Doğuma Hazırlık Anne ve bebek alışverişi (benim aldıklarım)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

herdaimumutlu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
1.055
863
Hanımlar dün itibariyle bebeğim ve kendim için gerekli ihtiyaçların hepsini aldım.Benim bir kızım olacak fakat yazacağım ürünlerde kız-erkek farketmez tokalar vs. hariç.Vereceğim liste kiminize göre fazla kiminize göre eksik olabilir amacım bu konuda fikir sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmak:)
Bebek kıyafet alışverişi:
-5 adet kısa kollu,çıtçıtlı zıbın (2 adet yeni doğan,3 adet 0-3 ay)
-6 tane uzun kollu,çıtçıtlı zıbın (2 adet yenidoğan,4 adet 0-3 ay)
-8 adet patikli alt zıbın (3 adet yeni doğan,5 adet 0-3ay)
-8 adet tulum (3 adet yeni doğan,5 adet 0-3 ay)
-2 adet altlı-üslü takım (1 adet yenidoğan,1 adet 0-3 ay)
-4 adet bebek yeleği 2 tanesi hazır,2 tanesini ben ördüm,hazır olanlar yeni doğan ordüklerimse 6. aya kadar giydirilebilir)
-2 adet hazır hırka (0-3 ay ve 3-6 ay)
-8 adet şapka (3 tane yenidoğan,5 tane 4. aya kadar kullanabileceğim ölcülerde)
-4 tane küçük bebek önlüğü (kusmalara ve salyalara önlem olarak)
-2 adet büyük boy çok amaçlı müslin bez
-10 adet penye mendil
-6 adet eldiven
-3 adet patik
-çorap işini abarttım 12 adet çorap
-3 adet battaniye (1 tanesi kalın diğer 2'si ince)
-kız bebek olduğu için bolca saç bandı ve tokalar
Bebek için banyo ve bakım alışverişi:
-bebek küveti,kova ve tas
-küvet filesi
-2 paket prima 1 numara bebek bezi
-4 paket yeni doğan ıslak mendil
-2 paket bebek pamuğu (ilk 2 ay bebeğimin altını sadece pamuk ve su ile silmeyi düşünüyorum)
-yenidoğan saç ve vücut şampuanı,vücut losyonu,pişik kremi ve yüz kremi
-tarak,tırnak makası
-2 adet emzik,1 adet biberon
-2 paket kullan-at alt açma örtüsü
Bebek için mobilya ve bebek odası tekstili alışverişi:
-Bebek beşiği,yatağı ve dolabı
-4 adet lastikli çarşaf
-cibinlik (yan koruma,uyku seti vs. almadım sadece süslü yastıklar ve kendi yaptığım keçeden birkaç süsü koydum beşiğine)
-1 adet yastık ve 4 adet yastık kılıfı
Kendim için aldiklarım:
-1 adet lohusa gecelik
-1 adet lohusa pijama takımı ve sabahlık
-lohusa terlik ve taç takım
-2 adet emzirme sütyeni ve emzirme atleti
-1 adet doğum sonrası için korse
-göğüs ucu kremi ve çatlaklar için vücut yağı
-2 paket göğüs pedi
-Doğum sonrası için Depend külot şeklinde hasta bezi
-manuel göğüs pompası
-hastaneye giderken kullanmak için valiz
Benim aldiklarım bu şekilde yazmayı unuttuğum birşeyler olabilir,şuan tek eksigimiz bebek arabası oda bu ay gelecek inşallah, almayı unuttuğum ve sizlerin eklemek istediği birşeyler varsa cevap yazarsanız çok sevinirim

Ben eksik göremedim maşallah iyi bir liste güzel günlerde kullanın inşAllah :KK9::) doğum sonrası korseyi nasıl birşey aldınız ?

Ben eksik göremedim maşallah iyi bir liste güzel günlerde kullanın inşAllah :KK9::) doğum sonrası korseyi nasıl birşey aldınız ?
çok teşekkür ederim. Ben internetten bu korseyi aldim dogumdan 3-4 gün sonra kullanmayi denicem.Google la doğum sonrasi korse yazarsaniz bir çok çeşidi var ben sadece bel için olanini aldim ki komple korseyi bütün gün giyemem rahatsiz eder beni umarim memnun kalirim.

Eklentiler

• Screenshot_2016-09-23-22-46-13.png
    Screenshot_2016-09-23-22-46-13.png
    109,5 KB · Görüntüleme: 168
çok teşekkür ederim. Ben internetten bu korseyi aldim dogumdan 3-4 gün sonra kullanmayi denicem.Google la doğum sonrasi korse yazarsaniz bir çok çeşidi var ben sadece bel için olanini aldim ki komple korseyi bütün gün giyemem rahatsiz eder beni umarim memnun kalirim.
He mantıklı teşekkürler :KK66:
öyle baktımda biçok seçenek çıkıyor nasıl birşey kullanılır karar veremediydim :)

He mantıklı teşekkürler :KK66:
öyle baktımda biçok seçenek çıkıyor nasıl birşey kullanılır karar veremediydim :)
eğer çok kilo almadıysanız komple olanlarindan da alabilirsiniz ben çok kilo aldim ve en büyük beden korsenin bile bacaklarimi çok sıkacağını düşünüyorum.inşallah korseler işe yararda 6 aylik gebe gibi gezmeyiz doğumdan sonra :/

eğer çok kilo almadıysanız komple olanlarindan da alabilirsiniz ben çok kilo aldim ve en büyük beden korsenin bile bacaklarimi çok sıkacağını düşünüyorum.inşallah korseler işe yararda 6 aylik gebe gibi gezmeyiz doğumdan sonra :/
Göbeği sarmanın işe yaradıgını söylüyor herkes inşAllah yarar. Sizin doğuma da az kalmış ben bugun 32. Haftaya girdim :) şimdilik çok almadım ama bundan sonra çok alındıgını söylüyor kimisi , kimiside son aylar iştah azalıyor diyor bakalım hangisi olacak :) penti ve ten den baktıydım onlarda da çeşit çeşit var. Çamasır konusında pentiden çok memnunum o yzden ordan bakayım dedim korse ama doğum sonrası felan demiyor normal korse olarak geçiyor bi farkları yoktur sanırım dimi.

X