Bekar kaynımın evimde kalmasını istemiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hanımefendi kimsenin hayatı mükemmel değil ve kimse de mükemmel olmak zorunda değil ama ayine iştir kişinin lafa bakılmaz. Örnek bir yaşam sürmek zorunda değilsiniz tabi ki ama yaptığınız yorumlar seçtiğiniz yaşam birazda aldığınız eğitime yaptığınız mesleğe yakışır olmalı. Öğretmenlik benim gözümde doktordan da hocadan da üstün bir meslek çocuklara ne ogrettiginiz sadece vicdanınıza değil karakterinize hayata bakış açınıza da bağlı ve görünen o ki eşinize ve ailesine karşı bile dik bir duruşunuz yok ailenizin onayına ihtiyaç duyuyorsunuz böyle bir öğretmen aynı durumu bir öğrencisi yaşasa nasıl yol gösterici olabilir ki.
İnsanlar kendi yaşantısında bazı şeyleri göremeyebilirler ben de burada yardım almak için yazdım. Dışardan bakan gözler her zaman objektif yorum yapar. Ben de öğrencime en iyi şekilde destek olurdum öyle bir durumda

İnternet cafede ya da otelde falan kalıyor bir iki sene önce diğer evli abilerinin yanında aylarca kaldı ama sözde onlarda bunu para almak için kabul etmiş. Sonra yurttaydi şimdi orda burda işte devamlı evi yok. Eşimin annesi her zaman söylüyor biri gelince onuda çağırın diye
Aaa şok oldum bu ne ya hangi internet cafe kabul eder ki böyle bir insanı ?
Hayır otele vereceği parayla küçük bir ev tutsa daha mantıklı yani.
Ayrica keşke ailesinin yaşadığı yerde falan iş bulsa da böyle evsizler gibi takilmasa ya çok tuhaf cidden.
Muhtemelen uzun süreler banyo da yapamıyor kokmasi falan çok normal.

Aaa şok oldum bu ne ya hangi internet cafe kabul eder ki böyle bir insanı ?
Hayır otele vereceği parayla küçük bir ev tutsa daha mantıklı yani.
Ayrica keşke ailesinin yaşadığı yerde falan iş bulsa da böyle evsizler gibi takilmasa ya çok tuhaf cidden.
Muhtemelen uzun süreler banyo da yapamıyor kokmasi falan çok normal.
Ben de çok şaşırmıştım şimdi alıştım hala eşime diyorum niye ev tutmuyor diye ama ailesini dinlemiyor adam

Merak etmeyin ücretli öğretmendim evlendigimizde şuanda da atanmış değilim özel sektördeyim severek birlikte olduk. Aile faktörü sonradan ortaya çıktı

Bu bireysel olarak size suçlamam değil. Ben de özel sektördeyim, ancak çevremdeki gözlemlerim buradaki öğretmen arkadaşların gereksiz sabredişleri birleşince bir sorun var dedirtiyor. Aile faktörü sonradan ortaya çıkmadı üzeri örtülüydü zamanı gelince gün yüzüne çıktı. Eşiniz sizi seviyorsa sizi anlamalı diye düşünüyorum. Sık sık yatılı kalınmaz herhangi bir evde. Ki tesettürlü bir insanın evinde yabancı birinin olması 2 kat daha zor oluyor. Bunu bile anlayamıyorsa eşiniz size saygı duymuyor demektir. Doğru yere yerleştirirseniz çözüme daha çabuk kavuşursunuz. İnanın kimse size boşanın, ayrılın demez ama bir evlilik içinde de huzurlu, mutlu olmanız için gerek mücadeleyi vermeniz için de destekler.

Ya işte bunu diyorum bende hani onlar da normal görüyor diye. İnternet cafede vs kalıyor arada otelde
Sanırım çalışıyor diye yazmıştınız neden kendine ev kiralamiyor ki?
Kendine ait evi olmadığı için ailesi onun yanına gelemiyor, bu sebeple aile size geldiğinde onunda gelmesi kaçınılmaz. Bu durumda eşinizinde gelme diyebileceğini sanmıyorum malesef.
Bunun tek çaresi ev kiralanması böylece ailesi onun yanına gidip kalabilir sizde toplanilmaz

Sanırım çalışıyor diye yazmıştınız neden kendine ev kiralamiyor ki?
Kendine ait evi olmadığı için ailesi onun yanına gelemiyor, bu sebeple aile size geldiğinde onunda gelmesi kaçınılmaz. Bu durumda eşinizinde gelme diyebileceğini sanmıyorum malesef.
Bunun tek çaresi ev kiralanması böylece ailesi onun yanına gidip kalabilir sizde toplanilmaz
Ben de bilmiyorum adam umursamaz biri. Aynen dediğiniz gibi ailesi onu görmek için mecburen bize çağırıyor ama bu durum canımı sıkıyor. Hani özel olarak eltimi görümcemi ağırlamak istesem bu adam yüzünden kimseyi davet edemiyorum . Evlendim bari kurtulayim istiyorum ona da yanaşmiyor böyle biriyle de kim evlenir meçhul

Hanımefendi kimsenin hayatı mükemmel değil ve kimse de mükemmel olmak zorunda değil ama ayine iştir kişinin lafa bakılmaz. Örnek bir yaşam sürmek zorunda değilsiniz tabi ki ama yaptığınız yorumlar seçtiğiniz yaşam birazda aldığınız eğitime yaptığınız mesleğe yakışır olmalı. Öğretmenlik benim gözümde doktordan da hocadan da üstün bir meslek çocuklara ne ogrettiginiz sadece vicdanınıza değil karakterinize hayata bakış açınıza da bağlı ve görünen o ki eşinize ve ailesine karşı bile dik bir duruşunuz yok ailenizin onayına ihtiyaç duyuyorsunuz böyle bir öğretmen aynı durumu bir öğrencisi yaşasa nasıl yol gösterici olabilir ki.
Kocasından dayak yemiş avukat tanıyorum siz ne diyorsunuz 😂

Kızlar pek dert sayılmaz ama yinede danışmak istedim canımı sıkan bu durumu.
Benim eşimin abisi bekar ve bizimle aynı şehirde yaşıyor ama adam orada burada kalan biri yani düzenli yaşadığı bir evi yok. Eşimin ailesi şehir dışında yaşıyor bizden uzaklar ama eşimin ailesinden ne zaman biri gelip bizim evimizde kalsa bu abisinide çağırıyorlar. Ev zaten çok büyük değil ve ben kapalı biriyim evin içinde rahat etmiyorum, bı de hijyene pek dikkat etmeyen biri kendisi. Şimdi sorun şu ki ben doğum bile yapsam eşimin annesi ablası vs gelecek gelene de gelme diyemem ama bilmiyorumki bu abisinide çagiracaklar. Dediğim gibi rahat edememek bir yana dursun hijyen sorunları var. Adamı evlendirmeye kalksak zaten kimseyi beğenmiyor velevki evlenmeye kalktı yine ailesi gelip bizde kalır eğer yaşadığımız şehirde birini bulursak. Ailesinin kalmasını geçtim yine o da bizde kalır. Geçen sefer eşimin diğer evli abisi ve eşi geldi diye hemen bu abisinide çağırdık. Mesela sokakta çift olarak gezeriz diye düşünürken üç erkek önde yürüdüler eminim eltimde rahatsız oldu. Bilmiyorum adama karşı bir sorunum yok ama bakın kocaman poşeti ve içinde eşyalari bile hala bizim evimizde duruyor çünkü alıp koyacak yeri yok. Çalışıyor asgari ücretten fazla aldığını düşünüyorum ama bir ev ya da yurt vs tutmuyor. Yeri gelir buna ulaşamazlar gece gece biz yollara düşer ararız hemen eşime haber salar ailesi. Bilmiyorum ben mi bencillik ediyorum ama özgürce insanları evime davet edemiyorum eşimin tarafından kim gelirse gelsin bu abisinide çağırmak zorunda kalıyoruz belkide zorunluluk olduğu için daha da rahatsız oluyorumdur. Zaten ev de küçük.
Eşimin bir abisi daha var evli ve onun evinde daha önce aylarca kalmış. Biz yeni evliyiz çocuğumuz yok diye bize demediler ama eminim çocuk falan olsa ailesi derki sizinle kalsın. Daha önce kaynanamın paraya çok takıntılı olmasıyla ilgili konu açmıştım zaten sırf kirayı bölüşelim diye bile bunu söyler, onu durduran yeni evli oluşumuz. Ben bu adamdan nasıl kurtulucam? Bişey dediğimde kıyamet kopar bunuda biliyorum o tür insanlar
Hayatta olmaz.Ayda yılda bir iki gece annesi olurda kalır.Esinize tavrinizi sert koyun.

Kızlar pek dert sayılmaz ama yinede danışmak istedim canımı sıkan bu durumu.
Benim eşimin abisi bekar ve bizimle aynı şehirde yaşıyor ama adam orada burada kalan biri yani düzenli yaşadığı bir evi yok. Eşimin ailesi şehir dışında yaşıyor bizden uzaklar ama eşimin ailesinden ne zaman biri gelip bizim evimizde kalsa bu abisinide çağırıyorlar. Ev zaten çok büyük değil ve ben kapalı biriyim evin içinde rahat etmiyorum, bı de hijyene pek dikkat etmeyen biri kendisi. Şimdi sorun şu ki ben doğum bile yapsam eşimin annesi ablası vs gelecek gelene de gelme diyemem ama bilmiyorumki bu abisinide çagiracaklar. Dediğim gibi rahat edememek bir yana dursun hijyen sorunları var. Adamı evlendirmeye kalksak zaten kimseyi beğenmiyor velevki evlenmeye kalktı yine ailesi gelip bizde kalır eğer yaşadığımız şehirde birini bulursak. Ailesinin kalmasını geçtim yine o da bizde kalır. Geçen sefer eşimin diğer evli abisi ve eşi geldi diye hemen bu abisinide çağırdık. Mesela sokakta çift olarak gezeriz diye düşünürken üç erkek önde yürüdüler eminim eltimde rahatsız oldu. Bilmiyorum adama karşı bir sorunum yok ama bakın kocaman poşeti ve içinde eşyalari bile hala bizim evimizde duruyor çünkü alıp koyacak yeri yok. Çalışıyor asgari ücretten fazla aldığını düşünüyorum ama bir ev ya da yurt vs tutmuyor. Yeri gelir buna ulaşamazlar gece gece biz yollara düşer ararız hemen eşime haber salar ailesi. Bilmiyorum ben mi bencillik ediyorum ama özgürce insanları evime davet edemiyorum eşimin tarafından kim gelirse gelsin bu abisinide çağırmak zorunda kalıyoruz belkide zorunluluk olduğu için daha da rahatsız oluyorumdur. Zaten ev de küçük.
Eşimin bir abisi daha var evli ve onun evinde daha önce aylarca kalmış. Biz yeni evliyiz çocuğumuz yok diye bize demediler ama eminim çocuk falan olsa ailesi derki sizinle kalsın. Daha önce kaynanamın paraya çok takıntılı olmasıyla ilgili konu açmıştım zaten sırf kirayı bölüşelim diye bile bunu söyler, onu durduran yeni evli oluşumuz. Ben bu adamdan nasıl kurtulucam? Bişey dediğimde kıyamet kopar bunuda biliyorum o tür insanlar
Bacım seni anlamıyorum o olmaz bu olmaz.Daha önce ailesinin lafıyla senden neredeyse ayrılacakmış.E sonra özür dilediler filan geç bu ayakları.İstemiyorum desem ailesini savunur bana kızar aileside boşanmamızı ister diyosun.Ailesinin lafıyla seni boşayacak adam için eee beni seviyor falan diyosun.Allah aşkına bu adam ailesinin tek lafıyla boşanacaksa ne aşkı sevgisinden bahsediyorsun defolsun gitsin zaten.Bas kıçına tekmeyi.Adam değil bir kere eşin.Ailesinin kulağına giderse kızar sen böyle böyle düşünürken bu adam ailesinide abisinide tepene çıkarır.Yarın boşanma tehdidiyle evede getirir.
Tavrını net koy boşanmakmı istiyor çıkar avukatı karşısına bakalım kaç okka çekiyormuş yüreği.Gerekirsede boşan gitsin ev bulsun abisinide alsın yanına temizlesin pisliğini iki çıplak bir hamamda yaşasınlar.Kendine gel korkma çekinme.Saygı hakedene gösterilir eşinde aileside kusura bakma ama ciğeri beş para etmez insanlar.Sen ince düşünceli bir insansın kırgınlık olmasın istiyorsun fakat dünya tozpembe değil.Gerekirse darılsınlar kırılsınlar hatta parçalansınlar.Oğullarına kendileri sahip çıksın.Sizin üstünüze atmasınlar.

Sanki herkesin evliliği dört dörtlük gibi aşırı linç yemişsiniz
Evet eşiniz arkanızda adam gibi dursa bunlar olmaz
Ama ne yazık ki çocuklar anne babadan ne görürse onu yapar
Eşinizi annesi yetiştirememiş siz koskoca adamı eğitecek değilsiniz
Eşinizle konuşun ona ev bulalım böyle ev ev üstüne olmuyor ben yoruluyorum bunalıyorum tesettürlü evde gezmek zor geliyor diye açıkça söyleyin
E ne olacak sonsuza kadar orda burda mı sürünecek kaynınız? Oldu ki evlenmedi ki bu cimriliğiyle asla evlenemez
Gerçekten bu kadar rahat karakterli insanlardan tiksiniyorum
Adam cimri degil, adam ipsiz sapsiz biri, internet cafede yatip sabahliyor. Yuzde bi milyon ya kumar ya da alkol sorunu var bu abinin.

Anne baba başka şehirden yatılı kalmaya geliyorsa eşinin kardeside (bekarsa) onları özlediği için gelir kalır vakit geçirir etrafımda gözlemlediğim hep bu şekilde.
Rahatsizsaniz direkt söyleyin yalnızca misafirimi ağırlamak istiyorum diye.
Bu çocuğun kalacak evi yurdu yok nerede yaşıyor
Gozlemlediginiz evler cok yanlis evler, birileri ozleniyorsa o kisinin evine gidip gorusulur, evi yoksa, sokakta cafede vs bir yerde gorusulur. Kimse kimsenin ozlem giderme mekanını tahsis etmek zorunda degil. Ustelik mahremiyet denen birsey var ve bu kb yuzunden bir degil iki evlilik birden yikilmanin esiginde.

Ya işte bunu diyorum bende hani onlar da normal görüyor diye. İnternet cafede vs kalıyor arada otelde
Bu abi emin olun calismiyor, calisiyor diye kandırıliyorsunuz muhtemelen. Ya da gundelik isler kovaliyor, muhtemelen de bir bagimliligi mevcut. Yoksa hicbir akli basinda insan su hayati sineye cekmez.
Eşinizin ailesi geldiği zaman gelmesinde sorun yok bence
Ama sürekli eş ailesi yatılı geliyorsa o zaman sorun
Mesela senede birkaç kere 2-3 günlük geliyorlarsa sorun asla etmem
Hayir hanimlar, kadinlar, bacilarim normallestirmeyin bu anlamsizligi ne kendiniz ne baskasi icin, neden konu sahibi ya da biz diger gelinler tum aileye hizmet etmek icin mi evleniyoruz? Ailelerin yetemedigi, yetistiremedigi cocuklarinin ozbakimlarini donemsel olarak gerceklestirmeleri icin ev acmak zorunda degiliz. Evladini ozleyen ona deger veren, yanina alir (parasi yoksa ki bu konudaki abi parasiz), bagimliysa tedavi ettirir, hastaneye yatirir, korur kollar. Orda burda surunmesine izin verdikleri evlatlarini 2 gun gorecekler diye bu kadincagiz evini kirklamak zorunda degil. (Daha once de diger eltinin basina yikmislar malum)
Özel hayatinizda mükemmel olmanız gerekir demiyorum ki kimse demiyor, sizin gercekten algı ve değersizlik sorununuz var. İlk mesajiniz disinda yorumlarda bahsettiğiniz şöyle yapsam boşanmaya gider, böyle desen ailem arkamda durmaz, esim ailesinin agzina bakti bana kızdı şeklinde mesajlariniz sonucu diyorum bunu. Siz zaten hakli olan tarafsiniz tamamen haklisiniz bunun farkinda olun aileniz, es ailesi aksini desede dogru olan bu. Güclü durun diye diyoruz kimsenin sizi özel olarak kirmak istedigini sanmiyorum aksine eş ailenize ve eşinize sinirleniyor herkes
Evet uye kendisini lincledigimizi dusunuyor, aksine titre kendine gel, sen degerlisin diyoruz.
Bence siz öğretmenleri gözünüzde çok büyütüyorsunuz her öğretmen mükemmel olmalı falan. Bu benim özel hayatım. Sizin özel hayatınızla ilgili konularda mesleğinizi işin içine katıyor musunuz? O zaman doktorlar hiç sigara içmesin, imamlar sürekli ibadet yapsın aynı kapıya çıkıyor. Öğretmenim diye örnek bir yaşantı sürmek zorunda değilim. Çocuklara ne öğrettiğim benim vicdanıma kalmış. Doktor hastasına sigara içme diyorsa kendisi içmeyecek mi?
Sadece ilk cumle icin yorum yapıyorum.

Ogretmeni tabii ki gozumde buyutecegim, cocugumu emanet ediyorum, cocugum / cocuklar demek gelecek demek, bu ulkenin devamliligi demek. Siz sirtiniza yüklenen sorumlulugun hic mi farkinda degilsiniz????

Çocuklara ne ogrettiginiz de sizin vicdaniniza kalamaz, aman Allah'im neler sacmaliyorsunuz boyle, milli egitim mufredati hangi dersleri, hangi degerleri ogretmenizi soyluyorsa onlari ogreteceksiniz ve evet yasantinizla ornek de olacaksiniz.

Ataturk bosuna "Ogretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktir" diye soylemedi. Mesleginizin ne denli saygin ve onemli oldugunun farkina varin. Sizler bizim fidanlarimizi topraga koklerini iyice salmis cinarlar olarak yetistirmek icin varsiniz, boyle bahaneler siralayamazsiniz ve evet ilk soyledigimi tekrar söylüyorum tabii ki ogretmenligi abartacagim.

Lutfen hem kendinizin hem de mesleginizin deger ve oneminin farkina varin.

Gozlemlediginiz evler cok yanlis evler, birileri ozleniyorsa o kisinin evine gidip gorusulur, evi yoksa, sokakta cafede vs bir yerde gorusulur. Kimse kimsenin ozlem giderme mekanını tahsis etmek zorunda degil. Ustelik mahremiyet denen birsey var ve bu kb yuzunden bir degil iki evlilik birden yikilmanin esiginde
Gözlemlerim doğru demedim zaten.

Ya ben de öğretmenim ve aklım almıyor gerçekten ne yiyip ne içiyorlar bu meslektaşlarım. Fakültede bir hocamız okul bittikten atandıktan sonra kapınızda dizilecekler size 3 ay tatili var yarım gün dersi var diye gelenlerle sakın evlenmeyin sadece eziyet çekersiniz demişti. Biz de gülüp geçmiştik. Adam çok haklıymış. Bu şekilde evlilik yapan arkadaşlarım sadece hayatlarını bir adamı ve ailesini idare ederek geçiriyorlar.
Yani öğretmenlikle ne alakası var diyorlar birde. Öğretmen çocuğun hayatınin temelini olusturuyor. Küçük yaşlarda fikir dünyasını yönlendiriyor bir rehber olarak . Kendi hayatında daha haklarını savunamayan o kadar çok kadın gördüm ki . Şurada konu açan kadınlarin çoğunu ben eğitimsiz muhtaç diye düşünürdüm . Neredeyse iki üç konudan biri öğretmen cikiyor

Kocasından dayak yemiş avukat tanıyorum siz ne diyorsunuz 😂
Her şey dışardan göründüğü gibi değil ben bir öğretmen olarak ne öğretmenler gördüm ohoo sıkıntı çıkmasın diye burada bahsetmiyorum. Mesleğe göre insanları yorumlamak lazım
Adam cimri degil, adam ipsiz sapsiz biri, internet cafede yatip sabahliyor. Yuzde bi milyon ya kumar ya da alkol sorunu var bu abinin.

Gozlemlediginiz evler cok yanlis evler, birileri ozleniyorsa o kisinin evine gidip gorusulur, evi yoksa, sokakta cafede vs bir yerde gorusulur. Kimse kimsenin ozlem giderme mekanını tahsis etmek zorunda degil. Ustelik mahremiyet denen birsey var ve bu kb yuzunden bir degil iki evlilik birden yikilmanin esiginde.

Bu abi emin olun calismiyor, calisiyor diye kandırıliyorsunuz muhtemelen. Ya da gundelik isler kovaliyor, muhtemelen de bir bagimliligi mevcut. Yoksa hicbir akli basinda insan su hayati sineye cekmez.

Hayir hanimlar, kadinlar, bacilarim normallestirmeyin bu anlamsizligi ne kendiniz ne baskasi icin, neden konu sahibi ya da biz diger gelinler tum aileye hizmet etmek icin mi evleniyoruz? Ailelerin yetemedigi, yetistiremedigi cocuklarinin ozbakimlarini donemsel olarak gerceklestirmeleri icin ev acmak zorunda degiliz. Evladini ozleyen ona deger veren, yanina alir (parasi yoksa ki bu konudaki abi parasiz), bagimliysa tedavi ettirir, hastaneye yatirir, korur kollar. Orda burda surunmesine izin verdikleri evlatlarini 2 gun gorecekler diye bu kadincagiz evini kirklamak zorunda degil. (Daha once de diger eltinin basina yikmislar malum)

Evet uye kendisini lincledigimizi dusunuyor, aksine titre kendine gel, sen degerlisin diyoruz.

Sadece ilk cumle icin yorum yapıyorum.

Ogretmeni tabii ki gozumde buyutecegim, cocugumu emanet ediyorum, cocugum / cocuklar demek gelecek demek, bu ulkenin devamliligi demek. Siz sirtiniza yüklenen sorumlulugun hic mi farkinda degilsiniz????

Çocuklara ne ogrettiginiz de sizin vicdaniniza kalamaz, aman Allah'im neler sacmaliyorsunuz boyle, milli egitim mufredati hangi dersleri, hangi degerleri ogretmenizi soyluyorsa onlari ogreteceksiniz ve evet yasantinizla ornek de olacaksiniz.

Ataturk bosuna "Ogretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktir" diye soylemedi. Mesleginizin ne denli saygin ve onemli oldugunun farkina varin. Sizler bizim fidanlarimizi topraga koklerini iyice salmis cinarlar olarak yetistirmek icin varsiniz, boyle bahaneler siralayamazsiniz ve evet ilk soyledigimi tekrar söylüyorum tabii ki ogretmenligi abartacagim.

Lutfen hem kendinizin hem de mesleginizin deger ve oneminin farkina varin.
Vicdanıma bağlı derken emin olun çocukları olabilecek en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan biriyim. Çoğu kişinin aksine mesleğimin neler gerektirdiğinin farkındayim şüpheniz olmasın. Bu benim özel hayatım. Öğrencilerim özel hayatımı nereden bilecek? Ben ne insanlar gördüm öğrenciyle sigara içen vs. Ben içmiyorum içseydimde onlarla içmezdim bir öğretmen örnek olmalı bunları ben de biliyorum söylüyorum. Çocuklar ülkenin geleceği buna göre yetiştirmeliyiz onları. Ama benim özel hayatım kimseyi ilgilendirmez burada yardım almak için konuyu açtım mesleğime yönelik eleştiri hakkını dogurmuyor kimseye. Dediğiniz gibi müfredatta ne varsa onu öğretiyorum eğer extra bir şey katacaksamda iyi şeyler katarım öğretirim aklınız kalmasın

Yani öğretmenlikle ne alakası var diyorlar birde. Öğretmen çocuğun hayatınin temelini olusturuyor. Küçük yaşlarda fikir dünyasını yönlendiriyor bir rehber olarak . Kendi hayatında daha haklarını savunamayan o kadar çok kadın gördüm ki . Şurada konu açan kadınlarin çoğunu ben eğitimsiz muhtaç diye düşünürdüm . Neredeyse iki üç konudan biri öğretmen cikiyor
İyide bu özel hayat neden bunu anlamıyorsunuz? O zaman doktorlar hep sağlıklı beslenin? Diyetisyenler hep diyet yapsın? Tamam öğretmenlik hassas bir meslek doğru söylüyorsunuz biliyorum mesleğe kıymet verdiğinizi ama özel hayatımda örnek olacağım diye bir şey yok zaten bu öğrenciyi de veliyide ilgilendirmez. Neyse konu çok uzadı zaten yorumlara kapatacağım iş meslek eleştirisine döndü sanki kendileri dört dörtlük yapıyorda. Ben burada öğretmenlikle ilgili soru sormadım ayrıca

Konu başlığı bekar kaynımın evimde kalmasını istemiyorum olunca hep cevaplar olumsuz olmuş. Orada kendi evi olsaydı Kv’ler geldiğinde onu da yemeğe çaya çağırırdınız. Sorun adamın bir evinin olmaması ve Kv kp geldiğinde onun da kalması. Adamın evinin olmaması orda burda yatması aileye tuhaf gelmiyor mu? Bunu nasıl normalleştirmişler? Siz bunu bile bile nasıl evlendiniz, eltinizde bir süre kalmış bize de gelirse diye düşünmediniz mi? En kestirme yol kimseyi çağırmayın davet etmeyin, sonra zaten istemeyince kötü olacaksınız.

Tam bir asalak tam!! Ama eşiniz de ağır sorunlu sert konuşuyor olabilirim ama eşinin rahatsız olabileceğini rahat olamayacağını düşünmesi gerek. Bu aileden koşarak kaçardım

Konu başlığı bekar kaynımın evimde kalmasını istemiyorum olunca hep cevaplar olumsuz olmuş. Orada kendi evi olsaydı Kv’ler geldiğinde onu da yemeğe çaya çağırırdınız. Sorun adamın bir evinin olmaması ve Kv kp geldiğinde onun da kalması. Adamın evinin olmaması orda burda yatması aileye tuhaf gelmiyor mu? Bunu nasıl normalleştirmişler? Siz bunu bile bile nasıl evlendiniz, eltinizde bir süre kalmış bize de gelirse diye düşünmediniz mi? En kestirme yol kimseyi çağırmayın davet etmeyin, sonra zaten istemeyince kötü olacaksınız.
Bana gelirse kabul etmem diye düşündüm eşimle de konuştuk zaten asla uzun süreli kimse kalmayacak diye o şekilde evlendim . Ama ben kısa süreli bile kalsın istemiyorum sorun bu. Ailesi de normal görmüyor ama adam dinlemiyor kimseyi bilmiyorum ben de . O abisi biraz değişik biri zaten bu yüzden evime de gelsin istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X