Bebeğin hareketleri kaçıncı haftadan itibaren hissedilir?

Canım büyük ihtimalle bağırsak hareketleridir hissettiğin bende öyleydi çünkü ben bu haftamda anca hissediyorumm

bende 17 hafta 2 günlük hamileyim pıt pıt hareketleri 14.haftadan beri var ve gerçekten ayırt edilebiliyor bağırsak hareketimi yoksa bebek hareketi mi bence bebek hareketi doktora sordum böyle birşey olabilir mi diye bazıları hissedebiliyor dedi :) ama dün akşam daha kuvvetli hissettim bakalım ikinci kuvvetli haeketi ne zaman algılıycam bu arada bebişim erkekmiş delikafadulden

bende 17 hafta 2 günlük hamileyim pıt pıt hareketleri 14.haftadan beri var ve gerçekten ayırt edilebiliyor bağırsak hareketimi yoksa bebek hareketi mi bence bebek hareketi doktora sordum böyle birşey olabilir mi diye bazıları hissedebiliyor dedi :) ama dün akşam daha kuvvetli hissettim bakalım ikinci kuvvetli haeketi ne zaman algılıycam bu arada bebişim erkekmiş delikafadulden

bende ilk şiddetli hareketini 17. haftada hissetmiştim sanırım. a.s
sonradan öyle keyifli bir hal alacakki inanamayacaksınız zemuszemus
bu arada oğluşun hayırlı olsunn.... :nazar:

arkadaşlar hisseden hissetsin hissetmeyen hissetmesin....
herkes mutlu olsunnn
ben de de arada seğirme oluyo
bu ne?
oğlun hayırlı olsun canımcım bu arada

kızlar bende 13.haftalarda hissettiğimi zannediyordum. ama 19. haftaya geldiğimde ne kadar yanıldığımı anladım. çünkü 19-20. haftalarda asıl hareketleri hissetmeye başlayınca diğerlerinin bağırsak hareketi olduğunu anladım. insan çok hevesleniyor ama siz de görüceksiniz o haftalara geldiğinizde. çok farklı hissediliyor. kesinlikle bağırsak hareketlerinden çok farklı. birde şu an bebeğiniz hareket etse bile sizin hissetmeniz gerçekten zor çünkü kasları henüz kuvvetli değil. kemikleri bile sertleşmedi daha. yumuşak bi kıkırdaktan oluşuyo. dolayısı ile pek mümkün değil.

kızlar bende 13.haftalarda hissettiğimi zannediyordum. ama 19. haftaya geldiğimde ne kadar yanıldığımı anladım. çünkü 19-20. haftalarda asıl hareketleri hissetmeye başlayınca diğerlerinin bağırsak hareketi olduğunu anladım. insan çok hevesleniyor ama siz de görüceksiniz o haftalara geldiğinizde. çok farklı hissediliyor. kesinlikle bağırsak hareketlerinden çok farklı. birde şu an bebeğiniz hareket etse bile sizin hissetmeniz gerçekten zor çünkü kasları henüz kuvvetli değil. kemikleri bile sertleşmedi daha. yumuşak bi kıkırdaktan oluşuyo. dolayısı ile pek mümkün değil.

vereliniortak

Bende 12 haftadan itibaren bi şeyler hissettim ama bağırsak hareketleri olduğuna karar verdim.çünkü suanda 21 haftadayım ve 19. Haftadan beri göz seyrimesi bazende daha kuvvetlisini hissediyorum ve çok farklıymış bagırsak hareketlerinden.bazen yer değiştiriyor bazen çok sık bazen seyrek hareketleri onunda nedeni şuymuş:daha kasları çok kuvvetli olmadığı için ben karpuz yıyınce ve gurultulu film izleyince daha cok hareketlenıo

ben 18 haftalıktan itibaren hissediyorum bebeğimin hareketlerini...özellikle yemek yedikten sonra iyice coşuyor kuzum...şu an 23 haftalık hamileyim ve dışardan bile farkedilebiliyor hareketleri

Arkadaşlar bende ancak bu hafta, tam evlilik yıldönümüzde :) 19+0 da hissettim ilk.
daha öncede internette, bu haftalarda hissedilir ilk çocukta diye okuduğumdan önceden çok da dinleyip beklemedim. Ertesi günde dışarıdan eşim de hissetti elini koyunca, ama daha her hareketi dışarıdan hissedilmiyor. Özellikle gece yatınca, kızım çoşuyor:)
Gündüz pek fark etmiyorum, zaten işteyken yoğunluktan anlamıyor insan.

Ben de bugün hissettim ilk kez; ama çok hafif bir kıpırtı gibi :ecrin_bebek:
17. haftaya girdik biz de :emir_bebek:

Kızım da 10 haftalıkken seyirmeler başlamıştı,Oğlum da ise daha geç 14 haftalıkken başladı

yelda 25 ...canım 12. haftada hissettiklerimin bende hareket olduğunu sanıyordum ama şimdi 17. haftada onun sadece ya karın gerilmesi yada bağırsak hareketi olduğunu anladım. bekle canım az kaldı tekmelere :)

18+3teyim hala hissetmiyorum ya :çok üzgünüm: biran önce hissetmek istiyorum kuzumu :ecrin_bebek:

bizde 17.haftadayız ben de geçen bebişimin oılduğu sol tarafta karnımın altına doğru böyle göz seyirmesi gibi birşey hissettim bende bağırsak hareketleridir şuankiler diye çok üzerinde durmuyorum ama göz seyirmesi gibi şey pıt pıt böle tuhaftı perşembe 18.haftaya başlıcaz herkes başlarsın hissetmeye diyor ama ben çok üzerinde durupta kafamı takmamaya çalışıyorum :emir_bebek:

18+3teyim hala hissetmiyorum ya :çok üzgünüm: biran önce hissetmek istiyorum kuzumu :ecrin_bebek:

cnm üzülme bende hala hissedemiyorum sırtüstü yatıyorum dinliyorum filan ama tık yok. sadece bazen göbeğimin alt kısmında ya sağda ya solda bi sertlik oluyo sonra dokunuyorum diğer tarafa geçiyo diyorum acaba bebekmi hareket ediyor.

X