ben bir kayınvalideyim hep mi biz haksızız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bu tarz konular genellikle kaynana önyargısıyla okunur ama ben aksine gelin önyargısıyla okudum
buna rağmen sizi haksız buldum
çok fazla dahil olmaya çalışmışsınız hayatlarına
onu da geçtim temizliğini yapıyorsunuz ayyy ne iyiniyetli kayınvalide diyecektim kiii ondan da para istiyorsunuz
bebeğine bakarım ama 750 tl ver diyorsunuz
gelininizin dediği kadar var sanki bütün derdiniz para olmuş sanki
ya da fakesiniz ki umarım öylesiniz

Şiştim vallaha.. bi düşün be ablacım yakalarından.. evet gelininizde üslup bozukluğu var fakat kadını çıldırtıp bu noktaya getiren sizsiniz.. kısacası haketmişsiniz..

Ben gelininizin yerinde olsam pılıyı pırtıyı toplar başka yere taşınırdım.. zira siz akıllara zararsınız.. ne işiniz var milletin evinde yatak odasında habersiz çoluk çocuk.. Allah size akıl fikir gelininize de kolaylıklar versin inşallah

merhaba o kadar doluyum ki
nereden nasıl başlamam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok.

3 çocuk annesiyim eşimi geçen sene kaybettim. en büyük oğlum evli 2 senedir. evlendiklerinde aramızda 3 mahalle vardı babası öldükten sonra gelip benimle yaşamasını istedim fakat gelinim kabul etmedi..

madem öyle en azından kendi apartmanımızda yanımda olsunlar diye kirada olan dairemi onlara verdim alt katıma yerleştiler.

gelinimi kızım gibi severdim.. ama artık terbiyesizliklerine tahammül edemiyorum.

nereden nasıl anlatmaya başlasam bilemiyorum. alt katımıza yerleştikten sonra başladı herşey. oğlumda gelinimde çalışıyor. alt kata taşındıktan sonra bende onlara yardım olsun hemde oğlumu daha çok göreyim diye yemeklerini yapmaya başladım akşam işten gelip yemekle uğraşmasın hemde beraber yiyip içelim diye..
bir gün iyi bir gün kötü olmaya başladı gelinimin suratı bir gün de yemekte ben hergün sizin suratınızı görmek zorunda mıyım ne bu kocan öldü diye benim kocamı mı kocan yerine koydun falan dedi tüm çocuklarımın yanında..
oğlum eşine hiç bişi demedi diğer çocuklarımda aynen öyle şok olduk hepimiz..

ondan sonra bi süre yemek yapmamaya başladım bu seferde onların evine neden giriyormusum bunu dert etti arada bir girip ütüsünü yapıyorudum ev,n, süpürüp siliyordum eve temizlikçi geliyordu her hafta bende temizlikçiye para vermesinler onun yerine bana versinler diye kendim yapmaya başladım hem temizlikçi 100 lira alıyorsa bana 50 veririler diye düşündüm.

ne yaptıysam herşey battı ben işin içinden çıkmadım diğer çocuklarım iyice diş biledi yengelerine.. kızım özellikle nefret eder hale geldi. bir kez onlar evde yokken girip parfümünden sıkmış gelinimde eve gelince anlamıs çıldırmıs kardeşinin bızım evde benım yatak odamda ne işi var diye oğlum geldi niye böyle şeyler yaşıyoruz biz ben hangi birinizi alttan alacagımı sasırdım diye ağladı yavrum..

bütün bunlara sünger çektik 2 oğlum kızım ve gelinim oturduk konustuk herkes sınırlarını bilecek dedik.. yani daha çok o ne istediğini söyledi bizde evladımın yuvası bozulmasın diye tamam dedik..

şimdi asıl büyük sorun şu ki gelinim hamile.. biraz ağır bir hamilelik geçiriyor işten çıkmak zorunda kaldı..
bende sordum doğumdan sonra ne zaman işe döneceksin dedim o da 6-7 aylıkken başlarım demişti.
sonra bi kaç kez 1 yaşında başlıcam dedi bi kaç kez kreşe kadar kendim bakcam dedi.
oğlum eşinin çalışmasını istiyor açıkcası bende çalışsın istiyorum çünkü evde boş oturunca kafasında kuruypr ve bize sarıyor sürekli..

4 gün önce bir iş teklifi geldi bebek dogduktan 3 ay sonra baslaması gereken bir iş bende kızım gözün arkada kalmasın ben bakarım istersen kaçırma bu işi dedim maaşı falan da çok iyiydi çünkü bilmiyorum kararsızım bırakabileceğimi sanmıyorum dedi. bende yabancıya bırakmıyorsun sonucta ben senden iyi bakarım merak etme dedim demez olsaydım sen kimsinde benden iyi bakıyorsun hangi çocuga annnesinden daha iyi babanesi bakar siz aklınızı kaçırmıssınız para diye çıldırıyorsunuz ne istiyorsunuz benden falan diye bağırmaya başladı oğlumda yeter artık kendine gel hamilesin diye sesimiz çıkmıyor ne zannediyorsun kendini falan diye gelinime bağırdı o da sinirlendi aşağa indi..

oğluma git karının gönlünü al falan dedim ama çok kırıldım.
2 çocugum da okuyor bir ev kirası alıyoruz bir de eşimin maaşı bağlandı bugüne kadar oğlum ev alışverişimiz dısında hiç bir yardımda bulunmadı bize bende bebek olduktan sonra yemeği onlarda yaparım bebeğede 750 liraya bakarım diye oğluma söyledim hem kardeslerine yardım etmiş olur hemde bakıcı ile ugrasmaz diye düşündüm.

neyse oglum asaga indi bende merak ettim gideyim kızın gönlünün alayım hamile Allah korusun bişey olur diye kapıda öyle şeyler duydum ki giremedim bile içeri...

benim için aç gözlü bizim eve yerleşmeye çalışıyor ben hayatımda torununa parayla bakmak isteyen kimseyi görmedim birde utanmadan bakıcıya daha çok verecelsiniz diyor. benim işe gitmemi de sırf para alacağı için istiyor hangi çocuk 3 aylıkken bırakılır kendi kızı olsa emzir bırak kocan baksın sana der ama ben el kızıyım ya işin içinde para ver ya g.tnü yırtıyor işe döneyim diye daha neler neler..

ağladım günlerce..
oğlum da annem kötü niyetli değil senin için kararmıs kişi kendinden bilir işi falan diye beni savundu ama ben ne yapacagımı bilmiyorum.
nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum..

bu arada iki çocukta okuyor kirada olan evimi onlara verdim ve 300 lira kirada olan başka bi yerim var inanın zor geçiniyorum o yüzden para verirler bende diğer çocuklarımı daha iyi okuturum diye düşünüp istedim yoksa para vermiyoruz deseler yinede bakardım.

şimdi oğlum ya kendim bakarım yada bakıcı tutarız benim senin annene verecek param yok diyormus..
el kadar yavruya bakıcı nasıl baksın allah aşkına söyleyin ben nerde hata yapıyorum?

gelinime göre herseye karısıyormusum her konuda fikrim varmıs e olacak tabi kocası benim oglum.
gelinime bi kere bende size kirada olan evimi verdim falan dedim vermeseydin ben mi istedim sırf oglun yanında olsun diye verdin keyfinden mi verdin diye yine bagırdı bana.

ne yaptım da benden nefret ediyor anlamadım. bana ben kendi annemle bu kadar yemek yemedim bıktım suratınızı görmekten diyor.
Kusura bakmayin son 2 paragrafi okumaya dayanamadim.

Gelininiz haklihhemde 100 bin beşyüz.
Niye mi?

Isten gelince Yemek yaparsam yeriz yapmazsam disardan söylerim olnadi peynir zeytin yerim.

Zaten temizlikci aliyormus demekki sizin yapmanizi istemiyor ki siz onda bile para istiyorsunuz ben de olsam kizarim.

Siz resmen kadinin duzenini ele gecirmeye calismissiniz.

Parfumu sikmasi mesele degil. Ne isi var yatak odasinda mesele bu. Hakikaten ya sizin insanlarin mahremine sayginiz yok mu onlar evde yok ytk odasina bakayim parfum sikayim dur bi dolaba bakayim.

Utu yapiyorum falan demissiniz istemiyor belki camasirlariyla ilgilenmenizi ozel ve sizin gormemenizi istediği seyler olabilir.

Her yeri ele gecirmissiniz.

Cocuk olunca calussin istiyorum demissiniz. Evet sirf para icin istediginiz o kafar bellki torununuza bile 750 tl bakmayi teklif ediyorsunuz.

Iyi de bir cocukga annesinden iyi kimse bakamz. Niye gelininizi 3 aylık benegi birak calis diyirsunuz. Siz cocugu dusunseydiniz emmesi gerektigini anne kokusuna ihtiyaci oldugu o ilk aylarda calis demezdiniz.

Sizi okuyunca kendi kv sevdim ya.

Kusura bakmayin ama bencilsiniz.

Grlininizi rahat birakin bence

Gucunuz kuvvetiniz varsa baska cocuga maasli bakicilik yapin maasinizida kimseye hesap vermeden diger okullu cocuklariniza harcarsiniz
Evlendirdiniz bitti herkes kendi cocuguna bakar k...nida toplar gelinlede mesafeli olun
Siz rahat o rahat
Not: burada bir uye vardi onun konularinda gecen cok benzeri anlatimlar var
İnsallah sahte konu dgldirde iyi niyetle bosa yazmaya ugrasmamisimdir

Tamamlamadım, okuyamadım. Çünkü konular tanıdık.
Arkadaş oturmuş burdaki konulardan kendine bir hikaye yaratmış ve yazmış.
Yalan konulara kafa yormaya değmez.
İnsanı enayi yerine konulmasına kızıyorum.

ben gelini haklı buldum neticede siz istediniz diye alt kata yerlesmisler evlerine girip yemeklerini yapmanızı istememis yapmıssınız islerini yapmanızı istememis yapmıssınız sormanız gerekiyor bende istemem evde yokken kayınvalidem evime girmesini gorumcemin parfumlerimi sıkmasını..cocuklarına nasıl bakmak isterlerse oyle yaparlar ister calısır ister calısmaz bekler bakıcı tutar size bunu teklif ederlerse karısırsınız onun dısında hakkınız yokki

Konu sahtemi bilmiyorum ama yorumum şurda dursun;
Ben olsam gelininiz kadar kötü konuşmazdım ama çok güzel kötü olurdum sizinle.
Bildiğin herşeye maydanoz olmuşsunuz. Çocuk doğsun 750 yeter ben bakarım nedir? ben anaanne ve babaannenin parayla torun bakmasına karşıyım. Bence gelininizi daha fazla yıpratmayın ki sizde yıpranmayın.

Bir kv buraya girecekte sanki gelin gozuyle bunlari yazacak bu gercek olamaz şaka mi bu :silah:

Vala geline hak verdim çoğu yerde.ablacim paraya ihtiyacın varsa git başka evde çalış başka çocuğa bak. Gelin istemiyor bariz belli yani .artı görümcem ben evde yokken gelip parfumumu sikmasin kardeşim bile olsa kizarim. Yada belki Evimi çok pis bırakıyorum özel eşyalarım afedersiniz özel çöpler bile olabilir ic camasir vs ne bileyim el yabancı kadın gelsin görsün işini yapıyor derim de kayinvalidem benden izinsiz habersiz yapmasın yani .görmesin. Ayrıca yemek işi bir olur iki olur hergün hergün neden .bırak karı koca düşünsun yemeğini zorlanirsa yardimci bulsun yada kendileri teklif etsin gelin hep beraber yaşayalım nedir ki en başta yalnız değilsiniz. Annemde yalnız ve çalışıyor ve kardeşlerime bakmak zorunda babam yok ama 1kez beraber yaşayalım diye duymadık.aklima kendi kayinvaldem geldi kusura bakmayın lütfen buyugumsunuz de k
tamam evler ayrı da altımda oturuyor ütüsünü yaptım diye insan cinnet geçirir mi ?
nasıl kıyafetlerime dokunursun diyor yahu yedim mi kıyafetlerini ütüledim yerine koydum ne var bunda ?

ama benim başka çocuklarım da var bakıcı baksa daha fazla para verecekler hem babanesinden iyi kim bakar çocuga nasıl kıyıpta bakıcıya veririler ?
Bakicilar çocuk kesmiyor. Annem de el kadar bebeğe bakıyor anneanne olmasına rağmen çocuğun ve cok da iyi bakıyor. Ayrıca annem de ev geçindirmek zorunda kira faturalar ve başka geliri yok bize beraber yaşayalım demiyor..yada senin çocuğuna ben bakayım sen çalış demiyor..çok ihtiyacınız varsa ya oglunuzdan direkt isteyin yada çalışacak gucunuz varsa çalışın gelininiz bebegine bakıp çalışmak istemiyorsa o kendi hayatı..

haddiniz olmayan şeylere fazla karışmışsınız ondan dolayı sorun yaşıyorsunuz. niyetiniz iyi olur kötü olur orasını bilemem ama her insanın kendi özel hayatı vardır siz gelininizin özeline saygı göstermiyorsunuz doğal olarak gelininizin de saygısını kaybetmişsiniz. herşeyine bu kadar karışmayın fikrinizi sorarsa söyleyin elbette ama bu kadar her konunun içinde olmanız hoş değil. sonuçta oğlunuz evlendi ve sizden bağımsız bir yuvası var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X