Anlamlandıramıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"erkekler iletişim kurmayı beceremiyor. niyetleri pis. kadınlara eskorrt muamelesi yapıyor." diye ağlıyorsunuz da at sahibine göre kişner, hanımlar. kimse kendini kandırmasın. farz-ı misal adamlar iletişim kurmayı beceremiyor. -ki burada birçok hanımın medeni durumuna bakılırsa iletişim kurulabilir olanlar da var. keriz değiliz ki bunları hayatımızda tutalım- nasıl oluyor da bütün bu iletişim kurmayı beceremeyen erkekler bu kadına denk geldi? hele ki kendisi de değil; kendisinden başka herhangi bir kadın dahi olsa bir kadına eskort muamelesi yapmış saygısız bir erkeği bırakın hayatınıza almayı, çevrenize yaklaştıracağımızı sanmıyorum.
erkekler, kadınlar gibi karmaşık varlıklar değildir; daha düzlerdir. bir erkeğe ne yansıtırsanız aynı karşılığı alırsınız. siz, hemcinsleriniz için "cinsel olarak aktifse her gün başka erkekle yatıyor" gibi asılsız, mantıkdışı ve hatta düşük zekalı varsayımlarla yaklaşırsanız karşınızdaki adam da pis tıynetle yaklaşır ve sizi de aptal yerine koyar. kendi cinselliğinizin pazarlık konusu dahi olamayacağı vibe'ını verirseniz atanızda konusu bile geçmez ve size sagı ile yaklaşırlar.
dolayısıyla hırsızın suçunu da sorgulasanız iyi edersiniz.

Nikah garantiyse evlilik öncesi cinsellik olur demek istemiş bence

Onun da garantisi yok ki. Evliliğe giden bir ilişki bir anda bitebilir ya da nişan bozulabilir.

Bence dümdüz evlilik öncesi cinselliğe karşı ama "yhaa aslında karşı değilim ama, aşk olursa olur ama, erkekler hep şöyle ama..." diye kendini kandırıyor.
Daha en baştaki mesajlarında belli etmiş nasıl bir düşüncede olduğunu.

Bir ara "siz seviştiğiniz için erkekler evlenmek istemiyor" diyenler vardı forumda. Yüz yıl sonra benzer bir şeyi konu sahibi yazmış.
Diğer kadınlar sevişmese erkekleri ciddi ilişkiye ya da evliliğe ikna etmek bu kadar zor olmayacaktı işte tüh :KK43:

Selam kuzular.

30 yaşına gelmiş bir kadınım. Güzel bir işim kariyerim var. Güzel de bir kadınım ancak ilişkilerden yana bir türlü yüzüm gülmedi.

Daha önce bir erkekle cinsel ilişki yaşamadım. Bu cinselliğe tabu olarak baktığım için değil Ya da illa evlilik öncesi olmaz kafasıyla bakan biri de değilim ancak özel ve tek bir kişiyle olması gerektiğini, istediğim kişiye aşık olmak istediğimi ve zevk için değil ruhumu da sevecek biriyle yaşamak istediğim için halen bakireyim. Ama son zamanlar da konuştuğum / görüştüğüm kişilerle daha flört evresindeyken cinsel beklentilerini belli ettiklerinde bakire olduğumu söyledikleri zaman vebalıymışım gibi bir yaklaşım sergiliyorlar. Hatta bir tanesi şey demişti ben seni bu halinle kabul ediyorum herkes kabul etmez. Sanki genel evden almış beni de kabul ediyormuş haspam. Neyse işte böyle bir uzaklaşma ya da bir an da sohbetin kesilmesi olayı yaşıyorum. Hayır yani çözemiyorum da bu kadar mı cinsellik delisi oldu ülkemizde ki erkekler.

İlla biriyle sevgili olup flört etmek için cinsellik yaşamak şart mı ? Her gün başka erkekle Ya da her seferinde başka erkekle olmakta benim micazıma ters.

Şu anda durum bu. Sevgililik döneminde cinsellik yaşamak eskiye göre daha normal. Nasıl cinsellik yaşamak normalse sizin yaşamamak istememeniz de normal. Demek ki kendi görüşlerinize göre insanlarla tanışmıyorsunuz. sizi o tarz erkekler çekiyor

Şu anda durum bu. Sevgililik döneminde cinsellik yaşamak eskiye göre daha normal. Nasıl cinsellik yaşamak normalse sizin yaşamamak istememeniz de normal. Demek ki kendi görüşlerinize göre insanlarla tanışmıyorsunuz. sizi o tarz erkekler çekiyor
kendi görüşüne göre erkekle tanışmıyor
dahası daha kendi de ne dediğini bilmiyor ki

sevişince kötü kadın mı olcak önüne gelenle mi sevişcek (bi sevişse duramaz diye mi korkuyor nedir)
evlenmeden sevişmeyi tercih etmiş kadınlara karşı fikirleri çok tatlış gelmedi mesela
ama aslında evlenmeden sevişmeye karşı değilim diyor
biraz kafası karışık gibi geldi...

bu arkadaşla şu şey kızlarımız yarışır "sevgilim bey muhafazakar olsun romantik ilişki yaşayalım, kelebekler böcekler, asla eli elime değmesin ama 58598769 sene zibilyon tane aktivite eyleyelim çünkü instagramda ne paylaşcam ben ayol, neyse sonra evlenir evlenmez de yatakta bir kaplana dönüşsün"

Ne linç edilmesi ya hu! Ben de evlilik dışı ilişki yaşamayanlardandım. Benim için de bu önemliydi. Ama benim dediğim bakire olmasını söylemesine gerek olmadan yol versin. Neden kendini açıklıyor. Demek ki aynı düşüncede ya da inançta değiller.
Linçi size söylemedim genel olarak söyledim yani birilerine degil.Evet bende diyorum zaten açiklamasina gerek yok ciddi bir ilişkiyse zaten olacagina varicak.Akli fikri cinsellik olanda zaten kendini belli eder.

Karşılıklı beklentilerinizin uymadığı kişilere denk geliyorsunuz demekki.Kadinlar daha duygusal,aşık olarak,bağlanarak yaşamak istiyor ilişkiyi ve cinselliği.Erkekler için daha sıradan,yeme içme gibi bir şey cinsellik,illa duygusal bir çekim olmasına da gerek yok.Evlilik düşünmüyorlarsa ve özel hassasiyetleri de yoksa, onlar açısından da mantıklı olan o.Beklentilerin uymadığını görünce gidiyorlarmiş,ee gitsinler daha iyi kalsalar sorun olacak asıl.

Bence siz bilinçaltınizda cinselliği ilk evlilikte yaşamak isteyen birisiniz,ve sizin aradığınız ilişki evlilik 🙃

kendi görüşüne göre erkekle tanışmıyor
dahası daha kendi de ne dediğini bilmiyor ki

sevişince kötü kadın mı olcak önüne gelenle mi sevişcek (bi sevişse duramaz diye mi korkuyor nedir)
evlenmeden sevişmeyi tercih etmiş kadınlara karşı fikirleri çok tatlış gelmedi mesela
ama aslında evlenmeden sevişmeye karşı değilim diyor
biraz kafası karışık gibi geldi...

bu arkadaşla şu şey kızlarımız yarışır "sevgilim bey muhafazakar olsun romantik ilişki yaşayalım, kelebekler böcekler, asla eli elime değmesin ama 58598769 sene zibilyon tane aktivite eyleyelim çünkü instagramda ne paylaşcam ben ayol, neyse sonra evlenir evlenmez de yatakta bir kaplana dönüşsün"

Yazarhanım'ı tanıyorum aslında ben. Sadece bu konuya göre yazdım ona. Bakirelik önemli değil diyor ama şu zamana kadar düzenli bir ilişki yaşadığını görmedim ki. düzenli ilişkisi olsa zaten cinselliği bir şekilde yaşar ya da yaşamaz. Burada sorun aslında bakirelik değil. sizin de dediğiniz gibi ne istediğini bilmemek

Benim "Kendi düşüncelerinize göre kişi seçmiyorsunuz" demek istediğim bu işte. Kendi kalibresinde kişilerle birlikte olmaktansa kendine çok uç noktalardaki kişilerle sevgili olmaya çalışması

ya benim en bu konularda modern hatta aşırı modern aşırı hoşgörülü bi eski sevgilim bana zamanında
bi gün bi sohbet sırasında, senin ilk kez benle yaşamış olman hoşuma giderdi tabi gibi bi laf etmişti
ama 30 yaşındaydım yani bunu söylediğinde :KK70:
kendisi de 35 idi

😹 peki cok merak ettim eski sevgilim dedin neden ayrıldınız? ben böyle düsüncede olan biri seviyodur diye düsünüyodum da🥺

"erkekler iletişim kurmayı beceremiyor. niyetleri pis. kadınlara eskorrt muamelesi yapıyor." diye ağlıyorsunuz da at sahibine göre kişner, hanımlar. kimse kendini kandırmasın. farz-ı misal adamlar iletişim kurmayı beceremiyor. -ki burada birçok hanımın medeni durumuna bakılırsa iletişim kurulabilir olanlar da var. keriz değiliz ki bunları hayatımızda tutalım- nasıl oluyor da bütün bu iletişim kurmayı beceremeyen erkekler bu kadına denk geldi? hele ki kendisi de değil; kendisinden başka herhangi bir kadın dahi olsa bir kadına eskort muamelesi yapmış saygısız bir erkeği bırakın hayatınıza almayı, çevrenize yaklaştıracağımızı sanmıyorum.
erkekler, kadınlar gibi karmaşık varlıklar değildir; daha düzlerdir. bir erkeğe ne yansıtırsanız aynı karşılığı alırsınız. siz, hemcinsleriniz için "cinsel olarak aktifse her gün başka erkekle yatıyor" gibi asılsız, mantıkdışı ve hatta düşük zekalı varsayımlarla yaklaşırsanız karşınızdaki adam da pis tıynetle yaklaşır ve sizi de aptal yerine koyar. kendi cinselliğinizin pazarlık konusu dahi olamayacağı vibe'ını verirseniz atanızda konusu bile geçmez ve size sagı ile yaklaşırlar.
bu çok mahrem bir konu ya tüm erkekler ne düşünür onu da bilemem ama (sevgililik durumum vs olmayan) bir sohbet ortamında bir şekilde bunun konusu açılmıştı, ben o zmanlar daha 30 olmuş değildim, 30 yaş üstü (hatta 35 yaş üstü de olabilir) 2 farklı erkekten de şunu duymuştum:

30 yaşında ve bakire ise ve bunu bir de belirtiyorsa, illa ki bekarete çok anlam yüklüyordur
ya evlenelim illa diyecek, ilk günden kafası sadece nikahta olacak -evlenesim varsa da sağlıklı bir kafada olamayan kadınla evlenemem.
ya da birlikte olunca depresyonlara girecek büyük travmalar yaşayacak filan
bunlara gerek yok uğraşmak istemem açıkçası.

valla dedikleri buydu. açıkçası erkek bakış açısı ama bana da mantıklı gelen şeyler. bilemiyorum.

Buna katılıyorum.
İnternetten yada sosyal platformlardan bulup sonra tüm erkekler böyle diyenler de var. Yani o amaçla o platformda gezen adamla konuşulur bunlar.
Normal hayatta flörtle başlayan bir ilişkide bakire değilsen devam etmem diyen nadirdir bence.
Benim bekar hayatımda en azından flörtten dönem hiç bir ilişkimde bakire misin diye bana sorulmadı. Ne alaka yani.

Buna katılıyorum.
İnternetten yada sosyal platformlardan bulup sonra tüm erkekler böyle diyenler de var. Yani o amaçla o platformda gezen adamla konuşulur bunlar.
Normal hayatta flörtle başlayan bir ilişkide bakire değilsen devam etmem diyen nadirdir bence.
Benim bekar hayatımda en azından flörtten dönem hiç bir ilişkimde bakire misin diye bana sorulmadı. Ne alaka yani.

yazarhanim35 yazarhanim35 en uzun ilişkiniz ne kadar sürdü? Benim bildiğim uzuun süreli olmadı. Genelde de bu konulardan muzdaripsiniz. Sevgili konusu sizin için büyük sorun. Bu noktada Khomyuk Khomyuk dediği çok doğru. İlişkileriniz bu tarz olduğu için karşı cinsten yanlış izlenimler ediniyorsunuz

yazarhanim35 yazarhanim35 en uzun ilişkiniz ne kadar sürdü? Benim bildiğim uzuun süreli olmadı. Genelde de bu konulardan muzdaripsiniz. Sevgili konusu sizin için büyük sorun. Bu noktada Khomyuk Khomyuk dediği çok doğru. İlişkileriniz bu tarz olduğu için karşı cinsten yanlış izlenimler ediniyorsunuz
Konu sahibinin tüm konuları böyle.
Spor salonundaki antrenörü yanlış anlamıştı. Yada yazarı. Platonikleri çoktu.
Reel hayatında bir flört durumu pek yaşamıyor. Muhtemelen sosyal medya gibi bir yerde tanışınca konu oralara gidiyor.
Arkadaş ortamı, iş hayatı, eğitim gibi alanlarda hoşlanıp flörte dönen ilişki yaşayamadığı için öyle denk geliyor bence de

Selam kuzular.

30 yaşına gelmiş bir kadınım. Güzel bir işim kariyerim var. Güzel de bir kadınım ancak ilişkilerden yana bir türlü yüzüm gülmedi.

Daha önce bir erkekle cinsel ilişki yaşamadım. Bu cinselliğe tabu olarak baktığım için değil Ya da illa evlilik öncesi olmaz kafasıyla bakan biri de değilim ancak özel ve tek bir kişiyle olması gerektiğini, istediğim kişiye aşık olmak istediğimi ve zevk için değil ruhumu da sevecek biriyle yaşamak istediğim için halen bakireyim. Ama son zamanlar da konuştuğum / görüştüğüm kişilerle daha flört evresindeyken cinsel beklentilerini belli ettiklerinde bakire olduğumu söyledikleri zaman vebalıymışım gibi bir yaklaşım sergiliyorlar. Hatta bir tanesi şey demişti ben seni bu halinle kabul ediyorum herkes kabul etmez. Sanki genel evden almış beni de kabul ediyormuş haspam. Neyse işte böyle bir uzaklaşma ya da bir an da sohbetin kesilmesi olayı yaşıyorum. Hayır yani çözemiyorum da bu kadar mı cinsellik delisi oldu ülkemizde ki erkekler.

İlla biriyle sevgili olup flört etmek için cinsellik yaşamak şart mı ? Her gün başka erkekle Ya da her seferinde başka erkekle olmakta benim micazıma ters.
Konuya olan diğer yorumlarınızı da okuyunca düşündüğüm şu oldu: Bence erkekleri kafa yapınız da dahil çekebilecek bir yönünüz yok, yani güzel iş kariyer, güzel bir kadınım yorumlarınız göreceli. Demek ki çektikleriniz de bir nevi seks beklentisiyle gelen adamlar oluyor, alamayınca gidiyorlar. Ruhunuzu sevecek birini arıyorsunuz fakat aşırı sığsınız. Umarım sizi bekaret ve aylık maaş olarak görecek ruh eşiniz yakın zamanda çıkar.

İyi bir kariyeri olan, iyi bir eğitim almış modern bir adamın (bence sizin ilginizi çeken adamlar) bu bağnazlıkta biriyle bir evlilik düşüneceğine inanmam çok zor. Seçenekleri olan adamlar artık hele de 30 yaş üstüyse, aşık olmadan kafası uyuşmadan evliliğe sıcak bakmıyor. Ekşi sözlüğü açın okuyun mesela, sizin düşünce yapınızdaki bir kadınla evlenmek aşırı cahil işi görülüyor artık, çünkü 1 yıl geçmeden adamın hayatını zindana çevirip kaçacaksınız. O bekaret yüzünden (size göre) adam size dünyanın altınını, düğününü, zımbırtısını harcayacak sonra adliye koridorlarında nafaka talebiyle "her gün farklı adamlarla yatmamış olmanızın" tazminatını isteyeceksiniz.

Gerçekçi konuşayım, erkek kardeşim tam bu profilde bir insan ve ona en büyük tavsiyem bu kafa yapısından uzak durması olur.

Konu sahibinin tüm konuları böyle.
Spor salonundaki antrenörü yanlış anlamıştı. Yada yazarı. Platonikleri çoktu.
Reel hayatında bir flört durumu pek yaşamıyor. Muhtemelen sosyal medya gibi bir yerde tanışınca konu oralara gidiyor.
Arkadaş ortamı, iş hayatı, eğitim gibi alanlarda hoşlanıp flörte dönen ilişki yaşayamadığı için öyle denk geliyor bence de

Aynen öyle. Bu tarz kişiler de onun istediği gibi bir ilişkiye yanaşmayan tipler. İstiyor ki çapkın erkek evinin erkeği olsun. ama öyle olmuyor işte. Adam böyleyse çat diye değiştiremezsin.
O yüzden diyorum ya kendine göre kişileri seçmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X