Ailem ve eşim nolur yardım edin :(

doruk90

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2016
416
247
33
Kızlar konuya nasıl gireceğim mi bilmiyorum ama şuan çok zor durumdayım ve artık buraya yazmak istedim ailemden herkesle konuşuyorum genel olarak ama herkes iyi ya da kötü bir şeyler söylüyor ben şunu söylemek istiyorum kızlar bundan ben başka bir şehirde oturuyorum ailem başka bir şehirde oturuyor yaşadığı memleket de değilim Şöyle bir şey soracağım size şimdi bundan on gün önce bir işle alakalı babamdan yardım istedik eşim de ben de kabul ettik ama sonradan eşim daha bana gelmeyeceğim dedi gelmicem dedikten bir gün sonra babam benim işimin olduğunu söyledi işkur belediye öyle bir iş kızlar yani düşünün artık sonu da olabilir olmayadabilir altı aylık dokuz aylık bir iş şimdi benim eşim memlekete geri dönmek istemiyor ailem de geleceksin işin oldu gel başla diyor ben şimdi kavga ettim ve Bu gün çıktım geldim memlekete şimdi memleketteyim gidip başvuru falan yaptım eşim bana hafta sonu burada olmazsan evliliğimizi bitireceğim annemi arayacağım eşyalarını toplasın göndersin diyeceğim sen de ait olduğun yerde babanın evinde kalırsın dedi bana bunu anneme anlatıyorum boşver seni seviyorsa buraya gelir diyor şöyle bir durum var benim evim kendi evim kira değil memlekete gelirsem kiraya gitmek zorunda kalacağım sizce hangisi mantıklı ne olursunuz bana yardım edin ailemi dinleyip burada mı kalayım eşimden mi ayrılıyım yoksa bir iş için yuvamı yıkayım tekrardan eşime mi geri döneyim ailemi karşıma alarak ne olursunuz ama bana akıl verin :KK43:((

Sorun ne biliyor musun eşim babama işi ayarla geleceğim dedi sonrası fikrini değiştirdi ve babam da çok kişiye rica ettiği için gelmeniz gerekiyor dedi ben de kıramadım geldim ama bir yanda eşim her ne olursa olsun 1 buçuk yıllık evliyim ve daha bundan bir ay önce düşük yaptım çok mutlu bir evliliğim var Çok hemde ailemi de seviyorum ama onlara kalsa boşan gel diyorlar yazık değil mi cevap yazdığın için çoklkkk tşk ederim akla o kadar ihtiyacım var ki eşim bileti mi kesti cumartesi burda ol azsan biter dedi ben mi baban mı kararını ver diyor bana

Herkes haksız bu konuda.
Eşiniz önce tamam demiş, sonra vazgeçmiş.
Aileniz illa geleceksin diye diretmiş, siz ise eşinizi hiçe sayıp memlekete gitmişsiniz.
Bir yuva nasıl yıkılır sorusunun 3 kollu örneği gibi olmuş.

Oturup eşinizle düzgünce konuşmak, geleceğinizi planlamak aklınıza gelmedi mi?
Kati suretle bunu onaylamıyor ve yerli gerekçeler sunuyorsa, ortak noktada buluşabilirdiniz.
Öncelikli sorununuz evliliğiniz olsun, ailenizi dinlemeyin.
Kocanızla buluşup, konuşun.
İş bu yani, yarın bir gün başka fırsatlar da çıkar.
Ya da başka şehirleri düşünebilirsiniz, illa orası niye şart olsun?

Öncelikle konun yanlış yerde

İkincisi paragraf kullanarak yazın ki okunası bir yazı olsun

Nerede yaşayacağına ailen ile değil eşin ile karar vermelisin

O senin hayat arkadaşın

Evlilik tek başına yürüyeceğin bir yol değil

Ayrıca kimisine yanlış gelebilir ama senin ilk ailen artık eşindir.Bunu pek kavrayamamışsın gibi geldi bana

Herkes haksız bu konuda.
Eşiniz önce tamam demiş, sonra vazgeçmiş.
Aileniz illa geleceksin diye diretmiş, siz ise eşinizi hiçe sayıp memlekete gitmişsiniz.
Oturup eşinizle düzgünce konuşmak, geleceğinizi planlamak aklınıza gelmedi mi?
Kati suretle bunu onaylamıyor ve yerli gerekçeler sunuyorsa, ortak noktada buluşabilirdiniz.
Öncelikli sorununuz evliliğiniz olsun, ailenizi dinlemeyin.
Kocanızla buluşup, konuşun.
İş bu yani, yarın bir gün başka fırsatlar da çıkar.
Ya da başka şehirleri düşünebilirsiniz, illa orası niye şart olsun?
Eşim söz verdi ceZası bana kaldı açıkcası geldim ama yapamıyorum eşim olmadan hayata küsüyorum şimdi bırakıp gitsem ailem bana tavır alacak kimse benim fikrimi sormadı eşim gitme seni silerim babam gelmezsen seni silerim dedi Allah ım bu durumu kimseye yaşatmasın o kadar yıprandım ki

Otur ve ailen ile bir konus anlat eşine değer verdiğini sonra son pişmanlık fayda etmiyor

Öncelikle konun yanlış yerde

İkincisi paragraf kullanarak yazın ki okunası bir yazı olsun

Nerede yaşayacağına ailen ile değil eşin ile karar vermelisin

O senin hayat arkadaşın

Evlilik tek başına yürüyeceğin bir yol değil

Ayrıca kimisine yanlış gelebilir ama senin ilk ailen artık eşindir.Bunu pek kavrayamamışsın gibi geldi bana
Haklısın ama burayı nasıl kullanacağımı bilmiyorum özür dilerim yanlış yer demişsiniz ama buradakiler de beni anlar diye düşündüm çaresizim hayır eşimi çok seviyorum Antalya da evim düzenim var babam annem evi bırakın buraya kiraya gelin diyor şaştım kaldım ama kararım eşimden yana onsuz yapamıyorum haklı mı haksız mı olacağımı bilemiyorum iş bu sonuçta iyi de olur kötü de bu arada paragraf kullanamadım tuşla değiş sesli olarak yazdım uzun olduğu için :KK43:

Otur ve ailen ile bir konus anlat eşine değer verdiğini sonra son pişmanlık fayda etmiyor
Babam da annem de katı kuralcı eşin seviyorsa arkandan gelsin diyorlar bana burada kiracı olmaktan sa evimde otururum diyorum hayır işine git ayaklarının üzerinde dur diyorlar bana sadece bi iş kur işi için Altı ya da dokuz ay bilemiyorum

Eşim söz verdi ceZası bana kaldı açıkcası geldim ama yapamıyorum eşim olmadan hayata küsüyorum şimdi bırakıp gitsem ailem bana tavır alacak kimse benim fikrimi sormadı eşim gitme seni silerim babam gelmezsen seni silerim dedi Allah ım bu durumu kimseye yaşatmasın o kadar yıprandım ki
Her iki adam da dediğini yaptırmaya çalışıyor, tehditle güç gösterisiyle.
Bence kanmayın buna.
Baba ve eş bambaşka kavramlar.
Aileniz bir kere çok ama çok hatalı, tamam rica minnet iş ayarlamışlar ama şuan vazgeçen bir damat var.
Düzgünce konuşup, sebep sormak yerine size 'boşan da gel' ya da 'seviyorsa gelir' diye doldurmak nedir?
Aksine, ailenizin sizi eşinizin yanına yollaması lazım 'kızım ne yapalım, kısmet değilmiş siz önce bir problemlerinizi halledin iş elbet çözülür' deyip, kızlarına destek çıkmaları gerekir.
Aynı zamanda eşinizin de tehditvari konuşmaları ve babanızla kendini kıyaslamak şöyle bir dursun, gelip sizi alıp günlerce konuşarak kafa patlatıp, sonrasında yine de boşanacaksınız doğru yolla halletmesi lazım.

Size sıra gelince; kusura bakmayın ama nasıl gittiyseniz öyle tıpış tıpış döneceksiniz evinize.
Ailenize 'bir iş için yuvamı yıkamam her şey için sağolun ama konuşmaya gidiyorum, halledemezsek zaten evliliğim biter ama son denemeyi hakediyoruz geleceğimiz için ortak karar vermemiz lazım' deyip yola koyulacaksınız.

Ailede önemli bir kavram ama burda yapacağın eşinin yanında olmak o çalışıyor mu sana bakabiliyor mu önemli olan o
Evet eşim beni mağdur etmedi her dediğimi yapar eder asla mahçup etmez beni kimseye karşı ne zaman babalamlara gelmek istesem hemen biletimi keser yollar bir hafta dahi olsa Allah razı olsun o yüzden ben eşimden razıyım kötü bi adam değil deli gibi seviyoruz birbirimizi ama ailem bunu görmüyor benim kötü körüne aşık olduğumu düşünüyor

Antalayada kendi eviniz var
Eşin çalışıyor ve evinizi geçindirebiliyor mu?
Evet başta tamam deyip vazgeçerek hata yapmış
Sen eşini dinlemeden giderek hata yapmışsın
Ailen komple anlayışsız zaten
Çok kolay atlatılacak bir konuyu kriz haline getirmişsiniz
Baban ve annenle konuş
Eşimş seviyorum onunla mutluyum size karşı mahcubuz ama bu sebepten yuvamı bozamam
Siz benim iyiliğimi istersiniz biliyorum bana kızmayın kırılmayın de
Eşine başta evet deyip sonra vazgeçtiği için ailene karşı mahcup olduğunu bi anlık karar ile arada kaldığın için gelip iş başvurusu yaptığını ama yuvanızı bozmayı aklından geçirmediğini , ikinizinde bu duruma gelmenizde hatalı olduğunuzu konuşup halletmeniz gerektiğini söyle
Ve eşinin yanına git

Her iki adam da dediğini yaptırmaya çalışıyor, tehditle güç gösterisiyle.
Bence kanmayın buna.
Baba ve eş bambaşka kavramlar.
Aileniz bir kere çok ama çok hatalı, tamam rica minnet iş ayarlamışlar ama şuan vazgeçen bir damat var.
Düzgünce konuşup, sebep sormak yerine size 'boşan da gel' ya da 'seviyorsa gelir' diye doldurmak nedir?
Aksine, ailenizin sizi eşinizin yanına yollaması lazım 'kızım ne yapalım, kısmet değilmiş siz önce bir problemlerinizi halledin iş elbet çözülür' deyip, kızlarına destek çıkmaları gerekir.
Aynı zamanda eşinizin de tehditvari konuşmaları ve babanızla kendini kıyaslamak şöyle bir dursun, gelip sizi alıp günlerce konuşarak kafa patlatıp, sonrasında yine de boşanacaksınız doğru yolla halletmesi lazım.

Size sıra gelince; kusura bakmayın ama nasıl gittiyseniz öyle tıpış tıpış döneceksiniz evinize.
Ailenize 'bir iş için yuvamı yıkamam her şey için sağolun ama konuşmaya gidiyorum, halledemezsek zaten evliliğim biter ama son denemeyi hakediyoruz geleceğimiz için ortak karar vermemiz lazım' deyip yola koyulacaksınız.
Cumartesi bilet kesti ve burda ol dedi gelecem dediö ailemi karşımı alıp gelecem dediö be yaparsan yap ama yanımda ol yoksa biter artık evli olduğunu kabul et hala annen baban hayatımıza karar veriyor diyo bana evet eşimin hatası baba yap geliriz demesi ama kira vermek ya da memlekete geri dönmek istemdi saygı duyarım haklı yönleri var tabi ailem beni anlamıyor nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum :KK43:

Antalayada kendi eviniz var
Eşin çalışıyor ve evinizi geçindirebiliyor mu?
Evet başta tamam deyip vazgeçerek hata yapmış
Sen eşini dinlemeden giderek hata yapmışsın
Ailen komple anlayışsız zaten
Çok kolay atlatılacak bir konuyu kriz haline getirmişsiniz
Baban ve annenle konuş
Eşimş seviyorum onunla mutluyum size karşı mahcubuz ama bu sebepten yuvamı bozamam
Siz benim iyiliğimi istersiniz biliyorum bana kızmayın kırılmayın de
Eşine başta evet deyip sonra vazgeçtiği için ailene karşı mahcup olduğunu bi anlık karar ile arada kaldığın için gelip iş başvurusu yaptığını ama yuvanızı bozmayı aklından geçirmediğini , ikinizinde bu duruma gelmenizde hatalı olduğunuzu konuşup halletmeniz gerektiğini söyle
Ve eşinin yanına git
Sanırım doğru olan bu gitmem gerekir ne olursa olsjn eşim evet eşimin işi orda ama burada garanti bi iş olursa bırakıp gelirim dedi ben de keza olur dediö sonrası babam işin oldu sen gel bir hafta sonra da eşin gelsin değince kıyametler koptu üç gündür hayatım zindan resmen :KK43:

Sanırım doğru olan bu gitmem gerekir ne olursa olsjn eşim evet eşimin işi orda ama burada garanti bi iş olursa bırakıp gelirim dedi ben de keza olur dediö sonrası babam işin oldu sen gel bir hafta sonra da eşin gelsin değince kıyametler koptu üç gündür hayatım zindan resmen :KK43:
Eşinin işi ayarlanmamış senin işin hallolmuş
Adam şimdi gelecek ev kira iş yok
Senin eline bakacak
Erkek için bu çok zor zaten
Bunu düşünmeliydin
Bence dönmen en doğru karar
Ama tabiki senin hayatın
Hakkında hayırlısı olsun

Eşinin işi ayarlanmamış senin işin hallolmuş
Adam şimdi gelecek ev kira iş yok
Senin eline bakacak
Erkek için bu çok zor zaten
Bunu düşünmeliydin
Bence dönmen en doğru karar
Ama tabiki senin hayatın
Hakkında hayırlısı olsun
Amin inşallah ailem bana sırt çevirmez onlar boşanmazsın o seni silmez diyor ama hayır hiç bir erkek evliyken karısına başkasının müdahale etmesini istemez hala da kavgalı benimle gelirsen kapım açıl ama gelmezsen bitti diyor sadece off ne zor şeymiş bu işler

Ne kadar iyi bi iş olsa sonu memurluk bile olsa kadro bile olsa bi yuva yıkmaya değer mi sizce de ben hep düşünüyorum eşim olmadan on milyar kazanasam ne olacak mutsuz olduktan sonra ne önemi olacak ki

Eşine dön canım iş neki yarın öbür gün bebeğin olursa zaten çalışamıyacaksın, merak etme ailen başta belki biraz bozulur ama sonrasında yine normalleşirler. Aslında hiç bozulmaya hakları yok ama neyse

X