Artik uyumak istiyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
memeden bende nasıl kesecem diyodum 2 yas 2 ay emdi herkes kes diyodu gece 4 5 defa uyanıyodu. gündüz işten gelince bazen vermedim istedi yatarken dedim gecistirdim . ama yinede emiyodu . bir günde yatarken emdi emdi uyuyamadı tamm artık dön yat dedim . agladı hayır dedim emdin zaten benim memem uf dedim . gece kalktı bazısında reddettim . baktım ertesi gün meme istemedi öyle ama gece kalktı emdi. sonra babannesinfe kalmak zorunda kaldı bir gece . eve gelince işten ozmanda istemdei . gece yatatken istedi yok dedim babaı salladı uyudu gecede kalktı vermedim cokda aglamadı .
ben rsey sürüp bıraktırmak istemedim cünkü bazı pskologlar bunun kötü oldugunu söylüyo.
simdi cok sükür iki gündür emmmedi

kız içinde acaba odada resimli seyler varmı barbi su bu ayıcık bir onları kaldırıp uyutmayı dene annem derdi
Umarim meme kesme konusunda basarili olursunuz..
Kizimin odasinda evet ayicik bebek tarzi cok oyuncak var ama onlardan korktugunu simdiye kadar hiç soylemedi. Sadece 1 keresinde yapay cicek var gardrobunun ustunde o çiçeğin yansimasini buruna benzetiyorum diyordu. Kaldirdim ama yine ayni

Ben de hatırlıyorum da, korkup anne babamın yanına koşardım. Ağaç gölgesini canavar zannederdim, eve biri girdi sanıp ağlardım. Normal geliyor yani, kendimden pay biçince. Anne babam beni odaya geri yollasa herhalde sabaha kadar ağlardım.
Aynen oyle , insanlarin yuzde 90 i o yasta korku ile tanisiyor

Sizin konuyu okuyunca benim de konu acasim geldi kocamla yatmak istiyorum artik die :))
Benimde 4uzlere iki tane tek kisilik yatagi yere koyup kocaman bi yatak yaptik yanina da tek kisilikten biraz buyuk bi yatak koyduk ben yukarda onlar asagida yatiyorlar ama bir ikisi surekli yanima geliyor haliyle esimle sigamadik o yatak odasina oglanla gecti ben 3 kizla cocuk odasinda yatiyorum geceleri adamla yatmayi unuttm anlayacaginiz cunku cocuklar gece biri aglamasa biri agliyor yatak odsinda yatsak duymayiz birbirlerini uyandirirlar hadi aglamasalar yanimiza gelip yatarlar yataktan duserler korkusu var velhasil 1 yildir ayri yatiyoruz :KK43: bizimkiler 2. 5 yasinda bende uyku duzenlerinin olusacagi gunu dort gozle bekliyorum
Allah yardimciniz olsun insallah bir cozum bulabilirsiniz

Yavas yavas bu fikre alistim galiba. Yatagini sercem bizim yatagin yanina bu gece. Nasil olsa buyuyunce istesekte yatmazlar yanimizda dimi. Aslinda hic istemem tamamen karsiyim yatak odasinda cocuga ama el mahkum
Allah dağına göre kar verir, yani üstesinden gelemeyeceğiniz bir yük değil, bunların küçük sorunlar olduğunu bilerek sabredin. Allah kolaylık verir inşallah Hoppa

Daha önce korktum dediğinde bir seferden bişey olmaz dediyseniz bunu kullanıyor olabilir
Benimkilerde denedi bunu izin vermeyince vazgeçtiler
Şimdi bir masal birde uyku müziğimiz var onu açınca uyuyorlar
Tabi aglayinca artik aglamasidayanulmaz bir hal alinca kabul ediyorduk odasinda yatmamasini ama simdi artik aglaya aglaya kendinden gecmesi istofra edene kar yani acikcasi bu naz dan niyazdan gbi degil ya buna eminim

1. Bucuk sene oldu neler neler arastirdim butun cozum yollarini denedim googlede ne yaziyirsa denedik esimle yok yok olmuyor. Bakki sutu kesmemdeki amac. ?? Tatlin oldugu icin kana cabuk karisio cabuk aciktirir o nedenle mi. Aklima bir bu geldi de

Evet o yuzden , uyumadan once tatli vermemek gerekiyor
Kendi cocukluk korkularinizi anlattiniz mi?

Sizin konuyu okuyunca benim de konu acasim geldi kocamla yatmak istiyorum artik die :))
Benimde 4uzlere iki tane tek kisilik yatagi yere koyup kocaman bi yatak yaptik yanina da tek kisilikten biraz buyuk bi yatak koyduk ben yukarda onlar asagida yatiyorlar ama bir ikisi surekli yanima geliyor haliyle esimle sigamadik o yatak odasina oglanla gecti ben 3 kizla cocuk odasinda yatiyorum geceleri adamla yatmayi unuttm anlayacaginiz cunku cocuklar gece biri aglamasa biri agliyor yatak odsinda yatsak duymayiz birbirlerini uyandirirlar hadi aglamasalar yanimiza gelip yatarlar yataktan duserler korkusu var velhasil 1 yildir ayri yatiyoruz :KK43: bizimkiler 2. 5 yasinda bende uyku duzenlerinin olusacagi gunu dort gozle bekliyorum

Ayyy Allah yardimciniz olsun güç versin

Benim de İkizlerim geceleri hep aramzda.
Sürekli emmek istiyorlar diye dert yanacaktım sizi görünce vazgeçtimHoppa

Biraz once aglaya aglayanyatagina goturdum kizimi isigininacik biraktim arti birde antredeki 2 isigi da actirdi hanfendi. Ama 5 dakka sonra hickira hickira aglayarak geldi korkuyorum yatamiyorum diye kafayi yicem
Ayrı odaya kaç yaşında aldınız kızınızı? Güvenli bağlanma sorunu vardır belkide.Uzmanlar hernekadar ayrı odaya alıştırın desede ben pek doğru bulmadım.Kızım 3,5 yaşına kadar yanımızda fakat kendi beşiğinde yattı.Beşiği bizim yatağa sıfır yapmıştık , gece istediğinde yanıma gelip yatardı.4 yaşındayken tekli yatak aldık ama yine bizim yatak odamızdaydı.5 yaşındayken kardşin doğumuna 3 ay kala odasını ayırdım çok mutlu oldu, hiç sorun yaşamadık her gece deliksiz uyuyor odasında.

Ayyy Allah yardimciniz olsun güç versin

Benim de İkizlerim geceleri hep aramzda.
Sürekli emmek istiyorlar diye dert yanacaktım sizi görünce vazgeçtimHoppa
Ahahahha :)))) aminn amin. Hepimize. Beterin beteri var demi neyse rabbim saglik versin hepsine bu gunler de gececek insallah:KK200:

İşte sorunu bulduk canım dayanamayıp onunla uyumak:KK31:iki çocuğum var.kızım 8 oğlum 2.5 yaşında.kızımı 3 yaşını doldurunca ayırdım.o zamandan beri asla bizim odamızda yatmaz.(hastalık filan hariç o zaman bile çok nadir) bu bir kural bizde herkes kendi odasında kendi yatağında yatacak.2 ay önce de oğlumu ayırdım.şimdi ablasıyla aynı odada yatıyorlar.çok şükür oda hiç zorluk çekmedi.uyku saatleri akşam 9.uyku saatleri gelince arka arkaya düşüp odalarına giderler.oğlum süt içer.yatarlar yataklarına gözlerinizi kapatın derim uyurlar hemen.sabaha kadarda hiç sesler çıkamaz.kesinlikle izin vermeyin sizinle yatmasına yada sizin onunla yatmanızı isterse kabul etmeyin.ona bir oyuncak uyku arkadaşı alabilirsiniz onunla yatsın.size de yazık canım.sabaha kadar bi ona bi ona.:KK12:
Valla perisan vaziyetteym. Habluki sizin yasantiniz gibiydi 1bucuk sene once. Saat 9olunca haydinyataga diyordum beni ve babasini opup gidip yatardi. Suan ne oldu hic bisey soylemiyor sadece korkuyorum diyor ama gercekten korkuyor bunu simarikliktan yaomadigina eminim. Kizimi taniyorum eger zorlatarak yatagina goturursem yatagin icinde sessizce hickira hickira agliyor 19 dj sonra sinir krizi gecirerek agliyir :KK43:
Suan yine her iki cocugum da 9bda uyuyor ama kizim kanepe de uyuyor oglum da sabaha kadar kac kez uyaniyor.
COK yorgunum cok :KK43:

kızınız gerçekten korkuyordur. nacizane okuyun bol bol. âyetlelkürsü okoyun. nas felak okuyun. odasında gölge yapacak bişey ne bileyim yüksekte olan bir oyuncak vs ona farklı görünebilir . Bende oğşumda yaşadım krize girerdi geceleri hep okudum şükür şimdi sorun yok. ve yavaş yavaş sütten ayırmak lazım. 3 hafta gibi bir sürede kızımı ayırdım. ilk önce gündüz hiç vermedim gece sürekli emdi. bir hafta sonra gece az vermeye başladım. 10 güne aşkın böyle devam etti. sonra ki hafta ne gece ne gündüz vermedim ve bitti. çok ağladı uykusuz kaldık ama elhamdülillah çok şükür şimdi gayet güzel uyuyor.

Valla perisan vaziyetteym. Habluki sizin yasantiniz gibiydi 1bucuk sene once. Saat 9olunca haydinyataga diyordum beni ve babasini opup gidip yatardi. Suan ne oldu hic bisey soylemiyor sadece korkuyorum diyor ama gercekten korkuyor bunu simarikliktan yaomadigina eminim. Kizimi taniyorum eger zorlatarak yatagina goturursem yatagin icinde sessizce hickira hickira agliyor 19 dj sonra sinir krizi gecirerek agliyir :KK43:
Suan yine her iki cocugum da 9bda uyuyor ama kizim kanepe de uyuyor oglum da sabaha kadar kac kez uyaniyor.
COK yorgunum cok :KK43:
Çok enteresan neden korkuyor acaba.izlediği birşeyden filan etkilenmiş olabilir mi acaba.en iyisi uzman yardımı almak.çünkü eminsiniz korktuğundan.küçük içinde yapman gereken memeden kesmek.onun için uyanıyor.zaten yaşıda gelmiş.

Allah yardımcınız olsun, kolaylıklar dilerim..
bi önerim olacak oğlum 2 yaşında.. 22 ay boyunca emdi kendi kendine asla uyuyamazdı hep emerek uyurdu ve meme delisiydi artık hayatım mahvolmuş durumdaydı.. bir gün arkadasım geldi onun oğlu uslu maşallah memeyi ne yaptınız dedim 2 günde kestim deyince inanmadım nasıl yani dedim limon sürmüş oğlu görmeden.. bi iki kere emmeye çalışmış öğğ demiş istememiş.. ben inanmadım onun oğlu sakin bi çocuk ona bağladım..
o ikindi vakti kalktı evine gitti.. bende peşine oğlum ilk meme istediği an limon sürdüm emmedi öğğ yaptı döndü durdu yine geldi.. o vakitten sonra emmek istemedi çok ilginç bi anda kesildi.. sıkıntımız memede uyuyordu şimdi ne yapacaktı.. inanın 2 gün boyunca zombi gibi gezdi uykusu gelince halının üstünde yüz üstü uyudu ve tamam uyumayı da öğrendi.. sonra gece kalkmaları kesildi..
Nacizene önce oğlunuzu memeden kesin ve gece uyuyup sabah uyanmış olur..
memeden keserken istikrarlı olun asla gece kalksa dahi vermeyin bir iki sonra istemiyorlar ve sabaha kadar uyuyorlar meme yüzünden uyanıyormuş onu farkettim..

Oğlunuza bu uyku düzenini kazandırdıktan sonra kızınız bi müddet korkusu geçene kadar sizle yatsın en azından eşinizle odanızla yatarsınız rahat rahat..
Bu limonu bende deniyecem . Bu gece uyaninca sursem emse ve tafi eksi gelince umutsuz bi sekilde aglayarak uyur herkde . Gunduz de denerim. Umarim etkili olur bende de.

Oyle gözüküyor kizimi yatircam bizim odaya isteye istemeye

Süt taşını dene aktarlardan göğsüne sür ben sakızın üstüne kolla bıraktırdım 18aylkken sağlık sorunu sebebiyle inek sütne alıstıbir hafta zor olur ama atlatırsın.gece bir iki kez süt içiyor.kızım odasındauyuyor bi pedogoga göürün kızınızı

4uz mu gercektennnn

Allah dağına göre kar verir, yani üstesinden gelemeyeceğiniz bir yük değil, bunların küçük sorunlar olduğunu bilerek sabredin. Allah kolaylık verir inşallah Hoppa
Amin. Allah razi olsun zaman ayirip ta yardimci oluyorsunuz hepiniz

Bu gece emzir çocuğunu sabah kahvaltısını yaptır sonra çocuk açıldıktan sonra dene bence.. istikrarlı ol bende inanmamıştım ama etkili oldu..
Bu limonu bende deniyecem . Bu gece uyaninca sursem emse ve tafi eksi gelince umutsuz bi sekilde aglayarak uyur herkde . Gunduz de denerim. Umarim etkili olur bende de.

Oyle gözüküyor kizimi yatircam bizim odaya isteye istemeye
ak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X