Çocuk Hastalıkları bebeğinde atopik dermatit yani egzama

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaşlar benim oğlumda şuan dört buçuk aylık ve atopiik dermatit oldu.şuan sadece yanağında var ve dizinde var dizindeki geçti diyebilirim ama yüzündeki geçmiyo çünkü salyası akıyo sürekli çok titiz davranmamam rağman ister istemez hem sürtünmekten hemde salyadan yarası sürekli sulanıyo geçen hhafta dermatoloğa götürdüm kortizonlu ilaç verdi oda fayda etmedi bugün başka bir dr gitti doktorun dediği şu kesinlik kortizonlu ilaç kullanılmasını önermiyorum bebeğiniz çok küçük dedi .bol bol nemlendirin ph değeri yüksek olan nemlendiricilerle ve odasınıda mutlaka buharla nemlendirin dedi .bende zaten kortizonlu ilaç açıkcası kullanmak istemiyodum zaten geçirmedide bu geçici bir süreç bebeklerimiz büydükçre cildi dış etkenlere karşı direnç kazancak kafanıza takmayın bende çok takıyodum ama artık takmıyorum bebişimi öpemiyorum tosuncuk yanalarından ama geçecek iyileşsin yanaları da öpmemeye razıyım .yünlü şeylerr kesinlikle giydirmeyin dr nuzda söylemişltir sanırım .geçmiş oolsun arkadaşlar

Merhaba,benim bebeğimde de süreklisalya akıyor,sürekli silmeme rağmen tahrişi engelleyemiyorum ve ben kesinlikle bunun en büyük tetikleyici olduğunu düşünüyorum.saf vazelin sürüp cildin salyadan etkilenmemesini sağlıyım diyorum ama dr nemlendirme yeterli diyo.nemlendirmeme rağmen salya tahrişi devam ederse bunu denicem.bazen bebeğin cildi öyle bir hal alıyo ki(kanama,iltihap,kaşıntı) ne yazık ki kortizon dışında hiç bişi baskılamıyo ve yayılmaya başlıyo.sonuç olarak da daha yüksek doz kortizonu daha uzun süre kullanmak zorunda kalıyosun.zaten başlangıçta müdahale edersen en düşük dozu mercimek büyüklüğünde kullanmak yetiyo.umarım sizde kortizon kullanman şart olan bir durum olmaz, kozmetik kremle yatıştırabilirsin.çok geçmiş olsun

arkadaşlar annem bir tv kanalında duymuş, egzamayı ozon tedavisiyle iyileştiriyorlarmış... bu konuda fikri olan var mı...

benim oğlumdada var bir yaşında marmara üniversitesine götürüyoruz yarın alerji sonuçları çıkcak alerji yoksa egzamaya iyi gelen 70 liralık ilaç vercekler bakalım ne olcak cilt hep nemli olcak kortizonlu krem kullanıyor şuanda ama sürekli tedavi olmuyor bu kremlerle çünkü cildi inceltiyor biran önce geçer inş. herkesinki

maalesef benim bebeğim de de var arkadaşlar.daha 4.5 aylık. doktor sebamedin ürünlerini önerdi. ama gördüğüm kadarıyla bu çözüm değil. bir arkadaşımız doğduğundan beri sebamed kullanıyormuş bebeğine ama gene de olmuş. bizde kortizonlu losyon kullanıyoruz. ama geçiçci oluyor.2 gün sürmezsem hemen kızarıyor yine. kesin bir çözümü yokmu bunun yaa :KK43: beyazleblebim hani lansinoh krem varya bunun içinde vazelinin de hammaddesi olan saf lanolin var.ben bu kızarıklar ilk çıkmaya başladığında sürmüştüm.iyi gelmişti.sonra devam etmedim. şimdi keşke devam etseydm de ilerlemeseydi diyorum. ama çözüm olurmuydu bilemiyorum tabi . bizimkininde ağzının suyu çok akıyor .
henüz alerji testi falan yapılmadı. ayın 16 sı 17 si gidicez bakalım. ama sanırım bişey çıkmaz.ailede varsa hassas cilt mutlaka oluyormuş. küçükken benden çok çekmiş annem bu konuda. bakalım biz napıcaz :sinifsinif:

Biz h.sonu doktora götürdüğümüzde kuruluktan dolayı olabileceğini söyledi daha önceki doktor da benzer şeyler söyledi. Alerji üzerinde pek durmadılar. Cildini sürekli nemli tutuyorum ama hafif derecede tekrarlıyor. Ben de yediklerime dikkat ediyorum yumurtayı kestim süt içmiyorum.Önceye oranla biraz daha iyi gibi. ıç badisini ve çorabını elde yıkıyorum. Bu h.sonu da kontrole götüreceğiz.

kızlar Allah hepinizin yardımcısı olsun insallah kısa zamanda düzelir bebisleriniz benim oglumunda dudak cevresinde bir haftadır kücük kıırmızı noktacıklar olustu baska bi yerinde yok.o heralde ellerini cok emdigi icndir.egzama nasıl oluyo bilmedigim icin icim cokta rahat degil doktoruma telefonla sordum salyadandır dedi 5 günü gecmeyecek sekilde hipokort kullanmamı onerdi ama eczaneden alırken kortizonlu oldugu ögrenince bikere kullandım bidaha sürmedim. baska bi öneriniz varmı sizler daha ilerisiyle mücadele ettiginiz daha iyi biliyosunuzdur ..

kızlar Allah hepinizin yardımcısı olsun insallah kısa zamanda düzelir bebisleriniz benim oglumunda dudak cevresinde bir haftadır kücük kıırmızı noktacıklar olustu baska bi yerinde yok.o heralde ellerini cok emdigi icndir.egzama nasıl oluyo bilmedigim icin icim cokta rahat degil doktoruma telefonla sordum salyadandır dedi 5 günü gecmeyecek sekilde hipokort kullanmamı onerdi ama eczaneden alırken kortizonlu oldugu ögrenince bikere kullandım bidaha sürmedim. baska bi öneriniz varmı sizler daha ilerisiyle mücadele ettiginiz daha iyi biliyosunuzdur ..

egzama teşhisi koymuştu drumuz ve hipokort vermişti bizede 5-6 gün kullandık..ama bunun yanı sıra sebamed sabunla yüzünü temizledim peşinden mustelanın bebekler için olan nemlendiricisini kullandım..ve şükür şimdi bişey kalmadı kızımın yüzünde..şimdi mustelayı kullanmaya devam ediyorum..şimdilik yok bakalım inşallah tekrarlamaz çünkü çok üzülüyorum..

bu arada mustela hydra bebe bu tür problemli bebekler için özelmiş o kadar ki ben erzincanda bulamadım ankaradan getirttim..bu dönemi atlatıncaya kadar kullanmanızı tavsiye ederim..kozmetik bi ürün..

valla benim kullanmadıığım bişe kalmadı sebamed ve dr bariederm die bir koruyucu krem önerdi herşeyi deniyoruz ama maalesef tam olarak geçmiyo perişan oldum ya moralim sıfır çok zor bir drum

maalesef benim bebeğim de de var arkadaşlar.daha 4.5 aylık. doktor sebamedin ürünlerini önerdi. ama gördüğüm kadarıyla bu çözüm değil. bir arkadaşımız doğduğundan beri sebamed kullanıyormuş bebeğine ama gene de olmuş. bizde kortizonlu losyon kullanıyoruz. ama geçiçci oluyor.2 gün sürmezsem hemen kızarıyor yine. kesin bir çözümü yokmu bunun yaa :KK43: beyazleblebim hani lansinoh krem varya bunun içinde vazelinin de hammaddesi olan saf lanolin var.ben bu kızarıklar ilk çıkmaya başladığında sürmüştüm.iyi gelmişti.sonra devam etmedim. şimdi keşke devam etseydm de ilerlemeseydi diyorum. ama çözüm olurmuydu bilemiyorum tabi . bizimkininde ağzının suyu çok akıyor .
henüz alerji testi falan yapılmadı. ayın 16 sı 17 si gidicez bakalım. ama sanırım bişey çıkmaz.ailede varsa hassas cilt mutlaka oluyormuş. küçükken benden çok çekmiş annem bu konuda. bakalım biz napıcaz :sinifsinif:

merhaba çok geçmiş olsun.ne yazık ki kesin bir çözümü yok.bizde süt allerjisi vs çıkmadı ya ben şu an ona seviniyorum.bence bebekte altyapı(beyaz ten hassas cilt genetik yatkınlık )oluyo ve bişi tetikliyo.bizde salya kesinlikle.sürekli siliyorum ama başedemiyorum.lansinoh başında ben de sürmüştüm ama bizde çok işe yaramamıştı gerçi başı dediğim baya bir kızarmıştı.şimdi saf vazelin bulmaya çalışıcam(şu piyasadaki parfümlü boyalı olanlardan değil)kızarmayı baskıladıktan sonra bol bol sürücem bakalım.salyanın etkisini yok edecek mi.vazelin biraz da yoğun kıvamlı ya belki bariyer olur salyaya.iyi gelirse haber veririm.

ayrıca yazmayı unutmuşum geçen hafta bioderma atoderm pp diye bir nemlendiriciye başladım bu daha iyi geldi sanki.hatta sırtı ve karnında oluşmaya başlayanlar çok azaldı.banyodan çıkar çıkmaz daha kurulamadan sürdüm.hergün de en az bir kere tüm vücuduna.ama en yoğun olan yüz bölgesine biraz kurusa sürüyorum.belki günde 10 kez.inş bu son kremimiz olur.sebamed,mustela stelatopia serisi kullanmıştım.ama en çok bundan memnun kaldım.ama tabii böyle şeyler kişiden kişiye çok değişiyor denemek lazım.bir de banyo muamması var.bir kısım dr çok az yıkayın diyor bir kısmı hergün yıkayıp nemlendirici sürün.benim gözlemim oğluma yıkamak iyi gelmiyor.hepimize geçmiş olsun

bizede öle canım hacettepede dermatoloji bölümü haftada 2 kez banyo yeterli dedi allerji bölümüde herdün dedi hergün yaptırdığımızda cildi hem kuruyo hem kızarıyo hemde dah çok egzama oluşşuyo
bioderma bizede çok ii kaldı sebamedden çok çok iyi nemlendiriyo bu kesin

Selamlar biz bugün farklı bir doktora gittik kontrole.ılk dr umuz atopik dermatit demişti.2. doktor ilk başta alerjik demek istemiyorum dedi fakat geçen haftadan beri kullandığımız ilaçtan fayda göremedik kızarıklıkları arttı. Bugünkü kontrolde prednol a verdi. Birde kaşıntı için şurup. Ayrıca ceradolin losyon kullanıyorum geçen haftdan beri. Baya nemlendiriyor. Banyo suyu ılık olacak lif vs kesinlikle yasak. Ben bayadır kullanmıyodum. Kıyafetleri beyaz külotlu çorap tarzı dar giysiler giydirilmeyecek. Ben uzun süredir mini damlanın penyelerini kullanıyorum içi badileri beyaz ve elde yıkıyorum. Battaniye kullanıyorsanız kılıf takın mutlaka. Klıflı olanları da hergün havalandırıp silkeliyorum. Yastık ve çarşafları sık sık silkelenmeli ve yıkanmalı. Atopik dermatit olan bebeklerin bir kısmında astım bir kısmında da saman nezlesi görülebiliyormuş ilerki dönemlerde.Allah korusun..ınsallah bebeklerimiz iyileşir,gerçekten çok üzülüyorum,bebeğim kaşındıkça içim acıyor..Haftaya tekrar görcem dedi doktor. Sizler yediklerinizi kısıtlıyor musunuz? Ben ek gıdaya başladım fakat meyve püresi ve patatesli sebze çorbası veriyorum sadece.Yoğurt ve muhallebi yok menümüzde sizler neler veriyorsunuz?

merhaba biz ek gıdaya yeni geçtik, şimdilik meyve ve sebe püresi veriyorum.yoğurt yok.zaten 2 haftadır benim diyetimden de dr kontrolünde süt ve süt ürünleri çıkarıldı.allerji testinde bebeğimin sırtında sütte kabarma oldu ama kanda allerji çıkmadı.yani süt allerjisi yok ama dr sütün bir şekilde oğlumun vücudunda reaksiyona neden olduğunu düşünüyor.hafta sonu belli olacak durum.süt diyeti gerçekten zor herşeyde süt var margarinde bile.oğlum için katlanırım hiç problem değil ama sanki boşuna yapıyomuş gibi geliyo.bu atopik dermatit beni de çok üzüyo ama besin allerjisini,astımı düşününce şükrediyorum.çocuklarımızn tek derdi bu olsun,hepinize geçmiş olsun

kızlar ya allah çocuklarımıza ve bize sabır versin dr yaşında geçer dedi bazı okuduğum yerlerdede en geç iki yaşına kadar sürer diyo egzama için nasıl dayancaz çok uzun bir süre gerçekten geçecekmi ya çok üzülüyoyorum astım olmasından ve yüzündekilerin hiç geçmemesinden korkuyorum bebeğimin ense saç kısmındada oluyo kızarıklık napcam ya peki kızlar siz yatak yorgan yastığını micro alerjik ürünlermi aldınız napıyosunuz tozdan korumak için sizin doktrorlarınız geçer diyomu bu hastalık için of ya of

arkadaşlar ben bu işi anlamadım ben krem sürüyorum bunlar geçiyor iki gün sonra bir bakıyorum hoopp geri gelmişler ben bebeğimede alerji testi yaptırmak istiyorum yaptıran arkadaşlar varmı neler yapılıdı nasıl yapıldı anlatırmsınız.

bızde atopık dermatıt 2.ayda basladı su 8 aylık. basta kortızonlu krem kullanınca 1*2 gunde gecıyordu ardından nemlendırıcı ıle devam edıyordur ama son ıkı aydır kortızonlu kremı bırakır bırakmaz baslıyor hergun kullanmak ıstemıyorum ama tek basına da nemlendırıcının bı faydası yok en son hacettepeden bı prof alerjı uzmanına gıttık derı testı yapıldı sırtından bısey cıkmadı o drun tavsıyelerını paylasmak ıstedım sızınle......hergun kuvet suyla doldurulup ıcınde bekletılecek bebek 4-5 dk sonra kurulamadan nemlendırıcı surulecek-bıoderma atoderm pp- kızarıklıklar gorulmeye basladıgında -bızde boyun ve dız arkasında var- hemen kortızona baslanacak -euvomate krem- ayrıca gunde 3 kez bıoderma atoderm surulecek....faydası oldu ama tam olarak gecmedı....kortızon surmeyınce hemen alevlenoyor bu da cok uzuyor benı...ama drun dedıgıne gore kullanılan kortızon cok dusuk dozluymus ve zararı yokmus...yıne de tam ıkna olmadım...Allah hepımıze kolaylık versın...bebeklerımızı daha buyuk dertlerden esırgesın

saol canım bilgileri paylaştığın için peki dr kaç yaşına kadar geçer dedi yada böyle birşey konuştunuzmu

arkadaşlar kortixzonlu krem dııçnda bebeklerinizi yüzünü günde kaçö defa nemlendiriyosunuz vucudunu günde iki kere yüzünde egzama olduğu için çok sık nemlendiriyorum gerçi bizim dr muz çok sık nemlendirmekde iyi değil dedi ama nemlendirmeyincede kuruyo yarılyo yaralar

X