Ben napıcam

Onsuz yapamam seviyorum diyorsun tamam saygı duyarım ama şu an kendi ayaklarinin üzerinde durabilen bir kadınsın. Yaşın kaç bilemiyorum. İkinci bir çocuk yapmayı planlamiyorsan evlilik için acele etmene gerek yok. Nişanlınla açıkça konuş cekincelerinden bahset ve evlilik meselesini sular durulana, maddi konuları düzgün şekilde planlayana kadar erteleyebildigin kadar ertele.Diger türlü ilk evliliginde yaşadığın sıkıntilarin benzerini yasayacagin aşikar.

Umarım evladının ayrı eve çıkmasının sebebi evliliğin değildir. O yaşta bir delikanlı için üvey baba kolay kabullenebilir bir şey değil. Bu yüzden nişanlının söz söylemeye hakkı yok.
Hayir oglum ayri sehirde okuyor

Evet haklisiniz ama işe goren kızı malesef kendisi degil. Keske kendiside bosanmayi bildigi gibi cocuklarina bakmak icin işe girseydi. Ondan bundan istiyor anca

Sizin eski konulariniza baktim da nişanlınızdan bi yol olmaz. Eski eşi, cocuklari suclamayin hic. Adamin davranislari sıkıntılı genel olarak

Kızlar nişanliyim çok tartisiyoruz. Bir cogu onemsiz bazilari ciddi sorunlardi. O da çok ayrilmaya kalkti ben de basaramadik duramadik. Pisman olup bir iki gune duzeldik. Boyle olunca Evlenmeyi erteledik. Ne sürdürebiliyorum ne bitirebiliyorum. Bitirince çok kötü oluyorum onu baskasiyla düşünmek ölüm gibi bir sey.
Yine ufak bir seyden ayrildim cunku kafamda bunla olmiycak dusuncesi vardi. Maddi olarak onu yetersiz goruyiorum. Benim ikinci evliligim ilkinde cok maddi sıkıntı yasadim.

Bunda da bastan boyle degil gibiydi. Onun eski esi biz evlilik hazirligina girince krize girdi. Eve yatak odasi takimi aldik. Ondan sonra devamli nafaka disinda para istemeye basladi kadin. iki kız var. Giyim kiyafet telefon vs tum masraflari arti nafaka ödüyor. İki ay once iphone telefon aldi kızı telefonunu kırmış. Simdi yine kırmış yine aldi. Annesi surekli aradi aldirana kadar. Ayrica nafakayi da arttirdi. Biz ev kurarken zaten borca girmisti. Bunlar da ustune eklendi. Durmuyorlar surekli gereksiz bir seyler isteniyor.

Telefon kıran maaşli bir işe girdi ona ragmen nafakasi harcligi veriliyor. Tamam cocugudur yapsin ama maasi belli bir baba var ortada ve suan borç icinde. Bitmeyen arzular istekler.

Ben hesaplayinca bu adam bu pahalilikta sadece onlara bakip kendi ihtiyaclarini giderecek geri kalani ben idare edicem. Arabasi yok araba alinacak alamiyor. Eve bir sey yapsa yapamiyor. Evlensek evlencek maddi güç kalmadi. Nikah masrafi icin para yok.
Benim de cocugum var son senesi universite okuyor. Ben nisanlima destek olmak icin bazi seyleri karsiliyorum bu sefer ben maasimi yetiremez haldeyim.
Benim durumumu biliyordu. Ama ben onunkini bilmiyordum. Bana sadece su kadar nafaka veriyorum dedi. Ama olay nafakayla kalmiyor bayramlarda 8 10 bin toplu para veriyor. Tum bunlara ragmen buyuk kizi sadece kendine iki uc ayda bir gelip annem telefon al dedi annem nafaka artir dedi demek icin geliyor olay cikarip gidiyor. Nisanlimda yapiyor dediklerini.

Ben cocugumu okutmak icin yillarca evlenmedim. Kimse karismasin diye. Cocuklarina ancak yeten bir baba da evlenmemliydi. Maasi olan bi kadin alip rahatlama bu baska bir sey degil gibi geliyor bana.

Çocuklar ona geldiginde surekli bana getiriyor ben agirliyorum. Birlikte disarida da vakit geciriyoruz.

Seviyorum diye hep severek ilgilendim.
Ama maddi boyutuna karisamazsin diyip her zorlugu neden cekecegim ben. Çok çıkmazdayim. Ayrilamiyorim kopamiyorum. Beni bekleyen zorluklari kaldirabilcekmiyim bilmiyorum.

Bu aksam gidip baristim.
Barismasa hastanelik olacak kadar vardim.
Suan cok kotuyum. Bitsede sorun bitmese de. İlaç kullancak dengesizlik seviyesindeyim farkindayim. O yuzden linc yemege de hazirim. Ama inanin elimde degil. Doktora gidecek gücü bulamiyorum kendimde. Daha once kullandigim ilaclar da denedim cinsel isteksizlik yapti bende
Bu sorunlar bununla kalmayacak şu an hissettiğin her ne duygu varsa yaşadığın bu zorluklar yüzünden onlar da bitecek ve neden göremedim neden kendime bunu yaptım diye kendine kızacaksın ilişkilerde insanlar birbirlerinde soluklanıp huzur bulmalı bunu sağlayabileceğinden emin olmadığınız kişileri hayatınıza almayın. Bu sağlam olmayan ilişkiden bir de çocuk yaparsanız yazık edersiniz yeni doğacak çocuğa

Kullandığınız ilaçlar iyi geldiyse sırf cinsel isteksizlik yaptgi icin mi biraktnz? Herneyse
Babaları sonucta herseylerini karşılamak zorunda buna kimse bişey diyemez. (Tabi size sırf gıcıklık yapıyorlarsa o ayrı mesele)
Onun haricinde siz tum bunları kabulleniyorsunuz vazgeçemiyorsunuz hastanelik olacak kadar ustelik destek alıp ilac kullanmaya bile tenezzul etmiyorsunuz sırf cinsel isteksizlik yapıyor diye anlamıs degilim...
Hayir ben doktor kontrolunde iyi oldugum zaman biraktim. İliskiye baslamadan önce birakmistim zaten

Bu sorunlar bununla kalmayacak şu an hissettiğin her ne duygu varsa yaşadığın bu zorluklar yüzünden onlar da bitecek ve neden göremedim neden kendime bunu yaptım diye kendine kızacaksın ilişkilerde insanlar birbirlerinde soluklanıp huzur bulmalı bunu sağlayabileceğinden emin olmadığınız kişileri hayatınıza almayın. Bu sağlam olmayan ilişkiden bir de çocuk yaparsanız yazık edersiniz yeni doğacak çocuğa
Asla çocuk düşünmüyorum.

Baba olacak adam daha çocuklarının isteklerine yetmiyorsa ne demeye evlenmeye kalkıyor yeniden?
Ayrılın. Zengin bulun.

Haklisiniz ama bana sadece bu kadar nafaka ödüyorum. Diyip benim maddi sorunum yok sanki hic baska sorumlulugu yok gibi davrandi.ust baş alacagini biliyordum tabiki. İki ayda bir iphone almakta memur işi degil yani. Calisana nafaka vermek de oyle. Ortada hep benimkinin masrafi vardi. Benim cocugum yalniz eve cikti olay oldu zengin cocugu gibi yasamak istiyor dedi bana
Çocuğu çalışsa da babası maddi destek verecek. Babalık kanunun çizdiği sınırlarla sınırlı değil.

Kendi kizlarina deli gibi para harcayip oğlunuzun ayri evde yaşamasına zengin hayatı diyen bir adamı ne diye hayatinizda tutarsiniz anlamam.onun çocuklarının canı canda sizinkinin neyi eksik.Belli bir yasa gelmişsiniz başınızdan evlilik geçmiş ve maddi sıkıntıda görmüşsünüz ne diye takılırsınız böyle eksi bakiye adamlara.Ne katacak size bu evlilkte.evlenirseniz kazandıgınızın bir kısmıda adamın çocuklarına düğün takı telefon olarak gider.maddi açıdan siz kendinize yetiyorsanız kendine yetemeyen bir adamı geçindirmeye gerek yok.tahminim 40 yas ustu ve anladigim kadariyla ev yok araba yok
Bu adamla evlenip o cocuklara harcarken siz biriktirip birde adamin çocuklarina miras hazirlayacaksınız.Kaçın kurtulun kendi çocugunuza faydaniz olsun bu gun oglunuzun evde yasamasina laf eden adam yarin oburgun oğlunuz evlenirken size zırnık harcatmaz

Öyle zaten ben şuana kadar tüm yatirimimi çocugum üzerine yaptim. Bu biraz tesadufen oldu. Kimseden mal kacirmak icin de degildi ama iyiki oyle olmus. Maasimda ikimizin giderlerine anca yetiyor
Sizin tüm paranız çocuğunuz ile size gitsin adam erkek haliyle öyle yapıyor. Bu adamda denge yok yürümez bu iş liseli aşık gibi bağımlı olmayın böyle siz annesiniz

Ya hem çocuklu adamlarla nişanlanıyor/sevgili oluyor /evleniyorlar hem adam çocuklarına para gönderince bunu çekemiyorlar.
Sen kendin yeni bir hayat kuruyorsun bak ama senin nişanlın olacak adam üredi ve o iki kız çocuğunu o kadının üzerine bıraktı.
Hastalığıyla derdiyle okuluyla dersiyle kadın uğraşıyor.
Nafaka dışında da elbette para gönderecek hükmedilen nafakalarla çocuk mu büyütülür?
Maaşlı işe de girecek tabi, adam da nafakasını paşa paşa ödeyecek hem iki çocuğu olup hem çalışmak kolay bir şey mi?
Kadın da öngörülü kadınmış yarın bir gün bu benim exin başına bir kadın gelir de, adamın elini ayağını çocuklardan çektirir, en azından ben çalışıp birikim yapıp kızlarımın geleceğini güvence altına alayım diyor olabilir ve HAKLI.
Tam olarak bu işte. Yok öyle nafakayla babalık yapmak. Kadın 2 kızın velayetini aldıysa bunun vazgeçmişleri de beraberinde gelmiştir. Kadın o çocuklara bakmak için nelerden feragat etmiştir adam da eşek gibi maddi külfetine katlanacak. Gerekirse kadına da ıphone alacak

Böyle adamlarla neden evlenip finanse ediyorsunuz, gerçekten bu sitede okuduklarıma şok oluyorum. Geçindiremiyorsa, parası yoksa bırakın evlilik düşünmeyi, sevgili bile olmayın. Babalık masrafları sizin sorununuz değil, size mi sordu evlenip çocuk yaparken ya da boşanırken. Adama bak hem özel hayat yaşayacak, hem de maddi sömürecek sizi. Yalnız kalsın o halde, gitsin iPhone'lar almaya devam etsin 3 ayda bir. Neden bu kadar bağımlı davranıyorsunuz, size ne çocukların masrafından gerekliliğinden. Valla beni gelip hayatında isteyen adam benden 1 kuruş kısamaz, kimse kimsenin önceki hayatının bekçisi değil, benim standartlarımı sağlıyorsa, bu aileye maddi sorun yaşatmıyorsa, o zenginliği varsa buyursun alsın iphoneları:). Bir de memur yazmışsınız sanırım şaka gibi. Aklınızı başınıza alın, kendinize değer verin. Size bankamatik ve hizmetçi muamelesi yapan bu salak adamla evlenmeyin.

Eski eş en iyisini yapıyor. Erkeklerin böyle ümüğüne basmak lazım. Siz de bu saatten sonra ergen iliskisi yaşamayın ya gelmişsiniz kaç yaşına. Ya beraber gezin tozun evlenmeyin ya da ayrılın. Evlenip bir de adama finansör olmayın ayol delirdiniz mi? Bu yaşa kadar saçma sapan bir ilişki yaşamak için mi beklediniz? Adamsiz yapamıyorsaniz dediğim gibi gezin tozun ciddi bir şeyler beklemeyin.

Bu kızlar büyümüşler evlenecekler anneleri diyecek ki babanız yapsın. Sizin de bi oğlunuz var anladığım kadarıyla onun babası maddi yük almıyor. Siz 3 aile geçindireceksiniz evlendiğinizde. Maddi sınırı geçtim sınır kıyamayan bir insan manevi olarakta sınır koyamaz buna göre düşünerek adım atın lütfen.

Tam olarak bu işte. Yok öyle nafakayla babalık yapmak. Kadın 2 kızın velayetini aldıysa bunun vazgeçmişleri de beraberinde gelmiştir. Kadın o çocuklara bakmak için nelerden feragat etmiştir adam da eşek gibi maddi külfetine katlanacak. Gerekirse kadına da ıphone alacak
Oldu ya kadin baska erkeklerle gezecek tozacak iphone nu eski kocasi alacak.

Adamın giymeye donu yok ne nikahı, donsuz adam için hastanelik olan çocuklu koca kadın konusu🙄

Ablacım gel kendine, sen herif herif diye acillerde gezerken çocuğundan da mı utanmadın? Oğlun akıllı çıkıp kendini kaçıp kurtarmiş, umarım sen de akıllı davranırsın. Adam altından yapılma olmalı, ç.k diye acile de düşmüşsün, çulsuz adamı da eve alıp beslemişsin, çocuğunu da evden kaçırmışsın, sinir hastası da olacaksın ... Allah akıl fikir versininsan kendini bu kadar rezil eder mi🙄

Adamın giymeye donu yok ne nikahı, donsuz adam için hastanelik olan çocuklu koca jadın konusu🙄

Ablacım gel kendine, sen herif herif diye acillerde gezerken çocuklarından da mı utanmadın? Oğlun akıllı çıkıp kendini kaçıp kurtarmiş, umarım sen de akıllı davranırsın. Adam altından yapılma olmalı, ç.k diye acile de düşmüşsün, çulsuz adamı da eve alıp besleyeceksin, çocuğunu da evden kaçıracaksın, sinir hastası da olacaksın ... Allah akıl fikir versininsan kendini bu kadar rezil eder mi🙄
Konuyu nasil okudunuz Türkçe anlama yorumlama yeteginize hayran kaldim

X