Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Tedavimin bitmesine son 25 gun.. iple cekiyorum vallahi.. artik bi an once bitsinde rahat bi nefes alayim. yok yan etki yapacakmi ? Yuzum soyulacak mi? Burnum asiri kanayacak mi . pisman olacak miyim.. acaba yarida biraksam mi.. vucuduma geri donussuz hasarlar mi verecek.. dusun dusun dur aksama kadar.. hayirlisi ile bitince millete birseyler ismarlayacam :))))

Tedavimin bitmesine son 25 gun.. iple cekiyorum vallahi.. artik bi an once bitsinde rahat bi nefes alayim. yok yan etki yapacakmi ? Yuzum soyulacak mi? Burnum asiri kanayacak mi . pisman olacak miyim.. acaba yarida biraksam mi.. vucuduma geri donussuz hasarlar mi verecek.. dusun dusun dur aksama kadar.. hayirlisi ile bitince millete birseyler ismarlayacam :))))

Peki yüzünüz ne durumda şimdi ben pazartesi dördüncü ayıma gireceğim

Ilk basladigim zamana gore masallah cok iyi.. sag yanagimin alti cok berbat olmustu onlarin izi bile gitti cok sukur.. doktor leke tedavisine gerek bile kalmaz dedi.. son bir aydir sivilce de hic cikmadi

İnşallah benimde öyle olur sag yanagimda çok fazla sivilce çıkmıştı bu ay çok çıkmadı ama izleri duruyor

Kizlar bugun 8. Gunum dudaklarimda cok bi kuruluk yasamadim daha cok sukur ama yuzum pul pul soyuluyo we cok kasiniyo normaldede cildim cok hassas elim durmuyo kasiyorum we kalkan derileri kopariyorum iz kalirmi acaba? Bide gunde en az bi siwilce mutlaka cikio

Kızlar selammm Tedavi süreci nasıl gidiyor ?
Bu ilaç tüylenme yapıyor mu, yapıyorsa geçici mi ? Bende sankş oluşuyo sarı ince tüyler :KK43: vallaha çok tırsyıroum düzelsin die tüylenip çıkmayalım :KK43:
geçeci mi dir? başına gelen varmı? tedavisi devam eden, biten arkadaşlar var mı böyle birşey ?

Kizlar bugun 8. Gunum dudaklarimda cok bi kuruluk yasamadim daha cok sukur ama yuzum pul pul soyuluyo we cok kasiniyo normaldede cildim cok hassas elim durmuyo kasiyorum we kalkan derileri kopariyorum iz kalirmi acaba? Bide gunde en az bi siwilce mutlaka cikio

belki cok bi leke bırakmaz ama yine de pek fazla oynayıp tahriş etmesen iyi olur.. benim yüzüm bir gün bile pullanıp soyulmadı...

Kızlar selammm Tedavi süreci nasıl gidiyor ?
Bu ilaç tüylenme yapıyor mu, yapıyorsa geçici mi ? Bende sankş oluşuyo sarı ince tüyler :KK43: vallaha çok tırsyıroum düzelsin die tüylenip çıkmayalım :KK43:
geçeci mi dir? başına gelen varmı? tedavisi devam eden, biten arkadaşlar var mı böyle birşey ?

bi ara sanki bende de oluyor gibi geldi .. ama sonra gözüme hiç çarpmadı..

Bende de aynı göz kuruluğu oldu. son 1,5 aydır gözlerim kan çanağı gibi kıpkırmızı, sabahları da gözlerimi zor açıyorum. Önce yakındaki sağlık ocağına gittim "sunni gözyaşı damlası" kullananlar olmuş ilaç göz kuruluğu yaptığı için. Bana iyi dr denk gelmez sağlık ocağındaki dr nin değil daha fazla ilgilendiği için eczacının verdiği damlayı kullandım. Dönem dönem yine oluyor kızarıklık. Damla geçiriyor baya batma falan azalıyor.

Cildiye doktoruma gittim 3 ay bitti benim artık. kısmetse ağustos 20de bitecek tedavim. Gözlerimde ki kızarıklığı görünce "göz doktoruna görün bazen göz kuruluğu nedeni ile ilacı bıraktırıyoruz" dedi.

3 aydır dudaklarım kötü, yüzüm, alnım, burnum, yanaklarım soyuluyor. Dudaklarım yeri geliyor çok derin yarılıyor yemek yiyip su içemiyorum bile. Bu da yetmiyor gibi eklem ağrısı dayanılmaz derecede. Cildiye uzmanı eklem ağrısı yaptığı için ilacı günde 20mg düşürmek istedi fakat ben düşürmek istemiyorum yoksa tedavi süresi ağustos değil eylül olacak artık tahammül edemiyorum çıkan sorunlara.

Ben kendimi baya güçlü bünyeli zannederdim ama ilacın yaptığı etkilerden sonra bir daha kullanmak istemiyorum kesinlikle.

Dediğim gibi göz kuruluğu için eczaneye yada dr den sorup bi göz damlası alın, 2. yada 3. gün çok rahatlarsınız.

cnm mrb :) bende hem kuruluk hemde göz kanlanmaıs var yarın doktoruma gidicem inş bakalım ne diyecek. Asıl soracağım şu eczaneden reçetesiz alabileceğimiz göz kuruluğu için damla adı verebilir misin acaba? bol su tüketirsek göz kuruluğu azalır mı acaba?

cnm mrb :) bende hem kuruluk hemde göz kanlanmaıs var yarın doktoruma gidicem inş bakalım ne diyecek. Asıl soracağım şu eczaneden reçetesiz alabileceğimiz göz kuruluğu için damla adı verebilir misin acaba? bol su tüketirsek göz kuruluğu azalır mı acaba?

Öncelikle geçmiş olsun canım. Bol su içtim ben tedavim boyunca ama gözüme hiç faydası olmadı. Benim kullandığım damlanın ismi OCULOTect. Sunni göz yaşı diye geçiyor yanlış hatırlamıyorsam.
Kullanınca 2-3 gün sonra faydasını görürsün ama madem yarın doktor kontrolün var bi sor doktoruna göz için ne önerir. Çünkü bu ilaç benim gözlerimi bozdu. Kızarıklıklar başladığında dozu azalttık, göz doktoru ise ilacı bırak dedi ama ben tedaviyi yarım bırakmamak için bırakmadım. Gözlerim bozuldu sadece :KK43:
Ben dozu azalttığım için 1,5 ay uzadı tedavim. 7,5 ayda bitti yani. Biteli 8 ay kadar oldu. Cildim şuan tertemiz, Yağlı-baharatlı şeyleri çok fazla tüketirsem minicik kızarıklık oluyor sadece. İnşallah seninde gözlerini bozmaz ilaç. Sen önce cildiye doktoruna sonra eczaneye sorabilirsin damlanın hiç bi sakıncası yok buraya ben yorum yazdığımda 40 lı sayfalardaydım kim bilir kaç arkadaş kullandı damla hepsi memnun.
Umarım sorunsuz atlatırsın tedavi dönemini. Soracağın bişey olursa istediğin zaman sorabilirsin. Geçmiş olsun :)

Merhaba kızlar,

Ben Aknetrent ile 35. günümdeyim. Kullandıgım doz günlük 20 mg.

1-10 gün arası cildim soyuldu ve biraz sivilce çıkışı yaşandı. Dudaklarım parçalandı. Bir kez de burnum kanadı.
10-35 gün arasında ise devamlı olarak cilt vitamini takviyesi aldım. Cildimi SebaMed köpük temizleyicisi ile temizledim ve her gün SebaMed Tonik ile sildim. Ayrıca her gün nemlendirdim ve Solante Pigmenta güneş koruyucusu kullandım.

Şu anda yalnızca adet öncesi 2-3 sivilce çıktı ve 2-3 gün içinde söndü. Cildim beyazlaştı ve parlamaya başladı sağlıklı biçimde. Ayrıca siyah noktalarım da ortadan kalktı.

Tedavi sürecimi ben de yazmaya devam edeceğim.:KK51:

Sevgiler,

Öz

ya canım ciddi misin içimi çok rahatlattın :) çok sağoll simdi var mı oyle birşey bitti dimi senin tedavin
Yok canim daha bitmedi ama son ayimdayim artik.. bide simdi hic yok tuylenme falan.. hatta bence bastada yoktu sanki. bana gore yuzumuz kotu halde iken tuyler goze carpmiyordu. yuzumuz toparlanmaya baslayinca dikkat aslinda hep var olan tuylere takildi hepsi bu :))))

belki cok bi leke bırakmaz ama yine de pek fazla oynayıp tahriş etmesen iyi olur.. benim yüzüm bir gün bile pullanıp soyulmadı...

Benim cildim normaldede cok hassas oldugu icin belki daha fazla yasadim soyulmayi. Sen son ayindasin demi canim kac ay kullandin yuzun nasil iz siwilce bittimi?

Yok canim daha bitmedi ama son ayimdayim artik.. bide simdi hic yok tuylenme falan.. hatta bence bastada yoktu sanki. bana gore yuzumuz kotu halde iken tuyler goze carpmiyordu. yuzumuz toparlanmaya baslayinca dikkat aslinda hep var olan tuylere takildi hepsi bu :))))

çok teşekkür ederim canım:) umarım dediğin gibi olur. Ya çok sey sordum biliyorum ama bir şey daha sorsam :KK17:
Hafta sonu arkadaşımla buluştuk oda bu ilaçtan kullanıomuş. 6 ay felan olmuş eski halini göstredi kız önceden hiç yoktu onda benm gibi benmde sonradan çıktı birde cildim o kdar hassas ki her şeyi kullanamazdım zaten :KK43: neyse konuyu dağtım bem boğazlarım şişmişti çok fena kulaklarıma felan vuruodu dr 10 tane iğne ayrıca iğnelr bitince antibiyorık mide koruyucu agrı kesici bi poşet ilaç verdi. ( salgın hastalık yakalanan iyileşemio nerdeyse 1 ay olcak çektim. ) velhasılı ben iğneeri vurundum tam iyileştim dedim geri başladı antibiyotiği de içtim mecburen sonra arkadaş dun demesn mi sakın dedi ilaç kullanma vucud ilacı depoluyo karacigere çok zarar verir senın 2. ay zaten dedi ama aklında olsn sakın birdha kullanma bana ağrı kesici bile içme dediler dedi. dondum kaldım. ama olan oldu artık ee hasta olunca felan sen ne yaptın cnm var mı zararı ki yani zararı vardır da hasta olunca ne olcak :KK43: ( inşallah olmayız da bu surecte rabiim sağlık sıhhat şifalar versin cumlemize ) çok uzun yazdım k. bakma bu arada :KK17:

Son düzenleme:
Benim cildim normaldede cok hassas oldugu icin belki daha fazla yasadim soyulmayi. Sen son ayindasin demi canim kac ay kullandin yuzun nasil iz siwilce bittimi?
evet canim ben son ayimdayim.. toplamda 6 ay kullanmis olacam.. yuzum ilk zamana gore gercekten masallah diyeyim cok iyi.. sivilce su anda yuzumde hic yok. yuzum puruzsuz ve siyah noktadan eser yok.. sadece asiri derecede oynadigim soydugum sivilcelerin eskiden kalma izleri ardi onlarinda rengi yavas yavas açiliyor.

çok teşekkür ederim canım:) umarım dediğin gibi olur. Ya çok sey sordum biliyorum ama bir şey daha sorsam :KK17:
Hafta sonu arkadaşımla buluştuk oda bu ilaçtan kullanıomuş. 6 ay felan olmuş eski halini göstredi kız önceden hiç yoktu onda benm gibi benmde sonradan çıktı birde cildim o kdar hassas ki her şeyi kullanamazdım zaten :KK43: neyse konuyu dağtım bem boğazlarım şişmişti çok fena kulaklarıma felan vuruodu dr 10 tane iğne ayrıca iğnelr bitince antibiyorık mide koruyucu agrı kesici bi poşet ilaç verdi. ( salgın hastalık yakalanan iyileşemio nerdeyse 1 ay olcak çektim. ) velhasılı ben iğneeri vurundum tam iyileştim dedim geri başladı antibiyotiği de içtim mecburen sonra arkadaş dun demesn mi sakın dedi ilaç kullanma vucud ilacı depoluyo karacigere çok zarar verir senın 2. ay zaten dedi ama aklında olsn sakın birdha kullanma bana ağrı kesici bile içme dediler dedi. dondum kaldım. ama olan oldu artık ee hasta olunca felan sen ne yaptın cnm var mı zararı ki yani zararı vardır da hasta olunca ne olcak :KK43: ( inşallah olmayız da bu surecte rabiim sağlık sıhhat şifalar versin cumlemize ) çok uzun yazdım k. bakma bu arada :KK17:
Yok canim onemli degil . ama arkadasin hakli ben bu kis ilaci kullandigim surec boyunca 3 defa grip oldum ilk ikisinde ilacsiz gecirmeye calistim ama cok zorlandim.. 3. Su beni resmen yikti ve doktor 10 tane penisilin verdi ve penisilin en agir antibiyotiklerdendir.. anlayacagin karacigerim asiri yorulacakti . doktoruma sormadan sivilce haplarina ara verdim cunku bende hemsireyim ve durumun farkindaydim.doktora sonradan soyledim iyi yapmissin dedi.. bende migren var basim agridiginda igne yaptirmazsam gecmez ama mecbur katlaniyorum . cunku zaten bu ilaclar yoruyo bide ben yük bindirmiyorum.. sende ekstra ilac kullanmamaya calis mumkun oldugunca...rabbim can sagligi versin..

Yok canim onemli degil . ama arkadasin hakli ben bu kis ilaci kullandigim surec boyunca 3 defa grip oldum ilk ikisinde ilacsiz gecirmeye calistim ama cok zorlandim.. 3. Su beni resmen yikti ve doktor 10 tane penisilin verdi ve penisilin en agir antibiyotiklerdendir.. anlayacagin karacigerim asiri yorulacakti . doktoruma sormadan sivilce haplarina ara verdim cunku bende hemsireyim ve durumun farkindaydim.doktora sonradan soyledim iyi yapmissin dedi.. bende migren var basim agridiginda igne yaptirmazsam gecmez ama mecbur katlaniyorum . cunku zaten bu ilaclar yoruyo bide ben yük bindirmiyorum.. sende ekstra ilac kullanmamaya calis mumkun oldugunca...rabbim can sagligi versin..

Canım çok teşekkür ederim. bugün içmedim ilaç bıraktım inşallah tedavi süresince hastalık yaşamayız. dikkat edicem ama şimdi kullandım ben ya işte korkuorm sıkıntı olursa diye :KK43: bugün içmedim zaten. ama 10 tane antibiyotık iğne ismini hatırlamadım multısef mi neydi işte sonrasondaki antibiyorık erasef di.çok içtim ama ben artık öğrenince bıraktım :KK43: bide ben aylık düzenli b12 vurunuyorum onun sakıncası olur mu sence?

Arkadaşlar bugün dördüncü ayıma girdim ilk iki ay 30 üçüncü ay 40 bu ay 50 mg verdi artık sivilce çıkmıyor sadece izler var oynamadigim için çabuk gecermis

X