Beyaz eşya ve koltuk takımı derdi

Annemin buzdolabı vestel çok memnun. Bulaşık makinesi de vestel ama o kadar memnun değil mesela
Birazda şans işi. Annemin vestel buzdolabı vardı sürekli bozuldu durdu. Şimdi Samsung aldık koku yapıyordu sonra motoru arızalandı yenisiyle değiştirdiler. Bunda koku sorunu vs yok mesela

Benim de arzum hepsi, tek sorunum rondonun motoru havuç rendelemeye yetersiz diğerlerinden memmunum :KK70: bozunca onu alırım bir braun falan :KK70: Ktrmtm Ktrmtm
Rondomu bekarlıktan getireceğim arzum o da. Şu masterchefte kullanılan rendelesin diye sürekli sallanılan alet ahahaha

"Salon yapma sevdan yoksa" başına yemek masasını bela etme :)
Biz salonumuzu oturma odası yaptık ve misafir odası yapmadık gereksiz geliyor bize 😅
Mutfağına kullanışlı güzel bir masa alsan yeter, her Allahın günü evde ziyafet şöleni verilmiyor. Sakın 8-12 kişilik masa alıp kendinize eziyet etmeyin. Seviyorsanız ayrı tabi zevk meselesi :KK70:
Sandalye tiyosu veriyorum, alacağınız robot süpürge bacaklarının arasından geçebilsin, bakın bunu kimse söylemez ama sandalyeler bela oluyor. Ölçüler önemli 🤪

Ktrmtm Ktrmtm tv alacaksanız küçük almayın :KK70: eve göre almayın kira olacağı için, biz evimizin inşaati bitmediği için geçici bir yerde oturduk hala eşim söylenir keşke daha büyük alsa idim :KK70: adamı 65 inç kesmiyor.. geniş bir eviniz olursa tv minik kalıyor ilerde aklınızda olsun 😅🤣
Valla her şey artık İnternet alemine geçti tv almaktansa dedik bir projektör alır laptoptan duvara yansıtırız 🤣

"Salon yapma sevdan yoksa" başına yemek masasını bela etme :)
Biz salonumuzu oturma odası yaptık ve misafir odası yapmadık gereksiz geliyor bize 😅
Mutfağına kullanışlı güzel bir masa alsan yeter, her Allahın günü evde ziyafet şöleni verilmiyor. Sakın 8-12 kişilik masa alıp kendinize eziyet etmeyin. Seviyorsanız ayrı tabi zevk meselesi :KK70:
Sandalye tiyosu veriyorum, alacağınız robot süpürge bacaklarının arasından geçebilsin, bakın bunu kimse söylemez ama sandalyeler bela oluyor. Ölçüler önemli 🤪
Ya şimdi benim müstakbel eşim doğulu. Malum onlarda kalabalık aileler hep. O yüzden mecbur masa alıcam. Çoğu yerde sofra kuruyor ama bizde o kültür olmadığından rahat edemem. Mecbur masa alınacak yani 😢

Valla her şey artık İnternet alemine geçti tv almaktansa dedik bir projektör alır laptoptan duvara yansıtırız 🤣
Benim canım kocam da öyle diyordu :KK70: işler reelde öyle olmuyor :KK70: kendi elleri ile aldı Tv'yi😅🤣 şöyle yaparım böyle duvar olsun perde olsun , yok şu projektör orda burda derken, nur topu gibi tv var evde şimdi :KK70: xbox ile mutlu mesut takılıyor ikili olarak

Ya şimdi benim müstakbel eşim doğulu. Malum onlarda kalabalık aileler hep. O yüzden mecbur masa alıcam. Çoğu yerde sofra kuruyor ama bizde o kültür olmadığından rahat edemem. Mecbur masa alınacak yani 😢
Masa al mutlaka, ama devasa alma :KK70: başına bela olur 😅 ben de yerde yiyemem lazım size zaten

Benim canım kocam da öyle diyordu :KK70: işler reelde öyle olmuyor :KK70: kendi elleri ile aldı Tv'yi😅🤣 şöyle yaparım böyle duvar olsun perde olsun , yok şu projektör orda burda derken, nur topu gibi tv var evde şimdi :KK70: xbox ile mutlu mesut takılıyor ikili olarak
Ya ahahahahah bakalım bizimki dayanacak mı 🤣🤣🤣🤣

Masa al mutlaka, ama devasa alma :KK70: başına bela olur 😅 ben de yerde yiyemem lazım size zaten
8li alırım açılınca 12li olsun diyorum çok mu? Yoksa direkt 6lı açılınca 8li olandan mı alıyım

Yani marka satıyor diyorsunuz
Evet yani Siemens Bosch Profilo aynı firmaya ait üç marka. Bu üç markanın arasında bazı teknik detaylar değişiyor garanti süresi özellikler vs ama ama üretildiği fabrikaya göre kalite değişmez beyaz eşyada pek. Bu olay genelde gıda sektöründe olur. X ülkesindeki hammaddeyi y deki fabrikaya ulaştırmak fazla maliyetli ise hammaddeyi x ülkesinden farklı bir firmadan tedarik edebilir. Raf ömrü ve bozulma gibi meseleler de oluyor işin içinde çünkü

8li alırım açılınca 12li olsun diyorum çok mu? Yoksa direkt 6lı açılınca 8li olandan mı alıyım
Masa bir matematiksel problem, oturulan ev , taşınılacak ev ve duracağı oda :KK70: büyüyen alman her zaman mantıklı bir tercih. Ben tekrar masa alsam 6 dan 8 olan varsa 6 dan 12 olan olsa bile olur.. genelde 365 günün 15-20 günü açılacak ise kalanında bu 6 kişilik masa size her zaman yeter de artar. Ona göre düşünerek al, sandalye detayı önemli bak :KK70: bacaklarının arasından robot süpürge geçmeyen sandalyeye sandalye demem ben🤣

Yıllardır arcelık kullanırdık
Yanıldım bu sefer bosch olsun dedım
Demez olaydım
Servis cagırıyorum 1200 devırde sankı okadar sıkmıyor gıbı
800 devır sıkıyormuş gibi diyorum
Geldıklerı ocın 500 lira istiyorlar . Tabiki vermedim ama vermeyı sart kosuyorlar
Teknık bır arıza olmazsa servıs geldıgı ıcın ucretlıymıişmiş…

Elektrolux kurutma makınesı aldım memnunum ama bıkac sorun cıkmaya başladı
Ikıtane cocugu gondermısler stajermıs kucucukler
Daha kapagını acamadı ,bırak kıracaksınız kalsın dedım
500 lıra onlarda ıstedı .
Garantılı bıkac aylık ürünler kafayı yemısler resmen.
Kurutmada 1 yıl oldu cıft mekanızma toz toplama yerı oldugu halde
Ve ne suyunu ne tozunu bırakırım her yıkamada temızlerım
Güya tıkanmısmış 2500 lıra bakım parası ıstıyorlar
Müsteri hizmetlerini aradım 1600 dedıler
Oda sacma garantili ürüne yılda bır ben o paraları veremem dedım
Yetkili servısede sız dolandırıcımısınız dedım
1600 lük işlem için 2500 lira istiyorsunuz.

Bunlar olunca tekrar ankastremi arcelık aldım
Buhar için su kabı var o sıkışmıştı geldıler sıfır ürünle değiştiler

Ne bosch ne elektrolux hıcbırıne ulaşamıyorum ulassamda ücretli geldiklerini soyluyorlar

Uzak dur bunlardan.
Bence aılemınde dedıgı gıbı. Parcası kolay bulunuyor ,servis agı genis arcelıkten şaşmamak gerekmıs

Mobılyada yenı ınegol mobılya fıramsından aldım

Koltuklarını bir mobilya ustasinin kizi olarak söylüyorum sakin keten ya da deri alma beybifest diye kumas var ondan al saticilara aldanma aldatirlar satmak icin mümkünse İnegöl falan tercih et pisman olmazsin beyaz esya profilo kullaniyorum asiri memnunum ama beyaz esya biraz sans isi diyorlar bilemiycem bende bir senelik falan evliyim ama kendim memnunum mobilya da dikkat etmen gereken sey kumaşı bin pisman olursun sonrasinda söyleyim
Benimde beyaz eşya Profilo gram memnun değilim 🥺

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığındayım bu aralar beyaz eşya ve koltuk takımı almak için araştırma yapıyorum. Ama sanki dipsiz bir denizde yüzüyor gibiyim bu da inanılmaz stres yapıyor bende. Bir sizlere tecrübelilere sormak istedim. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi beni düşündürüyor. Bunları alırken dikkat etmem gereken nedir? Hangi markanın hangi ürünü daha iyidir?
Koltuk takımında hangi marka ve ne gibi özelliklere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim.
Asla keten koltuk takımı alma perişan oldum. Beyaz eşyalarım beko cok memnunum. Çamaşır makinesi için kg ve devir yüksek olursa iyi olur

Regal içinde güzel diyorlar kullanmadım ama iyi ve uygunmuş

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığındayım bu aralar beyaz eşya ve koltuk takımı almak için araştırma yapıyorum. Ama sanki dipsiz bir denizde yüzüyor gibiyim bu da inanılmaz stres yapıyor bende. Bir sizlere tecrübelilere sormak istedim. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi beni düşündürüyor. Bunları alırken dikkat etmem gereken nedir? Hangi markanın hangi ürünü daha iyidir?
Koltuk takımında hangi marka ve ne gibi özelliklere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim.

Çamaşır ve bulaşık makinem Samsung, bir kaç ay önce 12 yılın üstüne bulaşığı yeniledim yine Samsung aldım aşırı memnunum, buzdolabımda öyle. Çamaşır makinasını 10 kiloluk almanızı öneririm, evde battaniyeler ve küçük halılar vs... yıkandığında büyük makina ihtiyaç oluyor

Ben koltuklarımı takım almadım, berjerler puflar ve ikili koltuklar kullanışsız geliyor bana iki tane 3 lü koltuk yaptırdım salona, birde 6 kişilik yemek masası ve sandalye. Koltukların biri limon küfü renginde diğeri tatlı açık bir kahve tonu sandalyeleri de onlara takım yaptırdım. Sade ve şık oldu, kalabalık eşya sevmiyorum

ceyizime siemesin bulaşık makinesini almıştım. benim için büyük bir hayal kırıklığıdır. yıllarca bardaklarım mahvoldu çizik çirkin lekeli. alllaha şükür en son bozuldu da regal aldim. öyle güzel ki iyi ki almışım. beyaz eşya sans işi

Renk detayııı 😅
halı perde mobilya rengi , beyaz hoştur, zariftir, çok şıktır ama pişmanlıktır. Sürekli elinde temizlik bezi ile leke silmek istemiyorsan kaç :KK70:
Şimdi yeni evler antrasit yarısı yarısı da krem kahve... renk tonları uyumlu olursa taşınsan da yerlerini değişerek oldurursun

X