Çocuk Hastalıkları bebeğinde atopik dermatit yani egzama

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza bugün katıldım,aslında dışardan takip ediyordum ama sizleri görünce ben de dahil olmak istedim.Ne yazık ki benim 5.5 aylık oğluma da atopik dermatit teşhisi kondu.Ama herhangi bir test yapılmadan.Diş çıkarma döneminde yoğun salya akışına bağlı bir tahriş olduğunu düşünüyordum ki aniden alevlendi.sebamed yüz kremi kullanıyorduk.Doktorumuzun önersiyle önce hipokort ve sonra mustela stelatopia serisini kullandık.Ne yazık ki kortizonu bıraktığımz an yeniden ve çok hızlı bir şekilde nüksediyor.Sürekli kortizon sürerek de devam etmek imkansız tabii.Stelatopiadan ümitliydim ama o da fayda sağlamadı.Sürekli salya akması da iyice tetikliyor bu durumu.Artık geceleri kanamaa ve akıntı oluşmaya da başladı.Enfeksiyon kapmasından korkuyorum:KK43: Rutin takibimizi yapan doktordan çok memnunum ama sanırım bir alerji uzmanıla görüşmemiz gerekiyor artık.Tavsiye edebileceğiniz bir uzman var mı arkadaşlar?Ayrıca EGEM2009 kullandığın ilaçlar sonuç verdi mi?Hacettepe'de hangi allerji uzmanına götürdünüz?Yaptırdığınız allerji testleri sonuç verdi mi?Cevap verirseniz çok sevinirim.Çünkü oğlumu bu şekilde görüp birşey yapamadıkça çok üzülüyorum.Yine de Allah hiçbirimizin, hiçkimsenin yavrusuna daha büyük dert vermesin,tek sağlık sorunları bu olsun.Görüşmek üzere

takip eden arkadaşlar varsa ki onlar bilgilendirmek için yazıyorum özeldez soracağınız sorular varsa cevaplarım nede olsa bu konuları çok fazla takip edemiyoruz
bebeğime allerji testi yapıldı sırttan korkacak bişe değil 1 dk bile sürmüyo sırttan yapılıo sonuç olarajk da yumut-rta akına allerjisi çıktı yumurta yemeyeceğim ben bebeğimde 1.5 yaşına kadar yemeyecek daha sonra geçiomuş zaten..
fakat bu egzamaya bi çözüm yok galiba kortizonlu kullanınca geçio kullanmayınca tekrar çıkıooo

benim bildiğim kadarıyal egzema geçici değil malesef. kan yoluyla bulaşıyor sadece. o yüzden egzema hastaları kan bağışında bulunamıyor.

benim kızımında yüzünde çıktı yaklaşık 15-20gün önce..dr önce geçer onlar dedi çünkü önce isilik gibiydiler..gün geçtikçe çoğaldı ve artık sivilce yada isilik gibi değildi dün götrüdük dr a ve egzama dedi..yüzünü temizlemek için sebamed in sabununu sonrasında nemlendirmek için de mustela yı verdi..bunların dışında kortizonlu merhem verdi..başladık geçecek gibi bakalım inş. geçer..
bi arkadaşımız dalin şampuan alerji yaptı demiş bende ondan şüpheleniyorum çünkü ilk doğduğunda johnson's kullanıyordum sonra daline geçtim ve bi süre sonra oldu ve değiştirsem diye düşünmeye başlamıştım ki bunu okuduktan sonra kesin değişecek o şampuan..bide alerji testi yaptırmayı düşünüyroum kızıma..Allah şifalarını versin hepsinin..

daha minicik yavrum ya çok üzülüyorum..üstelik sarılığımızda geçmedi hala yüzünde sarılık var kan testi sonucunu bekliyoruz inşallah bişey çıkmaz..kuzucuk bunlar daha ama oluyor işte böyle şeyler..anne baba olmak ne zormuş..

Merhaba,benim oğlum 5.5 aylık.Birkaç aydır egzama sorunun yaşıyoruz maalesef. Kıyafetleri sabunla ykayıp ütülüyorum.Dalinin yumuşatıcısını almıştım hipallerjenik yazıyordu üzerinde ama mahvetti bebeğimi.Dr umuz kortizonlu krem verdi bir de yoğun bir nemlendirici losyon.Banyo yapptırırken de babe nin yağlı sıvı bir sabununu fakat pek etkisini göremedim. Kremi bıraktığımız an tekrarlıyor.Bebeğim çok huzursuz kaşımak istiyor sürekli.Kollarında bacaklarında ve göğsünde çıktı.Yanaklarında da var çok zor bir durum.Allah şifa versin bebeklerimize.H.sonu tekrar götüreceğiz doktora..

Merhaba.Oğlumu allerji uzmanına götürdük.Test yapıldı, sütte ve bir miktar da yumurta akında kabarma oldu.Kan testi de yapılıyor doğrulamak için.Ama gıda allerjisi çıksa bile, o gıdaları kesince %100 düzelme olmazmış zaten.olsun ne kadar düzelirse kar kardır.Ne yazık ki bu olay belli bir yaşa kadar devam edecek gibi görünüyor.Sadece alevlenmeleri bastırmak mümkün.Bu da ne yazık ki kortizon ve bol nemlendiriciyle oluyor.Herkese geçmiş olsun

Merhaba.Oğlumu allerji uzmanına götürdük.Test yapıldı, sütte ve bir miktar da yumurta akında kabarma oldu.Kan testi de yapılıyor doğrulamak için.Ama gıda allerjisi çıksa bile, o gıdaları kesince %100 düzelme olmazmış zaten.olsun ne kadar düzelirse kar kardır.Ne yazık ki bu olay belli bir yaşa kadar devam edecek gibi görünüyor.Sadece alevlenmeleri bastırmak mümkün.Bu da ne yazık ki kortizon ve bol nemlendiriciyle oluyor.Herkese geçmiş olsun

geçmiş olsun cnm..benim kızımda da kortizonlu merhem etsikisini göstermeye başladı şükür..kızım daha çok minik ek gıda almıyor ama sanırım benim sütümden geçen bişey etkiliyor onu..alerji testi b u kadar küçükken yapılıyormu bilmiyorum ama yaptırmayı düşünüyorum..yaptırıncaya kadar da yumurtayı kestim yemiyorum..çikolata falan gaz yapıyo diye yemiyorum..şimdilik deniyorum bakalım..erzincanda alerji testi yapan yer aramam bitsin yaptırcam inş...:KK43:

geçmiş olsun cnm..benim kızımda da kortizonlu merhem etsikisini göstermeye başladı şükür..kızım daha çok minik ek gıda almıyor ama sanırım benim sütümden geçen bişey etkiliyor onu..alerji testi b u kadar küçükken yapılıyormu bilmiyorum ama yaptırmayı düşünüyorum..yaptırıncaya kadar da yumurtayı kestim yemiyorum..çikolata falan gaz yapıyo diye yemiyorum..şimdilik deniyorum bakalım..erzincanda alerji testi yapan yer aramam bitsin yaptırcam inş...:KK43:

Canım çok geçmiş olsun minicik daha.Benim oğlum da sadece anne sütü alıyo, egzaması başlamadan önce de mukuslu gaita sorunu vardı, bu besin allerjisinden olurmuş,o zamanki çocuk doktorumuz bana sütü ve ymurtayı kestirmişti tam 1.5 ay(o zaman oğlum 3 aylıktı).ama bunun bir allerji uzmanı tarafından kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyomuş.ben pişman olmuştum bu 1.5 ay için.Bence kesin yumurtadan olduğuna emin değilsen kesme.ama tabii sen bilirsin, çünkü insan çok huzursuz oluyo acaba benim yediklerimden mi bebeğim bu halde diye,dediğim gibi emin olmadan ben de hem sütü hem yumurtayı kesmiştim.anlayabiliyorum seni.Umarım bir alerji uzmanı bulursun.o kadar küçükken yaparlar mı bilmiyorum.bizşu an kan testinin sonucunu bekliyoruz.Sütürünlerini diyetimden çıkardı dr.sonuçlara ve oğlumun cildine göre eğer düzelme olursa süt yüklemesi yapılacak(diyetime yoğun miktar süt eklenecek).sütten olduğuna emin olmak için.sonucu bildiririm.sen de bizi haberdar et,çok geçmiş olsun tekrar

Merhaba,benim oğlum 5.5 aylık.Birkaç aydır egzama sorunun yaşıyoruz maalesef. Kıyafetleri sabunla ykayıp ütülüyorum.Dalinin yumuşatıcısını almıştım hipallerjenik yazıyordu üzerinde ama mahvetti bebeğimi.Dr umuz kortizonlu krem verdi bir de yoğun bir nemlendirici losyon.Banyo yapptırırken de babe nin yağlı sıvı bir sabununu fakat pek etkisini göremedim. Kremi bıraktığımız an tekrarlıyor.Bebeğim çok huzursuz kaşımak istiyor sürekli.Kollarında bacaklarında ve göğsünde çıktı.Yanaklarında da var çok zor bir durum.Allah şifa versin bebeklerimize.H.sonu tekrar götüreceğiz doktora..

Canım geçmiş olsun.Ben de dalinin yumuşatıcısını kullanmıştım,egzama başlayınca bıraktım.ama halen dalinin granül sabununu kullanıyorum.Gerçi ikikere duruluyorum ama acaba bu da tetikliyo mudur.Artık paranoyak oldum herşeyden şüpheleniyorum:KK43:Sizinki yumuşatıcıdan sonra mı başladı?

inanırmısınız artık kendimi suçlamaya başladım keşke şampuanını değiştirmeseydim yavrumun..kuzum o kadar üzülüyorum ki..geçmeyecek diye korkuyorum bazen..çünkü gündüz yüzü düzeliyo ama en ufak bi ıkınmada tekrar kızarıyo suratı ve egzaması belli olmaya başlıyo..gerçi henüz 7günlük süremiz dolmadı ilacı kullanmak için ama ne bileyim dayanamıyorum.bu tarz egzama genellikle alerjiden oluyormuş ya kesin var bişeye alerjisi ama bilmiyorum..inşallah düzelir çocukların derdi biter bian önce...

ben omo'nun deterjanını almıştım ama belki oda yapmış olabilir diye düşünmeye başladığım için şimdi sabun tozu kullanıcam.. demekki heveslenip bu ürünleri almamak gerekiyormuş ya..eskiler sabunla yıkarmış çocuğunu bişeyde olmazmış..

kızlar bu kortizonlu kremi kullanınca bebeklerinizin cildi pl pul dökülüyor mu?kızımın yüzünün rengi düzeldikçe pul pul dökülüyor krem işe yaradığı için mi böyle oluyor?

merhaba beyazleblebim benim oglumda 4.5 aylık bir aydır geceleri cok huzursuz.ishal sikayetiyle gitmistik kakasi tahlil edildi mukuslu ve bol lokosit cıkmıstı bir hafta zimaks kullandık daha sonra yapılan tahlil temiz cıkmıstı doktor ellerini cok emdigi için mikrop kapmıs dedi sizde nasıl sorunlar vardı paylasırsanız cok sevinirim.birde geceleri saatte bir uyanıp gözlerini kasıyor sürekli aceba alerjik bir durumu olarbilirmi cildinde herhangi bir kızarıklık alerji belirtisi birsey yok anne sütü dısında baska birsey almıyor henüz.beni tedrgin eden anne sütü alan bi cocuk normalde ishal olmaz diye biliyorum sizce evhammı yapıyorum cevabınnızı bekliyorum simdiden tesekkurler

merhaba sofbay,ben bu mukuslu gaitayla çok uğraştım :)3 kez tahlile götürdüm, bol lökosit çıktı, bir kez de kan.Kültür de yaptırdım herhangi bir enfeksiyon var mı diye ama hiç bir enfeksiyon çıkmadı oyüzden ilaç kullanmadık.sadece sindirim sistemini düzenleyen ilaçlar verdiler.aslında onları kullanmak da çok gereksizdi.şimdi olsa kullanmam.oğlumda huzursuzluk,ateş,büyüme geriliği,emme sorunu hiç bir problem yoktu,o sırada da dr.umuzu değiştirdik, o da bu konuyu çok önemsemememizi önerdi.1.5 ay önce atopik dermatit çıktı.yüzü kızarıyo,kabarıyo,kaşınıyo,sonunda kanamaya da başladı, onun üzerine allerji uzmanına başvurduk,bu mukuslu gaitayı da belirttim.bebeklerde anne sütünden geçen bazı besin maddelerine karşı bu şekilde reaksiyon gelişebiliyomuş sindirim sisteminde.Ama kan testinin sonucunu almadığımız için bunun allerjik bir reaksiyon mu olduğunu bilemiyoruz.yarın sabah dr.la görüşücez.Ayrıca benim oğlum da uykusu gelince ya da yeni uyanınca gözlerini kaşıyo.Yani uyku belirtisi olarak.Allerjiyle bi ilgisi yok.Ama senin bebeğinde,allerji olduğunu düşündürecek kadar yoğun bi kaşıntı oluyosa onu bilemiyorum.bence kaşıntının ne kadar sürdüğünü,ne zamanlarda olduğunu,sulanma kızarma çapaklanma olup olmadığını iyice gözlemleyip rutin takibini yapan dr.una danış o yönlendirsin.benim oğlumun yüzündeki durum çok belirgindi.umarım sende öyle bir sorun olmaz.bence bebğinde bir huzursuzluk yoksa,çok önemseme,ama yine de dr.unla paylaş.ayrıca atopik dermatitte vücuttaki bazı bölgelerde de kurumalar oluyo,ona da dikkat et.umarım herşey yoluna girer.

bizim gaita tahlilindede mukuslu ve bol lokosit cıkmıstı zimaks kullandık bir hafta sonraki tahlilde az mukus vardı lokosit görülmedi cildinde herhangi bi belirti yok gözlerindede yok.siz ek gıdaya basladınızmı.yogurt vs. veriyosanız neler gözlemliyosunuz simdiden tesekkurler

arkadaşlar benim oğlumda şuan dört buçuk aylık ve atopiik dermatit oldu.şuan sadece yanağında var ve dizinde var dizindeki geçti diyebilirim ama yüzündeki geçmiyo çünkü salyası akıyo sürekli çok titiz davranmamam rağman ister istemez hem sürtünmekten hemde salyadan yarası sürekli sulanıyo geçen hhafta dermatoloğa götürdüm kortizonlu ilaç verdi oda fayda etmedi bugün başka bir dr gitti doktorun dediği şu kesinlik kortizonlu ilaç kullanılmasını önermiyorum bebeğiniz çok küçük dedi .bol bol nemlendirin ph değeri yüksek olan nemlendiricilerle ve odasınıda mutlaka buharla nemlendirin dedi .bende zaten kortizonlu ilaç açıkcası kullanmak istemiyodum zaten geçirmedide bu geçici bir süreç bebeklerimiz büydükçre cildi dış etkenlere karşı direnç kazancak kafanıza takmayın bende çok takıyodum ama artık takmıyorum bebişimi öpemiyorum tosuncuk yanalarından ama geçecek iyileşsin yanaları da öpmemeye razıyım .yünlü şeylerr kesinlikle giydirmeyin dr nuzda söylemişltir sanırım .geçmiş oolsun arkadaşlar

bu arada oğlum sebamed ürünleri kullanıyorum günde iki kere nemlendiriyorum tüm vücudunu banyo son suyuna bebe yağı döküyorum ki cildi nemi korusun die .dr muz bugün bariederm die bir kozmotik krem önerdi onu kullanmaya başladık bugün bakalım faydası olcakmı

Son düzenleme:
benim oğlumda kanda allerji çıkmadı.bu güzel haber:)ama dr vücudun süte reaksiyon veriyor olabileceğini düşünüyor,mukuslu gaita ve lökosit var çünkü.o yüzden 2 hafta daha süt ve süt ürünü bana yasak.2 hafta sonra bir gaita tahlili daha yapılacak.2 hafta daha ek gıdaya başlamıcaz sanırım.biz ek gıdaya başlamadığımızdan sütle ilgili bir gözlem yok.bu arada kızarıklıklar vücutta da belirdi hafifçe:KK43:dün bioderma atoderm pp 'yi aldım yüzüne iyi geldi sanki.inş devam eder.

X