Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

merhaba

9 ay boyunca verdiğimiz mücadele sona erdi, 21 eylül gecesi babamızı kaybettik.
ölümden kurtuluş yok, vakit geldi ve rabbim yanına aldı babamızı.
dilerim orda yeri çok güzeldir.
onun için herşeyi yapabilmenin huzuru var içimizde, amaaaaa çok özlüyorum çok.
hep isyan ettirmesin diye dua ettim rabbime, çok şükür etmedik, çok şükür etmedi de.
4 gün yoğun bakımın önünde bekledik, sabrettik, hep bir umut dedik bu kadar umutsuzluğun içinde.
kefene sarılı yüzünde büyük bir huzur vardı, küçük bir tebessüm, müthiş bir güzellik. babamın en güzel haliymiş kefenli hali.
son yolculuğumuzu yaptık cenaze arabasında, bedenine sarıldım, tabutuna sarıldım; babam benim dedim, sen yine beni en iyi arkadaşımsın, yine sana soracağım, sana danışacağım, sana anlatacağım dedim... :KK43:
canım babam seni yumuşacık yataklarda rahat ettiremedik, umarım kara toprağın içinde gül bahçelerindesindir.

aman allahim cok agliyorum su an :KK43:(korkularim cok büyükkk:KK43:((

aman allahim cok agliyorum su an :KK43:(korkularim cok büyükkk:KK43:((

ve anladıkki bu hastalıkta iyileşme diye bişey yok. hep bir mucize bekledik herkes gibi. ne duyduysak yaptık. moralini yüksek tutmaya çalıştık. bitkisel destekler, kemoterapi, radyoterapi, bioenerji..... ama en önemlisi dua....
annenizle babanızla onların sağlığında ilgilenin, daha çok vakit geçirin. çünkü gün geldi aynı sofraya bile oturamadık, gün geldi bir çay bahçesine bile gidemedik. ki ben ve ailem hep bir arada olmamıza rağmen bu durumlar içimizi çok acıttı. iyi ki sağlıklı günlerde çok anı biriktirdik, çok vakit geçirdik.9 ay boyunca evimi otel gibi kullandım, yeri geldi üst baş değiştirmeye gittim, aylarca evimde doğru düzgün bir temizlik bile yapmadım. 5 dakikamda olsa babamla olalım dedik, belki son bakışımız, belki son konuşmamız, belki son bayramımız, belki son gecemiz dedik. hiçbir kötü haberi vermedik, hastalığıyla ilgili doktorlarımızında yardımıyla hep iyi konuştuk. hep inandı iyileşeceğine. şu nefesim de bir düzelse başka ne isterim allahtan dedi durdu, son günlerinde. çok şükür babamızın duasını da aldık. bizim en büyük şansımız olan babamın en büyük şansı ailesi oldu yine. babam benim, kurban olduğum, iyi düşünün ki iyi olsun derdi. iyi düşünüyoruz babacığım. allah seni en güzel yerlere nasip etsin inşallah. ve merak etme babacığım ne öğrettiysen yine öyle yaşıyoruz, iyi bir babanın iyi evlatları olmaya çalışıyoruz. her şey aynı, bir sen yoksun babam. ama biliyoruz ki bir yerlerden yine bize bakıyorsun ve yine gülümsüyorsun.allahım yattığın yeri nur eylesin. eşin dostun rüyasına giriyorsun, ben çok iyiyim diyorsun, hep iyi ol babam hep iyi. oraları iyi öğren geldiğimizde yabancılık çekmeyelim. cennette buluşmak ümidiyle.:KK5:

ve anladıkki bu hastalıkta iyileşme diye bişey yok. hep bir mucize bekledik herkes gibi. ne duyduysak yaptık. moralini yüksek tutmaya çalıştık. bitkisel destekler, kemoterapi, radyoterapi, bioenerji..... ama en önemlisi dua....
annenizle babanızla onların sağlığında ilgilenin, daha çok vakit geçirin. çünkü gün geldi aynı sofraya bile oturamadık, gün geldi bir çay bahçesine bile gidemedik. ki ben ve ailem hep bir arada olmamıza rağmen bu durumlar içimizi çok acıttı. iyi ki sağlıklı günlerde çok anı biriktirdik, çok vakit geçirdik.9 ay boyunca evimi otel gibi kullandım, yeri geldi üst baş değiştirmeye gittim, aylarca evimde doğru düzgün bir temizlik bile yapmadım. 5 dakikamda olsa babamla olalım dedik, belki son bakışımız, belki son konuşmamız, belki son bayramımız, belki son gecemiz dedik. hiçbir kötü haberi vermedik, hastalığıyla ilgili doktorlarımızında yardımıyla hep iyi konuştuk. hep inandı iyileşeceğine. şu nefesim de bir düzelse başka ne isterim allahtan dedi durdu, son günlerinde. çok şükür babamızın duasını da aldık. bizim en büyük şansımız olan babamın en büyük şansı ailesi oldu yine. babam benim, kurban olduğum, iyi düşünün ki iyi olsun derdi. iyi düşünüyoruz babacığım. allah seni en güzel yerlere nasip etsin inşallah. ve merak etme babacığım ne öğrettiysen yine öyle yaşıyoruz, iyi bir babanın iyi evlatları olmaya çalışıyoruz. her şey aynı, bir sen yoksun babam. ama biliyoruz ki bir yerlerden yine bize bakıyorsun ve yine gülümsüyorsun.allahım yattığın yeri nur eylesin. eşin dostun rüyasına giriyorsun, ben çok iyiyim diyorsun, hep iyi ol babam hep iyi. oraları iyi öğren geldiğimizde yabancılık çekmeyelim. cennette buluşmak ümidiyle.:KK5:

yüregim paramparca oldu su an..ne agliyorum bir bilsen..cok korkuyorum...babama doktor yüzüne demis cigerkanserisin diye..babam hic ama hic inanmiyor iyilesecegine..su an hic bir tedavi uygulanmadi..sanirim haftaya tam belli olacak derecesi...bugün ct cekildi netice persembe günü doktora gidecek ...bu hastaliktan cok korkardim allah basima verdi diyor..agrisi cokkk diyor..ölmekten korkmuyorum ama aci cekecekmiyimki diye kendini deli ediyor..nefeside ayni sekilde nefesi tam rahat alamiyor cok yoruluyor..ölürüm babam sana..rengi sapsari halsiz...kiyamam..canimin cani...korkuyorum nasil bir hafta gecirecegiz acaba:KK43:(( para biriktirdim bayramlik alcam demisti 2 hafta evel...baba hadi alalim demis ablam yok vazgectim demis...ne düsünüyorki ?? :KK43:( dualarimiz babam ve herkesle..sizlerde dua edin..sabirlar versin allahim anama...bizlere..

yüregim paramparca oldu su an..ne agliyorum bir bilsen..cok korkuyorum...babama doktor yüzüne demis cigerkanserisin diye..babam hic ama hic inanmiyor iyilesecegine..su an hic bir tedavi uygulanmadi..sanirim haftaya tam belli olacak derecesi...bugün ct cekildi netice persembe günü doktora gidecek ...bu hastaliktan cok korkardim allah basima verdi diyor..agrisi cokkk diyor..ölmekten korkmuyorum ama aci cekecekmiyimki diye kendini deli ediyor..nefeside ayni sekilde nefesi tam rahat alamiyor cok yoruluyor..ölürüm babam sana..rengi sapsari halsiz...kiyamam..canimin cani...korkuyorum nasil bir hafta gecirecegiz acaba:KK43:(( para biriktirdim bayramlik alcam demisti 2 hafta evel...baba hadi alalim demis ablam yok vazgectim demis...ne düsünüyorki ?? :KK43:( dualarimiz babam ve herkesle..sizlerde dua edin..sabirlar versin allahim anama...bizlere..

arkadaşım sana özelden mesaj atmaya çalıştım ama mesaj hakkım yokmuş.

öncelikle çok geçmiş olsun, allah yardımcınız olsun. zorlu bir süreç gerçekten, ama dua et allah çektirmesin, herşey allahın takdiri. manevi olarak destek olmak isterim. damdan düşenin halini yine damdan düşen bilir kardeşim. babanıza moral verin lütfen keyifli vakitler geçirin

alaha emanet olun

kızlar hiç ümidinizi yitirmeyin....hastada moral çok önemli...birde erken teşhis çok ama çok önemli...ben kanseri yeneli yıllar oldu...ilk başlarda ölecem diye korkuyordum....kendimi değil çoçuklarım daha çok küçüktü...daha 2 yaşında idi..üvey anne eline düşecek...hep işkence görecek diye.....fakat kendime geldim üzüleceğine savaşacaksın dedim bu hastalıkla.vede öyle yaptım....eşim ve babamın desteğiyle..vede doktorların desteğiyle..inanın yazılarınızı okudukça çok üzüldüm paylaşmak istedim...hepinizin yakınına Allah şifa versin umarım tez zamanda onlarda iyileşirler...

arkadaşım sana özelden mesaj atmaya çalıştım ama mesaj hakkım yokmuş.

öncelikle çok geçmiş olsun, allah yardımcınız olsun. zorlu bir süreç gerçekten, ama dua et allah çektirmesin, herşey allahın takdiri. manevi olarak destek olmak isterim. damdan düşenin halini yine damdan düşen bilir kardeşim. babanıza moral verin lütfen keyifli vakitler geçirin

alaha emanet olun

destegin icin yazin icin cok tsk ederim canim..allah razi olsun..dün doktorla kesin konusulduki cok cok kötü bir durumda degilmis durum..cok cok taze ve cok erken farkedildigi icin cok sanslisiniz dedi..ve zamanimiz cok dedi..rahat rahat hareket edebiliriz dedi..cigerlerinden rahatsiz oldugu icin 3 düsünüp bir hareket etmeliyiz dedi...o yüzden cok icimiz rahat ve korkularimiz binevi azaldi cok sükür..babam buna pek inanmasa bile konusa konusa anlata anlata inandirdik...o büyür yumruk kadar olur diyip duruyo..oysaki 3 4 seneye büyüme yaparmis..ve o kadarda beklenilmiyecek tabiki..insallah yarabbim cigerimizi yüregimizi yakmaz yaradan...cok saol yinede yazdigin icin..sanada herseyi tekrardan hatirlattigim icin cok üzgünüm :KK43:((( allahim peygamber sabri versin ..zor bir durum ama elden hic birsey gelmiyor..annem agladiginda kizdim bugün yine..elimizden birsey geliyomu dedim keske gelse sende bende inaniyorumki cigerimi söker veririm demi dedim evet yapariz dedi ...ama gelmedigi icin dedim her bir göz yasin isyan oluyor allaha dedim..o zaman kendine biraz olsun geldi ve haklisin diyip sükürler edip duaya yöneldi..kiyamam annemede :KK43:( düsünceleri cok ya annemin babamin en büyük ablam küs 4 seneddir bizlere kac sefer annem babam evine gitti yapma etme nolursun diye yalvardi gelmedi dönmedi hatta kovdu evinden hatta tasindi gitti ..bunada cokkk üzülüyolar yaaa napiyim ben yaa :KK43:( kime ne diyim :KK43:((( ah ablam ah insallah pisman olmazsin ....

destegin icin yazin icin cok tsk ederim canim..allah razi olsun..dün doktorla kesin konusulduki cok cok kötü bir durumda degilmis durum..cok cok taze ve cok erken farkedildigi icin cok sanslisiniz dedi..ve zamanimiz cok dedi..rahat rahat hareket edebiliriz dedi..cigerlerinden rahatsiz oldugu icin 3 düsünüp bir hareket etmeliyiz dedi...o yüzden cok icimiz rahat ve korkularimiz binevi azaldi cok sükür..babam buna pek inanmasa bile konusa konusa anlata anlata inandirdik...o büyür yumruk kadar olur diyip duruyo..oysaki 3 4 seneye büyüme yaparmis..ve o kadarda beklenilmiyecek tabiki..insallah yarabbim cigerimizi yüregimizi yakmaz yaradan...cok saol yinede yazdigin icin..sanada herseyi tekrardan hatirlattigim icin cok üzgünüm :KK43:((( allahim peygamber sabri versin ..zor bir durum ama elden hic birsey gelmiyor..annem agladiginda kizdim bugün yine..elimizden birsey geliyomu dedim keske gelse sende bende inaniyorumki cigerimi söker veririm demi dedim evet yapariz dedi ...ama gelmedigi icin dedim her bir göz yasin isyan oluyor allaha dedim..o zaman kendine biraz olsun geldi ve haklisin diyip sükürler edip duaya yöneldi..kiyamam annemede :KK43:( düsünceleri cok ya annemin babamin en büyük ablam küs 4 seneddir bizlere kac sefer annem babam evine gitti yapma etme nolursun diye yalvardi gelmedi dönmedi hatta kovdu evinden hatta tasindi gitti ..bunada cokkk üzülüyolar yaaa napiyim ben yaa :KK43:( kime ne diyim :KK43:((( ah ablam ah insallah pisman olmazsin ....

inan bana kendi babammış gibi sevindim inşallah rabbim şifa verir. ama her hastalıkta olduğu gibi bunda da en büyük tedavi moral ve inanç. rabbimden dilerim ablan ailesiyle barışır sonrasında büyük pişmanlık yaşamaz inşallah. biz de ağladık üzüldük ama herşey allahtan vade dolunca yapacak bişey yok, bunun için hasta olmaya da gerek yok. ben ne insanlar biliyorum kanser hastası ama hala uzun yıllardır yaşıyorlar bunun yanında sapasağlam dediğimiz insanları kaybettik. herşey bahane yani rabbim güzel yaşatsın herkesi. ama bakın dikkat edin gerçekten moral çok önemli o kadar sinsi bir hastalıkki en küçük birşeyde çok hızla ilerleyebiliyor. hiçbirşeyin babanı üzmesine izin vermeyin, onu üzecek şeylerden kişilerden uzak tutun, kötü haber vermeyin.beslenmesine dikkat edin, beslendiği sürece korkmayın, az yesin ama kaliteli yesin. ona hasta muamelesi yapmayın, ilgilenin ama bu ilginin hastalıktan kaynaklandığını belli etmeyin. bol bol fotoğraf çektirin (kimin önce gideceğini allah bilir tabiiki) ve yapması gerekenleri ona anlatın hastalığını bilsinki ne yapacağını da bilsin, bunları yaparsa daha iyi olacağını yapmazsa olmayacağını idrak etmeli. hastalığı kabul ederse tedaviye de daha iyi cevap verir bence. harekettlerini, metobolizbadaki değişiklikleri iyi takip edin, küçücük değişiklikler bile hastalıkli ilgili değişimleri gösterir. hastalıktan dolayı sinirli agresif tavırlar sergileyebilir bunun için de sabırlı olun, sevdiği şeyleri yapmasına izin verin, çok fazla insanla bir arada bulunmasın, bünyesi zayıfladığı için hastalıklara çok açık çünkü. yaşadıklarımızdan öğrendiklerimi anlatıyorum belki yararı olur. babam hastalığını biliyordu ama ne kadar yayıldığını söylemedik ona, hep inandı iyileşeceğine ama vadesi doldu. belkide bu inançtan dolayı babam doktorların dediği kadar acı çekmedi, bir de çok iyi bir ailesi vardı, diliyorum ablana da allah bir yol açar ve yaptıklarından geri döner. bizim içimizi rahatlatan en büyük şey iyi bir aile olmamızdı. bugün babamın gidişinin 40. günü inayorumki çok güzel bir yerden bizi seyrediyor. ablana gerçekten çok üzüldüm içim parçalandı kimin duası kabul olur bilinmez ama dua edeceğim ablan için, rabbim ailesine döndürsün onu diye, yaptıklarından dolayı sonrasında içi yanmaz inşallah. allah bütün hastalara yardım etsin. babam duaya çok açıktı ağrısı olduğu zaman bir fatiha okusak uykuya dalardı çok inanıyordu çünkü, bol bol yasin okuyun şifa niyetine derim, bir fatiha okuyun (fatiha şifa duasıdır, yasin ne niyetle okunursa o niyette olur) rabbim hakkınızda hayırılısını nasip etsin inşallah.

inan bana kendi babammış gibi sevindim inşallah rabbim şifa verir. ama her hastalıkta olduğu gibi bunda da en büyük tedavi moral ve inanç. rabbimden dilerim ablan ailesiyle barışır sonrasında büyük pişmanlık yaşamaz inşallah. biz de ağladık üzüldük ama herşey allahtan vade dolunca yapacak bişey yok, bunun için hasta olmaya da gerek yok. ben ne insanlar biliyorum kanser hastası ama hala uzun yıllardır yaşıyorlar bunun yanında sapasağlam dediğimiz insanları kaybettik. herşey bahane yani rabbim güzel yaşatsın herkesi. ama bakın dikkat edin gerçekten moral çok önemli o kadar sinsi bir hastalıkki en küçük birşeyde çok hızla ilerleyebiliyor. hiçbirşeyin babanı üzmesine izin vermeyin, onu üzecek şeylerden kişilerden uzak tutun, kötü haber vermeyin.beslenmesine dikkat edin, beslendiği sürece korkmayın, az yesin ama kaliteli yesin. ona hasta muamelesi yapmayın, ilgilenin ama bu ilginin hastalıktan kaynaklandığını belli etmeyin. bol bol fotoğraf çektirin (kimin önce gideceğini allah bilir tabiiki) ve yapması gerekenleri ona anlatın hastalığını bilsinki ne yapacağını da bilsin, bunları yaparsa daha iyi olacağını yapmazsa olmayacağını idrak etmeli. hastalığı kabul ederse tedaviye de daha iyi cevap verir bence. harekettlerini, metobolizbadaki değişiklikleri iyi takip edin, küçücük değişiklikler bile hastalıkli ilgili değişimleri gösterir. hastalıktan dolayı sinirli agresif tavırlar sergileyebilir bunun için de sabırlı olun, sevdiği şeyleri yapmasına izin verin, çok fazla insanla bir arada bulunmasın, bünyesi zayıfladığı için hastalıklara çok açık çünkü. yaşadıklarımızdan öğrendiklerimi anlatıyorum belki yararı olur. babam hastalığını biliyordu ama ne kadar yayıldığını söylemedik ona, hep inandı iyileşeceğine ama vadesi doldu. belkide bu inançtan dolayı babam doktorların dediği kadar acı çekmedi, bir de çok iyi bir ailesi vardı, diliyorum ablana da allah bir yol açar ve yaptıklarından geri döner. bizim içimizi rahatlatan en büyük şey iyi bir aile olmamızdı. bugün babamın gidişinin 40. günü inayorumki çok güzel bir yerden bizi seyrediyor. ablana gerçekten çok üzüldüm içim parçalandı kimin duası kabul olur bilinmez ama dua edeceğim ablan için, rabbim ailesine döndürsün onu diye, yaptıklarından dolayı sonrasında içi yanmaz inşallah. allah bütün hastalara yardım etsin. babam duaya çok açıktı ağrısı olduğu zaman bir fatiha okusak uykuya dalardı çok inanıyordu çünkü, bol bol yasin okuyun şifa niyetine derim, bir fatiha okuyun (fatiha şifa duasıdır, yasin ne niyetle okunursa o niyette olur) rabbim hakkınızda hayırılısını nasip etsin inşallah.

bu yazdiklarini anneme tek tek okudum hem agladoi hem dinledi...sana senlami var..yavrum benim diyo sana..kiyamam..allahim insallah babamizi aci cekerken göstermez bile..hersey allahin elinde tabiki..biz yinede isteyeceklerimizi isteyelim..yasin cok okuduk..ablam kurani hatim etti..özel sifa duasini dagittik tanidiklara hep okudular..duasi yapilacak en kisa zamanda..insallah insallah yarabbim karsiligini gösterir..allaha emanet ol..herzaman icin yazacagim sana..kendine iyi bak..öpüyorum

bu yazdiklarini anneme tek tek okudum hem agladoi hem dinledi...sana senlami var..yavrum benim diyo sana..kiyamam..allahim insallah babamizi aci cekerken göstermez bile..hersey allahin elinde tabiki..biz yinede isteyeceklerimizi isteyelim..yasin cok okuduk..ablam kurani hatim etti..özel sifa duasini dagittik tanidiklara hep okudular..duasi yapilacak en kisa zamanda..insallah insallah yarabbim karsiligini gösterir..allaha emanet ol..herzaman icin yazacagim sana..kendine iyi bak..öpüyorum

anneciğinin ellerinden öperim, aleykümselam. herşey allahtan, allah şifa versin, çektirmesin, isyan ettirmesin inşallah.duadan vazgeçmeyin sakın, allahtan başka kimimiz varki zaten.allaha emanet olun. lütfen her zaman yaz, durumları anlat, bende dua edeceğim

Arkadaşlar babacan tavırları, güleryüzü ve hastasıyla olan yakın ilgi ve alakasıyla hastalarına koyduğu doğru teşhisleriyle Prof.Dr.yaşar İSTEK hocamın cennetle ödüllendirilmesini yüce allahtan duacıyım.Hocam Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin.Babamın hastalığında ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası yakın tavırlarınızla babamı tekrar sağlığına kavuşturdunuz ve bu konuda herhangi bir ücret talep etmediniz.Böyle özel insanların ödüllendirilmesini rica ediyorum.
Saygılarımla,
Türkan ELVİN

Son düzenleme:
teşhis konulalı 8 ay oldu. 8 ayda ne duyduysak yaptık. şimdi mi allah bugünümüzü aratmasın diyorum ama:KK43:
ağrılar artıyor günden güne hem de çok şiddetli. sağ koluda şişiti (doktora basit bir beze olduğunu söylettik) ve 3 gün önce karnında da bir şişiklik başladı. beynindekileri söylemiyorum bile....
halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık....

şifa allahtan....
rabbim bütün hastalalara şifa versin, çektirmesin, isyan ettirmesin:KK58:

arkadaşım merhaba başınız sagolsun.benım babamında ramazanda akcıger kanserı oldugunu ögrendık.4. evresındeymıs 5. kemotrapısını aldı.bogazında var sessı cıkmıyo dıye cok uzuluo.Allahıma cok sukur kı beynıne sıcramamıs.cok korkuyorum cooookkkkkk..

arkadaşım merhaba başınız sagolsun.benım babamında ramazanda akcıger kanserı oldugunu ögrendık.4. evresındeymıs 5. kemotrapısını aldı.bogazında var sessı cıkmıyo dıye cok uzuluo.Allahıma cok sukur kı beynıne sıcramamıs.cok korkuyorum cooookkkkkk..

allah yardımcınız olsun kardeşim. bütün o evreleri yaşadık, radyoterapi kemoterapi....... üzmek istemem seni, en büyük ilaç moral moral moral.....

benim de babam geçtiğimiz temmz ayında akciğer kanserinden vefat etti. 10 ay içinde oldu herşey. allah düşmanıma vermesin böyle hastalık. babamınki bütün vücudunu sarmıştı. ama ümidiniz kaybetmeyin sakın. çok duyuyorum ben bu hastağı yenip de hayatına devam edeni. allah bizim için böylesini yazmış. isyan etmek istemedim hiç. allahım tüm hastalar şifa versin inşş.

selam kızlar....şükür aranıza döndüm..hastalarımızın hepsine acil şifalar diliyorum.babam artık 4.evrede gitmesin diye yoğun caba sarfedeiyoruz.allah sonumuzu ha<yr etsin:KK43:

merhaba arkadaşlar hepinize allah sabır güç versin uzun zamandır okuyorum yazılanları ama yazmaya gücüm bile olmuyor 6 ay önce bi sabah telefon geldi turp gibi olan babamdan beyin kanaması geçiyor diyo hastaneye yatırmışlar tam 1 ay hastanede yatırdilar doktorlar boş yere ödem var diye daha sonra tomografi çekildi tümörden şüphelenildi uludağ üniversitesine yollandı meger babacıgım beyin kanaması geçirmemiş beyinde tümör kanama yapmış acil bi şekilde ameliyata aldılar çok şükür iyi bi ameliyat geçirdi derken kötü sonuç yüzümüze tokat gibi patladı tümör başka bi yerden sıçramış dendi araştırmalar sonucu meger akcigerlerden sıçramış yani benim canım babacım akciger kanseriymiş tekrar bi ameliyat bu sefer cigerleri temizlediler başarılı bi ameliyat geçirdi lenf bezlerini filan komple aldılar şimdi kemoterapiye başladık ilk kürü 20 gün önce aldık ama babaın iştahı git gide azaldı zayıfladı halsizleşti dün 2. kürü almaya gittik doktorumuz biraz toplanması gerek dedi 90 şişe mama verdi inşallah onları içebilir biran önce toparlanırda ve şu illetten bir an önce kurtulur dualarınızda bizide eksik etmeyin ne olur ben inanıyorum atlatıcak inşallah canım babam

canım allah yardım etsin.ama herşeye hazır ol.bana kızabilirsin.fakat kaçış mümkün olsa inan önce ben babamı kacırırdım.ama değil freni patlayan,yüklü kamyon gibi duvara doğru gidiyoruz:18:

yazzıların bazılarını okuyabildim allah hepimizin yardımcısı olsun çok sinsi pis bir hastalık bu ya erken teşhis çok önemli bazı kanser türleri iyileşebilyor ama akciğer çok zor ben eniştemi kaybedeli 11 gün oldu akciğer kanserinden 4.evreymiş öğrendiklerinde kemoterapi vb.bir sürü sıkıntılı dönem hepsi biraz ömür uzatmak içinmiş dr.1 sene anca yaşar dedi 1 senesi dolalı 1 hafta geçmişti vefat etti 55 yaşında:KK43:çok zor ilaçlardan kilo aldı ilk aylar sonra çok çok zayıfladı psikolojisi bozuldu bayılıyordu en zamanlar dr.mamaya başlamıştı.en 2 gününde kolu ağrıyor dedi sol göz kapağı düşüyordu ve omzu aşağıa doğru eğiliyordu ciğerlerinden parça kopuyordu herhalde habire kan kustu nefesi zorlaştı.insanın elinden bir şey gelememesi çok acı

Rabbim herkese şifa versin...benim babamda akciğer kanseri , sol akciğerinin yarısı alındı canım babamın, ameliyattan 1 ay sonra kemoterapiye başladık, kemoterapi sürecimiz de bitti elhemdüllah, babam iyi şimdi elhemdüllah...

hep bizden uzak olur başımıza gelmez diye düşüyor insan, ilk duyunca şok olduk hepimiz, ve hep en kötüsünü düşündük...Allah razı olsun eşim sakinleştiriyodu bizi, yoksa ben,abim ve kız kardeşim bitmiştik...ilk duyduğumda evdeki bütün camları aynaları indirmiştim...üstelik babam sigarayı bırakalı 10 yıl omuştu...ndn artık sigara içimiyor ndn hasta oldu ki diyoduk hep..., üstelik çokta sağlıklı beslenirdi, günde en az 1 saat yürüyüş filan yapardı...ama o kadar aciz kullarıyız ki , ne yaparsak yapalım Rabbim verince veriyor, başımız gözümüz üstüne deyip tedavi için koşturmaya başladık....ilk duyunca çok isyan ettik, canım babamda ameliyattan sonra hastanede yatarken "arkadaşlarım geziyo ben bu haldeyim" derdi, çok üzülürdüm, ama belli etmezdim içime atardım hep, babama tek tesellim "Rabbim günahlarını döküyor, sabret babacığım mükafatını göreceksin, sakın isyan etme" ...hep böyle derdim.. Rabbim kimseye yaşatmasın, verirse de şifasıyla birlikte versin inş

kanser hastası olan yakınlara en önemli tavsiyem mutlaka ama mutlaka günde en az yarım kg yoğurt yedirin, ev yoğurdu...vücudu çok temizliyor ve savaşıyor en az yarım kg...yiyebiliyorsa daha fazla hatta...

kemoterapi sırasında ek gıda filan önermiyor doktorlar ama yoğurt zararsız...bir de kemoterapi gören yakınlarınıza hergün mutlaka avakado yedirin, ne çok sert ne çok yumuşak olsun, doğrayın ve yanına mutlaka portakal dilimleyin etkisini artırır, avakado kemoterapinin yarattığı kan değerlerinin düşmesini önlüyor, hergün yedirirseniz değerler hep normal de bile kalabiliyor...

bir de özellikle kemoterapi sırasında vücutları mikrop-enfeksiyona açık oluyor, her yediğini mutlaka sirkede bekletin, salatalarına birkaç damla sirke damlatın, belli bir süre belki 1 yıla yakın tabaklarını-bardaklarını-kaşıklarını hep ayrı tutun ve kullanmadan önce mutlaka sirkede bekletin...

benim babam akciğer kanseriydi ve akciğer e iyi gelen gıdaları yedirmeye çalıştık, turp özellikle siyah turp-kabuğunu saymadan sirkede bekletin ,iyice yıkayın ve siyah kabuğuyla birlikte yemesini sağlayın... özellikle brokoli, mantar, ananas, nar ... mutlaka hergün enaz 1 tanesini yedirmeye çalışın.... dere-tere otu, roka.. bol bol yeşillik...ama sirkede bekletin mutlaka...soğan-sarımsak mutlaka...baharda kiraz çıkarsa bol bol kiraz....

eğer hastanın şekeri de varsa meyve yedirin korkmayın şekeri çıkar diye, meyveden bir 5 dk sonra ya 1 kase yoğurt yedirin ya da büyük bir bardak az sulandırılmış ayran biraz daha koyu kıvamlı ayran içirin...meyve şekerinin etkisin yok eder.

benim annemde karaciğer kanseri hatta ameliyat yeni oldu bugün hatta şuanda dr sonucu söyluyor biz biliyoruz ama kendisi bilmiyor tedavi görceğini.. allahım nerde varsaa allah accil şifalar versin... ne kadar zor anlatamam.. ama moral çok önemli allahın izniyle bunuda atlatıcaz...

X