor malum kredili sisteme geçildi
o nedenle maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler gibi bölümleri de yazabilirsin ön kayıt internette varmış galiba ama aöf büro arayıp öğrenmek daha doğru olur

anladım tatlım çok sağol :) mersin üniversitesi mezunuyum ben :)

arkadaşlar ben dikey geçişle uluslarası ilişkiler 3.sınıftan başlayıp okuyacağım internetten baktığımda göreceğim dersler 3. Sınıf
ULUSLARARASI İKTİSAT
İDARE HUKUKU
ANAYASA HUKUKU
KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER
GÜVENLİK VE STRATEJİ
ULUSLARARASI ÖRGÜTLER
YABANCI DİL

4.sınıf TÜRK DIŞ POLİTİKASI
ULUSLARARASI HUKUK
KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
ULUSLARARASI ÇEVRE POLİTİKALARI
AVRUPA BİRLİĞİ
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
TÜRK DİLİ bu dersler dışında kredili sisteme geçtiğimiz için başka dersler eklenecekmi ben bu bölümü istatistik genel matematik olmadığı için okumak istiyorum o dersleri almak zorunda olursam mahvolurum:KK43: bana hangi derslerden sorumlu olacağımı bilen arkadaşlar yazarmısınız

merhaba ben şuan 4 yıllık bir üniversitede okuyorum bu yıl tekrar sınava girdim aöf kayıt yaptırmak istiyorum ama bu konu hakkında hiçbir fikrim yok.
aöf kamu yönetimi var mı yoksa hangi bölümler var, sınavlar dönem böyünce kaç tane, kayıt yaptırırken para ödememiz gerekiyor mu, internette okuduklarıma göre ilk sınav online oluyormuş nasıl yapılıyor, bide yarıda bırakırsak bir sorun oluyor mu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim

arkadaşlar ben dikey geçişle uluslarası ilişkiler 3.sınıftan başlayıp okuyacağım internetten baktığımda göreceğim dersler 3. Sınıf
ULUSLARARASI İKTİSAT
İDARE HUKUKU
ANAYASA HUKUKU
KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER
GÜVENLİK VE STRATEJİ
ULUSLARARASI ÖRGÜTLER
YABANCI DİL

4.sınıf TÜRK DIŞ POLİTİKASI
ULUSLARARASI HUKUK
KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
ULUSLARARASI ÇEVRE POLİTİKALARI
AVRUPA BİRLİĞİ
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
TÜRK DİLİ bu dersler dışında kredili sisteme geçtiğimiz için başka dersler eklenecekmi ben bu bölümü istatistik genel matematik olmadığı için okumak istiyorum o dersleri almak zorunda olursam mahvolurum:KK43: bana hangi derslerden sorumlu olacağımı bilen arkadaşlar yazarmısınız

sistem yeni olduğundan herşey muallakta gibi...:44: biraz araştırayım bu konuyu:KK34:

Son düzenleme:
merhaba ben şuan 4 yıllık bir üniversitede okuyorum bu yıl tekrar sınava girdim aöf kayıt yaptırmak istiyorum ama bu konu hakkında hiçbir fikrim yok.
aöf kamu yönetimi var mı yoksa hangi bölümler var, sınavlar dönem böyünce kaç tane, kayıt yaptırırken para ödememiz gerekiyor mu, internette okuduklarıma göre ilk sınav online oluyormuş nasıl yapılıyor, bide yarıda bırakırsak bir sorun oluyor mu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim

2. uni olarak kayıt yaptırabilirsin
kayıtta para ödeneceği kanısındayım yani harçlar kalktı dendi ya bence o sadece devlete ödenen kısmı bir de üniversiteye ödenen kısım var onu öderiz yani yaklaşık 200TL... aöfte eğer ki 4 yıllık okumak istiyorsan, iibf'ye bağlı yani iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler, uluslararası ilişkiler gibi bölümler var, bunun dışında Türk dili ve edebiyatı, sosyoloji, sanırım tarihle felsefe bölümleri de var yanılmıyorsam:44: 2 yıllık bir aöf programı düşünüyorsan birçok dalda 2 yıllık program mevcut... internetten araştırabilirsin
ama soruna cevap verdim sanırım : 4 yıllık kamu yönetimi bölümünü okuyabilirsin:KK34:
sınavla ilgili ise online mı bilmiyorum genelde aöf programının sınavları, bağlı bulunduğunuz il sınırları içinde bir okulda yapılıyor ama yeni sistemde online olur mu emin değilim:KK50:
bir de yarıda bırakılırsa ertesi sene devam ediliyor diye biliyorum bnm bir arkadaşım 3. kez 1. sınıftaydı ordan hatırlıyorum
sadece erkekler için 2 yıl üst üste kalırsa askere mecburen gitmek zorunda kalıyorlar ama biz hanımları ilgilendirmiyor bu:KK1:

Son düzenleme:
selam bende 2005te baslamıştım aöf kamu yönetimi 2.sınıfı da okudum ama alttan matematik dersinden kaldıgım için üst sınıfa gecemedim..ve bıraktım ..şimdi afta cıktı sorum su kızlar ben kamu yönetimi okuyordum ..kayıt yaptırırken baska bir bölümü secip onu okuma sansım var mı yani öyle bir hak varmı ??*

selam bende 2005te baslamıştım aöf kamu yönetimi 2.sınıfı da okudum ama alttan matematik dersinden kaldıgım için üst sınıfa gecemedim..ve bıraktım ..şimdi afta cıktı sorum su kızlar ben kamu yönetimi okuyordum ..kayıt yaptırırken baska bir bölümü secip onu okuma sansım var mı yani öyle bir hak varmı ??*
aöfte bölüm değişimi yok diye biliyorum yani af çıktıysa sen kaldığın bölümden devam edebilirsin ancak ya da seneye sınava girip farklı bir bölüm okuyabilirsin

arkadaşlar ben elimden geldiğince, bilgim yettiğince sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum ama en doğru cevabı size aöf büroları verebilir o yüzden eğer ki imkanınız varsa birinci ağızdan öğrenin derim çünkü aöf de kredili sisteme geçti ve yeni sistemle ilgili çok bilgi sahibi değilim yanlış yönlendirmede de bulunmak istemem, benim yazdıklarım aöfün genel yapısıyla ilgili bildiklerim

2. uni olarak kayıt yaptırabilirsin
kayıtta para ödeneceği kanısındayım yani harçlar kalktı dendi ya bence o sadece devlete ödenen kısmı bir de üniversiteye ödenen kısım var onu öderiz yani yaklaşık 200TL... aöfte eğer ki 4 yıllık okumak istiyorsan, iibf'ye bağlı yani iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler, uluslararası ilişkiler gibi bölümler var, bunun dışında Türk dili ve edebiyatı, sosyoloji, sanırım tarihle felsefe bölümleri de var yanılmıyorsam:44: 2 yıllık bir aöf programı düşünüyorsan birçok dalda 2 yıllık program mevcut... internetten araştırabilirsin
ama soruna cevap verdim sanırım : 4 yıllık kamu yönetimi bölümünü okuyabilirsin:KK34:
sınavla ilgili ise online mı bilmiyorum genelde aöf programının sınavları, bağlı bulunduğunuz il sınırları içinde bir okulda yapılıyor ama yeni sistemde online olur mu emin değilim:KK50:
bir de yarıda bırakılırsa ertesi sene devam ediliyor diye biliyorum bnm bir arkadaşım 3. kez 1. sınıftaydı ordan hatırlıyorum
sadece erkekler için 2 yıl üst üste kalırsa askere mecburen gitmek zorunda kalıyorlar ama biz hanımları ilgilendirmiyor bu:KK1:

çok teşekkür ederim :))

ben 2004 te aöf halkla ilişkilere kaydımı yaptırdım ama hiç bir sınava girmedim...
bir dahada harç paramı ödemedim.
o dönemde 2 yıl üst üste kaydını yaptırmayanın kaydı siliniyordu.buna göre 2007 de silinmiş olması gerekiyor...
şimdi;
ben örgün öğretimde okuyorum ve 2. ünv sosyolojiye kayıt olmak istiyorum...
bu 2004 te yaptırdığım kayıt önüme çıkarmı?
forumu okudum ve buna benzer bir soru görmedim.
acil yardım arkadaşlar.
kafam çorba gibi oldu :KK43:

ben 2004 te aöf halkla ilişkilere kaydımı yaptırdım ama hiç bir sınava girmedim...
bir dahada harç paramı ödemedim.
o dönemde 2 yıl üst üste kaydını yaptırmayanın kaydı siliniyordu.buna göre 2007 de silinmiş olması gerekiyor...
şimdi;
ben örgün öğretimde okuyorum ve 2. ünv sosyolojiye kayıt olmak istiyorum...
bu 2004 te yaptırdığım kayıt önüme çıkarmı?
forumu okudum ve buna benzer bir soru görmedim.
acil yardım arkadaşlar.
kafam çorba gibi oldu :KK43:
evet o yıllarda 2 yıl üst üste kaydolmayanınki siliniyordu o zaman silinmiştir herhalde
sorun olacağını sanmıyorum sonuçta sınava bile girmemişsin
gidip aöf büroya danış ama bildiğim kadarıyla sorun olmaz

evet o yıllarda 2 yıl üst üste kaydolmayanınki siliniyordu o zaman silinmiştir herhalde
sorun olacağını sanmıyorum sonuçta sınava bile girmemişsin
gidip aöf büroya danış ama bildiğim kadarıyla sorun olmaz

cvp için çok teşekkür ederim.haklısın ben yine bir arayayım.
arkadaşlarımın her birinden farklı bir ses çıktı kafamı iyice çorba ettiler...

arkadaşlar ben elimden geldiğince, bilgim yettiğince sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum ama en doğru cevabı size aöf büroları verebilir o yüzden eğer ki imkanınız varsa birinci ağızdan öğrenin derim çünkü aöf de kredili sisteme geçti ve yeni sistemle ilgili çok bilgi sahibi değilim yanlış yönlendirmede de bulunmak istemem, benim yazdıklarım aöfün genel yapısıyla ilgili bildiklerim
cnm bn aöf büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum busene aöf uluslarası ilişkiler 3.sınıftan başlayıp okuyacağım görüceğim dersler bunlarmı:
uluslararası ilişkiler bölümü dersleri

yarı yıl:5 KOD:SİY301U BALKANLAR'DA SİYASET
yarı yıl:5 KOD ULİ303U İNSAN HAKLARI VE DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
yarıyıl 5 KOD:ULİ305U KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER
yarıyıl 5 KOD:SİY303U ORTA ASYA VE KAFKASLARDA SİYASET
yarııyıl:5 KOD:ULİ301U STRATEJİ VE GÜVENLİK 1-4 1-8 3 0 4
yarıyıl:5 KOD:İKT311U ULUSLARARASI İKTİSAT TEORİSİ
yaryıl:5 KOD:ALM-FRA-ING 301U ALMANCA I-FRANSIZCA I-İNGİLİZCE =(NOT BUNU ALMAK ZORUNDAMIYIM)
yarıyıl:6 KOD:ULİ304U DIŞ POLİTİKA ANALİZİ
yarıyıl:6 KOD:KÜL102U KÜLTÜR TARİHİ
Yarıyıl:6 KOD: SİY302U ORTA DOĞUDA SİYASET
Yarıyıl:6 KOD:ULİ306U ULUSLARARASI EKONOMİ POLİTİK
Yarıyıl:6 KOD: İKT308U ULUSLARARASI İKTİSAT POLİTİKASI
yarıyıl:6 KOD: ULİ302U ULUSLARARARASI ÖRGÜTLER
yarıyıl:6 KOD:ALM-FRA-ING 302U ALMANCA II-FRANSIZCA II-İNGİLİZCE II(not bunu almak zorundamıyım)
yarıyıl:7 KOD:ULİ401U AMERİKAN DIŞ POLİTİKASI
yarıyıl:7 KOD:İKT401U AVRUPA BİRLİĞİ
yarıyıl:7 KOD: ULİ407U DİPLOMASİ TARİHİ
yarıyıl:7 KOD:ULİ403U TÜRK DIŞ POLİTİKASI I 1-4 1-8 3 0 5
yarıyıl:7 KOD:ULİ405U ULUSLARARASI İLİŞKİLER KURAMLARI
YARIYIL:7 KOD: ALM-FRA-ING 401U ALMANCA III-FRANSIZCA III-İNGİLİZCE III(bunu almak zorundamıyım üçünden birini illa)
YARIYIL:7 KOD:TÜR201U TÜRK DİLİ I (BUNU ALMAK ZORUNDAMIYIM:)
YARIYIL:8 KOD:İKT406U AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ
YARIYIL:8 KOD:İLT402U KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
YARIYIL:8 KOD:ULİ404U TÜRK DIŞ POLİTİKASI II
YARIYIL:8 KOD:ULİ406U ULUSLARARASI İLİŞKİLER KURAMLARI
YARIYIL:8 KOD:ARY404U ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ
YARIYIL:8 KOD:ALM-FRA-ING 402U ALMANCA IV-FRANSIZCA IV-İNGİLİZCE IV
YARIYIL:8 KOD:TÜR202U TÜRK DİLİ II
KISACASI CNM BU DERSLERİN HEPSİNİMİ ALIYORUM YADA İÇİNDEN ALAMAYACAĞIM DERSLER VARSA YAZARMISIN BANA RİCA ETSEM

Ben çalışma ekonomisi 4. sınıftayım büt kaldım, muhtemelen de sınıf tekrarı olacak , benim merak ettiğim bu sene kredili sisteme geçersek sadece kaldığım derslerden mi meshul olacağım ne değişecek yani bilen arkadaşlar bilgilendirirse mutlu olurum.

Kızlar ek yerleştirmeler ne zaman başlıyor bilen var mı ?

Son düzenleme:
X