Arkadaşımın Evliliği Tehlikede Biz İçinden Çıkamadık

Gayet basit bu iş kızkardeş ve arkadaşlarından çıkar
Ancak Aslı'nın yerinde olsam, namusumdan şüphe eden adamı o dakika koyarım kapının önüne, lamı cimi açıklaması olmadan, bir de üstüne kafasını gözünü kırar eline veririm

Aslının kız kardeşinin utanmasını anlayabiliyorum ama olayın çok ciddi olduğunu belirtip arkadaşlarından birini karşısına alıp sormalı. Kız olanı yani tabi.. Klavyeden konuşmak kolay diyebilirsiniz ama ablasının hayatı söz konusu bence Aslının kardeşi çekinmekle vakit kaybetmesin. Ayrıca yanlış anlamayın ama o arkadaşlara çok kızdım, misafir olduğun evde de yapılır mı yani çok ayıp ya.

Konu sahibi, sen insanları tanıdığın için bazı fikirler sana çok kötü gelebilir. Biz ama hiçbirini tanımıyoruz ve sadece ilk yazdıklarından yorum ve fikir üretebiliyoruz. Bu yüzden insanın aklına her şey geliyor, sonuçta insanları tanımıyoruz bu dünyada neler oluyor.
İlk baştabsöyleseydin kız kardeş yüzde yüz temiz bundan eminim diye başka bir seçecek kalmayacaktı zaten. Gerçi aylar geçmiş, sen orda gizli Seviş aylar (!!) sonra prezervatif çıkıyor ve bu siz miydiniz diye soruluyor. Kim der ki evet bendim? Ki olmayabilir de belkide başka bir misafir kalmıştır. Koltuğa sıkışmış bir prezervatif ayrı bi olay aslında.

İnanılmaz yorumlar okudum hayretler içerisindeyim. Aslı'nın konuyu buraya açmamakta haklı olduğunu anladım üzülerek. Ne Aslı olduğum kaldı ne yalancı olduğum ne sahte olduğum gerçekten pes. Bari zahmet edip profilimi inceleyip eski mesajlarıma falan baksaydınız, hoş yeni üyeyim tamam ama en azından yine de az biraz fikir sahibi olabilirdiniz.

Gelelim konumuza: Yorum yapan herkese teşekkür ederim lakin konumuz Aslı'nın pasaklılığı vs değil. Benim sizden yardım istediğim konu bu olayı nasıl çözebildiğimizdi. Aslı da kocası da meslekleri gereği sabah çıkıp eve geç gelen insanlar. Sadece haftada birgün izinliler. İş yerleri uzak olduğu için sabahın körü çıkıyorlar ve gecenin bir vakti geliyorlar. Mesleklerini alanen yazmak istemiyorum haklarında bilgi vermek istemediğim için ama öyle sabah 9-akşam 5 bir hayat düzenleri yok. Kaldıki olay misafir odasında geçiyor, o odayı çok nadir kullanıyorlar. Evde misafir ağırlamıyor onlar, sadece kız kardeş kaldı bu zamana kadar benim bildiğim. Bilmediğim misafirler var mıdır bilmiyorum o kadar da ayrıntısını bilemem tabi ama eşlerimizle ilgili konuşurken Aslı'nın anlattıklarını söylüyorum sadece. Zamanında misafir odasında gözden kaybolan bir şeyin aylar sonra bulunması normal. Diğer seçeneğe gelelim, diyelim ki Aslı ve kocası çok pasaklı insanlar. Bu onların seçimi. Benim sizden yardım istediğim konu kondom olayının çözübilme ihtimalinin olup olmaması, yani pasaklılıkları onlara kalsa çok sevinirim.

Kız kardeşe gelelim: Kız kardeş benim tanıdığım kadarıyla öyle alem yapacak kötülük yapacak bir kız değil. Bir gece sadece birkaç kız arkadaşıyla kalmış, ertesi gün de bu bahsettiğim kız ve erkek gelmiş. Kardeş içerde bir şeyler hazırlarken bunlar yanına gelmemiş 1 saat kadar. Olayı anlattığında kendimi kül kedisi gibi hissettim hatta hiç yardım etmedikleri ve yanıma gekmedikleri için falan demiş.

Gelelim Aslı'ya: Böyle bir şey yaptı diyelim bunu anlatacak biri. Aslı kimseye sesini yükseltmeyen, kavga etmeyen, herkese yardıma koşan, merhametli, yalandan küfürden hiç haz etmeyen yapıda biri. Buraya arkadaşlık ilişkimizi dökecek değilim ama varsa da inanın bizle paylaşırdı o kadar eminim ondan.

Gelelim Kocaya: Koca Aslı'nın arkadaşlarını sevmeyen, genellikle görüşmesini istemeyen biri. Engel olmuyor ama sözle söylüyor misal ben onu hiç sevmiyorum şöyle sinsi bir kız görüşme o kızla diyen biri. Ben kocayı sadece Aslının kız kardeşinin ve kuzeninin yanında gördüm onun dışında ortak görüştükleri kişiler yok mesela. Koca zaten sürekli evden işe işten modunda. Dışarı çıkarlarsa izin günleri denk gelirse birlikte çıkıyorlar. Sosyal bir tip değil.

Hayal ürünü değil üzgünüm, sahte değilim üzgünüm. Bir fikriniz yoksa ya da yardımcı olmaktan çok yermek için burdaysanız lütfen enerjinizi başka konuda harcayın.

Bu yazımı baş kısma da ekleyeceğim, hatta öyle pişman eden insanlar varki konu kapansa sanırım daha mutlu olacağım.

Böyle bir konuda elbette Aslı'yı eleştirebilirsiniz, elbette kocayı ve kızkardeşi de eleştirebilirsiniz ama lütfen kelime ve konu seçimlerinizde saygılı olmaya özen gösterebilir misiniz? Ben belki bu konuyu Aslı'ya okutacaktım ama ne kız kardeşinin ahlaksızlığı ne Aslı'nın pasaklılığı kaldı. Yardım edeyim derken anca yerilmesine sebep oldum kızın. Yardım olayım çare olayım derken şurayı okusa iyice depresyona girecek kız.

İyi niyetle yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Bazı şeyleri Aslı ile buluştuğumuzda söyleyeceğim
.
Boşa enerjini harcama malesef bazı kişiler sadece bilip bilmeden sataşmak için yazıyor .

Gayet basit bu iş kızkardeş ve arkadaşlarından çıkar
Ancak Aslı'nın yerinde olsam, namusumdan şüphe eden adamı o dakika koyarım kapının önüne, lamı cimi açıklaması olmadan, bir de üstüne kafasını gözünü kırar eline veririm

Aynen katılıyrm
Adam beni sevmiyorsa güvenmiyorsa kapı orda zorla bağlamıyorum ya

Kız kardeş arkadaşına soramıyor çünkü öyle bi arkadaş yok ortada. Evde evin sahibi kimse yokken gelip onun kalması tuhaf ben ondan süphelendim. Yoksa insan böyle ciddi bi konuda ablasının yuvası yıkılacak vahim bi olayda kimse utanıyorum soramıyorum diyemez. Soracak arkadaş yok kısaca.

eve gelen temizlikçi falan olmuş mu hiç Aslı ve eşi evde yokken aklıma bu gelıyor şuan. Ama hiçbir erkek bu denli düşünemez ben göstereyim de benım olmadıgımı sansın demez şüphe etmesin demez bukadar detaycılık biz kadınların işi. Erkek direkt sonuç odaklıdır ve kendı yapsa o an onu yok eder. bundan eminimmm... Kardeş konusu da asla söylemez bi kardeş ablasına klasık arkadasım yalanı uydurulur. Onu aslı bulsaydı eşine sorucaktı ozaman aslı sorunca masum da eş mi suçlu olucaktı. Adamın sorması da gayet dogal bu ne dıye. suclamaya devam.ederse sıkntı ama sormaması ıcın sal.k olması gerek

Kız kardeşi yaptı bence söyleyemiyor şu anda söylese eniştesi ailesine rezil olacak mecburen saklamak zorunda kalmış sanki

Kızkardeş masum değiiiiiiiil .De salak ne demeye delilleri yok etmedin.:KK17:Utanc verici bir olay .

aslıymışım gibi eşime bu konuyu sordum. aldattığından süphelenirdim dedi. kızkardeşin eve girmesi vs öyle açıklarsam ne olur dedim. sensen herşekilde güvenirim inanırım. başka kadınla evli olsam da bu olay olsa yine ona da inanmak zorundayım dedi.

Konu sahibinin arkadaşı,artı aslının kardeşinin arkadaşı:confused::confused::confused:
Bir arkadaş bir halt yedi ama bakalım kim çıkacak:KK64:

Kız kardeş kötü değil demişsiniz, yani kötü olmakla ne ilgisi var. Insan nefsi, yapmış olamaz mı. Zaten ablasının evine iki sevgiliyi getirmesi de hiç hoş değil. Herneyse, kendi yapmamış olsa bile ablasının yuvasının yıkılma tehlikesi varken kız olan arkadaşına soramaması aşırı saçma, bencilce yani sırf o sormaya utanıyor diye ablası sıkıntı yaşayacak. Ablası onu biraz sıkıştırması korkutması gerekiyor. Ayrıca ben sormaya utansam direk sordum onlarınmış derdim. Yani sorunca gerçeği diyecekleri ne malum, onlar da belki utanıp söylemeyecek.

Konu başında beraber işe gelip beraber giden bir çift demissiniz tatil sanırım oraya da beraber gitmişler nasıl eşinden şüphe duyuyor anlamıyorum sonra anahtarı kardeşine verdiğini bilmiyor mu biliyorsa ilk aklına gelen aslının kardeşi bir arkadaşıni kiramadi anahtarı verdi onlarda evi kullandı kendisi de tahmin edememiştir böyle olacağını.en mantiklisi kız kardeşi sıkıştırmak başka yolu yok hem yapmadığı birşey için neden boşansin tabiki kendini aklayacak anlatacak ondan sonra ders verecek bana guvenmedin biraz düşün bu konuyu diyecek.insallah düzelir anahtarı vereceğiniz insanları demek ki kardeş bile olsa 40 defa düşünmek lazım.

Valla konu sahibi o prezervatifin orada aylarca durmuş olma ihtimali çok düşük gibi geliyor bana. Söylemiş arkadaşlar koku vs. gibi durumları. Bir de evde kedi varmış, o illa ki bulup oynardı böyle bir şeyi. Neredeyse bir senedir temizlik yapmamış olabilirler evet buna kimse bir şey diyemez tabi ama insanlar yorum yapmaya çalışıyor, dolayısıyla benim de okurken aklıma ilk gelen aylarca nasıl bulunmamış ki oldu. Belki renginden, tırtıklı vs. oluşundan kendilerinin kullanmadığı bir tür olduğunu anlamışlardır ama direkt eşin bu şekilde suçlamada bulunması normal gelmiyor bana.

Bir de kız kardeşin evde sevgilisiyle kalmadığını bilmiyoruz çünkü ev sahipleri zaten tatildeymiş. Kız kardeşin sözüne inanılıyor bu durumda mecburen. İki arkadaş bir saat içeride durdular, yanıma gelmediler demiş ama bunu koca kişisi yapmadıysa kız kardeş yapmıştır. Başka açıklaması yok. Anahtar başka birilerinde daha varsa, kopyası filan yapıldıysa usta, tamirci gibi kişiler tarafından bilemem.

Bir de kız kardeş kötü karakterde biri değil demişsiniz de sevişmekte bir tuhaflık yok zaten. Başka birinin evinde olması hoş değil sadece. Böyle ciddi bir durum ortaya çıkınca da ne yapacağını bilememiştir belki, ailesi öğrensin istememiştir bilmiyorum. Üçü de yapmadıysa kim yaptı? Tuhaf. Sesi fazla çıkandan şüphe etmek lazım. Bence Aslı da eşini incelemeye alsın.

Valla konu sahibi o prezervatifin orada aylarca durmuş olma ihtimali çok düşük gibi geliyor bana. Söylemiş arkadaşlar koku vs. gibi durumları. Bir de evde kedi varmış, o illa ki bulup oynardı böyle bir şeyi. Neredeyse bir senedir temizlik yapmamış olabilirler evet buna kimse bir şey diyemez tabi ama insanlar yorum yapmaya çalışıyor, dolayısıyla benim de okurken aklıma ilk gelen aylarca nasıl bulunmamış ki oldu. Belki renginden, tırtıklı vs. oluşundan kendilerinin kullanmadığı bir tür olduğunu anlamışlardır ama direkt eşin bu şekilde suçlamada bulunması normal gelmiyor bana.

Bir de kız kardeşin evde sevgilisiyle kalmadığını bilmiyoruz çünkü ev sahipleri zaten tatildeymiş. Kız kardeşin sözüne inanılıyor bu durumda mecburen. İki arkadaş bir saat içeride durdular, yanıma gelmediler demiş ama bunu koca kişisi yapmadıysa kız kardeş yapmıştır. Başka açıklaması yok. Anahtar başka birilerinde daha varsa, kopyası filan yapıldıysa usta, tamirci gibi kişiler tarafından bilemem.

Bir de kız kardeş kötü karakterde biri değil demişsiniz de sevişmekte bir tuhaflık yok zaten. Başka birinin evinde olması hoş değil sadece. Böyle ciddi bir durum ortaya çıkınca da ne yapacağını bilememiştir belki, ailesi öğrensin istememiştir bilmiyorum. Üçü de yapmadıysa kim yaptı? Tuhaf. Sesi fazla çıkandan şüphe etmek lazım. Bence Aslı da eşini incelemeye alsın.
O oda kapalı duruyor, kedi falan girmiyor o odaya. Kızkardeş kötü değil derken kötülük yapmaz demek istedim, yoksa sevişemez demek istemedim ama yanlış aktarmış olabilirim.

Bence halen en tuhafi kullanilmis bir prezevertif icin "farkli markadandi o" demesi. Tek bunu diyerek cikiyorum konudan.

Ben yorumları okuyorum ama aktif kullanıcı olmasam da fikrimi söylemek istedim.. aslı nin kızkardeşi bir ara anahtarı aldıysa 5 dk. da aynısını yaptırabilir.. aslı ve kocasının sabahtan akşama kadar evde olmadığını biliyorlarsa kendisi arkadasiyla veya o iki arkadaşına verip (ki bazı çiftler yalnız kalabilmek için ortam ararlar ) arada eve girip çıkıyor olabilirler.. aslı hiç eve girildigini farketmis mi, yerinden oynamis bardak falan.. aslı komşusuna sorabilir, biz yokken bir çift eve girip çıkıyor mu..evimizden ses duydunuz mu gibi.

Arkadaşınız dna bile yaptırırım diyor ama eşi kabul etmiyor. Ya eşi bir b..yemiş suçu ona atıyor yakalandığı için ya da boşanmak için bilerek koymuş. Beni aldattı deyip suçu ona atacak aklınca. Bir erkek üste çıkmak istiyor ve yapıcı olmuyorsa o erkek %99 bir halt karıştırmış oluyor. Aslı hiçbir şey kanıtlamak zorunda değil eğer kendine güveniyorsa. Böyle bir iftirayı atacak adamla evli kalmak için bir sebebi olduğunu düşünmüyorum.

X