Bebegimi kaybettim :(

Oksijensizsu

Popüler Üye
Pro Üye
23 Ocak 2021
2.184
9.432
Merhaba kızlar. icimi dökmek istiyorum. Neler yasadim son bir ayda hâlâ ne oldugunun farkinda degil gibiyim. Yillardir kavusmayi bekledigim yavrumu kaybettim. İcimi nasil tarif ederim bilmiyorum. Cok bekledik onu hamile oldgmu ogrenince havalara uctuk ama sevincimiz bile korky doluydu hep. 22 haftaya kadar hersey iyiydi . Konusuyordum oglumla herseyi anlatiyordum en cok babasina olan askimi ve dunyaya gelince onu nekadar cok sevecegimizi onunla neler yapacagimizi hayallerimizi anlattim. İcimde kiprastikca dunyalar benim oluyordu sevincim yere goge sigmiyordu. Oda yapacaktim ona en guzel seyleri alacaktim. Kundak alamadim kefen aldim oda yapacaktim mezarini yaptim icim cok aciyor. 22haftada suyu bitti gerilemeye basladi haftasi kaybedecegmizi soylediler alalim dediler izin vermedim o benimleyken nasil kiyardım kuzuma. Biraz hareket etmese annem gittinmi burdamisin diyordum cok gucsuzlesmisti ilk zamanlarkinden daha azaldi ama o an vuruyordu burdayim der gibi icim umut doluyordu. ama daha fazla dayanamadi savaşçi oglum. 27. haftada kalbi durdu son kez annesiyle vedalasti sonra bitti hareketleri . Hastaneye gittim kalp atisi alamadilar bi umut yalvardim bitmemis olsun gitmemis olsun diye ama gitti yavrum. sevemeden opemeden koklayamadan gitti ama dokunamadgm yavrm bukadar kucucukken bile nasil sevdirdi alistirdi kendine anlatamam. 17 saat suni sanci ile normal dogum yaptim o anim benim icin ayri bi travma oldu. Hem fiziksel hem ruhum acıyordu o sancilari cektim ama karnim kucagim bombos kaldi bosuna dogum yaptim. sonra bebegimin cenazesini verdiler s saclari simsiyahti bakmaya doyamadim hemen kapadilar sardilar defnettik .Oda hayali kurdugum yavrumun bi mezari var artik. Bi kac gun oldu tüm bunlara . Onu cok ozluyorum Elimi karnimda buluyorum sanki hareket edecek gibi bekliyorm farketmeden unutuyorum gittigini ne yasadigimin farkinda degil gibiyim cok aciyo icim bagira bagira aglayasim geliyor cennet kusu oldu bana sefaatci olacak diye teselli etmeye calisiyorum kendimi.. Ve simdi depresyonami girdim nedir durumum bilmiyorum bu olaylardan oncede esime aşiri duskun biriydim onsuz bi saniye duramiyorum bir gun ayri kalsak yillar gecmis gibi agliyorum cok ozluyorum yan odada durmasina tahammulum yok asiri seviyorum. Ama sanki bebegimi kaybettikten sonra bu halim on yirmi hatta yüz katına çikti. nefesim kesiliyo eşimide kaybedersem naparim gibi dusunceler sariyo icimi ve biliyorum Allah derki kimi benden cok seversen onu senden alirim. bu beni o kadar cok korkutuyo ki hayattan koptum. kendimi toparlayamiyorum . Yasadigim hersey ruya gibi geliyor gerck dışı gibi geliyor hayal aleminde gibiyim. cok tihaf hisler var icimde. Cennet cehennem kavrami ölüm sonsuzluk kavrami surei beynimi kurcalardi ama simdi beynimi yok edecek gibi korkulara sahibim. Beni esir aldi surekli korkuyorum yasamaktan ölmekten kaybetmekten sevdiklerimi en cok esimi yanindan bir saniye ayrilamiyorum işe gitmesin baska seyl ugrasmasin sadece yanimda dursun istiyorum Bakin normal degil biliyorum bu durumdan nasil kurtulacagim bilmiyorum gercek hayatta yok gibiyim . eşimde oyle oda bana zaten cok duskundu iyice artti. birbirimze cok aşik evlendik evlilik aski öldürmedi ustune yüzbinler kat aşk ekledi sanki 5 yil gecti bi gun onsuz uyuyamam . Simdi hic ayrilamaz olduk napacagmizi bilmiyoruz yasama dönemiyoruz herkes mi boyle ruyada gibi bizmi boyleyiz ne yasiyorz noluyor delircek gibiyim. Bi bilen eden anlayan varsa yardim etsin nolur :KK43:(

Başınız saolsun çok zordur eminim. Siz lohusalıkta yaşıyorsunuz o da ayrı zor. Destek alsanız eşinizle beraber iyi gelir.

Hüznünüzü yaşayın. Duygularınızı hislerinizi sorgulamayın. Acılısınız, acınızı yaşamak için kendinize izin verin. Aglamak istiyorsanız ağlayın, eşinize daha çok mu bağlandınız bağlanın.. Bunları problem olarak görmeyin. Yaş sürecindesiniz duygularına direnmeyin.

Basiniz sagolsun. Rabbim yavrunuzu cennetine aldi, size de altindan kalkamayacaginiz bir yük vermedi. Bu dunyada herkesin bir sinavi olduguna inanıyorum saglikla, ailemizle, evlatlarimizla sinaniyoruz. Onemli olan sizin bu sınavı gecebilmeniz. Aciniz cok taze, eminim ki yataginiz dar geliyor ictiginiz suyun tadi yok. Kendinize zaman taniyin, acinizi yasayin. Sizi uzen tum duygulariniz zamanla hafifleyecektir.

Allah yardımcınız olsun siz hem bebeğinizi kaybettiğiniz için hem de lohusa olduğunuz için bu kadar agir atlatiyorsunuz.
Lohusalik zaten başlı başına zor bir dönem
Insallah bir an önce toparlarsiniz.

Tüylerim diken diken oldu okurken, Allah yardımcınız olsun sabır versin . Merak etmeyin o cennette size şefaatçi olacak .
Lohusalikta yaşadığınız için çok ağır geçiyor, psikojik yardım alın. Hersey yoluna girecek ve geçecek inanın geçecek. En kötü gecenin bile sabahı oluyor ,zaman herseyin ilacı. Allah kucağınızı boş bırakmasın , inşallah sağlıklı bir şekilde yeniden bu güzel duyguları yaşar, anne olursunuz .

Rabbim sana sabır versin bu acıyı ancak yaşayan bilir 3 ay önce 20 haftalık üçüzlerimi normal doğumla kaybettim 3 ay hergün her dakika ağlıyorum kendime gelemedim herşeyi sildim attım doğum oldu hastane odasındayken bile unutup karnımı seviyodum bi bagırsak hareketini bebeklerim sanıyodum günlerce yemek yemedim doğum yaptıgıma inanamadım okadar sancıya ragmen ben daha aylarca dayanırım sadece doğurtmayın diye yalvarıyodum sözde derler ya en acı veren şey doğum sancısıdır diye ben o sancıyı aylarca çekmeye razıydım evlatlarımı kaybetmemek için
Ben daha o bebeklerime bi takım bile alamamısken bu ay bebeklerime mezartaşı yaptırdım
10 tane çocugum olsada bu acı içimden çıkmaz 100 yasına gelsem azrail canımı almaya gelse bu acıyı yine unutmam
Bu acının ne tarifi var ne bi dayanagı var bana kalan tek sey ayak izlerinin oldugu kagıtlar ben o kagıtlara bakarken sabahtan akşama kadar salonda yerde ağlayarak eşimi beklediğimi bilirim ama hiçbir zaman isyan etmedim doğumda bile rabbim şükürler olsun en azından annelik duygusunu yasıycam dedim rabbim bana yasattın kimseye yasatma dedim isyn etmedim
Rabbim bizim yardımcımız olsun rabbim bizim acımızı hafifletsin dayanma gücü versn insallah ne zaman konusmak dertlesmek istersen bana yzabilirsin

Cok tesekkur ederim. Allah razi olsun. Duygularimi sorgulamak istemiyorum huznumu yasamak istiyorum zaten surekli agliyorum susuyorum ama yasadiklarm ruya gibi geliyor yalan gibi hayalde gibiyim gececekmi bu surec bilmiyorum ama uzun surerse eger kendimi kaybedebilirim pencereden bakiyorum kendimi yerde goruyorum kendimi atmisim gibi gozumun önünde oyle canlanıyor bi anda hemeb geri kaciyorum aklimi oynatiyor gibiyim. esim iki dk ayrilsin yanimdan bisey oldu diye deliriyorum. :KK43:

Rabbim sana sabır versin bu acıyı ancak yaşayan bilir 3 ay önce 20 haftalık üçüzlerimi normal doğumla kaybettim 3 ay hergün her dakika ağlıyorum kendime gelemedim herşeyi sildim attım doğum oldu hastane odasındayken bile unutup karnımı seviyodum bi bagırsak hareketini bebeklerim sanıyodum günlerce yemek yemedim doğum yaptıgıma inanamadım okadar sancıya ragmen ben daha aylarca dayanırım sadece doğurtmayın diye yalvarıyodum sözde derler ya en acı veren şey doğum sancısıdır diye ben o sancıyı aylarca çekmeye razıydım evlatlarımı kaybetmemek için
Ben daha o bebeklerime bi takım bile alamamısken bu ay bebeklerime mezartaşı yaptırdım
10 tane çocugum olsada bu acı içimden çıkmaz 100 yasına gelsem azrail canımı almaya gelse bu acıyı yine unutmam
Bu acının ne tarifi var ne bi dayanagı var bana kalan tek sey ayak izlerinin oldugu kagıtlar ben o kagıtlara bakarken sabahtan akşama kadar salonda yerde ağlayarak eşimi beklediğimi bilirim ama hiçbir zaman isyan etmedim doğumda bile rabbim şükürler olsun en azından annelik duygusunu yasıycam dedim rabbim bana yasattın kimseye yasatma dedim isyn etmedim
Rabbim bizim yardımcımız olsun rabbim bizim acımızı hafifletsin dayanma gücü versn insallah ne zaman konusmak dertlesmek istersen bana yzabilirsin
Başınız sağ olsun 🥺

Tüylerim diken diken oldu okurken, Allah yardımcınız olsun sabır versin . Merak etmeyin o cennette size şefaatçi olacak .
Lohusalikta yaşadığınız için çok ağır geçiyor, psikojik yardım alın. Hersey yoluna girecek ve geçecek inanın geçecek. En kötü gecenin bile sabahı oluyor ,zaman herseyin ilacı. Allah kucağınızı boş bırakmasın , inşallah sağlıklı bir şekilde yeniden bu güzel duyguları yaşar, anne olursunuz .
Cok saolun. Cok zor hamile kalmistim yillar sonra. birdaha olur mu bilmem zaten o dogum anını asla unutamiycam sanirim hemen birdaha olsun istiyorum bu yavruma ihanet gibi geliyor dusuncesi bile ama olsun bunun yeri ayri onun ayri tesellim olur diyorum inanilmaz bi dogum korkusu basladi birdaha yapabilcegime inancim yok

X