ben bir kayınvalideyim hep mi biz haksızız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babam vefat etti evlilik çağında kardeşim var kız arkadaşı da var,aklımdan geçmez babam öldü bunlar annemle otursun demek, ne münasebet yani, her kadın kendi evinin hanımı olmak ister siz alenen rol çalıyorsunuz

Tamamlamadım, okuyamadım. Çünkü konular tanıdık.
Arkadaş oturmuş burdaki konulardan kendine bir hikaye yaratmış ve yazmış.
Yalan konulara kafa yormaya değmez.
İnsanı enayi yerine konulmasına kızıyorum.
Dimi bir ben hissetmedim onu

bazen gereksiz anaçlık insanı bunaltabiliyor,aşırı ince düşünce,belki haddinden fazla iyi niyet...

benimde çok sevdiğim bi kv'm var ciddi anlamda severim iyi de geçiniriz anne gibi annedir geçen ay aramızda bir dialog geçti aktarayım
biz farklı şehirlerde yaşıyoruz ve onun yaşadığı şehre taşınmak gibi bi planımız var bakalım kısmet, bu konu hakkında konuşurken dedi ki ne güzel olur bizde size destek oluruz akşamları yemeğe bize gelirsiniz.. orda bi durdum o an konuşmanın verdiği geçiştirgenlikle geçti gitti bu mevzu bikaç gün önce de eşime annen böyle söylemişti ama kesinlikle katılmıyorum dedim önce neden ki kolaylık olurdu filan dese de sonra bunun benim sorumluluğum olduğunu altından kalkamazsam kendimi yetersiz hissedeceğimi ayrıca bir yuvanın yemek kokması gerektiğine olan inancımı anlattım ve eşimde evet haklısın dedi.

şimdi sizin mevzuya gelince iyi niyetli bi yaklaşımınız olmuş ama nasıl desem yapmayın gerek yok yani böyle müdahil olmaya, bırakın karşınızdaki insanlar yetişkin bu onların işi alt katınızda oturuyor olsalar bile ayrıca siz evet tecrübeli olabilirsiniz çocuk yetiştirme konuusnda ama katiyen bir anneye 'ben senden iyi bakarım' denilmez.
işte bu sözün ne yazık ki gttiği yer o kadar karanlık ki hiçbir iyi niyet aranmaz bu lafta

bana öyle geliyor ki kendinizi lüzumsuzca iyi niyetli görüyor ya da göstrmeye çalışıyorsunuz ama kurduğunuz cümlelerin alt metni biraz art niyetli

bir kere daha açık olun oğlunuza ve gelininize karşı

misal evinizi kiradan alıp onlara mı tahsis etmek fikrindesiniz 'bu evin şuanki ederi bu size şu işte görüyorsunuz aldığım maaş bu verdiğim bu' minvalinde konuşmalıydınız ayrıca bakalım gelininiz beğendi mi evinizi? yoksa oğlunuzun tez canlılığıyla apar topar mı taşınıldı?

ve kızınıza gelecek olursak yaptığı yenilir yutulur bişey değil ne demek izinsiz evine hatta yatak odasına girmek ne demek özel eşyalarını kullanmak?
en mütevazi insanı bile çıldırtır bu hareket bence siz ailecek bikaç adım geri çekilin ve içtenlikle gelininizden özür dileyin. bırakın bi ihtiyaçları varsa/olursa onlar sizden bir büyükleri olarak talep etsinler yardım istesinler sizin yapmanız gereken budur.

bu arada kv'leri severim hürmetler efem :KK52:

Babam vefat etti evlilik çağında kardeşim var kız arkadaşı da var,aklımdan geçmez babam öldü bunlar annemle otursun demek, ne münasebet yani, her kadın kendi evinin hanımı olmak ister siz alenen rol çalıyorsunuz

Kiz bi de uzun uzun tavsiye verme
Konu ben yalanim diye bagiriyo zaten :KK70:

Benki burda çoğu zaman kayınvalideleri tutarım hak veririm ama burda sizi haksız gördüm. Bu kadar başkalarının hayatının içinde olmanız çok yanlış. Ben kayınvalidemi çok severim üst katımda oturuyor yardım talep etmezsem birşeye karışmaz. Rahatsız etmeyim diye hergün gelmez bu saygısından ötürü seviyorum bende onu ama sizin gibi davransa inanın soğurdum. Kızım parfümünü sıktı diye kızdı demişsiniz çok haklı gelininiz. Onunda özeli mahremi var o yokken evinde ne işiniz var. Mutlu olmak ve oğlunuzu kaybetmek istemiyorsanız mesafeyi ve saygıyı korumalısınız. O talep etmeden ütüsünüde yapmayın bebeğinede bakmayın. Hergünde görüşmeyin lütfen. Israrla temizlik yapayım para versinler bebeğine bakıyım para versinler derseniz itici olursunuz. İhtiyacınız varsa bırakın onlar illaki görür diye düşünüyorum.

Bence siz bizi 'tii'ye alıyorsunuz. Alın bence yani, almalısınız bu gerçek olmamalı. :işsiz:
Hep mi kayınvalideler haksızdır orasını bilemem, ama siz bal gibi haksızsınız.
Sırf kendinizi düşündüğünüz için, kurulu düzen bozdurmuşsunuz resmen.
Oğlunuzu da iyi anne rolleri oynayarak kendi tarafınızda tutmaya çalışıyorsunuz!
Her seferinde 'ben böyle düşündüm, şöyle düşündüm' demişsiniz ama siz bence düşünmeyin.
Benden yaşça büyük olabilirsiniz, size akıl vermek bana düşmez belki de
ama zaten tek tepkili de ben olucağımı sanmıyorum.

Gelininize Allah sabır versin ne diyim.

merhaba o kadar doluyum ki
nereden nasıl başlamam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok.

3 çocuk annesiyim eşimi geçen sene kaybettim. en büyük oğlum evli 2 senedir. evlendiklerinde aramızda 3 mahalle vardı babası öldükten sonra gelip benimle yaşamasını istedim fakat gelinim kabul etmedi..

madem öyle en azından kendi apartmanımızda yanımda olsunlar diye kirada olan dairemi onlara verdim alt katıma yerleştiler.

gelinimi kızım gibi severdim.. ama artık terbiyesizliklerine tahammül edemiyorum.

nereden nasıl anlatmaya başlasam bilemiyorum. alt katımıza yerleştikten sonra başladı herşey. oğlumda gelinimde çalışıyor. alt kata taşındıktan sonra bende onlara yardım olsun hemde oğlumu daha çok göreyim diye yemeklerini yapmaya başladım akşam işten gelip yemekle uğraşmasın hemde beraber yiyip içelim diye..
bir gün iyi bir gün kötü olmaya başladı gelinimin suratı bir gün de yemekte ben hergün sizin suratınızı görmek zorunda mıyım ne bu kocan öldü diye benim kocamı mı kocan yerine koydun falan dedi tüm çocuklarımın yanında..
oğlum eşine hiç bişi demedi diğer çocuklarımda aynen öyle şok olduk hepimiz..

ondan sonra bi süre yemek yapmamaya başladım bu seferde onların evine neden giriyormusum bunu dert etti arada bir girip ütüsünü yapıyorudum ev,n, süpürüp siliyordum eve temizlikçi geliyordu her hafta bende temizlikçiye para vermesinler onun yerine bana versinler diye kendim yapmaya başladım hem temizlikçi 100 lira alıyorsa bana 50 veririler diye düşündüm.

ne yaptıysam herşey battı ben işin içinden çıkmadım diğer çocuklarım iyice diş biledi yengelerine.. kızım özellikle nefret eder hale geldi. bir kez onlar evde yokken girip parfümünden sıkmış gelinimde eve gelince anlamıs çıldırmıs kardeşinin bızım evde benım yatak odamda ne işi var diye oğlum geldi niye böyle şeyler yaşıyoruz biz ben hangi birinizi alttan alacagımı sasırdım diye ağladı yavrum..

bütün bunlara sünger çektik 2 oğlum kızım ve gelinim oturduk konustuk herkes sınırlarını bilecek dedik.. yani daha çok o ne istediğini söyledi bizde evladımın yuvası bozulmasın diye tamam dedik..

şimdi asıl büyük sorun şu ki gelinim hamile.. biraz ağır bir hamilelik geçiriyor işten çıkmak zorunda kaldı..
bende sordum doğumdan sonra ne zaman işe döneceksin dedim o da 6-7 aylıkken başlarım demişti.
sonra bi kaç kez 1 yaşında başlıcam dedi bi kaç kez kreşe kadar kendim bakcam dedi.
oğlum eşinin çalışmasını istiyor açıkcası bende çalışsın istiyorum çünkü evde boş oturunca kafasında kuruypr ve bize sarıyor sürekli..

4 gün önce bir iş teklifi geldi bebek dogduktan 3 ay sonra baslaması gereken bir iş bende kızım gözün arkada kalmasın ben bakarım istersen kaçırma bu işi dedim maaşı falan da çok iyiydi çünkü bilmiyorum kararsızım bırakabileceğimi sanmıyorum dedi. bende yabancıya bırakmıyorsun sonucta ben senden iyi bakarım merak etme dedim demez olsaydım sen kimsinde benden iyi bakıyorsun hangi çocuga annnesinden daha iyi babanesi bakar siz aklınızı kaçırmıssınız para diye çıldırıyorsunuz ne istiyorsunuz benden falan diye bağırmaya başladı oğlumda yeter artık kendine gel hamilesin diye sesimiz çıkmıyor ne zannediyorsun kendini falan diye gelinime bağırdı o da sinirlendi aşağa indi..

oğluma git karının gönlünü al falan dedim ama çok kırıldım.
2 çocugum da okuyor bir ev kirası alıyoruz bir de eşimin maaşı bağlandı bugüne kadar oğlum ev alışverişimiz dısında hiç bir yardımda bulunmadı bize bende bebek olduktan sonra yemeği onlarda yaparım bebeğede 750 liraya bakarım diye oğluma söyledim hem kardeslerine yardım etmiş olur hemde bakıcı ile ugrasmaz diye düşündüm.

neyse oglum asaga indi bende merak ettim gideyim kızın gönlünün alayım hamile Allah korusun bişey olur diye kapıda öyle şeyler duydum ki giremedim bile içeri...

benim için aç gözlü bizim eve yerleşmeye çalışıyor ben hayatımda torununa parayla bakmak isteyen kimseyi görmedim birde utanmadan bakıcıya daha çok verecelsiniz diyor. benim işe gitmemi de sırf para alacağı için istiyor hangi çocuk 3 aylıkken bırakılır kendi kızı olsa emzir bırak kocan baksın sana der ama ben el kızıyım ya işin içinde para ver ya g.tnü yırtıyor işe döneyim diye daha neler neler..

ağladım günlerce..
oğlum da annem kötü niyetli değil senin için kararmıs kişi kendinden bilir işi falan diye beni savundu ama ben ne yapacagımı bilmiyorum.
nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum..

bu arada iki çocukta okuyor kirada olan evimi onlara verdim ve 300 lira kirada olan başka bi yerim var inanın zor geçiniyorum o yüzden para verirler bende diğer çocuklarımı daha iyi okuturum diye düşünüp istedim yoksa para vermiyoruz deseler yinede bakardım.

şimdi oğlum ya kendim bakarım yada bakıcı tutarız benim senin annene verecek param yok diyormus..
el kadar yavruya bakıcı nasıl baksın allah aşkına söyleyin ben nerde hata yapıyorum?

gelinime göre herseye karısıyormusum her konuda fikrim varmıs e olacak tabi kocası benim oglum.
gelinime bi kere bende size kirada olan evimi verdim falan dedim vermeseydin ben mi istedim sırf oglun yanında olsun diye verdin keyfinden mi verdin diye yine bagırdı bana.

ne yaptım da benden nefret ediyor anlamadım. bana ben kendi annemle bu kadar yemek yemedim bıktım suratınızı görmekten diyor.
oglun diye her konuda fikrin olmasina gerek yok onunla ayni yataga bile giren karisi lutfen cocuklarinizi evlendirdikten sonra her seye muhalefet olmayin ve ister çalışır ister calismaz bu onun sorunu madem paraya ihtiyaciniz var siz neden calismiyorsunuz?

oglun diye her konuda fikrin olmasina gerek yok onunla ayni yataga bile giren karisi lutfen cocuklarinizi evlendirdikten sonra her seye muhalefet olmayin ve ister çalışır ister calismaz bu onun sorunu madem paraya ihtiyaciniz var siz neden calismiyorsunuz?
Sakin ol ve eski konuları rahat bırak 😂

merhaba o kadar doluyum ki
nereden nasıl başlamam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok.

3 çocuk annesiyim eşimi geçen sene kaybettim. en büyük oğlum evli 2 senedir. evlendiklerinde aramızda 3 mahalle vardı babası öldükten sonra gelip benimle yaşamasını istedim fakat gelinim kabul etmedi..

madem öyle en azından kendi apartmanımızda yanımda olsunlar diye kirada olan dairemi onlara verdim alt katıma yerleştiler.

gelinimi kızım gibi severdim.. ama artık terbiyesizliklerine tahammül edemiyorum.

nereden nasıl anlatmaya başlasam bilemiyorum. alt katımıza yerleştikten sonra başladı herşey. oğlumda gelinimde çalışıyor. alt kata taşındıktan sonra bende onlara yardım olsun hemde oğlumu daha çok göreyim diye yemeklerini yapmaya başladım akşam işten gelip yemekle uğraşmasın hemde beraber yiyip içelim diye..
bir gün iyi bir gün kötü olmaya başladı gelinimin suratı bir gün de yemekte ben hergün sizin suratınızı görmek zorunda mıyım ne bu kocan öldü diye benim kocamı mı kocan yerine koydun falan dedi tüm çocuklarımın yanında..
oğlum eşine hiç bişi demedi diğer çocuklarımda aynen öyle şok olduk hepimiz..

ondan sonra bi süre yemek yapmamaya başladım bu seferde onların evine neden giriyormusum bunu dert etti arada bir girip ütüsünü yapıyorudum ev,n, süpürüp siliyordum eve temizlikçi geliyordu her hafta bende temizlikçiye para vermesinler onun yerine bana versinler diye kendim yapmaya başladım hem temizlikçi 100 lira alıyorsa bana 50 veririler diye düşündüm.

ne yaptıysam herşey battı ben işin içinden çıkmadım diğer çocuklarım iyice diş biledi yengelerine.. kızım özellikle nefret eder hale geldi. bir kez onlar evde yokken girip parfümünden sıkmış gelinimde eve gelince anlamıs çıldırmıs kardeşinin bızım evde benım yatak odamda ne işi var diye oğlum geldi niye böyle şeyler yaşıyoruz biz ben hangi birinizi alttan alacagımı sasırdım diye ağladı yavrum..

bütün bunlara sünger çektik 2 oğlum kızım ve gelinim oturduk konustuk herkes sınırlarını bilecek dedik.. yani daha çok o ne istediğini söyledi bizde evladımın yuvası bozulmasın diye tamam dedik..

şimdi asıl büyük sorun şu ki gelinim hamile.. biraz ağır bir hamilelik geçiriyor işten çıkmak zorunda kaldı..
bende sordum doğumdan sonra ne zaman işe döneceksin dedim o da 6-7 aylıkken başlarım demişti.
sonra bi kaç kez 1 yaşında başlıcam dedi bi kaç kez kreşe kadar kendim bakcam dedi.
oğlum eşinin çalışmasını istiyor açıkcası bende çalışsın istiyorum çünkü evde boş oturunca kafasında kuruypr ve bize sarıyor sürekli..

4 gün önce bir iş teklifi geldi bebek dogduktan 3 ay sonra baslaması gereken bir iş bende kızım gözün arkada kalmasın ben bakarım istersen kaçırma bu işi dedim maaşı falan da çok iyiydi çünkü bilmiyorum kararsızım bırakabileceğimi sanmıyorum dedi. bende yabancıya bırakmıyorsun sonucta ben senden iyi bakarım merak etme dedim demez olsaydım sen kimsinde benden iyi bakıyorsun hangi çocuga annnesinden daha iyi babanesi bakar siz aklınızı kaçırmıssınız para diye çıldırıyorsunuz ne istiyorsunuz benden falan diye bağırmaya başladı oğlumda yeter artık kendine gel hamilesin diye sesimiz çıkmıyor ne zannediyorsun kendini falan diye gelinime bağırdı o da sinirlendi aşağa indi..

oğluma git karının gönlünü al falan dedim ama çok kırıldım.
2 çocugum da okuyor bir ev kirası alıyoruz bir de eşimin maaşı bağlandı bugüne kadar oğlum ev alışverişimiz dısında hiç bir yardımda bulunmadı bize bende bebek olduktan sonra yemeği onlarda yaparım bebeğede 750 liraya bakarım diye oğluma söyledim hem kardeslerine yardım etmiş olur hemde bakıcı ile ugrasmaz diye düşündüm.

neyse oglum asaga indi bende merak ettim gideyim kızın gönlünün alayım hamile Allah korusun bişey olur diye kapıda öyle şeyler duydum ki giremedim bile içeri...

benim için aç gözlü bizim eve yerleşmeye çalışıyor ben hayatımda torununa parayla bakmak isteyen kimseyi görmedim birde utanmadan bakıcıya daha çok verecelsiniz diyor. benim işe gitmemi de sırf para alacağı için istiyor hangi çocuk 3 aylıkken bırakılır kendi kızı olsa emzir bırak kocan baksın sana der ama ben el kızıyım ya işin içinde para ver ya g.tnü yırtıyor işe döneyim diye daha neler neler..

ağladım günlerce..
oğlum da annem kötü niyetli değil senin için kararmıs kişi kendinden bilir işi falan diye beni savundu ama ben ne yapacagımı bilmiyorum.
nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum..

bu arada iki çocukta okuyor kirada olan evimi onlara verdim ve 300 lira kirada olan başka bi yerim var inanın zor geçiniyorum o yüzden para verirler bende diğer çocuklarımı daha iyi okuturum diye düşünüp istedim yoksa para vermiyoruz deseler yinede bakardım.

şimdi oğlum ya kendim bakarım yada bakıcı tutarız benim senin annene verecek param yok diyormus..
el kadar yavruya bakıcı nasıl baksın allah aşkına söyleyin ben nerde hata yapıyorum?

gelinime göre herseye karısıyormusum her konuda fikrim varmıs e olacak tabi kocası benim oglum.
gelinime bi kere bende size kirada olan evimi verdim falan dedim vermeseydin ben mi istedim sırf oglun yanında olsun diye verdin keyfinden mi verdin diye yine bagırdı bana.

ne yaptım da benden nefret ediyor anlamadım. bana ben kendi annemle bu kadar yemek yemedim bıktım suratınızı görmekten diyor.
Hanimefendi tamam iyi hoş güzel düşünüyorsun da her gün görmekte insanı bıktırır. Gelinle oğlun başka yere taşınsınlar sizde evi kiraya verin. Fazla muhatap olmaya gerek yok bırak napıyosalar napsınlar. Sizde asagi inmeyin. Kari koca olarak basbasa vakit gecirmek isterler maglum özel istekler…

tamam evler ayrı da altımda oturuyor ütüsünü yaptım diye insan cinnet geçirir mi ?
nasıl kıyafetlerime dokunursun diyor yahu yedim mi kıyafetlerini ütüledim yerine koydum ne var bunda ?

ama benim başka çocuklarım da var bakıcı baksa daha fazla para verecekler hem babanesinden iyi kim bakar çocuga nasıl kıyıpta bakıcıya veririler ?
Gelin tamamen haklı burnunuzu çıkarın su gelinlerin hayatından artık haddinizi sinirinizi bilin ya oğlunuz artık evli hanimefendi hadsizlik yapmayin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X