Bebeğin hareketleri kaçıncı haftadan itibaren hissedilir?

Bende ilk 10.haftamda seyirmelerini hissediyorum şu anda 19+3 teyim 18.haftamdan itibaren baya baya hissettiriyo kendini cimcime artık uykumdan bile uyana biliyorum bu aralar biraz rahat uyuyamıyoruz o yüzden ama bu hareketleri hissetmek bambaşkaymış Rabbim isteyen herkese yaşatsın

Bende ilk 10.haftamda seyirmelerini hissediyorum şu anda 19+3 teyim 18.haftamdan itibaren baya baya hissettiriyo kendini cimcime artık uykumdan bile uyana biliyorum bu aralar biraz rahat uyuyamıyoruz o yüzden ama bu hareketleri hissetmek bambaşkaymış Rabbim isteyen herkese yaşatsın
Kiz olmasina ragmen 10 haftalik seyirme oldu demi canm.. Cunku cogu sadece erkek cocukda erken seyirme olur diyolarda ..

Kiz olmasina ragmen 10 haftalik seyirme oldu demi canm.. Cunku cogu sadece erkek cocukda erken seyirme olur diyolarda ..
Evet bende hissediyorum dediğim zaman oğlan olucak falan demişlerdi şimdi ikinciye hamileyim bu seferki oğlan bunu 10 haftaya kadar farkında bile değildim bu bebeğimin hareketlerini daha geç hisseddim

Demekki alkasiz.. Agzi olan konusuyor sagolsun :))
Peki seğirmeleriniz hangi tarafta bana sadece bir kişi sağdamı yoksa soldamı hissediyosun diye sormuştu sağ kız sol erkek demişti benimde sağda seyiriyodu oğlumdada solda seğirmeleri vardı nekadar doğru yanlış bilemem bende böle denk geldi ama seninde ğek bi zamanın kalmamış 3 -4 haftacık çabuk geçer

kızlar bende 13.haftalarda hissettiğimi zannediyordum. ama 19. haftaya geldiğimde ne kadar yanıldığımı anladım. çünkü 19-20. haftalarda asıl hareketleri hissetmeye başlayınca diğerlerinin bağırsak hareketi olduğunu anladım. insan çok hevesleniyor ama siz de görüceksiniz o haftalara geldiğinizde. çok farklı hissediliyor. kesinlikle bağırsak hareketlerinden çok farklı. birde şu an bebeğiniz hareket etse bile sizin hissetmeniz gerçekten zor çünkü kasları henüz kuvvetli değil. kemikleri bile sertleşmedi daha. yumuşak bi kıkırdaktan oluşuyo. dolayısı ile pek mümkün değil.

16 dan önce hissetmeniz imkansız. Bu kadar net söylüyorum hele ki ilk gebeliginizse 13.haftamda evet seyirmeler oldu ama hiç bir zaman ayırt edilecek gibi değildi çünkü karnımın içi gurul guruldu gazdan. Şimdi ise gece yatağa uzandiğimda göbek deligimin aşağısında genelde hareketlilik oluyor fakat 19 haftalık olmama rağmen işte tekme attı diyemiyorum evet meraklı ve heycanlisiniz ama abartmayin. 9 haftalıkken hissetmek çok mümkün değil.

X