Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bende 2 aydır aknetrent kullanıyorum bikaç gün sonra 3. ayıma başlıcam.Sabah 20mg akşam 10 mg alıyorum.Çok şükür bende yan etki yapmadı dudaklarım bile çok kurumadı.

Benim merak ettiğim tedavi bittikten sonra yine sivilceler tekrarlar mı ? O kadar tedavi görüyoruz ama ya sonra yeniden tekrarlarsa diye korkuyorum.Acaba bi bilgisi olan var mı?

Bende 2 aydır aknetrent kullanıyorum bikaç gün sonra 3. ayıma başlıcam.Sabah 20mg akşam 10 mg alıyorum.Çok şükür bende yan etki yapmadı dudaklarım bile çok kurumadı.

Benim merak ettiğim tedavi bittikten sonra yine sivilceler tekrarlar mı ? O kadar tedavi görüyoruz ama ya sonra yeniden tekrarlarsa diye korkuyorum.Acaba bi bilgisi olan var mı?

Ben dahaa 22. günümdeyiim amaa etrafimda bu ilaci kullanan cok kisiii olduu onlardan duydugum kadariylaa ki kullanali 10 yil olmuus duzenli temizledigin zamaan hiic cikmiyomuus ciksa bilee kucuk ve gecici umarim bizdede oylee olur :) senin izlerin var miydi varsa ne durumdaa

Kızlar bende bugün aknetrent kullanmaya başladım. sabah 10 akşam 20 toplamda 30 mg alıyorum. Bütün yan etkilerini okudum sanırım ağır geçecek bir dönem ama kullananların hepsi sonuçtan çok memnun. Yalnız ciltteki izler ve çukurar için tedavi bitiminde kimyasal peeling yada lazer tedavisi yaptırmak gerekiyormuş galiba. onu yaptıran var mı aranızda. Daha çk erken bu sorular için biliyorum ama ilk günden stres oldum 7 senelik akne kabusum sona erer inşallah :KK9:
kimyasal peelingdense leke tedavisi uygulaman daha iyi sanırım dermatologun gerekli yönlendirmeyi yapar zaten =)

6. Aya gectim ama ilaca 5 gun ara vermek zorunda kaldim
.cunku grip olmusum ve penisilin kullaniyorum. doktorum penisilin bitene kadar ara ver sorun olmaz dedi

Kizlar ben aylardir dusunuyorum ama sonunda bugun gittim doktora yarin ilaca basliyorum sabah 20 aksam 20 kullanacam ama okuduguma gore genelde gunde 30 mgrm kullaniyosunuz bu dozda baslamak daha zor olur mu acaba ?

Kizlar ben aylardir dusunuyorum ama sonunda bugun gittim doktora yarin ilaca basliyorum sabah 20 aksam 20 kullanacam ama okuduguma gore genelde gunde 30 mgrm kullaniyosunuz bu dozda baslamak daha zor olur mu acaba ?

Bende toplam 40 mg kullaniyorum 25. Gunuum suana kadar cook sukur dudak kurulugu disinda yan etkisini gormedim

Bende toplam 40 mg kullaniyorum 25. Gunuum suana kadar cook sukur dudak kurulugu disinda yan etkisini gormedim
Sivilcelerin nasil canim kusma donemin basladimi ben daha bugun basladim ilaca sonunu cok merak ediyorum

kızlar ben 4 aydır kullanıyorum ama bi sorunum var şu anda işe başladığım için izin alamayacağım istanbul avrupa yakasında bildiğiniz ve pazar günü çalışan bir cilt doktoru varmı lütfen yardımcı olun tedaviyi bırakmak istemiyorum

Sivilcelerin nasil canim kusma donemin basladimi ben daha bugun basladim ilaca sonunu cok merak ediyorum
Baslarda 2 kocaman sivilce ve ardından kucuuk iltihapli sivilceler onceden cikti amaa simdi cook azaldi pekte korktugum gibii olmadi umarim boylee devam edeer :)

Baslarda 2 kocaman sivilce ve ardından kucuuk iltihapli sivilceler onceden cikti amaa simdi cook azaldi pekte korktugum gibii olmadi umarim boylee devam edeer :)
Insallah darisi bana 😊 sen ilaca baslamadan once siwilcen cokmuydu?

Merhaba arkadaşlar bende 17 şubatta başladım 22 şubatta aşırı baş dönmesiyle bıraktım tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum cildim yağlı bu arada safra kesemde yok bu ilacın bi zararı olurmu bilmiyorum

5.ayıma girdim bugün 50 mg devam ediyorum. Bu ay doktor bana azeltin verdi. Bir ay boyunca haftada 3 gün içmem gerekiyormuş. Bu ay yüzümdeki sivilceler artmıştı. Bundan dolayı antibiyotik verdi. Çok aktif olmasa da yüzüm sivilceli maalesef :KK43:

5.ayıma girdim bugün 50 mg devam ediyorum. Bu ay doktor bana azeltin verdi. Bir ay boyunca haftada 3 gün içmem gerekiyormuş. Bu ay yüzümdeki sivilceler artmıştı. Bundan dolayı antibiyotik verdi. Çok aktif olmasa da yüzüm sivilceli maalesef :KK43:

En kisa zamanda geceer umarim :) tedaviye baslamadan oncee izleriniz var miydi acabaa

Ben bugün başladım ve zaman hiç geçmicek gibi geliyo.Doktor sol yanağımdaki sivilcelerden oluşan yaranın izinin geçmiceğini söyledi çok moralim bozuldu ama diğerleri için bişe söylemedi yüzümde bölge bölge sivilce var tamamında yok.

Bir de doktor bilgisayara önce zoratenin yazdı sonra neyse orjinali olsun dedi roaccutane yazdı ama eczaneci 40 tl olduğunu söyledi ve bana hiç para almadan aknetrent verdi bi problem olur mu sizce ?

Arkadaşlar bu 7. ayım ilk ay 30mg ikinci ve üçüncü ay 60mg kullandım geri kalan 4ay boyunca 50 mg kullandım. ve sonucu söylüyorum: pozitif tarafı artık sivilce çıkmıyor ve yüzüm bebek gibi yumuşacık ve tertemiz :KK42: kötü tarafı ise tedavim hala bitmedi ve hiçbir sorunum olmamasına rağmen o kadar psikolojim bozuldu ki evden cıkmak bile insanlara karışmak istemiyorum, cok hasta olsam antibiyotik bile içmek istemiyorum haplardan tiksindim artık, aynaya bakamıyorum yüzüm yaşlanmıs gibi hissediyorum, eklem ağrıları cok siddetli kolumu kıpırdatsam çıtır çıtır yapıyor, hiçbirseye halim kalmadı, en önemlisi de yüzümün çene kısmındaki sarı tüyler uzamaya başladı normal ortamda belli olmasa bile yüzüme güneş vurunca sarı sarı parlıyor ve oturup ağlamak istiyorum üstüne bide yüz kızarması eklenince bin pişmanım başladıgıma.. diyecegim o ki ilk dönemlerdeki yok dudak kuruması yüz soyulması vs seyleri hiç takmayın asıl yan etkilerini ilerde görceksiniz bunu sizi korkutmak icin söylemiyorum arkadaşlarım sadace hazırlıklı olun diye söylüyorum :2: kendinize iyi bakın eğer bu yola başladıysanız da yarı da bırakmayın ki uğraştıgınıza degsin :KK75:

X