Artik uyumak istiyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İzlediği bir şeyler bilinçaltına girip onu korkutmuştur

renkli gece lambalarından alsanız kırmızı falan? Çok aydınlık olmasın tabi loş olsun belki kendini daha güvende hisseder

Kanepede uyuduğunda televizyon açık onu seyrederken mi uyuyor yoksa yine yanında sizi mi istiyor
Kanepe de uyudugu aman ger sekilde uyuyor yanlizkende .. tv izlerken de

Ben o yaslarimi hatirliyorum, inanilmaz korkardim, oyle ki tuvalete giderken dahi aklim cikardi.
5 yas civari cocuklar soyut dunyayi kavramaya basliyor, ruhlar golgeler vs..
Korkuyorum demelerinin sebebi bu.
Yasadigim ulkede canavar karsiti spreyler satiliyor cocuklar icin mesela :)
Benim oglumda korkuyorum diyordu, ben careyi kucukle buyugu beraber yatirmakta buldum.
Esim nobette olunca bende yanlarina girip yatiyorum.
Yorumlara biraz goz gezdirdim en dogru cevabi siz vermissiniz , 5 yas korku yasidir , cocugun korkiyorum demesi dogru , cocuklugunu hatirlayan ne kadar az insan var

Ben o yaslarimi hatirliyorum, inanilmaz korkardim, oyle ki tuvalete giderken dahi aklim cikardi.
5 yas civari cocuklar soyut dunyayi kavramaya basliyor, ruhlar golgeler vs..
Korkuyorum demelerinin sebebi bu.
Yasadigim ulkede canavar karsiti spreyler satiliyor cocuklar icin mesela :)
Benim oglumda korkuyorum diyordu, ben careyi kucukle buyugu beraber yatirmakta buldum.
Esim nobette olunca bende yanlarina girip yatiyorum.
Canavar karsiti soreyler mi :) nerden temin edebliriz

memeden bende nasıl kesecem diyodum 2 yas 2 ay emdi herkes kes diyodu gece 4 5 defa uyanıyodu. gündüz işten gelince bazen vermedim istedi yatarken dedim gecistirdim . ama yinede emiyodu . bir günde yatarken emdi emdi uyuyamadı tamm artık dön yat dedim . agladı hayır dedim emdin zaten benim memem uf dedim . gece kalktı bazısında reddettim . baktım ertesi gün meme istemedi öyle ama gece kalktı emdi. sonra babannesinfe kalmak zorunda kaldı bir gece . eve gelince işten ozmanda istemdei . gece yatatken istedi yok dedim babaı salladı uyudu gecede kalktı vermedim cokda aglamadı .
ben rsey sürüp bıraktırmak istemedim cünkü bazı pskologlar bunun kötü oldugunu söylüyo.
simdi cok sükür iki gündür emmmedi

kız içinde acaba odada resimli seyler varmı barbi su bu ayıcık bir onları kaldırıp uyutmayı dene annem derdi

Evet korkacagi bir sey seyredince zaten o gece mutlaka ruyasinada giriyor. Ama cok dikkatli olmaya calisiyorum. Korktugu seyleri soyluyor bazen . Ama korkmasinin sebebi baska gibi. Bunkadar da korkamazki yaa
Daha önce korktum dediğinde bir seferden bişey olmaz dediyseniz bunu kullanıyor olabilir
Benimkilerde denedi bunu izin vermeyince vazgeçtiler
Şimdi bir masal birde uyku müziğimiz var onu açınca uyuyorlar

4 yaşına kadar büyük kızım bizimle yatardı artık yataga sığmaz olduk böyle olmucak kızlara oda ya yaptık

İlk zamanlar yatmak istemedi bizimle yatmak istedi dediği şey ise korkuyorum anne alışana kadar çoğu zaman kızımın yanında yattım yavaş yavaş alıştırdim

Babası da bende bu karardan vazgecmedik
Kızım bazen bu gün sizle yatsam dediğinde hayır kızım olmaz odadan yatmam gerekiyor dedik hep çok şükür odasın da yatıyor çok rahatım diyor

Benim de bı buçuk yaşında küçük cadım var gece o beni çok yoruyor sürekli emmeye kalkıyor ayagimda salla tekrar yatır uyut derken sabah oluyor hiç uykumu alamıyorum gündüz aynı şekilde çok düşkün bana sabır diyip duruyorum geçecek bu günler de inşallah zor ama geçecek
Biraz once kayinvalidem dediki telefinda aman kizim yatak odaniza bir döşek ativer yaninizda yatsin dili turulur korkudan . Dedi. Yatircam heralde buaksamdan itibaren yok benim kizimda baska bisi var gbi hicc kbul etmiyor yataginda yatmayi. Gunduz guzel oynuyir. Hatta gunduz odasina bizi bike kabuk etmiyor ama gece oluncaa off of

Oğlunuzun memeyi bırakma zamanı gelmiş. Yavaş yavaş bıraktırın bence. İlk birkaç gece çok zor geçse de mutlaka alışacaktır. Kızınıza gelince benim kızımın da korkuları vardı psikologla hallettik. Hem de çok kısa sürede.
Psikolog nasil bir yol izledi

Dun gece esimle konustum. Meslegi geregi boşanmış ailelere cocuk teslimi yaparken pedagoglar esliginde teslim yapıyorlardı.
Hic mi yok tanidigin pedagog falan gidelim diyorum. Tama gideriz diyor ama ertesi gun olunca dayanamiyor kiziyla kanepe de uyuyor. En kisa zamanda gitmeliyim
İşte sorunu bulduk canım dayanamayıp onunla uyumak:KK31:iki çocuğum var.kızım 8 oğlum 2.5 yaşında.kızımı 3 yaşını doldurunca ayırdım.o zamandan beri asla bizim odamızda yatmaz.(hastalık filan hariç o zaman bile çok nadir) bu bir kural bizde herkes kendi odasında kendi yatağında yatacak.2 ay önce de oğlumu ayırdım.şimdi ablasıyla aynı odada yatıyorlar.çok şükür oda hiç zorluk çekmedi.uyku saatleri akşam 9.uyku saatleri gelince arka arkaya düşüp odalarına giderler.oğlum süt içer.yatarlar yataklarına gözlerinizi kapatın derim uyurlar hemen.sabaha kadarda hiç sesler çıkamaz.kesinlikle izin vermeyin sizinle yatmasına yada sizin onunla yatmanızı isterse kabul etmeyin.ona bir oyuncak uyku arkadaşı alabilirsiniz onunla yatsın.size de yazık canım.sabaha kadar bi ona bi ona.:KK12:

Biraz once aglaya aglayanyatagina goturdum kizimi isigininacik biraktim arti birde antredeki 2 isigi da actirdi hanfendi. Ama 5 dakka sonra hickira hickira aglayarak geldi korkuyorum yatamiyorum diye kafayi yicem

Odasında onu korkutan bir oyuncak vb bişey olabilir mi? Çocuk sonuçta hayal dünyaları farki oluyor. Aklıma o geldi bian

Aman ağlamasınlar da pıtır pıtır gezsinler :ıslık: Büyüdükçe değil yanınızda uyumak, aynı odada bile oturmak istemiyorlar. Allah canlarına sağlık versin de, biz anne baba olarak kendimizden vazgeçeriz :KK19:
Yavas yavas bu fikre alistim galiba. Yatagini sercem bizim yatagin yanina bu gece. Nasil olsa buyuyunce istesekte yatmazlar yanimizda dimi. Aslinda hic istemem tamamen karsiyim yatak odasinda cocuga ama el mahkum

Yorumlara biraz goz gezdirdim en dogru cevabi siz vermissiniz , 5 yas korku yasidir , cocugun korkiyorum demesi dogru , cocuklugunu hatirlayan ne kadar az insan var
Ben de hatırlıyorum da, korkup anne babamın yanına koşardım. Ağaç gölgesini canavar zannederdim, eve biri girdi sanıp ağlardım. Normal geliyor yani, kendimden pay biçince. Anne babam beni odaya geri yollasa herhalde sabaha kadar ağlardım.

Balli sutu kesin , ilk yapmaniz gereken sey bu
Ikincisi kiziniz tam korkularin basladigi yasta , bununla ilgili googleda biraz arastirma yaparsaniz zaten ne yapmaniz gerektigini gorursunuz
Ona kizmayin , tum cocuklar o devreden gecti siz de dahil olmak uzere
Dedigim gibi biraz google arastirmasiyla kizinizin korkusunun ustesinden gelebilirsiniz
1. Bucuk sene oldu neler neler arastirdim butun cozum yollarini denedim googlede ne yaziyirsa denedik esimle yok yok olmuyor. Bakki sutu kesmemdeki amac. ?? Tatlin oldugu icin kana cabuk karisio cabuk aciktirir o nedenle mi. Aklima bir bu geldi de

Ya varya Allah evlat isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucagini bos birakmasin ama yaslanmak isteyen cocuk yapsin kendimi 25 yasindayim ama 55 yasinda hissediyorum
Yaa kıyamam size :KK200: yalnız ben küçüğün odasında uyumaktan korkmasına takıldım. Zorlamasaydınız keşke. Travmaya dönüşüyor bu tür zorlamalar.

Babasi alerji olsun bir kac gece, yan yana yatarsak bulasir ama ben sana elimi uzatayim oyle yatalim desin yerde yatarken yukari elini uzatsin.. sonra eli acisin, ayisini versin kendisi elini ceksin :) maymun ediyor cocuk milleti ama alisinca cok rahat edeceksiniz :)
O zaman işe esimi hasta ederek baslayayim . Uzun ve zorlu bir yol beni bekliyor

Kizlar merhaba . Benim 5 yasinda kizim 2 yasinda oglum var.
Kizim cok asiri baba düşkünü.
Babasi olmadan kendi odasinda yatmıyor. Ama asil mesele kızım kendi odasinda yatmiyor. Odasinda hersey kizimin sevdigi tarz. Perdesi halisi avizesi bile pembis. Ama gel gelelim kizima 1 bucuk senedir bisey oldu kendi odasinda yatmiyor. Masal okusamda kabul etmiyor eskiden yatan cocuk ne olduysa odasinda uyuyamiyor. Dun gece babasi ve ben artik kızdık yatagina dogru hadi bakalim diye. Ama aglaya agla istifra etti. :KK43:
Neden boyle yapiyor anlamiyoruz. Bizim yatagimizda deliksiz uyuyor. Kanepe de deliksiz uyuyir ama kendi yataginda asla.
Neden diyoruz korkuyorum diyor.
Neyden korkuyorsun peki seni korkutan ne diyoruz cevap yok sadece korkuyorum yatmak istemiyorum diyor. Ama babasi olursa ancak yatiyor yataginda .
Esimde üzgün . Sabahlari işe gidemiyorum uykumu alamiyorum heryerim tutuluyor diyor... :KK43:

2 yasindaki oglum da asiri anneci yani asiri memeci.
Gece en az 4..5 kere uyanip agliyor meme istiyor. Yatak odasina kosuyor.
Götürüyorum yatagina eger meme vermezsem yanina yatarsam 1..2 saat boyunca agliyor sonra uyuyakaliyor. .
Tabi o esnada bende uyuyakaliyorum. Heryerim tutuluyor uykudan dayak yemis gibi uyaniyorum.
Eger meme verirsem bagimlisi oluyor daha cak istiyor gunduzleri de istiyor. Memeden nasil kesicem. Nasil sabaha kadar deliksiz uyutucam
Oglum cok yemek yer. gece karni mutlaka tok yatiyor hatta 1 biberon dolusu balli sut icip yatiyor. Ama yine de her gece böyleyiz..

Yani arkadaslar uzun lafin kisasi artik geceler olmasin istiyoruz. Biktim her gece evde yer yatak degistiren bir aile olduk . Sabaha kadar durmadan cocuklarla ugrasiyoruz eşimle.

Artik aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Cunku boynum dun gece cok kotu tutulmus hareket ettiremiyorm. Sag bacagimda kikirdak zedelenmesi olmus surekli cocuklarin peşinde kostura kostura..

Anne baba hakki odenmezmis bunu bir kez daha anladim :KK43:

Allah yardımcınız olsun, kolaylıklar dilerim..
bi önerim olacak oğlum 2 yaşında.. 22 ay boyunca emdi kendi kendine asla uyuyamazdı hep emerek uyurdu ve meme delisiydi artık hayatım mahvolmuş durumdaydı.. bir gün arkadasım geldi onun oğlu uslu maşallah memeyi ne yaptınız dedim 2 günde kestim deyince inanmadım nasıl yani dedim limon sürmüş oğlu görmeden.. bi iki kere emmeye çalışmış öğğ demiş istememiş.. ben inanmadım onun oğlu sakin bi çocuk ona bağladım..
o ikindi vakti kalktı evine gitti.. bende peşine oğlum ilk meme istediği an limon sürdüm emmedi öğğ yaptı döndü durdu yine geldi.. o vakitten sonra emmek istemedi çok ilginç bi anda kesildi.. sıkıntımız memede uyuyordu şimdi ne yapacaktı.. inanın 2 gün boyunca zombi gibi gezdi uykusu gelince halının üstünde yüz üstü uyudu ve tamam uyumayı da öğrendi.. sonra gece kalkmaları kesildi..
Nacizene önce oğlunuzu memeden kesin ve gece uyuyup sabah uyanmış olur..
memeden keserken istikrarlı olun asla gece kalksa dahi vermeyin bir iki sonra istemiyorlar ve sabaha kadar uyuyorlar meme yüzünden uyanıyormuş onu farkettim..

Oğlunuza bu uyku düzenini kazandırdıktan sonra kızınız bi müddet korkusu geçene kadar sizle yatsın en azından eşinizle odanızla yatarsınız rahat rahat..

Kızınızın odasının şeklini değiştirin rengini yerini ona korkuyu hatırlatacak uyku arkadaşı verin. Oğlunuza gelince gece beslenmesini 9aylıkken bıraktırma en iyisiydi geç olmuş amaa şimdi kış geliyor yaz olsa deniz.kenarında güneş oylanacak çok şey olurdu. Kademeli olarak memeye eksi bişeyler sürerek belki bıraktırma bilirsiniz gece sadecee şu verin Mehmet vermeyin ilk hafta çok zor olacak pes etmemek gerek kolay gelsin

Psikolog nasil bir yol izledi
Resim çizdirdi sürekli. Ben yanında olmuyordum. Korktuğu şeylerin odasının resmini çizdiriyordu. 2. seanstan sonra sihirli değnek dokunmuş gibi korku filan kalmamıştı. Hamileydim ikinciye o sıralar. İki numara 4 yaşında. Son altı aydır uykuları düzene girdi. Bu yatak mevzuundan ben de çok çektim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X