Ankara'da dedem için huzur evi arıyorum..

doğru bi karar dedenizi huzur evine vermeniz.dedeniz içinde çok iyi gelir orası.
kendi yaşıtlarıyla sohbet etmek,vakit geçirmek ona çok iyi gelir.siz nekadar çabalasınızda dedeniz huzur evinde daha huzurlu olacaktır.çok dikkat edin,seçici olun huzur evi ayarlarken.tabiki sizde lütfen sık sık ziyaretine gidin,onu oralarda tek bırakmayın.evet bazı arkadaşlar fevri çıkışlar yaparak saçmalamış gene.ne var canım dedisini huzur evine versin,huzur evi kötü bir yermi.

Arkadasim bunlar sirf huzurevindemi yapilir ...nerde görülmüs huzurevini seven...evinde olsun bir iki arkadasi olsun .

Yaşlandığımda kimseye yük olmak istemiyorum. Eğer o günleri görebilirsem kendime bakamaz hale gelmeden huzur evine gitmeyi düşünüyorum. Son derece nezih sağlıklı kurumlar var. Ben kendi adıma orada yaşamanın daha uygun olduğu kanaatindeyim. Ama bu demek değildir ki kendi yaşlılarıma bakmayacağım. Elimden geleni yaparım elbet. Ama ben bunu kimseden beklemiyorum
ınsan eti ağırdır arkadaşlar. Bence konu sahibinin haklı gerekçeleri vardır..

yaşlandıkları zaman huzur evine gitmek isteyen arkadaşlar, yaşlandıkları zaman da tekrar aynı yorum yaparlar mı acaba... yaşlı psikolojisi ile şuan bulundukları durumu bir tutmasalar keşke.. hiçbir yaşlı güle oynaya huzur evine gitmez...

doğru bi karar dedenizi huzur evine vermeniz.dedeniz içinde çok iyi gelir orası.
kendi yaşıtlarıyla sohbet etmek,vakit geçirmek ona çok iyi gelir.siz nekadar çabalasınızda dedeniz huzur evinde daha huzurlu olacaktır.çok dikkat edin,seçici olun huzur evi ayarlarken.tabiki sizde lütfen sık sık ziyaretine gidin,onu oralarda tek bırakmayın.evet bazı arkadaşlar fevri çıkışlar yaparak saçmalamış gene.ne var canım dedisini huzur evine versin,huzur evi kötü bir yermi.

Nerde?fisfisfis

Döndüm baktim yine yazilanlara....fevri bir yorum görmedim ben. Sadece gerekceleri merak edilmis konus sahibinin ve bu konudaki fikirlerini yazmis arkadaslar.:nazar:

Ayrica ben huzur evine ayila bayila gitmek isteyen bir yasliya rastlamadim bu zamana kadar....

Sebebini anlatmadan yorum yapmak istemiyorum.Bi sakıncası yoksa açıklarmısın?

arkadaşlar bu kadar kötümser olmayın huzurevlerine karşı benim annemin babannesi var. 100 yaşını geçti. 5 sene önce annennemlerde kalıyordu. kendi işini halledeb iliyordu(tuvalet falan ...) ama çok sıkılıyordu. çünkü o sürekli köyden,akrabalardan bahsetmek istiyrdu. bizse artık köye gitmiyorduk,akrabalar istanbulun 4 bir yanına dağıllmıştı,iş güç görüşülmüyordu. bürgün bu babanne düştü evde bacağını ve kolunu kırdı. hastanede yattı. ameliya olması lazımmış. ancak dr kalp durumundan dolayı ameliyata izin vermedi. bu arada altı bezlenmeye başladı. ancak biz torunları 4 kişi hastanede altını değiştirirken zorlanıyorduk. Annennenin gelinleri,kızları zaten yaş olarak 80 civar onlara bakacak adam lazım.onlar bakamıyorlar. torunları(annemler) 50 yaş civarında. yarısı bypaslı,şeker hastası vb...
bakacak durum yoktu olsa bile evde bir kişi hergün aldını temizlemeye bile yetişemezdi.
doktor alçıya alıp eve götürün dedi ve ekledi. bu durumdaki hastalar genelde 1 yıl yaşar, bunama(alzehimerda) olur dedi. bizde özel bir bakım evine yerleştirdik.
arkadaşlar evde olsa bu kadar güzel bakılmaz. yatan hastalarda yaralar olur bilirsiniz. birkez olmadı. her hafta doktor gelip kontrol ediyor.sürekli hemşire başlarında .beyin pıhtısı için ilaç veriyormuş. başlarda beni alın burdan dedi. şimdi bizler tanımıyor ama çocuklarını tanıyor. onlar geldiğinde beni mi almaya geldiniz? biraz daha kalayım burası iyi diyor. kendi gibi bir teyze bulmuş. birnbirlerine köylerinden bahsediyorlarmış saatlerce...

kaldığı yer sürekli kayıt altında. bizde devamlı gidiyoruz zaten. inanın evde olsa o kadar ilgilenemezdik.doktorun bu durumdaki hastaları 1 yılda kaybediyorz demişti. babannemiz 5 yıldır yaşıyor. Allah uzun ömür versin. sağlığıda iyi.

Ne yazık ki ev yaşantılarımız artık eski düzende değil. çocuklarımıza bile bakmak konusunda kreşe gönderiyoruz. bundan dolayı bende ilerde yaşlanırsam çocuğum yanında kalmaktansa huzurevini tercih ederim.

yaşlandıkları zaman huzur evine gitmek isteyen arkadaşlar, yaşlandıkları zaman da tekrar aynı yorum yaparlar mı acaba... yaşlı psikolojisi ile şuan bulundukları durumu bir tutmasalar keşke.. hiçbir yaşlı güle oynaya huzur evine gitmez...

aynen katılıyorum kimse huzur evine gitmek istemez ogullarıyla torunlarıyla sevdikleriyle hayatının son anlarını geçirmek ister herkes....

mahsun kırmızıgülün bir filmi vardı....BEYAZ MELEK diye o filmini izledinizmi..
izlemedinizse izlemenizi tavsıye ederim...

allah kimseyi kimseye muhtaç etmesi.....o yerlerede kimseye düşürmesin..

valla onu bunu bilmem
adı bile tüylerimi havalandırmaya yetiyor
huzur evi,
huzur insanın kendi evindedir:)
zavallı dedecik :KK43:

arkadaşlar bu kadar kötümser olmayın huzurevlerine karşı benim annemin babannesi var. 100 yaşını geçti. 5 sene önce annennemlerde kalıyordu. kendi işini halledeb iliyordu(tuvalet falan ...) ama çok sıkılıyordu. çünkü o sürekli köyden,akrabalardan bahsetmek istiyrdu. bizse artık köye gitmiyorduk,akrabalar istanbulun 4 bir yanına dağıllmıştı,iş güç görüşülmüyordu. bürgün bu babanne düştü evde bacağını ve kolunu kırdı. hastanede yattı. ameliya olması lazımmış. ancak dr kalp durumundan dolayı ameliyata izin vermedi. bu arada altı bezlenmeye başladı. ancak biz torunları 4 kişi hastanede altını değiştirirken zorlanıyorduk. Annennenin gelinleri,kızları zaten yaş olarak 80 civar onlara bakacak adam lazım.onlar bakamıyorlar. torunları(annemler) 50 yaş civarında. yarısı bypaslı,şeker hastası vb...
bakacak durum yoktu olsa bile evde bir kişi hergün aldını temizlemeye bile yetişemezdi.
doktor alçıya alıp eve götürün dedi ve ekledi. bu durumdaki hastalar genelde 1 yıl yaşar, bunama(alzehimerda) olur dedi. bizde özel bir bakım evine yerleştirdik.
arkadaşlar evde olsa bu kadar güzel bakılmaz. yatan hastalarda yaralar olur bilirsiniz. birkez olmadı. her hafta doktor gelip kontrol ediyor.sürekli hemşire başlarında .beyin pıhtısı için ilaç veriyormuş. başlarda beni alın burdan dedi. şimdi bizler tanımıyor ama çocuklarını tanıyor. onlar geldiğinde beni mi almaya geldiniz? biraz daha kalayım burası iyi diyor. kendi gibi bir teyze bulmuş. birnbirlerine köylerinden bahsediyorlarmış saatlerce...

kaldığı yer sürekli kayıt altında. bizde devamlı gidiyoruz zaten. inanın evde olsa o kadar ilgilenemezdik.doktorun bu durumdaki hastaları 1 yılda kaybediyorz demişti. babannemiz 5 yıldır yaşıyor. Allah uzun ömür versin. sağlığıda iyi.

Ne yazık ki ev yaşantılarımız artık eski düzende değil. çocuklarımıza bile bakmak konusunda kreşe gönderiyoruz. bundan dolayı bende ilerde yaşlanırsam çocuğum yanında kalmaktansa huzurevini tercih ederim.
yasakkelimesızı cok ıyı anlıyorum ama bence burda kotumser bı mesaj yokkı..
konuyu acmıslar herkes dusuncesını beyan edıyo bunda yanlıs durum yokkı herkes e gore hersey aynı olcak degıldır elbette..
...... var ıstanbulda huzur evı elımden geldıgınde gıdıp zıyaret edıyorum arkadaslarım ıle..
ve hıc bırısı kendı ıstegı ıle gtmemıs oraya nerde ıse..
aılesı tarafından uff yaslandı bakamıyom sozlerını ısıtmemek ıcın evlatları huzur bulsun dıye huzuur evıne gelmısler..omurlerını cocoukları ıcın harcayıpda sonra cocoukları evlenınce tek kalan dedeler nıneler yueterlı sevgıyı saygıyı gormedıklerı ıcın boyle bısı tercıh etmısler..cogunlukda..
eskıden hzuur evımı vardı allah askında gıt gıde yaslılarımıza karsı saygısızlasıyoruz kı onları basımızdan salmak ıcın alternatıfler uretıyoruz..
yan komsum huzur evınde calısan bı gorevlı ve 5 senedır kaynananıs yatalak felclı hasta ısını bırakdı evınde kaynanasına bakıyo..buda herseyı serıyo gozler onune..:nazar:

Ben şahsen yaşlandığımda da gitmek isteyeceğimi düşünüyorum. Neden dersen, eşimden ayrıldım, tekrar evlenmeyi de (töbe büyük sözüme ama) asla düşünmüyorum. Akraba, eş, dost, aile yok. Bir tek kızım var. O da yarın bir gün evlenecek, kendi yuvasını kuracak hayırlısıyla. Bir başına bir kız evladı. Bana mı bakacak, babaya mı, kendi evine mi, ki kendi tecrübelerimden yola çıkarak evde bir başkasının varlığının (anne, baba bile olsa) bir evliliği ne kadar zora sokabildiğini biliyorum ve bunu öz kızıma yaşatmayı asla istemem.

Dolayısıyla geriye tek bir seçenek kalıyor, huzurevi, Allah o yaşlarımızı gösterirse tabi.
Bunca senedir yalnız yaşıyorum, görünen o ki daha da yaşayacağım, o zaman orası bana tatlı bile gelebilir, şimdiden alıştırıyorum kendimi ne de olsa yaş oldu 40.

Ben şahsen yaşlandığımda da gitmek isteyeceğimi düşünüyorum. Neden dersen, eşimden ayrıldım, tekrar evlenmeyi de (töbe büyük sözüme ama) asla düşünmüyorum. Akraba, eş, dost, aile yok. Bir tek kızım var. O da yarın bir gün evlenecek, kendi yuvasını kuracak hayırlısıyla. Bir başına bir kız evladı. Bana mı bakacak, babaya mı, kendi evine mi, ki kendi tecrübelerimden yola çıkarak evde bir başkasının varlığının (anne, baba bile olsa) bir evliliği ne kadar zora sokabildiğini biliyorum ve bunu öz kızıma yaşatmayı asla istemem.

Dolayısıyla geriye tek bir seçenek kalıyor, huzurevi, Allah o yaşlarımızı gösterirse tabi.
Bunca senedir yalnız yaşıyorum, görünen o ki daha da yaşayacağım, o zaman orası bana tatlı bile gelebilir, şimdiden alıştırıyorum kendimi ne de olsa yaş oldu 40.

Aynen!olumunekankayizsmile
Evladım yok,zaten evlensem de çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum ki ola ki çocuğum olsa asla onun evinde kalmak istemezdim..
Bana bakarak yorulmasına gönlüm razı olmaz bu 1
2. ise ben zaten kendi yaşıtlarımla daha iyi anlaşırım,o yaşta gencecik insanların yanında ne işim var..
3. madde ise; Kayınvalidesi yaşayan gelinler burada üzülürken,ben neden aynı sorunu damadıma ya da gelinime yaşatayım ki bile bile..

Şimdi arkadaş geri gelecek ''ben size doğru mu yapıyoruz yanlış mı?'' diye mi sormadım ki yorum yapmışsınız diycek haaa ona göre...kaydirigubbakcemile3

soruya gelince ; Ankara da bir sürü huzurevi vardır ama ben bilmiyorum iyi mi kötü mü?:)))))))))bilmiyorumkismile

yok canım, kendi evin olur birde emekli maaşın. evinde yaşarsın mis gibi a.s. yani ben öyle düşünüyorum en azından. 2 oğlum var, büyük konuşmayayım ama yanlarına gitmek istemem. bir evim olsun kutu gibi, birde emekli maaşım. yeter :kahve:

hehehe valla Güneş doğru diyorsun, birazdan konu sahibi gelip burayı talan edecek gibi bayanssulusmile

yok canım, kendi evin olur birde emekli maaşın. evinde yaşarsın mis gibi a.s. yani ben öyle düşünüyorum en azından. 2 oğlum var, büyük konuşmayayım ama yanlarına gitmek istemem. bir evim olsun kutu gibi, birde emekli maaşım. yeter :kahve:

hehehe valla Güneş doğru diyorsun, birazdan konu sahibi gelip burayı talan edecek gibi bayanssulusmile

Ya zaten kendime bakabildiğim sürece gitmem elbette, gerek yok ki.
Otururum evimde.
Ama hastalığı olur Allah korusun yatalaklığı olur, hayat bu bilemeyiz ki.
Öyle bir durumda giderim tabii o zaman yapacak bişey yok.

Mona sana katiliyorum canim, bende yürüyebildigim kadar ve tek basina tuvalete gidip gelene kadar evimde olmak isterdim.
Ama olaki elden ayaktan düserim veya bunarim o zaman huzur evi gibisi yok.
Kimseye yük olmuyorsun.
Ama insallah o kadarda yasamam ya.

Ya zaten kendime bakabildiğim sürece gitmem elbette, gerek yok ki.
Otururum evimde.
Ama hastalığı olur Allah korusun yatalaklığı olur, hayat bu bilemeyiz ki.
Öyle bir durumda giderim tabii o zaman yapacak bişey yok.
yatalak hastalar alınmıyo dıye bılıyorum..

X