Ailem ve eşim nolur yardım edin :(

Baba evi çıktıktan sonra çok zor bi on gün fazl kal noldu boşandı mı sorunumu var denilirken ben eşimden ayrı bi iş için nasıl kalırım ailemi anlamıyorum gerçekten
ailen eşini sevıyormu yanı evliliğinde destek olmaları gerekır annen yada baban yada kaynanan belirli noltalarda 3. şahıslar oluyolar ve kalplerı kırmadan orta yolu bularak onları karıştrma eşinle arana canm

bı konu yuzunden annem eşime bağırmştı ve eşim cıkıp gıdıyrdu annemlerdeydık bana ya gel yada temelli kal dedı oda sınırlnmşti cunku
ne yapcagımı bılemefım gıtmsm evliliğim sarsılcak gıtsem anneme sırt dönmüş olcaktm o 10 sanye caresızliğin dibiydı eşim kapıdan cıktı annem bana işretle gıt kocanla dedı o an bi rahatladım optum annemi çıktım evde tabı eşimle konuştum hatta tutamadm kndımı agladım benı dedım sakın annemle karşı karşıya getrme dedım sonuç ikimiznde canını yakar sen kocamsın her zaman yanndaym ama annem tek onu kırarsan benı paramparça edersın dedı akşam çiçek almış anneme gıtmş haklısın anne falan demiş ki annem haksızdı aslında o konuda ve sorun boyle cozuldu demem okı eşinin yanında ol cunku ufak birsey ve duzelcek bırsey evliliğini yıkmasın ama ailenınde gonlunu yap yaptr canm o caresızliği cok ıyı anlıyrm

Ailem o kadar umursamadı açıkcası babam annem evlendiğimden beri sevmediler eşimi eşimin ailesini ama ben Altı yıl sevgili kaldım o da bende çok fedakarlık yaptım dün gece bile ağlıyordu gel sensiz olamam ben çık gel diye ben sana aşığım bırakma bize bunu yapma diye koca adam ağladı resmen ben ona nasıl bunu yaparım :KK43:(
Yapmamalısın bencede dön evine aileni de evliliğinin bu kadar içine sokma . Ailenin yeri başkadır her zaman eşinin yeri başkadır çok pişman olursun

gecmis olsun cnm ben on yillik evliyim ve bircok sey yasadiik zorlu yollardan gectik geciyoruzda bizimde bebegimiz olmyor ama hayat devam ediyor iste iki kisiden ibaretiz simdilik Allah buyuk umudumizu yitirmiyoruz sende yitirme sakin aileni biraz uzak tut esin ve kendinden yoksa sonunuz cok zor cnm isin nedeyim bunu kolay,astirmak senin elinde ailen ergec anlayacaktir sen esinin kiymetini bil oda senin biliyor sevmese don demezdi inan buna cunku sen onu dinlemeyerek ezerek yapmissin zaten hata in en buyugunu
Ben hatalıyım evet gitme dedikçe kapıyı çektim çıktım gidersen biter deid bana ama babam çok mahçup ettim hayırsız evlat oldum resmen çok üzülüyorum :KK43:

sonraki yorumları okumadan cvp yazıyorum. sizin bileceğiniz bi şey bu tabii ki ama karısını düşünen bi adam bu şeklde davranmaz zaten. tabii ki ailen haklı. kocan biraz ayarsızmış, seni ortada bırakmş. sen kocanı düzeltmeye bak bence. şimdiden böyle davranıyosa ilerde neler yapmaz
Hatasını kabul etti evet yap dedim ama yapmaz sandım dedi pişman oldum hakları bende çok dsdi ama yapamam diyor ikna edemedim eşimi ailemi karşıma almak zorunda kaldım annem babam kız kardeşim hepsi kavga etti benimle küçük kardeşim var babam onun başına yemin etti gidersen evlatlıktan reddederim dedi ama gitmek zorundayım:KK43:

bence geçici süreliğine bir iş old için eşin evi barkı bırakıp gitmek istememiştir evlenmişsin seviyorum diyosun olabilir insanlık hali çaresiz kalmış ki kayınbabadan yardım istemiş sonradan ne oldu vazgeçti o kısmını paylaşmamışsın sebebi nedir ? ve sen buna rağmen eşini bırakıp ailene gitmişsin hayatı paylaşmak bir ömür güven vermeyle başlamaz mı arkadasım sen zorlukta ailene gideceksen bu sebepten boşanma konusu geçiyorsa yazık edersin ..babanla konuş evin barkın da varmış damadın sana mahcup old için bişey diyemiyor filan de babanı sen yumuşat ve kocana dön millet kiralarda kuru ekmekle geçiniyor şükür ve duayla çözülür bu işin önümüz bayram daha fazla tatsızlık çıkmasın
Haklılar hakslısınız diyorum ama eşimin onlar icin bi önemi Yok annem tamam boşan diyen Yok diyor sana ama babam vazgeç gel boşan diyor ağrıma gidiyor yapamam eşimi seviyorum her insan hata yapar bende öyle çok hatalarımız oldu ama boşanma sebebi değil ki bunlar :KK43:

ailen eşini sevıyormu yanı evliliğinde destek olmaları gerekır annen yada baban yada kaynanan belirli noltalarda 3. şahıslar oluyolar ve kalplerı kırmadan orta yolu bularak onları karıştrma eşinle arana canm
Yani sevmek seviyorlar ama her anne baba kızları nı en iyi yerde görmek istiyor benimkileri de öyle ama kabullensinler artıl beni kimse düşünmüyor annem çok üzüldü ağladı kalmamı çok istedi aöa elden me gelir li :KK43:

Haklı haksız diye bakmayacağım duruma.

Ama bekarken senin hayatına müdahale eden bir adam evliyken senin hayatına karışan babanı mı eleştiriyor. Bu kadar kocam da kocam mantığında olmayın.Biraz BDV okursan ne demek istediğimi anlarsın.

Çalışma konusunda babana sonsuz hak veriyorum. Onlar da senin kocana bağımlı kalmanı istemiyor, çalışıp kendi paranı kazanmanı istiyor ki her anne babanın isteğidir bu. Eşin önce tamam demiş sonra hayır demiş. Başta söyleseydiniz o zaman biz oraya gelemeyiz diye. Ne diye babanı uğraştırdın. O iş için kaç insan bekliyor sırada belki de. Adam rica minnet işini yapmış sonra yok ben kocamı bırakmam. Valla ben ailenin yerinde olsam kırılırdım.

Belli ki aşk gözünüzü kör etmiş. İleride çocuğun olduğunda sen de anlayacaksın. Hayatta evlattan başka öncelikli kimsenin olmadığını. Ayrıca koskocaman kadınsın. Seni birilerinin yönlendirmesine izin verme. Kocam istemedi çalışmadım babam istedi işe girdim. Asıl sen istiyorsun. Çalışmak mı çalışmamak mı. Yaptığın tercihlerin bütün sonuçlarını tek başına göğüslemen lazım. Kimsenin sana tercih yap demeye hakkı yok. Ancak istersin veya istemezsin. Kendi mantığınla karar ver.

Haklı haksız diye bakmayacağım duruma.

Ama bekarken senin hayatına müdahale eden bir adam evliyken senin hayatına karışan babanı mı eleştiriyor. Bu kadar kocam da kocam mantığında olmayın.Biraz BDV okursan ne demek istediğimi anlarsın.

Çalışma konusunda babana sonsuz hak veriyorum. Onlar da senin kocana bağımlı kalmanı istemiyor, çalışıp kendi paranı kazanmanı istiyor ki her anne babanın isteğidir bu. Eşin önce tamam demiş sonra hayır demiş. Başta söyleseydiniz o zaman biz oraya gelemeyiz diye. Ne diye babanı uğraştırdın. O iş için kaç insan bekliyor sırada belki de. Adam rica minnet işini yapmış sonra yok ben kocamı bırakmam. Valla ben ailenin yerinde olsam kırılırdım.

Belli ki aşk gözünüzü kör etmiş. İleride çocuğun olduğunda sen de anlayacaksın. Hayatta evlattan başka öncelikli kimsenin olmadığını. Ayrıca koskocaman kadınsın. Seni birilerinin yönlendirmesine izin verme. Kocam istemedi çalışmadım babam istedi işe girdim. Asıl sen istiyorsun. Çalışmak mı çalışmamak mı. Yaptığın tercihlerin bütün sonuçlarını tek başına göğüslemen lazım. Kimsenin sana tercih yap demeye hakkı yok. Ancak istersin veya istemezsin. Kendi mantığınla karar ver.
Güzel söylemişsiniz de eşimin işi burda olmadı sadece benim oldu şimdi babamın karşısında mağdur olan benim üç ay çalış olmadı evine git diyor eşini ayda bir görürsün diyor bu mantıklı mı sizce de evet babam annem canım feda ama eşimle kavga edip ya da tartışıp gelmedim eşim çalışmamı istemese de sürekli iş ayarlayan babam olduğuniçin geldim eşim hayır babam evet bana söz hakkı verilmedi zaten ben ailemin bana kırılacağını biliyorum ama yuvamı bi iş için yıkamam umarım anlamışsınızdır beni ailem den ötesi Yok bu yaşa geldim tek saygısızlığım olmadı ama evlendim ailem kabuk etmezse de evlendim ben artık...

Bekarken neden olmamis bu is.esin once kabul edip sonra vazgecmis bu hatali.ailenin tavri bastan sona yanlis.esine guveniyorsan calisiyorsa ihtiyaclarini karsiliyorsa evinne donmelisin

Yani konuyu nerden tutsak elimizde kalacak türden..
Başta hatalı olan eşiniz eğer tamam geliriz demeseydi yazık babacığınız o kadar uğraşmazdı belki de kimlerle konuştu kimleri araya soktu bilmiyoruz o da kendince haklı..

Sizin tarafınızdan bakınca eğer durum benim başıma gelseydi , babamla konuşurdum kendisiyle bir aile olduğumu onunda işi olsaydı elbette geleceğimizi ama şimdi sadece benim işim için düzen bozamayacağımızı söylerdim, Yani ben olsam eşimin gelmiyorum dediğini söylemez , onları kinlendirmezdim

Güzel dille olamayacağını açıklardım çünkü koca benim kocam iki gün sonra mutlu ben olurum ama ailem unutmaz..
Sözün özü eşinize güveniyorsanız size bakacağına ve üzmeyeceğine eminseniz ;
Yapacağınız evinize dönmek.

Bırak o anneni babanı da git evine. Hepiniz haksızsınız.
Eşin söz verdiyse gitmeliydi
Annen baban bu kadar saçma şekilde katı davranıp seni zorlayıp abartmamalıydı
Sen de asla ama asla eşini bırakıp gitmemeliydin.
Adam yine iyiymiş sana bilet almış gel demiş. Benim eşim yapsa bunu gelme derdim. Git evine işine bak. Annen baban da senin evliliğinle çocuk oyuncağı gibi oynayacağına kendi işlerine baksınlar. Ne var yani tamam adam çalışırım demiş söz ermiş tutmamış ama bu kadar abartılmaz ki. Belki vazgeçmek için geçerli bir sebebi var.

Cumartesi bilet kesti ve burda ol dedi gelecem dediö ailemi karşımı alıp gelecem dediö be yaparsan yap ama yanımda ol yoksa biter artık evli olduğunu kabul et hala annen baban hayatımıza karar veriyor diyo bana evet eşimin hatası baba yap geliriz demesi ama kira vermek ya da memlekete geri dönmek istemdi saygı duyarım haklı yönleri var tabi ailem beni anlamıyor nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum :KK43:
Benim ailem beni böyle kıytırık sebepten kocamdan ayırmaya çalışacak bir daha yüzlerine bakmam. Çok meraklılarsa bir çocuk daha yapsınlar.

Sorun ne biliyor musun eşim babama işi ayarla geleceğim dedi sonrası fikrini değiştirdi ve babam da çok kişiye rica ettiği için gelmeniz gerekiyor dedi ben de kıramadım geldim ama bir yanda eşim her ne olursa olsun 1 buçuk yıllık evliyim ve daha bundan bir ay önce düşük yaptım çok mutlu bir evliliğim var Çok hemde ailemi de seviyorum ama onlara kalsa boşan gel diyorlar yazık değil mi cevap yazdığın için çoklkkk tşk ederim akla o kadar ihtiyacım var ki eşim bileti mi kesti cumartesi burda ol azsan biter dedi ben mi baban mı kararını ver diyor bana
Siz evlisiniz artık aileniz bunu kabullenmeli ..Evinize yuvanızi dönün aileniz gerçekten tuhaf sizi boşatıp turşunuzu mu kuracaklar?

Ayrılsan mutlu mu olcak annen baban, ne gereksiz trip yapıyorlar. Yas aldıkça olgunlaşacaklarına, çocuklaşmışlar..
Eşin de sözünü tutmamış zaten hata, ikincisi gelmezsen boşanırım esyalarını gönderirim falan çok büyük tepkiler değil mi..

Yani konuyu nerden tutsak elimizde kalacak türden..
Başta hatalı olan eşiniz eğer tamam geliriz demeseydi yazık babacığınız o kadar uğraşmazdı belki de kimlerle konuştu kimleri araya soktu bilmiyoruz o da kendince haklı..

Sizin tarafınızdan bakınca eğer durum benim başıma gelseydi , babamla konuşurdum kendisiyle bir aile olduğumu onunda işi olsaydı elbette geleceğimizi ama şimdi sadece benim işim için düzen bozamayacağımızı söylerdim, Yani ben olsam eşimin gelmiyorum dediğini söylemez , onları kinlendirmezdim

Güzel dille olamayacağını açıklardım çünkü koca benim kocam iki gün sonra mutlu ben olurum ama ailem unutmaz..
Sözün özü eşinize güveniyorsanız size bakacağına ve üzmeyeceğine eminseniz ;
Yapacağınız evinize dönmek.
Eşimle birbirimizi çöl seviyoruz herkes ailem iş çok iyi kaç ay dene iki üç ay eşin idare etsin seni olmadı git evine diyor bana taşeron olabilir garanti olabilir bi asam için bizi işi bir kere de silip gidiyorsan git diyorlar beni düşünen olmayacak galiba olmayacak

Bırak o anneni babanı da git evine. Hepiniz haksızsınız.
Eşin söz verdiyse gitmeliydi
Annen baban bu kadar saçma şekilde katı davranıp seni zorlayıp abartmamalıydı
Sen de asla ama asla eşini bırakıp gitmemeliydin.
Adam yine iyiymiş sana bilet almış gel demiş. Benim eşim yapsa bunu gelme derdim. Git evine işine bak. Annen baban da senin evliliğinle çocuk oyuncağı gibi oynayacağına kendi işlerine baksınlar. Ne var yani tamam adam çalışırım demiş söz ermiş tutmamış ama bu kadar abartılmaz ki. Belki vazgeçmek için geçerli bir sebebi var.
Evet hala gel diyor bugün. Bile bende biletimi yarına almaya karar verdim nerden inceldiyse ordan kopsun artık ya öldürecem kendimi dayanamıyorum bu çıkmazdan çok yorumdum çokkkkk:KK43:((((

Siz evlisiniz artık aileniz bunu kabullenmeli ..Evinize yuvanızi dönün aileniz gerçekten tuhaf sizi boşatıp turşunuzu mu kuracaklar?
Onlar boşan demiyor ama eşin ikna olmuyorsa bırak sen işine bak geleceğini düşün diyorlar ben eşimden bir dk Ayrı kalamazlen bunu nasıl yaparım

Sorun ne biliyor musun eşim babama işi ayarla geleceğim dedi sonrası fikrini değiştirdi ve babam da çok kişiye rica ettiği için gelmeniz gerekiyor dedi ben de kıramadım geldim ama bir yanda eşim her ne olursa olsun 1 buçuk yıllık evliyim ve daha bundan bir ay önce düşük yaptım çok mutlu bir evliliğim var Çok hemde ailemi de seviyorum ama onlara kalsa boşan gel diyorlar yazık değil mi cevap yazdığın için çoklkkk tşk ederim akla o kadar ihtiyacım var ki eşim bileti mi kesti cumartesi burda ol azsan biter dedi ben mi baban mı kararını ver diyor bana
Torpilli işten en başında Hayır görmemişsiniz. Eş mi iş mi olmadan yaşayamazsın ona göre karar ver. Umarım o işi de hakeden alır.

Ayrılsan mutlu mu olcak annen baban, ne gereksiz trip yapıyorlar. Yas aldıkça olgunlaşacaklarına, çocuklaşmışlar..
Eşin de sözünü tutmamış zaten hata, ikincisi gelmezsen boşanırım esyalarını gönderirim falan çok büyük tepkiler değil mi..
Sorun babam rica ettiği kişilere Mahçup olacak sorun ben böyle bi fırsatı kaçıracam sorun biz söyledik eşim olması Benin oldu bi süre ayrı idare edelim olacak bunu kabul etmeyen bi kocam ikna edemedim ettim bir ara bi sorun daha çıktı olmaz sen çalış ben işsiz evsiz ne yaparız biraz sizde biraz bizde kaç ay nasıl idare ederiz haklı haklı hakkı babam da hakkı :KK43:(

X